2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Giro del Medio Brenta - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Pesenti Thomas Beltrami TSA Tre Colli 40 04:29:20
2 De Pretto Davide Zalf Euromobil Désirée Fior 30 + 00
3 Garosio Andrea Biesse-Carrera 25 + 00
4 De Cassan Davide Cycling Team Friuli ASD 20 + 00
5 Double Paul MG.K vis Colors for Peace VPM 15 + 00
6 Casallas Yeisson Colombia Tierra de Atletas GW Shimano 10 + 00
7 Zerai Nahom Team Qhubeka 5 + 00
8 Meris Sergio Team Colpack Ballan 3 + 00
9 Galimberti Lorenzo Biesse-Carrera 3 + 10
10 Galimberti Francesco Biesse-Carrera 3 + 10
11 Garavaglia Giacomo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 10
12 Villa Giacomo Biesse-Carrera + 10
13 Messner Martin WSA KTM Graz p/b Leomo + 10
14 Porta Gabriele Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 10
15 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 40
16 Cantoni Andrea Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 50
17 Raviele Karim Team Colpack Ballan + 50
18 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 50
19 Carro Simone ASD Aries Cycling + 50
20 De Carlo Giovanni Carnovali-Rime + 50
21 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:15
22 Faresin Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 01:20
23 Lightfoot Owen Zappi Racing Team + 01:20
24 Granados Sergio Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:20
25 Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD + 01:20
26 Santamaria Riccardo Namedsport Uptivo + 01:40
27 Cibrario Luca Beltrami TSA Tre Colli + 01:40
28 Ritzinger Felix WSA KTM Graz p/b Leomo + 02:00
29 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 02:00
30 Trevisol Marco So.L.Me - Olmo + 02:00
31 Manenti Marco So.L.Me - Olmo + 02:00
32 Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD + 02:00
33 Stockwell Oliver Cycling Team Friuli ASD + 05:05
34 Ghislanzoni Andrea D'Amico UM Tools + 05:05
35 Raimondi Alex Carnovali-Rime + 11:03
36 Motti Alessandro Carnovali-Rime + 11:03
37 Drinovec Matej Cycling Team Kranj + 11:03
38 Zumer Matic Meblo Jogi Pro-Concrete + 11:03
39 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 11:03
40 Berasi Michele Carnovali-Rime + 11:03
41 Rigollet Laurent Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 12:00
42 Carta Elia Meblo Jogi Pro-Concrete + 12:00
43 Lunardelli Yuri Gaiaplast Bibanese + 15:20
44 Wright Paul MG.K vis Colors for Peace VPM + 15:20
45 Ceron Martin Gaiaplast Bibanese + 15:20
46 Crosara Alessio Cycling Team Valcavasia + 15:20
47 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 15:20
48 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 16:20
49 Ciuccarelli Riccardo Biesse-Carrera + 16:20
50 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 16:20
51 Sydor Serhii Eurocar GS Cycling Team + 20:02
52 Ziherl Luka Cycling Team Kranj + 20:02
53 O'Connor Ronan Team Colpack Ballan + 20:02
54 Jeromel Vid Cycling Team Kranj + 20:02
55 Tovazzi Elia Carnovali-Rime + 20:02
56 Pellicari Matteo ASD Aries Cycling + 20:02
57 Ochsenhofer Peter Arbo Headstart on Fahrrad + 20:02
58 Pase Christian Danilo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 20:02
59 Guarnieri Filippo ASD Aries Cycling + 20:02
60 Tu Chih Hao Cycling Team Friuli ASD + 20:50
DNF Pavlic Marko Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Alvarez Jhon Alejandro D'Amico UM Tools
DNF Novakovskyi Vitaliy Eurocar GS Cycling Team
DNF Piccolo Simone MG.K vis Colors for Peace VPM
DNF Hopfgartner Paul Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Stedman Max MG.K vis Colors for Peace VPM
DNF Furlan Matteo D'Amico UM Tools
DNF Baffi Stefano So.L.Me - Olmo
DNF Menegale Elia So.L.Me - Olmo
DNF Ferrari Davide Namedsport Uptivo
DNF Buda Simone Namedsport Uptivo
DNF Skok Anze Ljubljana Gusto Santic
DNF Berzi Andrea So.L.Me - Olmo
DNF Ferro Matteo Cycling Team Valcavasia
DNF Petrucci Mattia Team Colpack Ballan
DNF Cortese Jacopo MG.K vis Colors for Peace VPM
DNF Movchan Andriyi Eurocar GS Cycling Team
DNF Laverick Joe Hagens Berman Axeon
DNF Martinelli Edoardo MG.K vis Colors for Peace VPM
DNF Rossi Rene Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Nordal Mattias Biesse-Carrera
DNF Baroni Alessandro Team Colpack Ballan
DNF Jurisevic Carlo Ljubljana Gusto Santic
DNF Aimonetto Pietro Beltrami TSA Tre Colli
DNF Raccani Simone Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Freddi Matteo Beltrami TSA Tre Colli
DNF Barbosa Diogo Hagens Berman Axeon
DNF Andersen Kasper Hagens Berman Axeon
DNF Oppici Mattia ASD Aries Cycling
DNF Gómez Germán Dario Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Berhane Gebrihiwet Team Qhubeka
DNF Macek Matic Ljubljana Gusto Santic
DNF Piras Andrea Beltrami TSA Tre Colli
DNF Ginestra Lorenzo Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Granger Ben Zappi Racing Team
DNF Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Presti Andreas Cycling Team Valcavasia
DNF Taffarel Andrea Gaiaplast Bibanese
DNF Farinati Lorenzo Namedsport Uptivo
DNF Kravchuk Mykola Eurocar GS Cycling Team
DNF Bortoluzzi Giovanni Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Simeoni Stefano Cycling Team Valcavasia
DNF Kovac Stefan Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Polese Ivano Gaiaplast Bibanese
DNF Guld Daniel Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Gardi Mattia Beltrami TSA Tre Colli
DNF Bagatin Christian Carnovali-Rime
DNF Pinzon Edgar Andres Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Mueller Taj Zappi Racing Team
DNF Rico Cristian Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Tornaboni Luca Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo
DNF Ball Alexander Zappi Racing Team
DNF Mancipe Andrés Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Stajnar Mihael Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Kaempe Stinus Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Barriviera Diego Gaiaplast Bibanese
DNF Cia Jacopo Gaiaplast Bibanese
DNF Sarc Leon Cycling Team Kranj
DNF Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Tomasoni Riccardo Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Jordan Adam Ljubljana Gusto Santic
DNF Kralj Fabijan Ljubljana Gusto Santic
DNF Lettiero Armando Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
DNF Ressi Diego Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Kerschbaumer Leo WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Mosca Raffaele Team Qhubeka
DNF Orlando Matteo Cycling Team Valcavasia
DNF Zamperini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Griggion Simone Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Ricci Riccardo Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Lovison Jacopo Cycling Team Valcavasia
DNF Avila Freddy Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD
DNF Pellegrini Lorenzo D'Amico UM Tools
DNF Vovk Jaka Cycling Team Kranj
DNF Purgaj Lorenz Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Roberts John Zappi Racing Team
DNF Ambrosini Matteo Team Colpack Ballan
DNF Mertelj Enej Cycling Team Kranj
DNF Santi o De Santi Flavio Zappi Racing Team

Information