Front Races Teams Riders Ranking

Dookola Mazowsza | 2020

Information Results StagesStartlist

Main page

Overall Youth Points Sprint

Results

Pos Name Team Time
01 Felix Groß Germany 7:04:36
02 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 11
03 Petr Kelemen CCC Development Team + 14
04 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCD + 15
05 Szymon Tracz CCC Development Team + 16
06 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 16
07 Rait Ärm Tartu 2024 - BCD + 16
08 Damien Papierski CCC Development Team + 17
09 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 18
10 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 18
11 Miguel Heidemann Leopard Pro Cycling + 19
12 Filip Prokopyszyn KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 19
13 Adam Kus TC Chrobry Scott Glogow + 20
14 Markus Pajur Tartu 2024 - BCD + 20
15 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCD + 20
16 Adam Foltan Topforex-Lapierre + 20
17 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 21
18 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCD + 21
19 Gleb Karpenko Tartu 2024 - BCD + 21
20 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 23
21 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 23
22 Mantas Januskevicius Klaipeda CT + 24
23 Jakub Murias Voster ATS Team + 24
24 Rokas Kmieliauskas Klaipeda CT + 24
25 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 25
26 Pavol Rovder Dukla Banska Bystrica + 25
27 Richard Habermann Topforex-Lapierre + 25
28 Lucas Kubis Dukla Banska Bystrica + 26
29 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 26
30 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 27
31 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 27
32 Marek Gajdula Topforex-Lapierre + 27
33 Samuel Oros Slovakia + 27
34 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 27
35 Dawid Kloc KS Pogon Mostostal Pulawy + 27
36 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 27
37 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 28
38 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 28
39 Misch Leyder Leopard Pro Cycling + 28
40 Carson Miles Israel Cycling Academy + 29
41 Denas Masiulis Klaipeda CT + 30
42 Matus Baniar Slovakia + 30
43 Wojciech Bystrzycki KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 31
44 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 31
45 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 31
46 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 31
47 Matej Blasko Topforex-Lapierre + 31
48 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 32
49 Andrej Liska Slovakia + 32
50 Adam Nocen Silvant Racing Team + 32
51 Luca Regalli Iseo Serrature Rime Carnovali + 32
52 Matteo Tarolla Iseo Serrature Rime Carnovali + 33
53 Martin Chren Dukla Banska Bystrica + 33
54 Krzysztof Domin Iseo Serrature Rime Carnovali + 33
55 Antonin Kostiha Arbo Headstart on Fahrrad + 34
56 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 34
57 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 34
58 Richard Coma Slovakia + 34
59 Pavol Kramarcik Slovakia + 35
60 Jakub Scibior KS Pogon Mostostal Pulawy + 35
61 Jozef Mank Silvant Racing Team + 36
62 Simon Nagy Slovakia + 37
63 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 37
64 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 38
65 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 38
66 Hubert Drobek KLTC Konin + 39
67 Patryk Dabski Silvant Racing Team + 39
68 Dawid Sedzik TC Chrobry Scott Glogow + 40
69 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 51
70 Lukasz Michalski TC Chrobry Scott Glogow + 8:34
Information
Nations Poland
Date July 15th-18th
CAT 2.2