Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Brussel-Zepperen

2020

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time
01 Florian Vermeersch Lotto - Soudal U23 3:41:06
02 Ayco Bastiaens VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 05
03 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 1:13
04 Jelle Mannaerts Hubo-Titan Cargo CT + 1:13
05 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 1:15
06 Sander Rietjens GM Recycling Team + 1:15
07 Thomas Koep Team Embrace The World Cycling + 1:17
08 Tom Paquot Wallonie-Bruxelles Development Team + 1:18
09 Benjamin Verraes Borgonjon-Dewasport + 1:32
10 Wesley Vercamst Home Solution-Soenens + 1:34
11 Thibau Verhofstadt Home Solution-Soenens + 1:38
12 Tom Verhaegen GM Recycling Team + 1:38
13 Stijn Siemons Acrog - Tormans + 1:38
14 Gil D'Heygere EFC - L&R - Vulsteke + 1:44
15 Jochen Deweer Dovy Keukens- FCC + 1:44
16 Brent Cle Stageco CT + 1:44
17 Han Devos Urbano CT + 1:44
18 Marc Heaney Asfra Racing Team Oudenaarde + 1:44
19 Loran Cassaert Lotto - Soudal U23 + 1:44
20 Joris Haex Davo-United CT + 1:44
21 Elias Maris GM Recycling Team + 1:44
22 Jeroen Vercammen Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:44
23 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 1:44
24 Vito Braet EFC - L&R - Vulsteke + 1:44
25 Jasper Kaesemans Urbano CT + 1:44
26 Lars Daniels GM Recycling Team + 1:44
27 Kristof Dockx Stageco CT + 1:44
28 Jari Snyers Acrog - Tormans + 1:44
29 Jonas Philips Urbano CT + 1:50
30 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 1:50
31 Yarno Vandenbroeck GM Recycling Team + 1:50
32 Timothy Stevens Acrog - Tormans + 9:25
33 Arno Brouwers Acrog - Tormans + 9:25
34 Jeff Peelaers Hubo-Titan Cargo CT + 9:25
35 Cedric Raymackers Davo-United CT + 9:25
36 Simon Dehairs GM Recycling Team + 9:25
37 Jonas Volkaert VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 9:25
38 Diederik Pemen - + 9:25
39 Jago Willems EFC - L&R - Vulsteke + 9:25
40 Maxime Gressier Dunkerque Littoral Cyclisme + 9:25
41 Jasper Paridaens Urbano CT + 9:25
42 Oskari Vainionpää Davo-United CT + 9:25
43 Dylan Dame E.C.Wallonie + 9:25
44 Tristan Scherpenbergh Davo-United CT + 9:25
45 Wouter Verhulst Gaverzicht-BE Okay + 9:25
46 Jari Wante VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 9:25
47 Luca De Meester EFC - L&R - Vulsteke + 9:25
48 Cedric Pries Regional Ekipp Letzebuerg + 9:25
49 Torsten Demeyere Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 9:25
50 Ward Van Laer Acrog - Tormans + 9:25
51 Gino De Caerle Young Cycling Talent D & D + 9:25
52 Ruben Van Raepenbusch Borgonjon-Dewasport + 9:25
53 Bastien Willemot - + 9:25
54 Jens Vanoverberghe EFC - L&R - Vulsteke + 9:25
55 Fabrizio Dekoning Dovy Keukens- FCC + 9:25
56 Remco Esselaar Asfra Racing Team Oudenaarde + 9:25
57 Enrico Dhaeye Home Solution-Soenens + 9:25
58 Brent Van Der Eycken Hubo-Titan Cargo CT + 9:25
59 Jarno Mondelaers Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 9:25
60 Wim Reynaerts Davo-United CT + 9:25
61 Joren Segers Hubo-Titan Cargo CT + 9:25
62 Antoine Loy Gaverzicht-BE Okay + 9:25
63 Sébastien Van Poppel Wallonie-Bruxelles Development Team + 9:25
64 Kobe Vanoverschelde VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 9:25
65 Aurelien Delahaye E.C.Wallonie + 9:25
66 Glen Van Nuffelen Asfra Racing Team Oudenaarde + 9:25
67 Tomas Petit C.C.Chevigny + 9:25
68 Angelo Van Den Bossche VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 9:25
69 Maxim Michaux RC Pesant Club Ligeois + 9:25
70 Maxim Andrieu Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 9:25
71 Vince Gerits Stageco CT + 9:25
DNF Dylan Akdeniz -
DNF Julian Biefang -
DNF Gilles Borgers -
DNF Tuur Dens -
DNF Noah Fries -
DNF Mathisse Grootaert -
DNF Logan Guillaume -
DNF Owen Jacobs -
DNF David Kramer -
DNF Max Larry -
DNF Matthew Lewis -
DNF Glenn Loenders -
DNF Viktor Van Den Branden -
DNF Maxime Van Wynsberghe -
DNF Yenthe Vermeiren -
DNF Simon Wingen -
DNF David Boucher Acrog - Tormans
DNF Tom Willems Acrog - Tormans
DNF Foeke Dubois Asfra Racing Team Oudenaarde
DNF Ezra Sonderling Asfra Racing Team Oudenaarde
DNF Steven Vandemeulebroecke Asfra Racing Team Oudenaarde
DNF Kevin Verwaest Asfra Racing Team Oudenaarde
DNF Jari Clauwaert Borgonjon-Dewasport
DNF Gianni Colpaert Borgonjon-Dewasport
DNF Dries Geerinck Borgonjon-Dewasport
DNF Tom Pessemier Borgonjon-Dewasport
DNF Gillian Van Rymenant Borgonjon-Dewasport
DNF Aurelien Biebuyck C.C.Chevigny
DNF Théo Bonnet C.C.Chevigny
DNF Antoine Cloux C.C.Chevigny
DNF Matthis Dethy C.C.Chevigny
DNF Florian Gerard C.C.Chevigny
DNF Michiel Hillen Davo-United CT
DNF Trifonius Van Peteghem Davo-United CT
DNF Cedric Baekeland Dovy Keukens- FCC
DNF Tristan Bruyneel Dovy Keukens- FCC
DNF Anthony Debuy Dovy Keukens- FCC
DNF Korneel Decaestecker Dovy Keukens- FCC
DNF Milan Hanne Dovy Keukens- FCC
DNF Valentin Ortillon Dunkerque Littoral Cyclisme
DNF Kylian Senicourt Dunkerque Littoral Cyclisme
DNF Émilien Vandermeersch Dunkerque Littoral Cyclisme
DNF Joris Hanon E.C.Wallonie
DNF Jens Bouts EFC - L&R - Vulsteke
DNF Milan Fretin EFC - L&R - Vulsteke
DNF Tijs Bracke Gaverzicht-BE Okay
DNF Brent Govaerts Gaverzicht-BE Okay
DNF Arne Verfaillie Gaverzicht-BE Okay
DNF Kamiel Bonneu GM Recycling Team
DNF Davide Bomboi Home Solution-Soenens
DNF Brecht Stas Home Solution-Soenens
DNF Jasper Van Den Plas Home Solution-Soenens
DNF Brent Van Mulders Home Solution-Soenens
DNF Timmy De Boes Hubo-Titan Cargo CT
DNF Mattias Raeymaekers Hubo-Titan Cargo CT
DNF Brent Van Tilborgh Hubo-Titan Cargo CT
DNF Thibaut Ponsaerts Lotto - Soudal U23
DNF Lennert Cappan Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Ewout De Keyser Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Raoul Decraene Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Stan Dieleman Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Alessandro Tuscano Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Bastien Dethier RC Pesant Club Ligeois
DNF Josh Greenwood RC Pesant Club Ligeois
DNF Martin Haas RC Pesant Club Ligeois
DNF Sven Hassert RC Pesant Club Ligeois
DNF Johan Meens RC Pesant Club Ligeois
DNF Rik Karier Regional Ekipp Letzebuerg
DNF Philippe Schmit Regional Ekipp Letzebuerg
DNF Felix Schreiber Regional Ekipp Letzebuerg
DNF Dries Lehaen Stageco CT
DNF Michiel Offermans Stageco CT
DNF Ward Schoevaers Stageco CT
DNF Siebe Van Olmen Stageco CT
DNF Lorenz Fiege Team Embrace The World Cycling
DNF Heiko Homrighausen Team Embrace The World Cycling
DNF Marcel Peschges Team Embrace The World Cycling
DNF Lars Craps Urbano CT
DNF Niels Merckx Urbano CT
DNF Robin Verbestel Urbano CT
DNF Joerik De Neve VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
DNF Andy Brams VP Consulting-Zannata CT
DNF Jonas Cornelis VP Consulting-Zannata CT
DNF Linus Turcksin VP Consulting-Zannata CT
DNF Jérémy Frehen Wallonie-Bruxelles Development Team
DNF Quentin Venner Wallonie-Bruxelles Development Team
DNF Senne De Meyer Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Senne Gabriels Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Feddrik Lauwens Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Wietse Fierens Young Cycling Talent D & D
DNF Stef Joris Young Cycling Talent D & D
DNF Robbe Mellaerts Young Cycling Talent D & D
DNF Aaron Paulus Young Cycling Talent D & D
Information
Nation Belgium
Date March 08
Distance 151 km
CAT 1.IC1