Front Races Teams Riders Ranking

Dookola Mazowsza | 2020

Information Results StagesStartlist

Main page

Overall Youth Points Sprint

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Michael Kukrle Elkov - Kasper 07:04:0940
02 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 0730
03 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 0825
04 Felix Groß Germany + 2720
05 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 3815
06 Filippo Fortin Felbermayr - Simplon Wels + 3910
07 Adrian Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 395
08 Petr Kelemen CCC Development Team + 413
09 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 423
10 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCD + 423
11 Szymon Tracz CCC Development Team + 43
12 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 43
13 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 43
14 Rait Ärm Tartu 2024 - BCD + 43
15 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 43
16 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 44
17 Justas Beniusis Klaipeda CT + 44
18 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 44
19 Damien Papierski CCC Development Team + 44
20 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 45
21 Wojciech Sykala Voster ATS Team + 45
22 Jasper Frahm Germany + 45
23 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 45
24 Miguel Heidemann Leopard Pro Cycling + 46
25 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 46
26 Filip Prokopyszyn KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 46
27 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 46
28 Leon Rohde Germany + 46
29 Adam Kus TC Chrobry Scott Glogow + 47
30 Markus Pajur Tartu 2024 - BCD + 47
31 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 47
32 Michal Schlegel Elkov - Kasper + 47
33 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCD + 47
34 Adam Foltan Topforex-Lapierre + 47
35 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 47
36 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 48
37 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 48
38 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCD + 48
39 Gediminas Bagdonas Klaipeda CT + 48
40 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 48
41 Gleb Karpenko Tartu 2024 - BCD + 48
42 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 49
43 Daniel Staniszewski KS Pogon Mostostal Pulawy + 49
44 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 49
45 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 49
46 Jan Barta Elkov - Kasper + 50
47 Alois Kankovsky Elkov - Kasper + 50
48 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 50
49 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 50
50 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 50
51 Maximilian Beyer Germany + 51
52 Mantas Januskevicius Klaipeda CT + 51
53 Wojciech Pszczolarski Wibatech Merx 7R + 51
54 Jakub Murias Voster ATS Team + 51
55 Rokas Kmieliauskas Klaipeda CT + 51
56 Pawel Franczak Voster ATS Team + 51
57 Freddy Ovett Israel Cycling Academy + 51
58 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 52
59 Pavol Rovder Dukla Banska Bystrica + 52
60 Richard Habermann Topforex-Lapierre + 52
61 Marek Canecky Dukla Banska Bystrica + 53
62 Matthias Krizek Felbermayr - Simplon Wels + 53
63 Lucas Kubis Dukla Banska Bystrica + 53
64 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 53
65 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 54
66 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 54
67 Marek Gajdula Topforex-Lapierre + 54
68 Samuel Oros Slovakia + 54
69 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 54
70 Dawid Kloc KS Pogon Mostostal Pulawy + 54
71 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 54
72 Damian Slawek Wibatech Merx 7R + 54
73 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 55
74 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 55
75 Misch Leyder Leopard Pro Cycling + 55
76 Ben Zwiehoff Bornträger-Assos + 55
77 Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 56
78 Patrik Tybor Dukla Banska Bystrica + 56
79 Carson Miles Israel Cycling Academy + 56
80 Theo Reinhardt Germany + 57
81 Denas Masiulis Klaipeda CT + 57
82 Matus Baniar Slovakia + 57
83 Moritz Malcharek Germany + 57
84 Wojciech Bystrzycki KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 58
85 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 58
86 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 58
87 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 58
88 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 58
89 Matej Blasko Topforex-Lapierre + 58
90 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 59
91 Andrej Liska Slovakia + 59
92 Adam Nocen Silvant Racing Team + 59
93 Luca Regalli Iseo Serrature Rime Carnovali + 59
94 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 59
95 Matteo Tarolla Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:00
96 Jiri Petrus Topforex-Lapierre + 01:00
97 Martin Chren Dukla Banska Bystrica + 01:00
98 Krzysztof Domin Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:00
99 Antonin Kostiha Arbo Headstart on Fahrrad + 01:01
100 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 01:01
101 Thomas Umhaller Felbermayr - Simplon Wels + 01:01
102 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 01:01
103 Richard Coma Slovakia + 01:01
104 Pavol Kramarcik Slovakia + 01:02
105 Jakub Scibior KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:02
106 Manuel Bosch Felbermayr - Simplon Wels + 01:02
107 Adrian Teklinski KLTC Konin + 01:02
108 Jozef Mank Silvant Racing Team + 01:03
109 Marcel Franz Bornträger-Assos + 01:03
110 Simon Nagy Slovakia + 01:04
111 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 01:04
112 Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno + 01:04
113 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 01:05
114 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 01:05
115 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 01:05
116 Philipp Lang Arbo Headstart on Fahrrad + 01:06
117 Hubert Drobek KLTC Konin + 01:06
118 Patryk Dabski Silvant Racing Team + 01:06
119 Paul Hopfgartner Arbo Headstart on Fahrrad + 01:06
120 Tomasz Bala KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:06
121 Dawid Sedzik TC Chrobry Scott Glogow + 01:07
122 Patrick Schubert Bornträger-Assos + 01:08
123 Peter Ochsenhofer Arbo Headstart on Fahrrad + 01:11
124 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 01:18
125 Lukasz Michalski TC Chrobry Scott Glogow + 09:01
DNF Szymon Potasznik KK Tarnovia Tarnovo Podgorne
DNF Dawid Wisniewski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne
DNF Radoslaw Kiraga KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Fabian Stockmeyer Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Stefan Sölkner Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Konstantin Hebes Bornträger-Assos
DNF Wojciech Ceniuch GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Nikodem Grzenkowicz GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Jan Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Marcel Modlinski GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Maciej Nocen GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Jakub Soszka GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Aristidas Kelmelis Klaipeda CT
DNF Filip Biernacki KLTC Konin
DNF Dawid Kuderczak KLTC Konin
DNF Dawid Pluta KLTC Konin
DNF Jakub Rutkowski KLTC Konin
DNF Adrian Krawczyk Luks Trojka Piaseczno
DNF Dawid Burczak Silvant Racing Team
DNF Hubert Lemanski Silvant Racing Team
DNF Dawid Migas Silvant Racing Team
DNF Rene Smekal Tufo-Pardus Prostejov
Information
Nations Poland
Date July 15th-18th
CAT 2.2