New | Cyclo-cross | Mountain bike | Results grid

2016 Dookola Mazowsza

Race mainpage Info Results Stages Startlist Stats Comments

General Youth Sprint

Results FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC
01 Matti Manninen 1992 Bliz - Merida Pro Cycling 12:04:4735
02 Adrian Banaszek 1993 Verva - ActiveJet + 0128
03 Marco Mathis 1994 Germany + 0721
04 Sylwester Janiszewski 1988 Wibatech - Fuji + 0918
05 Thomas Buchacek 1978 Whirlpool - Author + 0916
06 Alan Banaszek 1997 CCC Sprandi Polkowice + 1014
07 Gert-Jan Bosman 1992 Cycling Team Jo Piels + 1113
08 Martin Hunal 1989 Whirlpool - Author + 1211
09 Patrick Van der Duin 1995 Cycling Team Jo Piels + 1410
10 Kamil Gradek 1990 Verva - ActiveJet + 189
11 Raman Ramanau 1994 Minsk Cycling Club + 198
12 Vojtech Hacecky 1987 Whirlpool - Author + 218
13 Marcel Franz 1996 Germany + 227
14 Vasyl Malyvnivskiy 1992 Kolss - BDC Team + 326
15 Piotr Jaromin 1994 Tc Chrobry Scott Głogów + 326
16 Tomasz Kiendys 1977 CCC Sprandi Polkowice + 385
17 Alois Kankovsky 1983 Whirlpool - Author + 455
18 Elmar Reinders 1992 Cycling Team Jo Piels + 495
19 Maksym Vasilyv 1990 Kolss - BDC Team + 504
20 Wojciech Sykala 1994 Klub Kolarski Tarnovia + 524
21 Yannick Janssen 1990 Bliz - Merida Pro Cycling + 554
22 Patryk Gorecki 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 573
23 Hannes Augustin 1997 RG KED Stevens Radteam Berlin + 593
24 Jeff Vermeulen 1988 Cycling Team Jo Piels + 592
25 Tobiasz Pawlak 1995 Klub Kolarski Tarnovia + 01:002
26 Patryk Krzywda 1995 Klub Kolarski Tarnovia + 01:052
27 Roman Giadysh 1995 Ukraine + 01:051
28 Petr Hampl 1993 SKC Tufo - Prostejov + 01:071
29 Tomasz Dudziak 1982 KK Legia 1928 Warszawa + 01:091
30 Taras Shevchuk 1997 Ukraine + 01:11-
31 Wojciech Franczak 1993 De Rosa-Rybnik + 01:14
32 Jakub Solinski 1995 KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:17
33 Jelle Wolsink 1995 Cycling Team Jo Piels + 01:19
34 Jasper Frahm 1996 Germany + 01:28
35 Dominik Oborsky 1992 Domin Sport + 01:34
36 Yauheni Sobal 1981 Minsk Cycling Club + 01:39
37 Adrian Kucharek 1994 Krismar Big Silwant Olsztyn + 01:49
38 Michal Brazda 1997 Whirlpool - Author + 01:50
39 Bartlomiej Matysiak 1984 CCC Sprandi Polkowice + 01:53
40 Aleh Ahiyevich 1993 Minsk Cycling Club + 01:55
41 Tim Rodenburg 1994 Cycling Team Jo Piels + 01:58
42 Matteo Spreafico 1993 Kolss - BDC Team + 01:59
43 Mateusz Nowaczek 1991 Krismar Big Silwant Olsztyn + 02:06
44 Damian Slawek 1997 Gks Cartusia W Kartuzach + 02:07
45 Norbert Banaszek 1997 Verva - ActiveJet + 02:07
46 Nikolay Mihaylov 1988 CCC Sprandi Polkowice + 02:07
47 Jan Kovar 1996 Whirlpool - Author + 02:09
48 Marcin Cieluch 1981 KK Legia 1928 Warszawa + 02:17
49 Vladislau Dubovski 1994 Rcop Belarus + 02:19
50 Andrii Bratashchuk 1992 Kolss - BDC Team + 02:20
51 Mario Vogt 1992 Germany + 02:21
52 Jakub Najs 1994 Tc Chrobry Scott Głogów + 02:25
53 Andrzej Bartkiewicz 1991 Wibatech - Fuji + 02:25
54 Erik Schubert 1996 RG KED Stevens Radteam Berlin + 02:26
55 Patryk Solinski 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:27
56 Tobias Magdeburg 1997 RG KED Stevens Radteam Berlin + 02:29
57 Lucas Carstensen 1994 RG KED Stevens Radteam Berlin + 02:29
58 Luca Niederlag 1995 RG KED Stevens Radteam Berlin + 02:29
59 Ondrej Glajza 1994 Slovakia + 02:30
60 Pierre Moncorge 1992 Bliz - Merida Pro Cycling + 02:30
61 Jaroslaw Gorecki 1984 KK Legia 1928 Warszawa + 02:30
62 Blazej Janiaczyk 1983 Wibatech - Fuji + 02:31
63 Kanstantin Budkevich 1993 Rcop Belarus + 02:32
64 Przemyslaw Sobieraj 1991 Wibatech - Fuji + 02:32
65 Damian Wsol 1997 Tc Chrobry Scott Głogów + 02:32
66 Roman Seliverstov 1996 Ukraine + 02:32
67 Lubos Malovec 1994 Slovakia + 02:33
68 Jacek Morajko 1981 Wibatech - Fuji + 02:35
69 Kamil Turek 1996 Tc Chrobry Scott Głogów + 02:36
70 Sebastian Wotschke 1992 Germany + 02:39
71 Bartosz Pilis 1992 De Rosa-Rybnik + 02:39
72 Jedrzej Borowski 1996 Tc Chrobry Scott Głogów + 02:41
73 Karol Cygan 1997 KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:42
74 Karol Rudnik 1986 Voster Cycling Team + 02:42
75 Malte Jürss 1996 RG KED Stevens Radteam Berlin + 02:45
76 Pawel Zalesny 1996 Gks Cartusia W Kartuzach + 02:45
77 Stanislav Bazhkou 1991 Minsk Cycling Club + 02:47
78 Konrad Kott 1993 De Rosa-Rybnik + 02:52
79 Sebastian Matusiak 1997 Krismar Big Silwant Olsztyn + 03:00
80 Nikolai Tefre Lunder 1994 Bliz - Merida Pro Cycling + 03:08
81 Vasili Strokau 1995 Rcop Belarus + 03:28
82 Adrian Teklinski 1989 SKC Tufo - Prostejov + 03:28
83 Michal Podlaski 1988 Verva - ActiveJet + 03:33
84 Pavol Kvietok 1997 Slovakia + 03:42
85 Kamil Walecki 1995 Krismar Big Silwant Olsztyn + 03:58
86 Volodymyr Dzhus 1993 Kolss - BDC Team + 04:22
87 Robert Pölder 1991 Bliz - Merida Pro Cycling + 04:24
88 Eryk Laton 1993 CCC Sprandi Polkowice + 04:56
89 Piotr Skarzynski 1990 Krismar Big Silwant Olsztyn + 05:13
90 Patryk Wewior 1996 Klub Kolarski Tarnovia + 05:13
91 Anton Muzychin 1994 Minsk Cycling Club + 05:39
92 Petr Filipchyk 1996 Rcop Belarus + 05:59
93 Krzysztof Parma 1987 Voster Cycling Team + 07:59
94 Ludek Lichnovsky 1995 SKC Tufo - Prostejov + 08:55
95 Adam Koryczan 1994 De Rosa-Rybnik + 08:58
DNF Johan Svensson 1979 Bliz - Merida Pro Cycling
DNF Grzegorz Stepniak 1989 CCC Sprandi Polkowice
DNF Kacper Gronkiewicz 1993 De Rosa-Rybnik
DNF Mikolaj Gutek 1996 De Rosa-Rybnik
DNF Artur Detko 1983 Domin Sport
DNF Mateusz Komar 1985 Domin Sport
DNF Patryk Kostecki 1993 Domin Sport
DNF Mateusz Nowak 1992 Domin Sport
DNF Kamil Zielinski 1988 Domin Sport
DNF Maximilian Beyer 1993 Germany
DNF Adrian Kaiser 1997 Gks Cartusia W Kartuzach
DNF Maciej Pojawa 1997 Gks Cartusia W Kartuzach
DNF Szymon Sajnok 1997 Gks Cartusia W Kartuzach
DNF Artur Sowinski 1997 Gks Cartusia W Kartuzach
DNF Kamil Lewandowski 1989 KK Legia 1928 Warszawa
DNF Lukasz Malecki 1997 KK Legia 1928 Warszawa
DNF Piotr Morawski 1986 KK Legia 1928 Warszawa
DNF Borys Korczynski 1995 Klub Kolarski Tarnovia
DNF Adrian Mrowka 1997 Klub Kolarski Tarnovia
DNF Mykyta Skorenko 1993 Kolss - BDC Team
DNF Bartosz Grochowski 1991 Krismar Big Silwant Olsztyn
DNF Mateusz Kazimierczak 1995 KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Wojciech Kietlinski 1994 KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Wojciech Kargul 1993 Luks Trójka Piaseczno
DNF Cezary Kolodziejski 1997 Luks Trójka Piaseczno
DNF Patryk Matuszak 1996 Luks Trójka Piaseczno
DNF Michal Rzeznicki 1995 Luks Trójka Piaseczno
DNF Karol Wypych 1996 Luks Trójka Piaseczno
DNF Oleksandr Golovash 1991 Minsk Cycling Club
DNF Tomas Koudela 1992 SKC Tufo - Prostejov
DNF Wojciech Pszczolarski 1991 SKC Tufo - Prostejov
DNF Matej Zahalka 1993 SKC Tufo - Prostejov
DNF Adrian Babic 1996 Slovakia
DNF Filip Vanco 1996 Slovakia
DNF Kristan Zimany 1997 Slovakia
DNF Mateusz Grabis 1994 Tc Chrobry Scott Głogów
DNF Andrii Cherniavskyy 1997 Ukraine
DNF Vitaliy Hryniv 1995 Ukraine
DNF Vladyslav Kremynskiy 1995 Ukraine
DNF Pawel Bernas 1990 Verva - ActiveJet
DNF Pawel Charucki 1988 Verva - ActiveJet
DNF Michal Braulinski 1992 Voster Cycling Team
DNF Maciej Furczyk 1992 Voster Cycling Team
DNF Artur Krasnodebski 1996 Voster Cycling Team
DNF Karol Kucieba 1990 Voster Cycling Team

Want to use results from
FirstCycling on your site?

Dookola Mazowsza
Poland - July 27th-30th
Classification 2.2