Right now: Transfers 2022 > 2023

Tour of Szeklerland - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Rekita Szymon Voster ATS Team 7 04:07:57
2 Dima Emil Giotti Victoria Savini Due 3 + 00
3 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team 1 + 08
4 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 08
5 Paterski Maciej Voster ATS Team + 08
6 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD + 08
7 Baffi Stefano So.L.Me - Olmo + 08
8 Pesenti Thomas Beltrami TSA Tre Colli + 08
9 Papanov Martin Bulgaria + 08
10 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 08
11 Genov Nikolay Tzar Simeon Plovdiv + 08
12 Kaempe Stinus Arbo Headstart on Fahrrad + 08
13 Gutiérrez José Manuel Team Novak + 08
14 Andreev Yordan Bulgaria + 08
15 Arvai Kristof MKB Bank CT + 08
16 Raileanu Cristian CSA Steaua Bucuresti + 08
17 Piras Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 08
18 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 08
19 Canepa Francesco So.L.Me - Olmo + 08
20 Cibrario Luca Beltrami TSA Tre Colli + 08
21 Quaedvlieg Lars Global Cycling Team + 04:03
22 Dobrin Ioan Mentorise Elite Team CFX + 09:39
23 Grozev Gabriel Bulgaria + 09:54
24 Duric Dorde Serbia + 10:01
25 Van Noppen Antonie Global Cycling Team + 10:01
26 Marcu Adi Mentorise Elite Team CFX + 10:01
27 Petrov Yordan Bulgaria + 10:01
28 Salvalaggio Giacomo Team Novak + 10:01
29 Duijvesteijn Roy Global Cycling Team + 10:01
30 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 10:01
31 Piciu Mattew-Denis Mentorise Elite Team CFX + 10:01
32 Berzi Andrea So.L.Me - Olmo + 10:01
33 Malnasi Joszef-Attila Giotti Victoria Savini Due + 10:01
34 Sobennicov Andrei CSUVT-Devron West CT + 10:01
35 Moldansky Gerhard-Cristin Mentorise Elite Team CFX + 10:01
36 Ferroni Lorenzo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 10:01
37 Vaidian Iustin-Ioan Mentorise Elite Team CFX + 10:01
38 Divnic Jovan Serbia + 10:01
39 Inglis Joe CSA Steaua Bucuresti + 10:01
40 Cojanu Andrei Mentorise Elite Team CFX + 10:01
41 Ressi Diego Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 10:01
42 Sidlo Daniel MKB Bank CT + 10:01
43 Di Camillo Lorenzo Giotti Victoria Savini Due + 10:01
44 Freddi Matteo Beltrami TSA Tre Colli + 10:01
45 Hrenko Norbert So.L.Me - Olmo + 10:01
46 Dimitrov Petar Bulgaria + 10:01
47 Szarka Gergely Giotti Victoria Savini Due + 10:01
48 Garzara Mattia Cycling Team Friuli ASD + 10:01
49 Ryustemov Deniz Tzar Simeon Plovdiv + 10:01
50 Papierski Damian Voster ATS Team + 10:01
51 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 10:01
52 Skerl Daniel Cycling Team Friuli ASD + 10:01
53 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 10:01
54 Guld Daniel Arbo Headstart on Fahrrad + 10:01
55 Ivanov Borislav Tzar Simeon Plovdiv + 10:01
56 Olivo Bryan Cycling Team Friuli ASD + 10:01
57 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 10:01
58 Andreaus Marco Cycling Team Friuli ASD + 10:01
59 Ochsenhofer Peter Arbo Headstart on Fahrrad + 10:01
60 Nagy Bendeguz Matyas Epronex-Hungary Cycling Team + 10:01
61 Buijk Jacob Global Cycling Team + 10:01
62 Dyankov Nikolay Bulgaria + 10:01
63 Nijssen Kenny Global Cycling Team + 10:01
64 Poll Stefan Epronex-Hungary Cycling Team + 10:01
65 Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo + 10:01
66 Biancalani Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 10:01
67 Fejes Gabor MKB Bank CT + 10:01
68 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 10:01
69 Panchev Georgi Tzar Simeon Plovdiv + 10:01
70 Buta Catalin Giotti Victoria Savini Due + 10:01
71 Hansen Adam WSA KTM Graz p/b Leomo + 10:01
72 Ritzinger Felix WSA KTM Graz p/b Leomo + 10:01
73 Dalla Valle Nicolas Giotti Victoria Savini Due + 10:15
74 Gardi Mattia Beltrami TSA Tre Colli + 10:15
75 Vrabii Andrei CSUVT-Devron West CT + 11:06
76 Garibean Aman CSUVT-Devron West CT + 11:06
77 Nadoveza Igor Serbia + 11:06
78 Marinkov Konstantin Tzar Simeon Plovdiv + 11:06
79 Menegale Elia So.L.Me - Olmo + 11:06
80 Papai Adam MKB Bank CT + 11:06
81 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 11:06
82 Raducu Luigi-Ionut CSA Steaua Bucuresti + 11:06
83 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 11:06
84 Nikulin Daniil Team Novak + 11:06
85 Purgaj Lorenz Arbo Headstart on Fahrrad + 11:06
86 Grasl Patrick Arbo Headstart on Fahrrad + 11:34
87 Klisuric Stevan Serbia + 11:34
88 Plesea Valentin CSA Steaua Bucuresti + 11:34
89 Hopfgartner Paul Arbo Headstart on Fahrrad + 11:34
90 Forro Lajos MKB Bank CT + 11:34
91 Tu Chih Hao Cycling Team Friuli ASD + 11:34
92 La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo + 11:38
93 Shevchenko Oleksandr Team Novak + 15:22
94 Trenchev Kristiyan Tzar Simeon Plovdiv + 18:06
95 Radmilac Aleksandar Serbia + 22:05
96 Prokopyszyn Filip Voster ATS Team + 22:05
97 Stravers Jarri Global Cycling Team + 22:05
98 Grigoras Tudor-Justin CSA Steaua Bucuresti + 23:07
99 Babaita Dan-Mihai CSUVT-Devron West CT + 27:30
100 Szasz Ferenc-David Team Novak + 36:01
101 Fazakas Csongor Team Novak + 36:01
DNF Danilovic Marko Serbia
DNF Chepetan Emil CSUVT-Devron West CT
DNF Orosz Balint MKB Bank CT
Pos Rider Team Time
1 75 Rekita Szymon Voster ATS Team 06:05:08
2 53 Dima Emil Giotti Victoria Savini Due + 02
3 2 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 11
4 3 Andreev Yordan Bulgaria + 15
5 6 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 18
6 7 Paterski Maciej Voster ATS Team + 18
7 7 Genov Nikolay Tzar Simeon Plovdiv + 18
8 14 Pesenti Thomas Beltrami TSA Tre Colli + 18
9 18 Arvai Kristof MKB Bank CT + 18
10 35 Papanov Martin Bulgaria + 18
11 35 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 18
12 44 Gutiérrez José Manuel Team Novak + 18
13 53 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD + 18
14 48 Piras Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 18
15 60 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 18
16 55 Raileanu Cristian CSA Steaua Bucuresti + 18
17 61 Kaempe Stinus Arbo Headstart on Fahrrad + 18
18 62 Canepa Francesco So.L.Me - Olmo + 18
19 62 Cibrario Luca Beltrami TSA Tre Colli + 18
20 78 Baffi Stefano So.L.Me - Olmo + 18
21 19 Quaedvlieg Lars Global Cycling Team + 04:13
22 75 Dobrin Ioan Mentorise Elite Team CFX + 09:49
23 13 Grozev Gabriel Bulgaria + 10:04
24 22 Skerl Daniel Cycling Team Friuli ASD + 10:05
25 21 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 10:07
26 18 Petrov Yordan Bulgaria + 10:07
27 21 Duijvesteijn Roy Global Cycling Team + 10:08
28 20 Szarka Gergely Giotti Victoria Savini Due + 10:09
29 20 Ressi Diego Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 10:09
30 20 Marcu Adi Mentorise Elite Team CFX + 10:10
31 18 Malnasi Joszef-Attila Giotti Victoria Savini Due + 10:10
32 17 Duric Dorde Serbia + 10:11
33 17 Salvalaggio Giacomo Team Novak + 10:11
34 13 Piciu Mattew-Denis Mentorise Elite Team CFX + 10:11
35 23 Garzara Mattia Cycling Team Friuli ASD + 10:11
36 11 Sobennicov Andrei CSUVT-Devron West CT + 10:11
37 13 Vaidian Iustin-Ioan Mentorise Elite Team CFX + 10:11
38 8 Divnic Jovan Serbia + 10:11
39 21 Papierski Damian Voster ATS Team + 10:11
40 11 Freddi Matteo Beltrami TSA Tre Colli + 10:11
41 Inglis Joe CSA Steaua Bucuresti + 10:11
42 10 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 10:11
43 5 Dimitrov Petar Bulgaria + 10:11
44 21 Dyankov Nikolay Bulgaria + 10:11
45 25 Biancalani Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 10:11
46 14 Van Noppen Antonie Global Cycling Team + 10:11
47 8 Ryustemov Deniz Tzar Simeon Plovdiv + 10:11
48 15 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 10:11
49 9 Berzi Andrea So.L.Me - Olmo + 10:11
50 Cojanu Andrei Mentorise Elite Team CFX + 10:11
51 6 Moldansky Gerhard-Cristin Mentorise Elite Team CFX + 10:11
52 1 Sidlo Daniel MKB Bank CT + 10:11
53 11 Guld Daniel Arbo Headstart on Fahrrad + 10:11
54 17 Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo + 10:11
55 1 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 10:11
56 8 Hrenko Norbert So.L.Me - Olmo + 10:11
57 11 Di Camillo Lorenzo Giotti Victoria Savini Due + 10:11
58 1 Ivanov Borislav Tzar Simeon Plovdiv + 10:11
59 4 Andreaus Marco Cycling Team Friuli ASD + 10:11
60 10 Buijk Jacob Global Cycling Team + 10:11
61 13 Nagy Bendeguz Matyas Epronex-Hungary Cycling Team + 10:11
62 37 Ferroni Lorenzo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 10:11
63 9 Nijssen Kenny Global Cycling Team + 10:11
64 20 Olivo Bryan Cycling Team Friuli ASD + 10:11
65 14 Poll Stefan Epronex-Hungary Cycling Team + 10:11
66 27 Ochsenhofer Peter Arbo Headstart on Fahrrad + 10:11
67 20 Fejes Gabor MKB Bank CT + 10:11
68 20 Panchev Georgi Tzar Simeon Plovdiv + 10:11
69 22 Buta Catalin Giotti Victoria Savini Due + 10:11
70 22 Ritzinger Felix WSA KTM Graz p/b Leomo + 10:11
71 31 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 10:11
72 29 Hansen Adam WSA KTM Graz p/b Leomo + 10:11
73 72 Dalla Valle Nicolas Giotti Victoria Savini Due + 10:15
74 7 Gardi Mattia Beltrami TSA Tre Colli + 10:25
75 58 Nadoveza Igor Serbia + 11:16
76 50 Papai Adam MKB Bank CT + 11:16
77 34 Vrabii Andrei CSUVT-Devron West CT + 11:16
78 17 Nikulin Daniil Team Novak + 11:16
79 6 Marinkov Konstantin Tzar Simeon Plovdiv + 11:16
80 5 Menegale Elia So.L.Me - Olmo + 11:16
81 1 Purgaj Lorenz Arbo Headstart on Fahrrad + 11:16
82 13 Garibean Aman CSUVT-Devron West CT + 11:16
83 6 Raducu Luigi-Ionut CSA Steaua Bucuresti + 11:16
84 10 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 11:16
85 18 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 11:16
86 55 Grasl Patrick Arbo Headstart on Fahrrad + 11:44
87 39 Klisuric Stevan Serbia + 11:44
88 5 Forro Lajos MKB Bank CT + 11:44
89 3 Plesea Valentin CSA Steaua Bucuresti + 11:44
90 6 Hopfgartner Paul Arbo Headstart on Fahrrad + 11:44
91 13 Tu Chih Hao Cycling Team Friuli ASD + 11:44
92 45 La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo + 11:48
93 58 Shevchenko Oleksandr Team Novak + 15:32
94 66 Trenchev Kristiyan Tzar Simeon Plovdiv + 18:16
95 76 Stravers Jarri Global Cycling Team + 22:06
96 93 Prokopyszyn Filip Voster ATS Team + 22:11
97 28 Radmilac Aleksandar Serbia + 22:15
98 8 Grigoras Tudor-Justin CSA Steaua Bucuresti + 23:17
99 65 Babaita Dan-Mihai CSUVT-Devron West CT + 27:40
100 47 Fazakas Csongor Team Novak + 36:11
101 36 Szasz Ferenc-David Team Novak + 36:11
Pos Rider Team Time
1 Arvai Kristof MKB Bank CT 06:05:26
2 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD + 00
3 Piras Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 00
4 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 00
5 Kaempe Stinus Arbo Headstart on Fahrrad + 00
6 Dobrin Ioan Mentorise Elite Team CFX + 09:31
7 Grozev Gabriel Bulgaria + 09:46
8 Skerl Daniel Cycling Team Friuli ASD + 09:47
9 Petrov Yordan Bulgaria + 09:49
10 Duijvesteijn Roy Global Cycling Team + 09:50
11 Ressi Diego Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 09:51
12 Marcu Adi Mentorise Elite Team CFX + 09:52
13 Duric Dorde Serbia + 09:53
14 Salvalaggio Giacomo Team Novak + 09:53
15 Piciu Mattew-Denis Mentorise Elite Team CFX + 09:53
16 Garzara Mattia Cycling Team Friuli ASD + 09:53
17 Vaidian Iustin-Ioan Mentorise Elite Team CFX + 09:53
18 Divnic Jovan Serbia + 09:53
19 Papierski Damian Voster ATS Team + 09:53
20 Freddi Matteo Beltrami TSA Tre Colli + 09:53
21 Inglis Joe CSA Steaua Bucuresti + 09:53
22 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 09:53
23 Dimitrov Petar Bulgaria + 09:53
24 Dyankov Nikolay Bulgaria + 09:53
25 Biancalani Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 09:53
26 Ryustemov Deniz Tzar Simeon Plovdiv + 09:53
27 Berzi Andrea So.L.Me - Olmo + 09:53
28 Sidlo Daniel MKB Bank CT + 09:53
29 Guld Daniel Arbo Headstart on Fahrrad + 09:53
30 Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo + 09:53
31 Hrenko Norbert So.L.Me - Olmo + 09:53
32 Di Camillo Lorenzo Giotti Victoria Savini Due + 09:53
33 Andreaus Marco Cycling Team Friuli ASD + 09:53
34 Nagy Bendeguz Matyas Epronex-Hungary Cycling Team + 09:53
35 Ferroni Lorenzo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 09:53
36 Olivo Bryan Cycling Team Friuli ASD + 09:53
37 Buta Catalin Giotti Victoria Savini Due + 09:53
38 Gardi Mattia Beltrami TSA Tre Colli + 10:07
39 Nadoveza Igor Serbia + 10:58
40 Marinkov Konstantin Tzar Simeon Plovdiv + 10:58
41 Garibean Aman CSUVT-Devron West CT + 10:58
42 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 10:58
43 Forro Lajos MKB Bank CT + 11:26
44 La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo + 11:30
45 Prokopyszyn Filip Voster ATS Team + 21:53
46 Radmilac Aleksandar Serbia + 21:57
47 Grigoras Tudor-Justin CSA Steaua Bucuresti + 22:59
48 Fazakas Csongor Team Novak + 35:53
49 Szasz Ferenc-David Team Novak + 35:53
Pos Team Time
1 Beltrami TSA Tre Colli 18:16:18
2 Voster ATS Team + 09:45
3 Bulgaria + 09:46
4 So.L.Me - Olmo + 09:53
5 Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 09:53
6 Giotti Victoria Savini Due + 19:38
7 Epronex-Hungary Cycling Team + 19:46
8 Tzar Simeon Plovdiv + 19:46
9 MKB Bank CT + 19:46
10 WSA KTM Graz p/b Leomo + 19:46
11 Cycling Team Friuli ASD + 19:46
12 Arbo Headstart on Fahrrad + 19:46
13 Team Novak + 20:51
14 CSA Steaua Bucuresti + 20:51
15 Global Cycling Team + 23:41
16 Mentorise Elite Team CFX + 29:17
17 Serbia + 30:44
18 CSUVT-Devron West CT + 31:49

Information