Front Races Teams Riders Ranking

Giro del Medio Brenta | 2019

Information Results

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Simone Ravanelli Biesse - Carrera 4:14:1040
02 Filippo Zana Sangemini - MG.Kvis Vega + 1:5630
03 Fabio Mazzucco Sangemini - MG.Kvis Vega + 2:0825
04 Einer Rubio Vejus Aran + 2:1820
05 Marco Landi Zalf Euromobil Désirée Fior + 2:3015
06 Giovanni Aleotti Cycling Team Friuli + 2:3210
07 Riccardo Lucca Work Service Videa Coppi Gazzera + 2:325
08 Raul Colombo Biesse - Carrera + 2:323
09 Matteo Zurlo Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:073
10 Manuele Tarozzi Inemiliaromagna + 3:273
11 Gianni Pugi Sangemini - MG.Kvis Vega + 3:27
12 Moran Vermeulen WSA KTM Graz + 3:32
13 Mulu Hailemichael Dimension Data CT + 3:42
14 Samuel Mugisha Dimension Data CT + 4:02
15 Emanuele Favero Northwave - Cofiloc + 4:05
16 Kevin Colleoni Biesse - Carrera + 4:24
17 Ivan Martinelli D'Amico - UM Tools + 4:24
18 Andrea Pietrobon Zalf Euromobil Désirée Fior + 4:24
19 Martin Lavric Dimension Data CT + 4:51
20 Mattia Bais Cycling Team Friuli + 5:35
21 Samuele Battistella Dimension Data CT + 5:35
22 Lorenzo Ginestra Vejus Aran + 5:46
23 Alessandro Santaromita V.C.Mendrisio-PL Valli + 6:01
24 Leonardo Giani V.C.Mendrisio-PL Valli + 6:10
25 Enrico Salvador Northwave - Cofiloc + 6:15
26 Andrea Colnaghi Namedsport-Rocket + 6:15
27 Matteo Gino Pegoraro Delio Gallina Colosio Eurofeed + 6:15
28 Timothy Guy Ljubljana Gusto Xaurum + 6:15
29 Million Beza Dimension Data CT + 6:23
30 Francesco Messieri Zalf Euromobil Désirée Fior + 6:23
31 Giuseppe Orlando Vejus Aran + 6:23
32 Francesco Parravano Vejus Aran + 6:23
33 Franco Orocito D'Amico - UM Tools + 6:52
34 Pier Elis Belletta Namedsport-Rocket + 6:52
35 Atillio Fetter Bike Team Nordest + 6:52
36 Andrea Cantoni Inemiliaromagna + 7:31
37 Orlando Pitzanti D'Amico - UM Tools + 7:31
38 Jan-André Freuler Amore & Vita | P: + 7:31
39 Riccardo Ciuccarelli Sangemini - MG.Kvis Vega + 7:47
40 Luca Paladin G.S.Maglificio LB + 7:47
41 Federico Burchio D'Amico - UM Tools + 7:58
42 Nicola Venchiarutti Cycling Team Friuli + 11:55
43 Alberto Amici Biesse - Carrera + 12:05
44 Giacomo Venturini G.S.Maglificio LB + 12:05
45 Stefano Cristoforetti Trentino CT U-23 + 12:05
DNF Luiz Gustavo De Candido -
DNF Stefan Sölkner -
DNF Jose Diaz S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Samuele Fiorin S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Alessandro Garau S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Filippo Pelacci S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Cristian Spagni S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Enzo Yokota S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Patrick Grasl Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Paul Hopfgartner ARBÖ Bundesteam
DNF Eric Polansek ARBÖ Bundesteam
DNF Fabian Stockmeyer ARBÖ Bundesteam
DNF Andrea Berzi Biesse - Carrera
DNF Giovanni Pedretti Biesse - Carrera
DNF Vittorio Biasibetti Bike Team Nordest
DNF Christian Bonanni Bike Team Nordest
DNF Flavio Ceolin Bike Team Nordest
DNF Mattia Corrocher Bike Team Nordest
DNF Emanuele Marin Bike Team Nordest
DNF Matteo Rosalen Bike Team Nordest
DNF Emanuele Amadio Cycling Team Friuli
DNF Filippo Ferronato Cycling Team Friuli
DNF Massimo Orlandi Cycling Team Friuli
DNF Gabriele Petrelli Cycling Team Friuli
DNF Tommaso Bonaldo Cycling Team Valcavasia
DNF Raffaele Caenaro Cycling Team Valcavasia
DNF Matteo Ferro Cycling Team Valcavasia
DNF Nicolo Lunardon Cycling Team Valcavasia
DNF Matteo Padovan Cycling Team Valcavasia
DNF Filippo Stocco Cycling Team Valcavasia
DNF Roman Kustadinchev D'Amico - UM Tools
DNF Yamil Gabriel Tapia D'Amico - UM Tools
DNF Davide Bauce Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Riccardo Bobbo Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Christopher Consolaro Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Stefano Gandin Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Emanuel Quaranta Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Nicolo Tamussi Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Andrea Barzotto G.S.Maglificio LB
DNF Nicolo Di Bernardo G.S.Maglificio LB
DNF Nicola Genuin G.S.Maglificio LB
DNF Vladislav Korotas G.S.Maglificio LB
DNF Lorenzo Barbieri Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Filippo Bedeschi Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Mattia Gardi Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Loris Gieri Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Nicolo Marabini Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Davide Pruni Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Lorenzo Tomesani Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Alessandro Alboni Inemiliaromagna
DNF Emanuele Ansaloni Inemiliaromagna
DNF Simone Buda Inemiliaromagna
DNF Matteo Pongiluppi Inemiliaromagna
DNF Alex Ponti Inemiliaromagna
DNF Matic Groselj Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Rok Korosec Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Viktor Potocki Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Aljaz Prah Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Anze Skok Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Luka Vrhovnik Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Gianluca Mignolli Namedsport-Rocket
DNF Ivan Mirri Namedsport-Rocket
DNF Mattia Oppici Namedsport-Rocket
DNF Matteo Polo Namedsport-Rocket
DNF Luca Varenna Namedsport-Rocket
DNF Achille Bertizzolo Northwave - Cofiloc
DNF Michele Ferrais Northwave - Cofiloc
DNF Alberto Leoni Northwave - Cofiloc
DNF Emanuele Paolini Northwave - Cofiloc
DNF Marco Trevisol Northwave - Cofiloc
DNF Alberto Braga Pedale Scaligero
DNF Filippo Costanzi Pedale Scaligero
DNF Stefano Di Benedetto Pedale Scaligero
DNF Mattia Faccio Pedale Scaligero
DNF Enrico Franceschino Pedale Scaligero
DNF Ferenc Szöllosi Pedale Scaligero
DNF Geremia Goffi Sangemini - MG.Kvis Vega
DNF Adrian Bernet Speeder Cycling Team
DNF Matteo Bertrand Speeder Cycling Team
DNF Lorenzo Gardini Speeder Cycling Team
DNF Roberto Pasi-Puttini Speeder Cycling Team
DNF Matteo Agostini Trentino CT U-23
DNF Nicholas Agostini Trentino CT U-23
DNF Dimitri Casotti Trentino CT U-23
DNF Gianluca Vedovelli Trentino CT U-23
DNF Pietro Vivari Trentino CT U-23
DNF Cristian Zanardi Trentino CT U-23
DNF Mauro Genini V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Alessandro Motti V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Kotaro Ono V.C.Mendrisio-PL Valli
DNF Marco Lolli Vejus Aran
DNF Tommaso Campesan Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Piero Dissegna Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Luis Antonio Gomez Urosa Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Simone Lucca Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Flavio Tasca Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Marco Viero Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Nils Friedl WSA KTM Graz
DNF Alexander Gratzer WSA KTM Graz
DNF Florian Maier WSA KTM Graz
DNF Martin Messner WSA KTM Graz
DNF Stefan Poll WSA KTM Graz
DNF Stefan Taferner WSA KTM Graz
DNF Matteo Baseggio Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Leonardo Marchiori Zalf Euromobil Désirée Fior
Information
Nations Italy
Date July 14th
Distance 178.8 km
CAT 1.2