Croatia-Slovenia - 2018

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Dusan Rajovic Adria Mobil 3:58:5340
02 Michael Kukrle Elkov - Author + 0330
03 Filippo Fortin Team Felbermayr - Simplon Wels + 1525
04 Nicola Venchiarutti Cycling Team Friuli + 1520
05 Andreas Hofer Hrinkow Advarics CT + 1515
06 Alois Kankovsky Elkov - Author + 1510
07 Manuel Porzner Tirol Cycling Team + 155
08 Matic Veber KK Bled + 153
09 Rok Korosec My Bike - Stevens + 153
10 Luka Pajek KK Bled + 153
11 Maximilian Kuen My Bike - Stevens + 15
12 Manuel Peñalver Trevigiani - Phonix - Hemus + 15
13 Daniel Auer WSA Pushbikers + 15
14 Benjamin Hill Ljubljana Gusto Xaurum + 15
15 Nicolas Tivani Trevigiani - Phonix - Hemus + 15
16 Josip Rumac Adria Mobil + 15
17 Mario Gamper Tirol Cycling Team + 15
18 Emanuel Kiserlovski Meridiana - Kamen Team + 15
19 Tobias Bayer Tirol Cycling Team + 15
20 Simon Cibej MebloJogi-Kult-Solkan + 15
21 Matthias Krizek Team Felbermayr - Simplon Wels + 15
22 Daniel Dina Pannon Cycling Team + 15
23 Dominik Hrinkow Hrinkow Advarics CT + 15
24 Daniel Knapp Tirol Cycling Team + 15
25 Vojtech Hacecky Elkov - Author + 15
26 Filippo Zana Trevigiani - Phonix - Hemus + 15
27 Markus Kopfauf WSA Pushbikers + 15
28 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Xaurum + 15
29 Piotr Konwa Elkov - Author + 15
30 Uros Repse MebloJogi-Kult-Solkan + 15
31 Johannes Adamietz Tirol Cycling Team + 15
32 Jan Barta Elkov - Author + 15
33 Ziga Groselj Adria Mobil + 15
34 Mattia Bais Cycling Team Friuli + 20
35 Jiri Polnicky Elkov - Author + 23
36 Davide Bais Cycling Team Friuli + 27
37 Lukas Schlemmer Team Felbermayr - Simplon Wels + 30
38 Stephan Rabitsch Team Felbermayr - Simplon Wels + 1:05
39 Luka Kavsek KK Kranj + 1:22
40 Andras Szatmary Pannon Cycling Team + 1:22
41 Radoslav Rogina Adria Mobil + 1:22
42 Hans-Jörg Leopold WSA Pushbikers + 2:07
43 Daniel Lehner Team Felbermayr - Simplon Wels + 2:07
44 Matej Drinovec KK Kranj + 2:07
45 Besmir Banushi Amore & Vita-Prodir + 2:07
46 Davide Gabburo Amore & Vita-Prodir + 2:07
47 Janos Pelikan My Bike - Stevens + 2:07
48 Matteo Rabottini Meridiana - Kamen Team + 2:07
49 Matic Groselj Ljubljana Gusto Xaurum + 2:07
50 Fabio Mazzucco Trevigiani - Phonix - Hemus + 3:40
51 Gasper Katrasnik Adria Mobil + 6:23
52 Jon Bozic Adria Mobil + 6:23
53 Marco Provera Speeder Cycling Team + 6:28
54 Stefan Kolb WSA Pushbikers + 6:30
55 Florian Schipflinger - + 6:42
56 Soh Narumi Speeder Cycling Team + 6:42
57 Bojan Gunjevic BK Roda Sisak + 6:42
58 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Xaurum + 6:42
59 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics CT + 6:42
60 Blaz Debevec Ljubljana Gusto Xaurum + 6:42
61 Miklos Szabo Pannon Cycling Team + 6:42
62 Mark Zathureczky Pannon Cycling Team + 6:42
63 Kristian Yustre Amore & Vita-Prodir + 6:42
64 Janko Benger BK Roda Sisak + 6:42
65 Michael Gaubitzer ARBö Bundesteam + 6:42
66 Stefan Poll WSA Pushbikers + 6:42
DSQ Gergely Orosz Pannon Cycling Team
DNS Kristijan Hocevar MebloJogi-Kult-Solkan
DNS Adam Stenson Speeder Cycling Team
DNF Luka Lakota -
DNF Gregor Gazvoda Adria Mobil
DNF Pierpaolo Ficara Amore & Vita-Prodir
DNF Iltjan Nika Amore & Vita-Prodir
DNF Mirko Trosino Amore & Vita-Prodir
DNF Antonio Zullo Amore & Vita-Prodir
DNF Alexander Führer ARBö Bundesteam
DNF Peter Ochsenhofer ARBö Bundesteam
DNF Eric Polansek ARBö Bundesteam
DNF Mateo Bratic BK Roda Sisak
DNF Branimir Brbot BK Roda Sisak
DNF Domagoj Kostic BK Roda Sisak
DNF Boris Perkovic BK Roda Sisak
DNF Giovanni Aleotti Cycling Team Friuli
DNF Alberto Giuriato Cycling Team Friuli
DNF Massimo Orlandi Cycling Team Friuli
DNF Alessandro Pessot Cycling Team Friuli
DNF Jakub Otruba Elkov - Author
DNF Markus Freiberger Hrinkow Advarics CT
DNF Nils Friedl Hrinkow Advarics CT
DNF Gregor Matija Cerne KK Bled
DNF Martin Kranjc KK Bled
DNF Jakob Smid KK Bled
DNF Matija Topolovec KK Bled
DNF Luka Cotar KK Kranj
DNF Filip Kvasina KK Kranj
DNF Timothy Guy Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Viktor Potocki Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Timotej Bavec MebloJogi-Kult-Solkan
DNF Primoz Obal MebloJogi-Kult-Solkan
DNF Marko Pavlic MebloJogi-Kult-Solkan
DNF Tim Roskar MebloJogi-Kult-Solkan
DNF Kristijan Budimir Meridiana - Kamen Team
DNF Mateo Frankovic Meridiana - Kamen Team
DNF David Jabuka Meridiana - Kamen Team
DNF Lorenzo Marenzi Meridiana - Kamen Team
DNF Ivan Sotola Meridiana - Kamen Team
DNF Andi Bajc My Bike - Stevens
DNF Gerd Fidler My Bike - Stevens
DNF Julian Gruber My Bike - Stevens
DNF Thomas Umhaller My Bike - Stevens
DNF Botond Hollo Pannon Cycling Team
DNF Peter Simon Pannon Cycling Team
DNF Lorenzo Gardini Speeder Cycling Team
DNF Roberto Pasi-Puttini Speeder Cycling Team
DNF Jacopo Rognoni Speeder Cycling Team
DNF Gregory Spadini Speeder Cycling Team
DNF Matthias Mangertseder Team Felbermayr - Simplon Wels
DNF Florian Gamper Tirol Cycling Team
DNF Moran Vermeulen Tirol Cycling Team
DNF Alessandro Fedeli Trevigiani - Phonix - Hemus
DNF Federico Vivas Trevigiani - Phonix - Hemus
DNF Mika Vermeulen WSA Pushbikers
Information
Nation Slovenia
Date 26th August
Distance 181.6 km
CAT 1.2
Other
Embed Results