LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Tour of Szeklerland - 2021

GC Youth Points Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski 4011:28:07
2 Auer Daniel WSA KTM Graz 30+ 02
3 Guardini Andrea Giotti Victoria-Savini Due 25+ 08
4 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski 20+ 31
5 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski 15+ 31
6 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski 10+ 33
7 Dima Emil Giotti Victoria-Savini Due 5+ 34
8 Gatti Andrea Gallina-Ekotek-Colosio 3+ 36
9 Novakovskyi Vitaliy Eurocar Grawe Ukraine 3+ 37
10 Istlstekker Zsolt Epronex-Gesu 3+ 37
11 Verstraeten Jari CT Stroobant-Bataia + 37
12 Van Kerckvoorde Gilles CT Stroobant-Bataia + 37
13 Rudys Paul KED Stevens Radteam Berlin + 38
14 Crista Daniel CSA Steaua Bucuresti + 39
15 Pesenti Jacopo Gallina-Ekotek-Colosio + 39
16 Molina Wilmar Team Novak + 40
17 Bauce Davide Gallina-Ekotek-Colosio + 40
18 Weber Philip KED Stevens Radteam Berlin + 40
19 Filosi Iuri Giotti Victoria-Savini Due + 40
20 Gonczi Gergo Epronex-Gesu + 40
21 Vettorel Marco Northwave - Siatec-Olmo + 40
22 Filutas Viktor Giotti Victoria-Savini Due + 40
23 Banusch Richard KED Stevens Radteam Berlin + 40
24 Rozsa Balazs Epronex-Gesu + 40
25 Brogi Adriano Giotti Victoria-Savini Due + 40
26 Canecky Marek Slovakia + 40
27 Shevchenko Oleksandr Eurocar Grawe Ukraine + 40
28 Sobennicov Andrei CSUVT-Devron West CT + 40
29 Cordioli Gianluca Northwave - Siatec-Olmo + 40
30 Gratzer Alexander WSA KTM Graz + 40
31 Kalaba Pavle Serbia + 40
32 Tvetcov Serghei Romania + 40
33 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 40
34 Benz-Kuch Max KED Stevens Radteam Berlin + 40
35 Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski + 40
36 Poll Stefan Arbo Headstart on Fahrrad + 40
37 Bidilici Andrei-Cosmin CSA Steaua Bucuresti + 40
38 Malnasi Joszef-Attila Romania + 40
39 Orosz Gergely Team Novak + 40
40 Solymosi Marton Epronex-Gesu + 40
41 Hähnel Frederik KED Stevens Radteam Berlin + 40
42 Lajcha Juraj Slovakia + 40
43 Plesea Valentin CSA Steaua Bucuresti + 40
44 Porta Gabriele Gallina-Ekotek-Colosio + 40
45 Vasilyev Maksym Eurocar Grawe Ukraine + 56
46 Barison Emanuele Northwave - Siatec-Olmo + 56
47 Calzoni Walter Gallina-Ekotek-Colosio + 59
48 Restrepo Diosa Jaime Alberto Team Novak + 01:00
49 Duric Dorde Serbia + 01:04
50 Zotov Evgeny Team Novak + 01:28
51 Beres Stanislav Slovakia + 01:28
52 Dementyev Yegor Team Novak + 01:28
53 Kasko David Slovakia + 01:58
54 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz + 01:58
55 Luncan Serban Romania + 01:58
56 Marcu Adi Romania + 02:17
57 Genov Nikolay Tzar Simeon Plovdiv + 02:17
58 Finatti Davide Northwave - Siatec-Olmo + 02:39
59 Marbler Stefan WSA KTM Graz + 02:55
60 Salzmann Jodok WSA KTM Graz + 02:56
61 Lein Lennart KED Stevens Radteam Berlin + 03:23
62 Berzi Andrea Gallina-Ekotek-Colosio + 03:44
63 Vanhoucke Herman CT Stroobant-Bataia + 03:48
64 Ritzinger Felix WSA KTM Graz + 03:48
65 Hopfgartner Paul Arbo Headstart on Fahrrad + 04:22
66 Bellan Juraj Slovakia + 05:24
67 Hrenko Norbert MKB Cycling Team + 08:12
68 Kiss Gergely Epronex-Gesu + 16:36
69 Klisuric Stevan Serbia + 20:18
70 Divnic Jovan Serbia + 20:20
71 Vaidian Iustin-Ioan CSUVT-Devron West CT + 20:53
72 Klepikov Ilya Eurocar Grawe Ukraine + 24:56
73 Dolleschal Patrick Epronex-Gesu + 28:28
74 Forro Lajos MKB Cycling Team + 40:49
75 Picin Mattew-Denis Romania + 42:18
76 Barbu Leonard CSA Steaua Bucuresti + 43:35
77 Kim Chantou Cambodia Cycling Academy + 53:09
DNF Lang Philipp Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Tichler Thomas Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Dyankov Nikolay Bulgaria
DNF Ivanov Borislav Bulgaria
DNF Lumparov Georgi Bulgaria
DNF Panchev Georgi Bulgaria
DNF Grigoras Tudor-Justin CSA Steaua Bucuresti
DNF Mihnea Cristian CSA Steaua Bucuresti
DNF Andrei Ionut-Andrei CSUVT-Devron West CT
DNF Cojanu Andrei CSUVT-Devron West CT
DNF Garibian Arman CSUVT-Devron West CT
DNF Van Meirhaege Jef CT Stroobant-Bataia
DNF Vermeire Lucas CT Stroobant-Bataia
DNF Aurignac Samy Cambodia Cycling Academy
DNF San Namav Cambodia Cycling Academy
DNF San Nama Cambodia Cycling Academy
DNF Dzhus Volodymyr Eurocar Grawe Ukraine
DNF Kasianov Oleksii Eurocar Grawe Ukraine
DNF Onesti Emanuele Giotti Victoria-Savini Due
DNF Fabian Csongor MKB Cycling Team
DNF Horvath Roland MKB Cycling Team
DNF Molnar Balint MKB Cycling Team
DNF Santa Armin Konrad MKB Cycling Team
DNF Marin Matteo Northwave - Siatec-Olmo
DNF Saccon Mattia Northwave - Siatec-Olmo
DNF Dobrin Ioan Romania
DNF Danilovic Marko Serbia
DNF Ilic Ognjen Serbia
DNF Tybor Patrik Slovakia
DNF Del Negro Agustin Team Novak
DNF Ivanov Damian Tzar Simeon Plovdiv
DNF Marinkov Konstantin Tzar Simeon Plovdiv
DNF Ryustemov Deniz Tzar Simeon Plovdiv
Pos Rider Team Time
1 Gatti Andrea Gallina-Ekotek-Colosio 11:28:43
2 Van Kerckvoorde Gilles CT Stroobant-Bataia + 01
3 Pesenti Jacopo Gallina-Ekotek-Colosio + 03
4 Bauce Davide Gallina-Ekotek-Colosio + 04
5 Vettorel Marco Northwave - Siatec-Olmo + 04
6 Shevchenko Oleksandr Eurocar Grawe Ukraine + 04
7 Cordioli Gianluca Northwave - Siatec-Olmo + 04
8 Gratzer Alexander WSA KTM Graz + 04
9 Kalaba Pavle Serbia + 04
10 Benz-Kuch Max KED Stevens Radteam Berlin + 04
11 Orosz Gergely Team Novak + 04
12 Porta Gabriele Gallina-Ekotek-Colosio + 04
13 Calzoni Walter Gallina-Ekotek-Colosio + 23
14 Duric Dorde Serbia + 28
15 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz + 01:22
16 Luncan Serban Romania + 01:22
17 Marcu Adi Romania + 01:41
18 Marbler Stefan WSA KTM Graz + 02:19
19 Lein Lennart KED Stevens Radteam Berlin + 02:47
20 Berzi Andrea Gallina-Ekotek-Colosio + 03:08
21 Hrenko Norbert MKB Cycling Team + 07:36
22 Divnic Jovan Serbia + 19:44
23 Vaidian Iustin-Ioan CSUVT-Devron West CT + 20:17
24 Forro Lajos MKB Cycling Team + 40:13
25 Picin Mattew-Denis Romania + 41:42
26 Kim Chantou Cambodia Cycling Academy + 52:33
Pos Rider Team Points
1 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski 87
2 Guardini Andrea Giotti Victoria-Savini Due 78
3 Auer Daniel WSA KTM Graz 77
4 Finatti Davide Northwave - Siatec-Olmo 42
5 Gatti Andrea Gallina-Ekotek-Colosio 32
6 Molina Wilmar Team Novak 30
7 Bauce Davide Gallina-Ekotek-Colosio 22
8 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski 21
9 Weber Philip KED Stevens Radteam Berlin 20
10 Vettorel Marco Northwave - Siatec-Olmo 20
11 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski 19
12 Duric Dorde Serbia 18
13 Banusch Richard KED Stevens Radteam Berlin 14
14 Berzi Andrea Gallina-Ekotek-Colosio 13
15 Novakovskyi Vitaliy Eurocar Grawe Ukraine 11
16 Crista Daniel CSA Steaua Bucuresti 11
17 Vasilyev Maksym Eurocar Grawe Ukraine 11
18 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski 10
19 Gonczi Gergo Epronex-Gesu 10
20 Brogi Adriano Giotti Victoria-Savini Due 10
21 Filutas Viktor Giotti Victoria-Savini Due 9
22 Rozsa Balazs Epronex-Gesu 8
23 Tvetcov Serghei Romania 8
24 Restrepo Diosa Jaime Alberto Team Novak 8
25 Filosi Iuri Giotti Victoria-Savini Due 7
26 Cordioli Gianluca Northwave - Siatec-Olmo 7
27 Dima Emil Giotti Victoria-Savini Due 6
28 Zotov Evgeny Team Novak 6
29 Divnic Jovan Serbia 6
30 Verstraeten Jari CT Stroobant-Bataia 3
31 Istlstekker Zsolt Epronex-Gesu 3
32 Van Kerckvoorde Gilles CT Stroobant-Bataia 3
33 Rudys Paul KED Stevens Radteam Berlin 2
34 Kiss Gergely Epronex-Gesu 2
35 Pesenti Jacopo Gallina-Ekotek-Colosio 1
36 Canecky Marek Slovakia 1

Information