Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Dookola Mazowsza

2019

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team 03:26:347
02 Louis Bendixen Team Coop + 003
03 Norbert Banaszek Team Hurom + 001
04 Grzegorz Stepniak Wibatech Merx 7R + 00
05 Frantisek Sisr Elkov - Author + 00
06 Jiri Petrus Topforex-Lapierre + 00
07 Kamil Malecki CCC Development Team + 00
08 Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 00
09 Szymon Krawczyk Region Lubelski + 00
10 Kristjan Johanson Cycling Tartu + 00
11 Norman Vahtra Cycling Tartu + 00
12 Venantas Lasinis Lithuania + 00
13 Dominik Neuman Elkov - Author + 00
14 Damien Papierski CCC Development Team + 00
15 Jan Barta Elkov - Author + 00
16 Wiebe Scholten Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 00
17 Artur Detko Team Hurom + 00
18 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 00
19 Marek Rutkiewicz Wibatech Merx 7R + 00
20 Jakub Otruba Elkov - Author + 12
21 Szymon Rekita Poland + 12
22 Matej Zahalka Elkov - Author + 12
23 Michal Schlegel Elkov - Author + 12
24 Piotr Konwa Wibatech Merx 7R + 12
25 Kacper Wisniewski GKS Cartusia Bike Atelier + 21
26 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 27
27 Pawel Cieslik Wibatech Merx 7R + 56
28 Rait Ärm Cycling Tartu + 03:51
29 Jakub Murias TC Chrobry Scott Glogow + 03:51
30 Siim Kiskonen Cycling Tartu + 03:51
31 Bartlomiej Proc Region Lubelski + 03:51
32 Adam Foltan Topforex-Lapierre + 03:51
33 Alexander Komin Marathon Tula CT + 03:51
34 Lucas Kubis Slovakia + 03:51
35 Karol Kuklewicz TC Chrobry Scott Glogow + 03:51
36 Maxim Sukhov Marathon Tula CT + 03:51
37 Olav Hjemsæter Team Coop + 03:51
38 Bastiaan De Blom Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:51
39 Patrick Collins Mostowy International + 03:51
40 Arjan Hofman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:51
41 Tomas Capek Topforex-Lapierre + 03:51
42 Mantas Januskevicius Lithuania + 03:51
43 Evgenii Tikhonin Marathon Tula CT + 03:51
44 Kyrylo Tsarenko Ukraine + 03:51
45 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 03:51
46 Wojciech Sykala Wibatech Merx 7R + 03:51
47 Jentje Huntink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:51
48 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 03:51
49 Oscar Hutchings Mostowy International + 03:51
50 Oskar Nisu Cycling Tartu + 03:51
51 Krystian Grygorczyk GKS Cartusia Bike Atelier + 03:51
52 Ivan Yatsenko Sestroretsk Team + 03:51
53 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 03:51
54 Tomasz Budzinski Team Hurom + 03:51
55 Rojus Adomaitis Lithuania + 03:51
56 Petr Klabouch Topforex-Lapierre + 03:51
57 Hannes Fabri Mostowy International + 03:51
58 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 03:51
59 Wojciech Bystrzycki KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 03:51
60 Joosep Sankmann Cycling Tartu + 03:51
61 Maciej Chmielewski Region Mazowsze + 03:51
62 Tobias Bartlett Mostowy International + 03:51
63 Jesse Morsink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:51
64 Sebastian Matusiak Poland + 03:51
65 Robert Malik Slovakia + 03:51
66 Martin Vlcak Slovakia + 03:51
67 Roman Lehky Topforex-Lapierre + 03:51
68 Derek Birch Mostowy International + 03:51
69 Adam Nocen Poland + 03:51
70 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 03:51
71 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 03:51
72 Roman Giadysh Ukraine + 03:51
73 Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 03:51
74 Volodymyr Dzhus Ukraine + 03:51
75 Krzysztof Domin Poland + 03:51
76 Tobiasz Pawlak Team Hurom + 03:51
77 Nikolai Potekalo Sestroretsk Team + 03:51
78 Erlend Blikra Team Coop + 03:51
79 Håkon Aalrust Team Coop + 03:51
80 Adam Stachowiak Region Lubelski + 03:51
81 Jacob Eriksson Team Coop + 03:51
82 Patryk Kostecki Team Hurom + 03:51
83 Bartlomiej Zablocki Region Lubelski + 03:51
84 Adrian Kurek Team Hurom + 03:51
85 Michal Wenglorz GKS Cartusia Bike Atelier + 03:51
86 Justas Beniusis Lithuania + 03:51
87 Adrian Honkisz Poland + 03:51
88 Andre Sotberg Team Coop + 03:51
89 Samuel Oros Slovakia + 03:51
90 Patryk Stosz CCC Development Team + 03:51
91 Pawel Franczak Region Lubelski + 03:51
92 Jan Krukowski GKS Cartusia Bike Atelier + 03:51
93 Jakub Kaczmarek Team Hurom + 04:23
94 Daniel Staniszewski Region Lubelski + 04:23
95 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 04:33
DNF Jozef Mank Poland
DNF Kamil Siedlaczek Region Mazowsze
DNF Sergey Belyakov Sestroretsk Team
DNF Nikita Bondarchuk Sestroretsk Team
DNF Nazar Pokoyoviy Ukraine
DNF Adrian Mrowka KK Tarnovia Tarnovo Podgorne
DNF Kamil Kordus KK Tarnovia Tarnovo Podgorne
DNF Kristo Prangel Cycling Tartu
DNF Sebastian Borowski Luks Trojka Piaseczno
DNF Ivan Gerasimov Marathon Tula CT
DNF Evgeniy Kovalev Marathon Tula CT
DNF Andrey Sazanov Marathon Tula CT
DNF Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Vojtech Repa Topforex-Lapierre
DNF Hynek Palicka Topforex-Lapierre
Pos Rider Team Time
01 1 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team 10:51:42
02 1 Grzegorz Stepniak Wibatech Merx 7R + 13
03 7 Frantisek Sisr Elkov - Author + 21
04 9 Louis Bendixen Team Coop + 21
05 1 Damien Papierski CCC Development Team + 22
06 1 Jan Barta Elkov - Author + 24
07 2 Norman Vahtra Cycling Tartu + 24
08 10 Norbert Banaszek Team Hurom + 25
09 1 Kamil Malecki CCC Development Team + 25
10 4 Szymon Krawczyk Region Lubelski + 28
11 10 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 29
12 13 Dominik Neuman Elkov - Author + 31
13 15 Venantas Lasinis Lithuania + 32
14 25 Kristjan Johanson Cycling Tartu + 34
15 31 Marek Rutkiewicz Wibatech Merx 7R + 35
16 31 Sam Gademan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 36
17 21 Piotr Konwa Wibatech Merx 7R + 46
18 27 Michal Schlegel Elkov - Author + 47
19 37 Szymon Rekita Poland + 50
20 37 Kacper Wisniewski GKS Cartusia Bike Atelier + 59
21 75 Artur Detko Team Hurom + 01:16
22 65 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 01:17
23 70 Matej Zahalka Elkov - Author + 01:18
24 11 Pawel Cieslik Wibatech Merx 7R + 01:29
25 72 Jakub Otruba Elkov - Author + 01:30
26 73 Jiri Petrus Topforex-Lapierre + 01:36
27 26 Erlend Blikra Team Coop + 03:49
28 23 Adrian Kurek Team Hurom + 04:14
29 23 Patryk Stosz CCC Development Team + 04:15
30 19 Pawel Franczak Region Lubelski + 04:17
31 19 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 04:17
32 17 Rojus Adomaitis Lithuania + 04:19
33 17 Siim Kiskonen Cycling Tartu + 04:19
34 17 Adam Stachowiak Region Lubelski + 04:20
35 16 Oskar Nisu Cycling Tartu + 04:20
36 14 Håkon Aalrust Team Coop + 04:21
37 13 Justas Beniusis Lithuania + 04:22
38 11 Rait Ärm Cycling Tartu + 04:23
39 9 Roman Lehky Topforex-Lapierre + 04:23
40 9 Adam Foltan Topforex-Lapierre + 04:23
41 9 Tobiasz Pawlak Team Hurom + 04:24
42 8 Olav Hjemsæter Team Coop + 04:24
43 7 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 04:24
44 7 Petr Klabouch Topforex-Lapierre + 04:24
45 5 Samuel Oros Slovakia + 04:26
46 5 Wojciech Sykala Wibatech Merx 7R + 04:26
47 5 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 04:26
48 5 Lucas Kubis Slovakia + 04:26
49 5 Martin Vlcak Slovakia + 04:26
50 2 Mantas Januskevicius Lithuania + 04:27
51 2 Hannes Fabri Mostowy International + 04:27
52 2 Wojciech Bystrzycki KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 04:27
53 2 Jakub Murias TC Chrobry Scott Glogow + 04:28
54 2 Arjan Hofman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:28
55 2 Jesse Morsink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:29
56 1 Maxim Sukhov Marathon Tula CT + 04:29
57 1 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 04:29
58 1 Bartlomiej Proc Region Lubelski + 04:30
59 1 Volodymyr Dzhus Ukraine + 04:30
60 1 Alexander Komin Marathon Tula CT + 04:30
61 2 Roman Giadysh Ukraine + 04:31
62 3 Ivan Yatsenko Sestroretsk Team + 04:31
63 3 Oscar Hutchings Mostowy International + 04:32
64 3 Bartlomiej Zablocki Region Lubelski + 04:32
65 3 Joosep Sankmann Cycling Tartu + 04:32
66 3 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 04:32
67 3 Maciej Chmielewski Region Mazowsze + 04:32
68 3 Tomas Capek Topforex-Lapierre + 04:33
69 3 Bastiaan De Blom Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:33
70 3 Evgenii Tikhonin Marathon Tula CT + 04:33
71 3 Nikolai Potekalo Sestroretsk Team + 04:33
72 3 Karol Kuklewicz TC Chrobry Scott Glogow + 04:34
73 4 Adrian Honkisz Poland + 04:35
74 4 Michal Wenglorz GKS Cartusia Bike Atelier + 04:35
75 4 Tobias Bartlett Mostowy International + 04:37
76 5 Patrick Collins Mostowy International + 04:37
77 5 Robert Malik Slovakia + 04:38
78 5 Jan Krukowski GKS Cartusia Bike Atelier + 04:38
79 5 Sebastian Matusiak Poland + 04:38
80 5 Andre Sotberg Team Coop + 04:39
81 7 Krzysztof Domin Poland + 04:43
82 9 Jentje Huntink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:46
83 9 Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 04:48
84 58 Jakub Kaczmarek Team Hurom + 04:55
85 9 Derek Birch Mostowy International + 04:57
86 24 Daniel Staniszewski Region Lubelski + 05:02
87 8 Jacob Eriksson Team Coop + 05:04
88 24 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 05:13
89 9 Tomasz Budzinski Team Hurom + 05:19
90 10 Adam Nocen Poland + 05:42
91 11 Patryk Kostecki Team Hurom + 08:49
92 12 Wiebe Scholten Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 14:12
93 10 Kyrylo Tsarenko Ukraine + 17:33
94 11 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 18:24
95 12 Krystian Grygorczyk GKS Cartusia Bike Atelier + 18:33
Info
Nation Poland
Date July 27
Where Kozienice -> Kozienice
What 03.Stage
Distance 164.7 km
Leader S.Aniolkowski
Youth S.Aniolkowski
Sprint G.Stepniak