GP Capodarco - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Simone Raccani Zalf Euromobil Désirée Fior 4:21:4030
02 Andrea Piccolo Viris Vigevano + 0725
03 Alex Tolio Zalf Euromobil Désirée Fior + 2320
04 Fran Miholjevic Cycling Team Friuli ASD + 2:0015
05 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 2:2910
06 Alessandro Santaromita V.C.Mendrisio + 2:445
07 Manuel Carbone Futura Team -Rosini + 3:483
08 Gabriele Benedetti Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:481
09 Alex Raimondi Iseo - Rime - Carnovali + 3:581
10 Walter Calzoni Gallina-Ekotek-Colosio + 4:111
11 Matteo Carboni Biesse Arvedi + 4:13
12 Mattia Petrucci Team Colpack Ballan + 4:15
13 Alessio Martinelli Team Colpack Ballan + 4:17
14 Edoardo Sandri Cycling Team Friuli ASD + 4:22
15 Davide De Cassan Cycling Team Friuli ASD + 4:33
16 Riccardo Ciuccarelli Biesse Arvedi + 4:34
17 Giovanni De Carlo G.C.Sissio Team + 4:34
18 Alessandro Motti V.C.Mendrisio + 4:45
19 Francesco Galimberti Viris Vigevano + 5:08
20 Jacopo Menegotto General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 5:35
21 Andrea Cantoni In Emilia Romagna + 5:37
22 Edgar Cadena A.R. Monex Pro Cycling Team + 5:59
23 Francesco Busatto U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 6:01
24 Davide Dapporto In Emilia Romagna + 6:01
25 Nicolas Breuillard A.V.C. Aix-en-Provence + 6:04
26 Devin Shortt Previley-Coforma + 6:08
27 Edoardo Zambanini Zalf Euromobil Désirée Fior + 6:12
28 Martin Ceron Gaiaplast Bibanese + 6:19
29 Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 6:26
30 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 6:38
31 Mattia Benedetti Futura Team -Rosini + 6:38
32 Lorenzo Visintainer General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 6:58
33 Nicholas Agostini General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 7:08
34 Andrea Ghislanzoni MG.K vis VPM + 7:17
35 Nicolo Buratti Cycling Team Friuli ASD + 7:26
36 Lorenzo Quartucci D'Amico UM Tools + 7:37
37 David Camargo Hernandez U.C.Pistoiese + 7:40
38 Romain Arcangeli A.V.C. Aix-en-Provence + 7:50
39 Marco Trevisol Northwave - Siatec-Olmo + 8:12
40 Federico Iacomoni Iseo - Rime - Carnovali + 8:18
41 Christian Bagatin Iseo - Rime - Carnovali + 8:18
42 Cristobal Ignacio Ramirez Vega Previley-Coforma + 8:25
43 Mattias Nordal V.C.Mendrisio + 8:31
44 Nicolo Marabini In Emilia Romagna + 8:56
45 Francesco Parravano Aran Cucine Vejus + 8:56
DNS Alessandro Baroni Viris Vigevano
DNF Miguel Arroyo A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Jose Eduardo Miralrio A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Leonardo Zavala A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Jeremie Belle Dit la Granade A.V.C. Aix-en-Provence
DNF George Mills-Keeling A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Eliot Pauchard A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Giuseppe De Laurentiis Aran Cucine Vejus
DNF Lorenzo Ginestra Aran Cucine Vejus
DNF Marco Lolli Aran Cucine Vejus
DNF Brayan Esteban Malaver Aran Cucine Vejus
DNF Giacomo Cancellotti ASD Cattoli Andrea
DNF Dennis Dova ASD Cattoli Andrea
DNF Riccardo Guglielmi ASD Cattoli Andrea
DNF Luca Lenti ASD Cattoli Andrea
DNF Andrea Magnani ASD Cattoli Andrea
DNF Michele Buonauro ASD Garlaschese
DNF Alessandro Cisari ASD Garlaschese
DNF Gabriel Greguoldo ASD Garlaschese
DNF Simone Impellizzeri ASD Garlaschese
DNF Luca Poggi ASD Garlaschese
DNF Michael Belleri Biesse Arvedi
DNF Alessio Bonelli Biesse Arvedi
DNF Giacomo Villa Biesse Arvedi
DNF Valerio Castellani Calzaturieri Montegranaro
DNF Luca Gazzellini Calzaturieri Montegranaro
DNF Mirco Liberti Calzaturieri Montegranaro
DNF Marco Luchetti Calzaturieri Montegranaro
DNF Matteo Minnozzi Calzaturieri Montegranaro
DNF Andrea Debiasi Cycling Team Friuli ASD
DNF Besnik Islami D'Amico UM Tools
DNF Daniel Nastasi D'Amico UM Tools
DNF Luca Roberti D'Amico UM Tools
DNF Jeferson Ruiz D'Amico UM Tools
DNF Cristopher Bellissimo Futura Team -Rosini
DNF Edoardo Brogi Futura Team -Rosini
DNF Alberto Orlandi Futura Team -Rosini
DNF Nicola Bonomi G.C.Sissio Team
DNF Marco Chesini G.C.Sissio Team
DNF Simone Lucca G.C.Sissio Team
DNF Filippo Stocco G.C.Sissio Team
DNF Mario Cao Gaiaplast Bibanese
DNF Yuri Lunardelli Gaiaplast Bibanese
DNF Ivano Polese Gaiaplast Bibanese
DNF Andrea Taffarel Gaiaplast Bibanese
DNF Davide Bauce Gallina-Ekotek-Colosio
DNF Alessandro Motta Gallina-Ekotek-Colosio
DNF Jacopo Pesenti Gallina-Ekotek-Colosio
DNF Gabriele Porta Gallina-Ekotek-Colosio
DNF Samuele Carpene General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Marco Palomba General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Emanuele Ansaloni In Emilia Romagna
DNF Davide Pinardi In Emilia Romagna
DNF Michele Berasi Iseo - Rime - Carnovali
DNF Leandro Masotto Iseo - Rime - Carnovali
DNF Blaz Avbelj Ljubljana Gusto Santic
DNF Dylan Hopkins Ljubljana Gusto Santic
DNF Jernej Hribar Ljubljana Gusto Santic
DNF Carlo Jurisevic Ljubljana Gusto Santic
DNF Jacopo Cortese MG.K vis VPM
DNF Edoardo Martinelli MG.K vis VPM
DNF Nicolo Pencedano MG.K vis VPM
DNF Gianluca Cordioli Northwave - Siatec-Olmo
DNF Samuele La Terra Pirre Northwave - Siatec-Olmo
DNF Mattia Saccon Northwave - Siatec-Olmo
DNF Marco Vettorel Northwave - Siatec-Olmo
DNF Mateo Barriguete Previley-Coforma
DNF Javier Fernandez Rodriguez Previley-Coforma
DNF Igor Molina Previley-Coforma
DNF Michele Gazzoli Team Colpack Ballan
DNF Sergio Meris Team Colpack Ballan
DNF Nicola Plebani Team Colpack Ballan
DNF Simone Berardi Team Falgiani Marco Pantani ASD
DNF Alessandro Capoferri Team Falgiani Marco Pantani ASD
DNF Leonardo Ciotti Team Falgiani Marco Pantani ASD
DNF Cristhian Di Cecco Team Falgiani Marco Pantani ASD
DNF Lorenzo Falgiani Team Falgiani Marco Pantani ASD
DNF Sacha Biétry Novo Nordisk Development
DNF Louis Evans Novo Nordisk Development
DNF Doriand Percrule Novo Nordisk Development
DNF Daniel Cassol U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Davide Ongaro U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Cristofer Pellegrini U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Kristians Belohvosciks U.C.Monaco
DNF Louis Houillier U.C.Monaco
DNF August Höglund U.C.Monaco
DNF Adam Kristof Karl U.C.Monaco
DNF Marco Buoncristiani U.C.Pistoiese
DNF Mikel Demiri U.C.Pistoiese
DNF Francesco Franchini U.C.Pistoiese
DNF Leonardo Galigani U.C.Pistoiese
DNF Marco Ceriani U.C.Pregnana-Team Scout
DNF Lorenzo Cucchetti U.C.Pregnana-Team Scout
DNF Ioannis Davarias U.C.Pregnana-Team Scout
DNF Stefano Galimberti U.C.Pregnana-Team Scout
DNF Giacomo Nepote Vesin U.C.Pregnana-Team Scout
DNF Domenico D'Amore V.C.Mendrisio
DNF Marco Ghirlanda V.C.Mendrisio
DNF Ilkhan Dostiyev Vino - Astana Motors
DNF Nurzhan Khatpin Vino - Astana Motors
DNF Daniil Marukhin Vino - Astana Motors
DNF Logan Shtein Vino - Astana Motors
DNF Lorenzo Galimberti Viris Vigevano
DNF Marco Rancilio Viris Vigevano
DNF Federico Guzzo Zalf Euromobil Désirée Fior
Information
Nation Italy
Date 16th August
Distance 180 km
CAT 1.2U
Other
Embed Results