Right now | Confirmed transfers | Vuelta stages | Vuelta startlist | Ladies Tour of Norway | Tour de l'Avenir

2019 GP Capodarco Comunita Di Capodarco

Race mainpage Info Results Startlist Stats Comments

Results FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC UCI
01 Filippo Zana 1999 Sangemini - MG.Kvis Vega 4:30:003030
02 Kevin Colleoni 1999 Biesse Carrera Gavardo + 012425
03 Marco Murgano 1998 Team Casillo Maserati + 021820
04 Pasquale Abenante 1998 Zalf Euromobil Désirée Fior + 021515
05 Francesco Di Felice 1997 General Store + 101410
06 Matteo Sobrero 1997 Dimension Data CT + 10125
07 Giovanni Loiscio 1997 Velo Racing Palazzago + 19113
08 Manuel Allori 1998 Team Franco Ballerini + 20101
09 Santiago Buitrago Sanchez 1999 Team Cinelli + 2091
10 Alessandro Monaco 1998 Team Casillo Maserati + 2081
11 Olzhas Bayembayev 1999 Astana City + 207
12 Denis Marian Vulcan 1999 Giotti Victoria-Palomar + 307
13 Fabio Mazzucco 1999 Sangemini - MG.Kvis Vega + 306
14 Simone Piccolo 1997 Team Casillo Maserati + 355
15 Davide Casarotto 1997 General Store + 355
16 Evgenii Tikhonin 1998 Russia + 375
17 Alessandro Santaromita 1999 V.C.Mendrisio-PL Valli + 374
18 Gleb Kugaevskiy 1999 Russia + 374
19 Lorenzo Ginestra 2000 Vejus Aran + 434
20 Valter Ghigino 2000 Team Cinelli + 433
21 Connor Brown 1998 Dimension Data CT + 433
22 Francesco Canepa 1997 Garlaschese + 443
23 Manuele Tarozzi 1998 Inemiliaromagna + 472
24 Gabriele Porta 2000 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 482
25 Jonathan Couanon 1997 A.V.C. Aix-en-Provence + 532
26 Pietro Di Genova 1997 Bevilacqua Sport-Ferretti + 532
27 Artur Sowinski 1997 VPM Porto Sant'Elpidio + 531
28 Yaroslav Parashchak 2000 Team Fortebraccio + 531
29 Michael Belleri 1999 Viris Vigevano + 531
30 Simone Zandomeneghi 1997 Iseo Serrature Rime Carnovali + 53-
31 Daniil Marukhin 1999 Astana City + 55
32 Riccardo Ciuccarelli 2000 Sangemini - MG.Kvis Vega + 59
33 Mattia Bevilacqua 1998 Team Franco Ballerini + 59
34 Omar Marouan 1999 Team Franco Ballerini + 59
35 Laurent Rigollet 1999 Team Casillo Maserati + 59
36 Francesco Parravano 2000 Vejus Aran + 1:03
37 Aldo Caiati 1998 Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:06
38 Leonardo Canepa 1997 Garlaschese + 1:06
39 Washinton Joel Fuertes 1999 U.C.Monaco + 1:09
40 Ben Gerrits 1997 U.C.Monaco + 1:11
41 Rossano Mauti 1997 Futura Team -Rosini + 1:11
42 Luca Cibrario 1998 Cycling Development Guerciotti + 1:17
43 Matteo Zurlo 1998 Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:20
44 Ilya Losev 1998 Russia + 1:20
45 Edoardo Francesco Faresin 1998 Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:24
46 Oleksandr Shchypak 2000 Garlaschese + 1:24
47 Andrea Cantoni 2000 Inemiliaromagna + 1:24
48 Axel Narbonne-Zuccarelli 1998 A.V.C. Aix-en-Provence + 1:24
49 Nicolo Garibbo 1999 Velo Racing Palazzago + 1:24
50 Riccardo Verza 1997 Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:24
51 Marco Lolli 1999 Vejus Aran + 1:24
52 Davide Baldaccini 1998 Team Colpack + 1:24
53 Samuel Mugisha 1997 Dimension Data CT + 1:24
54 Andrea Cervellera 1998 Team Casillo Maserati + 1:24
55 Edouard Bonnefoix 1998 U.C.Monaco + 1:36
56 Dario Gattuso 1997 Maltinti Lampadari - Banca di Cambi + 1:36
57 Davide Bais 1998 Cycling Team Friuli + 1:36
58 Gabriele Petrelli 2000 Cycling Team Friuli + 1:36
59 Alberto Leoni 2000 Northwave - Cofiloc + 1:45
60 Francesco Pirro 1999 Maltinti Lampadari - Banca di Cambi + 1:49
61 Nurbegen Nurlykhassym 2000 Astana City + 1:51
62 Jason Saltzman 1997 Holdsworth Zappi RT + 1:59
63 Marco Granata 2000 Vejus Aran + 1:59
64 Alessio Gasparini 1998 Team Fortebraccio + 1:59
65 Adrien Maire 2000 A.V.C. Aix-en-Provence + 1:59
66 Tommaso Rigatti 1998 General Store + 1:59
67 Matteo Carboni 1999 Calzaturieri Montegranaro + 2:13
68 Stefan Kolb 1997 Austria + 2:19
69 Anton Popov 1999 Velo Racing Palazzago + 2:19
70 Samuele Carpene 2000 Viris Vigevano + 2:32
71 Andrea Bartolozzi 1999 Viris Vigevano + 2:32
72 Lorenzo Quartucci 1999 Team Cinelli + 3:02
73 Giordano Burocchi 1998 VPM Porto Sant'Elpidio + 3:02
74 Fabio Di Guglielmo 1998 VPM Porto Sant'Elpidio + 3:06
75 Marco Chiocchini 2000 Maltinti Lampadari - Banca di Cambi + 3:10
76 Francesco Zandri 1997 Maltinti Lampadari - Banca di Cambi + 3:45
77 Enzo Faloci 1998 A.V.C. Aix-en-Provence + 3:48
78 Adam Stenson 1998 U.C.Monaco + 3:48
79 Emil Dima 1997 Giotti Victoria-Palomar + 3:48
80 Jacopo Cortese 2000 Vejus Aran + 4:14
81 Lorenzo Affaticati 1997 Cycling Development Guerciotti + 4:16
82 Riccardo Caputo 1999 Futura Team -Rosini + 4:16
83 Bolat Niyazov 2000 Astana City + 4:51
84 Nikita Martynov 1999 Russia + 4:53
85 Matteo Gino Pegoraro 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 5:22
86 Cristian Ioli 1997 ASD Cattoli Andrea + 5:22
87 Alessandro Marinozzi 1998 VPM Porto Sant'Elpidio + 5:22
88 Daniel Smarzaro 1997 General Store + 5:42
89 Alexander Braybrooke 1997 A.V.C. Aix-en-Provence + 5:42
90 Lucio Pierantozzi 1998 Team Colpack + 5:47
DNF Valentin Gotzinger 2000 Austria
DNF Alexander Gratzer 2000 Austria
DNF Florian Maier 2000 Austria
DNF Sergey Kurianov 2000 Russia
DNF Danilo Cangemi 2000 ASD Cattoli Andrea
DNF Riccardo Guglielmi 2000 ASD Cattoli Andrea
DNF Federico Mari - ASD Cattoli Andrea
DNF Samuele Reggidori 1998 ASD Cattoli Andrea
DNF Dinmukhammed Ulysbayev 1998 Astana City
DNF Andrea Ghislanzoni 1999 Bevilacqua Sport-Ferretti
DNF Francesco Giordano 1999 Bevilacqua Sport-Ferretti
DNF Nicolo Pencedano 2000 Bevilacqua Sport-Ferretti
DNF Cristian Scanella - Bevilacqua Sport-Ferretti
DNF Matteo Bellia 1997 Biesse Carrera Gavardo
DNF Jacopo Menegotto 2000 Biesse Carrera Gavardo
DNF Michel Piccot 1997 Biesse Carrera Gavardo
DNF Manuel Checcucci 2000 Calzaturieri Montegranaro
DNF Elia Ciabocco 1998 Calzaturieri Montegranaro
DNF Matteo Gambuti 1997 Calzaturieri Montegranaro
DNF Sauro Milantoni 2000 Calzaturieri Montegranaro
DNF Stefano Baffi 1998 Cycling Development Guerciotti
DNF Gabriele Spadoni 2000 Cycling Development Guerciotti
DNF Mattia Toni 2000 Cycling Development Guerciotti
DNF Emanuele Amadio 1999 Cycling Team Friuli
DNF Matteo Donega 1998 Cycling Team Friuli
DNF Nicola Venchiarutti 1998 Cycling Team Friuli
DNF Matteo Belogi 1999 D'Amico - UM Tools
DNF Antonio Carenza 2000 D'Amico - UM Tools
DNF Franco Orocito 1999 D'Amico - UM Tools
DNF Yamil Gabriel Tapia 2000 D'Amico - UM Tools
DNF Davide Bauce 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Simone Innocenti 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Emanuel Quaranta 2000 Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Million Beza 1998 Dimension Data CT
DNF Luca Mozzato 1998 Dimension Data CT
DNF Manuel Carbone 1999 Futura Team -Rosini
DNF Philip Pink 1999 Futura Team -Rosini
DNF Rubens Rosini 2000 Futura Team -Rosini
DNF Alberto Appoloni 2000 G.C.Sissio Team
DNF Michele Buonauro 2000 G.C.Sissio Team
DNF Leonardo Luppino 1999 G.C.Sissio Team
DNF Michele Muraro 1998 G.C.Sissio Team
DNF Enea Righetti 2000 G.C.Sissio Team
DNF Alessandro Donati 1998 Garlaschese
DNF Alessio Palma 1999 Garlaschese
DNF Riccardo Tosin 1998 General Store
DNF Ciprian Jitaru 2000 Giotti Victoria-Palomar
DNF Vlad Pacurar 1999 Giotti Victoria-Palomar
DNF Charlie Beake 1997 Holdsworth Zappi RT
DNF Daniel Ekløf 1997 Holdsworth Zappi RT
DNF Tim James 1998 Holdsworth Zappi RT
DNF George Kimber 1999 Holdsworth Zappi RT
DNF Emanuele Ansaloni 2000 Inemiliaromagna
DNF Alex Piccinini 2000 Inemiliaromagna
DNF Alex Ponti 1998 Inemiliaromagna
DNF Mattia Baldo 1997 Iseo Serrature Rime Carnovali
DNF Andrea Ferrari 1998 Iseo Serrature Rime Carnovali
DNF Leonardo Tabarelli 1999 Iseo Serrature Rime Carnovali
DNF Matteo Zandomeneghi 1999 Iseo Serrature Rime Carnovali
DNF Leonardo Aposti 1999 Maltinti Lampadari - Banca di Cambi
DNF Emanuele Paolini 1999 Northwave - Cofiloc
DNF Davide Scandiuzzi 2000 Northwave - Cofiloc
DNF Marco Trevisol 2000 Northwave - Cofiloc
DNF Simone Zanandrea 2000 Northwave - Cofiloc
DNF Nicola Graziato 2000 Sangemini - MG.Kvis Vega
DNF Gianni Pugi 1997 Sangemini - MG.Kvis Vega
DNF Matteo Barsottelli 2000 Team Cinelli
DNF Fabio Nicolino 1998 Team Cinelli
DNF Paolo Baccio 1997 Team Colpack
DNF Davide Botta 1997 Team Colpack
DNF Giulio Masotto 1999 Team Colpack
DNF Francesco Caroti 2000 Team Fortebraccio
DNF Alessandro Cuccagna 2000 Team Fortebraccio
DNF Matteo Gerbaudo 1999 Team Fortebraccio
DNF Alessio Gradassi 1999 Team Franco Ballerini
DNF Veljko Stojnic 1999 Team Franco Ballerini
DNF Yves Nkuruziza 2000 U.C.Monaco
DNF Giacomo Conti 1998 V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Domenico D'Amore 2000 V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Marco Ghirlanda - V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Leonardo Giani 2000 V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Giacomo Cassara 1999 Velo Racing Palazzago
DNF Luca Riva 1997 Velo Racing Palazzago
DNF Sebastiano Mantovani 1999 Viris Vigevano
DNF Riccardo Moro 1999 Viris Vigevano
DNF Andrea Genga 1997 VPM Porto Sant'Elpidio
GP Capodarco Comunita Di Capodarco
Italy - August 16th
Distance 180 km
Classification 1.2U

Want to use results from
FirstCycling on your site?