Dookola Mazowsza - 2020

Stage Overall Youth Points Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Felix Groß Germany 03:35:587
02 Filippo Fortin Felbermayr - Simplon Wels + 003
03 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 001
04 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 00
05 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 00
06 Alois Kankovsky Elkov - Kasper + 00
07 Marcel Franz Bornträger-Assos + 00
08 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 00
09 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 00
10 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 00
11 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 00
12 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 00
13 Filip Prokopyszyn KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 00
14 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 00
15 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 00
16 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 00
17 Daniel Staniszewski KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
18 Lucas Kubis Dukla Banska Bystrica + 00
19 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
20 Pawel Franczak Voster ATS Team + 00
21 Misch Leyder Leopard Pro Cycling + 00
22 Jakub Murias Voster ATS Team + 00
23 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 00
24 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 00
25 Adrian Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 00
26 Mantas Januskevicius Klaipeda CT + 00
27 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 00
28 Petr Kelemen CCC Development Team + 00
29 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 00
30 Adam Foltan Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 00
31 Ben Perry Israel Cycling Academy + 00
32 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 00
33 Szymon Tracz CCC Development Team + 00
34 Michael Kukrle Elkov - Kasper + 00
35 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 00
36 Matthias Krizek Felbermayr - Simplon Wels + 00
37 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 00
38 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 00
39 Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno + 00
40 Jakub Scibior KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
41 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 00
42 Wojciech Sykala Voster ATS Team + 00
43 Gediminas Bagdonas Klaipeda CT + 00
44 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 00
45 Damien Papierski CCC Development Team + 00
46 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 00
47 Adam Nocen WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing + 00
48 Leon Rohde Germany + 00
49 Jiri Petrus Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 00
50 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 00
51 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 00
52 Damian Slawek Wibatech Merx 7R + 00
53 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 00
54 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 00
55 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 00
56 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 00
57 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 00
58 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 00
59 Carson Miles Israel Cycling Academy + 00
60 Ben Zwiehoff Bornträger-Assos + 00
61 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 00
62 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 00
63 Manuel Bosch Felbermayr - Simplon Wels + 00
64 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 00
65 Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 00
66 Richard Habermann Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 00
67 Jan Barta Elkov - Kasper + 00
68 Rokas Kmieliauskas Klaipeda CT + 00
69 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 00
70 Luca Regalli Iseo Serrature Rime Carnovali + 00
71 Miguel Heidemann Leopard Pro Cycling + 00
72 Dawid Kloc KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
73 Adam Kus TC Chrobry Scott Glogow + 00
74 Michal Schlegel Elkov - Kasper + 00
75 Patrik Tybor Dukla Banska Bystrica + 00
76 Adrian Teklinski KLTC Konin + 00
77 Patrick Schubert Bornträger-Assos + 00
78 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 00
79 Jozef Mank WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing + 00
80 Tomasz Bala KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
81 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 00
82 Pavol Kramarcik Slovakia + 00
83 Matteo Tarolla Iseo Serrature Rime Carnovali + 00
84 Jasper Frahm Germany + 00
85 Hubert Drobek KLTC Konin + 00
86 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 00
87 Simon Nagy Slovakia + 00
88 Wojciech Pszczolarski Wibatech Merx 7R + 00
89 Maximilian Beyer Germany + 00
90 Dawid Sedzik TC Chrobry Scott Glogow + 00
91 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 00
92 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 00
93 Marek Gajdula Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 00
94 Paul Hopfgartner Arbo Headstart on Fahrrad + 00
95 Wojciech Bystrzycki KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 00
96 Theo Reinhardt Germany + 00
97 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 00
98 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 00
99 Matej Blasko Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 00
100 Samuel Oros Slovakia + 00
101 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 00
102 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 00
103 Lukasz Michalski TC Chrobry Scott Glogow + 00
104 Philipp Lang Arbo Headstart on Fahrrad + 00
105 Antonin Kostiha Arbo Headstart on Fahrrad + 00
106 Krzysztof Domin Iseo Serrature Rime Carnovali + 00
107 Marek Canecky Dukla Banska Bystrica + 00
108 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 00
109 Moritz Malcharek Germany + 00
110 Gleb Karpenko Tartu 2024 - BCC + 00
111 Peter Ochsenhofer Arbo Headstart on Fahrrad + 00
112 Denas Masiulis Klaipeda CT + 00
113 Matus Baniar Slovakia + 00
114 Freddy Ovett Israel Cycling Academy + 00
115 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 00
116 Richard Coma Slovakia + 00
117 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 00
118 Patryk Dabski WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing + 00
119 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 00
120 Thomas Umhaller Felbermayr - Simplon Wels + 00
121 Justas Beniusis Klaipeda CT + 00
122 Pavol Rovder Dukla Banska Bystrica + 00
123 Martin Chren Dukla Banska Bystrica + 00
124 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 00
125 Andrej Liska Slovakia + 00
DNS Jakub Rutkowski KLTC Konin
DNF Szymon Potasznik KK Tarnovia Tarnovo Podgorne
DNF Radoslaw Kiraga KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Stefan Sölkner Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Jakub Soszka GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Jan Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Nikodem Grzenkowicz GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Wojciech Ceniuch GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Maciej Nocen GKS Cartusia W Kartuzach
DNF Dawid Burczak WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing
Pos Rider Team Time
01 - Michael Kukrle Elkov - Kasper 07:04:09
02 - Daniel Turek Israel Cycling Academy + 07
03 - Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 08
04 - Felix Groß Germany + 27
05 6 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 38
06 12 Filippo Fortin Felbermayr - Simplon Wels + 39
07 2 Adrian Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 39
08 2 Petr Kelemen CCC Development Team + 41
09 2 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 42
10 2 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 42
11 2 Szymon Tracz CCC Development Team + 43
12 10 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 43
13 3 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 43
14 5 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 43
15 20 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 43
16 4 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 44
17 4 Justas Beniusis Klaipeda CT + 44
18 4 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 44
19 4 Damien Papierski CCC Development Team + 44
20 4 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 45
21 4 Wojciech Sykala Voster ATS Team + 45
22 21 Jasper Frahm Germany + 45
23 3 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 45
24 3 Miguel Heidemann Leopard Pro Cycling + 46
25 2 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 46
26 2 Filip Prokopyszyn KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 46
27 2 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 46
28 2 Leon Rohde Germany + 46
29 2 Adam Kus TC Chrobry Scott Glogow + 47
30 1 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 47
31 3 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 47
32 2 Michal Schlegel Elkov - Kasper + 47
33 2 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 47
34 2 Adam Foltan Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 47
35 1 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 47
36 - Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 48
37 - Ben Perry Israel Cycling Academy + 48
38 - Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 48
39 - Gediminas Bagdonas Klaipeda CT + 48
40 - Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 48
41 - Gleb Karpenko Tartu 2024 - BCC + 48
42 13 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 49
43 1 Daniel Staniszewski KS Pogon Mostostal Pulawy + 49
44 - Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 49
45 - Adam Stachowiak Voster ATS Team + 49
46 - Jan Barta Elkov - Kasper + 50
47 - Alois Kankovsky Elkov - Kasper + 50
48 1 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 50
49 1 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 50
50 1 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 50
51 1 Maximilian Beyer Germany + 51
52 1 Mantas Januskevicius Klaipeda CT + 51
53 1 Wojciech Pszczolarski Wibatech Merx 7R + 51
54 2 Jakub Murias Voster ATS Team + 51
55 2 Rokas Kmieliauskas Klaipeda CT + 51
56 2 Pawel Franczak Voster ATS Team + 51
57 2 Freddy Ovett Israel Cycling Academy + 51
58 2 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 52
59 2 Pavol Rovder Dukla Banska Bystrica + 52
60 2 Richard Habermann Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 52
61 3 Marek Canecky Dukla Banska Bystrica + 53
62 3 Matthias Krizek Felbermayr - Simplon Wels + 53
63 3 Lucas Kubis Dukla Banska Bystrica + 53
64 3 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 53
65 3 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 54
66 3 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 54
67 3 Marek Gajdula Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 54
68 3 Samuel Oros Slovakia + 54
69 3 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 54
70 3 Dawid Kloc KS Pogon Mostostal Pulawy + 54
71 3 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 54
72 3 Damian Slawek Wibatech Merx 7R + 54
73 3 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 55
74 3 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 55
75 3 Misch Leyder Leopard Pro Cycling + 55
76 3 Ben Zwiehoff Bornträger-Assos + 55
77 3 Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 56
78 3 Patrik Tybor Dukla Banska Bystrica + 56
79 3 Carson Miles Israel Cycling Academy + 56
80 3 Theo Reinhardt Germany + 57
81 3 Denas Masiulis Klaipeda CT + 57
82 3 Matus Baniar Slovakia + 57
83 3 Moritz Malcharek Germany + 57
84 3 Wojciech Bystrzycki KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 58
85 3 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 58
86 4 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 58
87 4 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 58
88 4 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 58
89 4 Matej Blasko Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 58
90 4 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 59
91 5 Andrej Liska Slovakia + 59
92 5 Adam Nocen WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing + 59
93 5 Luca Regalli Iseo Serrature Rime Carnovali + 59
94 5 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 59
95 5 Matteo Tarolla Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:00
96 5 Jiri Petrus Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 01:00
97 5 Martin Chren Dukla Banska Bystrica + 01:00
98 5 Krzysztof Domin Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:00
99 7 Antonin Kostiha Arbo Headstart on Fahrrad + 01:01
100 7 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 01:01
101 7 Thomas Umhaller Felbermayr - Simplon Wels + 01:01
102 7 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 01:01
103 7 Richard Coma Slovakia + 01:01
104 8 Pavol Kramarcik Slovakia + 01:02
105 8 Jakub Scibior KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:02
106 8 Manuel Bosch Felbermayr - Simplon Wels + 01:02
107 8 Adrian Teklinski KLTC Konin + 01:02
108 8 Jozef Mank WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing + 01:03
109 8 Marcel Franz Bornträger-Assos + 01:03
110 8 Simon Nagy Slovakia + 01:04
111 8 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 01:04
112 8 Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno + 01:04
113 8 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 01:05
114 8 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 01:05
115 8 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 01:05
116 8 Philipp Lang Arbo Headstart on Fahrrad + 01:06
117 8 Hubert Drobek KLTC Konin + 01:06
118 8 Patryk Dabski WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing + 01:06
119 8 Paul Hopfgartner Arbo Headstart on Fahrrad + 01:06
120 8 Tomasz Bala KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:06
121 8 Dawid Sedzik TC Chrobry Scott Glogow + 01:07
122 9 Patrick Schubert Bornträger-Assos + 01:08
123 11 Peter Ochsenhofer Arbo Headstart on Fahrrad + 01:11
124 35 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 01:18
125 10 Lukasz Michalski TC Chrobry Scott Glogow + 09:01
Pos Rider Team Time
01 Felix Groß Germany 07:04:36
02 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 11
03 Petr Kelemen CCC Development Team + 14
04 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 15
05 Szymon Tracz CCC Development Team + 16
06 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 16
07 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 16
08 Damien Papierski CCC Development Team + 17
09 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 18
10 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 18
11 Miguel Heidemann Leopard Pro Cycling + 19
12 Filip Prokopyszyn KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 19
13 Adam Kus TC Chrobry Scott Glogow + 20
14 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 20
15 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 20
16 Adam Foltan Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 20
17 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 21
18 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 21
19 Gleb Karpenko Tartu 2024 - BCC + 21
20 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 23
21 Bartosz Rudyk Wibatech Merx 7R + 23
22 Mantas Januskevicius Klaipeda CT + 24
23 Jakub Murias Voster ATS Team + 24
24 Rokas Kmieliauskas Klaipeda CT + 24
25 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 25
26 Pavol Rovder Dukla Banska Bystrica + 25
27 Richard Habermann Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 25
28 Lucas Kubis Dukla Banska Bystrica + 26
29 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 26
30 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 27
31 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 27
32 Marek Gajdula Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 27
33 Samuel Oros Slovakia + 27
34 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 27
35 Dawid Kloc KS Pogon Mostostal Pulawy + 27
36 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 27
37 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 28
38 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 28
39 Misch Leyder Leopard Pro Cycling + 28
40 Carson Miles Israel Cycling Academy + 29
41 Denas Masiulis Klaipeda CT + 30
42 Matus Baniar Slovakia + 30
43 Wojciech Bystrzycki KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 31
44 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 31
45 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 31
46 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 31
47 Matej Blasko Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 31
48 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 32
49 Andrej Liska Slovakia + 32
50 Adam Nocen WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing + 32
51 Luca Regalli Iseo Serrature Rime Carnovali + 32
52 Matteo Tarolla Iseo Serrature Rime Carnovali + 33
53 Martin Chren Dukla Banska Bystrica + 33
54 Krzysztof Domin Iseo Serrature Rime Carnovali + 33
55 Antonin Kostiha Arbo Headstart on Fahrrad + 34
56 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 34
57 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 34
58 Richard Coma Slovakia + 34
59 Pavol Kramarcik Slovakia + 35
60 Jakub Scibior KS Pogon Mostostal Pulawy + 35
61 Jozef Mank WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing + 36
62 Simon Nagy Slovakia + 37
63 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 37
64 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 38
65 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 38
66 Hubert Drobek KLTC Konin + 39
67 Patryk Dabski WMKS Olsztyn-Foltan Silvant Racing + 39
68 Dawid Sedzik TC Chrobry Scott Glogow + 40
69 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 51
70 Lukasz Michalski TC Chrobry Scott Glogow + 08:34
Information
Nation Poland
Date 18th July
Where Kozienice -> Kozienice
What 4th stage
Distance 165 km
Other
Embed Results