Dookola Mazowsza - 2022

GC Youth Points Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski 4014:39:10
2 Rasch Jasper À Bloc CT 30+ 06
3 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski 25+ 13
4 Szostka Pawel Santic-Wibatech 20+ 16
5 Pluto Martins À Bloc CT 15+ 17
6 Barta Tomas ATT Investments 10+ 19
7 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team 5+ 19
8 Aalrust Håkon Team Coop 3+ 19
9 Haller Patrick Santic-Wibatech 3+ 19
10 Krawczyk Szymon Voster ATS Team 3+ 19
11 Ben Moshe Yuval Israel + 21
12 Maschke Malte Germany + 22
13 Paterski Maciej Voster ATS Team + 22
14 Nolde Tobias P&S Benotti + 23
15 Jobber James Kuwait Pro Cycling Team + 23
16 Sagiv Guy Israel + 23
17 Rønhede Thorolf Team IBT-BH-Carl Ras + 23
18 Lunder Eirik Team Coop + 24
19 Czasa Moritz Germany + 24
20 Kopecky Tomas À Bloc CT + 24
21 Stark Immanuel P&S Benotti + 24
22 Proc Bartlomiej Santic-Wibatech + 25
23 Huiting Eskil Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 25
24 Lindner Tom P&S Benotti + 25
25 Van Der Horst Dennis Allinq Continental Cyclingteam + 25
26 Bloem Joren À Bloc CT + 25
27 Hjemsæter Olav Team Coop + 25
28 Franz Toni Berthold Rad Team + 25
29 Maslak Piotr KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 25
30 Wollenberg Tim Santic-Wibatech + 25
31 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 25
32 Papierski Damian Voster ATS Team + 25
33 Lasinis Venantas Kaunas Cycling Team + 25
34 Bootsveld Jelle Allinq Continental Cyclingteam + 25
35 Richter Peter Berthold Rad Team + 25
36 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 25
37 Wawrzyniak Karol KS Pogon Mostostal Pulawy + 25
38 Kolakowski Dariusz Spica Solutions + 25
39 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 25
40 Ivanovas Olegas Voltas Cycling Team + 25
41 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 25
42 Stocek Matus ATT Investments + 25
43 Munk-Olsen Oscar Team Sparekassen Danmark Aalborg + 25
44 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 25
45 Pomian Szymon GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 25
46 Lenne Arthur Berthold Rad Team + 25
47 Mank Jozef Mix Konin Warmia Mazury + 25
48 Musialik Jakub KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 25
49 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 25
50 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 25
51 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 25
52 Petr Ondrej Tufo-Pardus Prostejov + 25
53 Andreasson Sebastian Team IBT-BH-Carl Ras + 25
54 Gorak Dominik Spica Solutions + 25
55 Vabø Tore Andre Team Coop + 25
56 Lorents Nielsen Magnus Team Sparekassen Danmark Aalborg + 25
57 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 25
58 Lowik Robin Allinq Continental Cyclingteam + 25
59 Camrda Karel ATT Investments + 25
60 Rekita Szymon Voster ATS Team + 25
61 Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras + 25
62 Drege Andre Team Coop + 25
63 Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras + 25
64 Reisberg Nadav Israel + 45
65 Slawek Damian GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 53
66 Appel Stijn À Bloc CT + 53
67 Lutter Eric P&S Benotti + 53
68 Juntunen Antti-Jussi À Bloc CT + 53
69 Schmidt Jakob P&S Benotti + 53
70 Weinberg Roy Israel + 58
71 Bierkens Tim Allinq Continental Cyclingteam + 01:26
72 Januskevicius Mantas Kaunas Cycling Team + 01:26
73 Paterson Aden Allinq Continental Cyclingteam + 01:26
74 Sonnleitner Jonas Santic-Wibatech + 01:26
75 Pszczolarski Wojciech Tufo-Pardus Prostejov + 01:26
76 Zdanevicius Jokubas Voltas Cycling Team + 01:26
77 Schmieder Giovanni Berthold Rad Team + 01:26
78 Cywinski Mateusz GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 01:26
79 Jakoubek Tomas ATT Investments + 01:26
80 Van De Weerdhof Wouter Allinq Continental Cyclingteam + 01:42
81 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:46
82 Raugala Gustas Kaunas Cycling Team + 01:50
83 Kasterich Constantin Berthold Rad Team + 01:53
84 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 01:54
85 Burnett Marcus Kuwait Pro Cycling Team + 02:03
86 Oelke Tim P&S Benotti + 02:14
87 Hezeman Rick Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:43
88 Drescher Laurin Germany + 02:57
89 Kaspar Jan ATT Investments + 03:16
90 Poll Stefan Epronex-Hungary Cycling Team + 03:21
91 Madsen Jakob Gye Team Sparekassen Danmark Aalborg + 03:56
92 Ravnøy Johan Team Coop + 03:58
93 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 03:59
94 Vlcek Radek Tufo-Pardus Prostejov + 04:02
95 Sørensen Jonas Team Sparekassen Danmark Aalborg + 04:17
96 Lubbers Maarten Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:45
97 Balciunas Mantas Kaunas Cycling Team + 04:49
98 Dabski Patryk Luks Trojka Piaseczno + 05:04
99 Malachowski Jakub TC Chrobry Scott Glogow + 05:10
100 Domin Krzysztof KS Pogon Mostostal Pulawy + 05:35
101 Dzervus Darijus Voltas Cycling Team + 05:58
102 Heming Mika ATT Investments + 06:00
103 Kovarcik Petr Tufo-Pardus Prostejov + 06:28
104 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 10:51
105 Redmann Sven Germany + 12:01
106 De Heij Joppe Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 13:02
107 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 13:02
108 Latocha Adrian Germany + 13:02
109 Mai Tom Berthold Rad Team + 13:30
110 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 13:30
111 Rzaca Michal Mix Konin Warmia Mazury + 13:40
112 Sztuka Marcin Spica Solutions + 21:12
DNF Drijver Bertold Epronex-Hungary Cycling Team
DNF Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team
DNF Krukowski Aleksander GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier
DNF Lewandowski Radoslaw GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier
DNF Majewski Kacper GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier
DNF Gebhardt Philipp Germany
DNF Einhorn Itamar Israel
DNF Kogut Oded Israel
DNF Bochenek Karol KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Chmielewski Ignacy KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Kelmelis Aristidas Kaunas Cycling Team
DNF Tomkus Martynas Kaunas Cycling Team
DNF Tigrine Mehdi Kuwait Pro Cycling Team
DNF Tzortzakis Polychronis Kuwait Pro Cycling Team
DNF Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno
DNF Podlaski Michal Luks Trojka Piaseczno
DNF Rajtak Mateusz Luks Trojka Piaseczno
DNF Bartkowski Kacper Mix Konin Warmia Mazury
DNF Biernacki Filip Mix Konin Warmia Mazury
DNF Kusy Karol Mix Konin Warmia Mazury
DNF Migas Dawid Mix Konin Warmia Mazury
DNF Schulten Chiel Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Wallinga Olav Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Braulinski Michal Spica Solutions
DNF Potucha Maciej Spica Solutions
DNF Bieniek Damian TC Chrobry Scott Glogow
DNF Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow
DNF Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow
DNF Due Kaspersen Kasper Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Gadgaard Morten Team Sparekassen Danmark Aalborg
DNF Dolnicek Marek Tufo-Pardus Prostejov
DNF Holec Richard Tufo-Pardus Prostejov
DNF Siskevicius Paulius Voltas Cycling Team
DNF Prokopyszyn Filip Voster ATS Team
Pos Rider Team Time
1 Maschke Malte Germany 14:39:32
2 Rønhede Thorolf Team IBT-BH-Carl Ras + 01
3 Czasa Moritz Germany + 02
4 Kopecky Tomas À Bloc CT + 02
5 Huiting Eskil Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03
6 Lindner Tom P&S Benotti + 03
7 Maslak Piotr KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 03
8 Wollenberg Tim Santic-Wibatech + 03
9 Kot Julian KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 03
10 Papierski Damian Voster ATS Team + 03
11 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 03
12 Wawrzyniak Karol KS Pogon Mostostal Pulawy + 03
13 Ivanovas Olegas Voltas Cycling Team + 03
14 Munk-Olsen Oscar Team Sparekassen Danmark Aalborg + 03
15 Pomian Szymon GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 03
16 Lenne Arthur Berthold Rad Team + 03
17 Musialik Jakub KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 03
18 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 03
19 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 03
20 Andreasson Sebastian Team IBT-BH-Carl Ras + 03
21 Gorak Dominik Spica Solutions + 03
22 Lorents Nielsen Magnus Team Sparekassen Danmark Aalborg + 03
23 Camrda Karel ATT Investments + 03
24 Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras + 03
25 Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras + 03
26 Reisberg Nadav Israel + 23
27 Lutter Eric P&S Benotti + 31
28 Schmidt Jakob P&S Benotti + 31
29 Weinberg Roy Israel + 36
30 Schmieder Giovanni Berthold Rad Team + 01:04
31 Cywinski Mateusz GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 01:04
32 Van De Weerdhof Wouter Allinq Continental Cyclingteam + 01:20
33 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:24
34 Raugala Gustas Kaunas Cycling Team + 01:28
35 Oelke Tim P&S Benotti + 01:52
36 Hezeman Rick Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:21
37 Drescher Laurin Germany + 02:35
38 Kaspar Jan ATT Investments + 02:54
39 Ravnøy Johan Team Coop + 03:36
40 Vlcek Radek Tufo-Pardus Prostejov + 03:40
41 Sørensen Jonas Team Sparekassen Danmark Aalborg + 03:55
42 Dabski Patryk Luks Trojka Piaseczno + 04:42
43 Malachowski Jakub TC Chrobry Scott Glogow + 04:48
44 Domin Krzysztof KS Pogon Mostostal Pulawy + 05:13
45 Heming Mika ATT Investments + 05:38
46 Kovarcik Petr Tufo-Pardus Prostejov + 06:06
47 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 10:29
48 Redmann Sven Germany + 11:39
49 De Heij Joppe Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 12:40
50 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 12:40
51 Latocha Adrian Germany + 12:40
52 Mai Tom Berthold Rad Team + 13:08
53 Rzaca Michal Mix Konin Warmia Mazury + 13:18

Information