Grand Prix Doliny Baryczy Zmigrod - 2019

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Janiszewski Sylwester Voster ATS Team 03:32:4840
02 Malecki Kamil CCC Development Team + 0030
03 Pawlak Tobiasz Team Hurom + 0025
04 Rutkiewicz Marek Wibatech Merx 7R + 0120
05 Matusiak Sebastian Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 0115
06 Pajur Markus Cycling Tartu + 0210
07 Wenglorz Michal GKS Cartusia Bike Atelier + 025
08 Mrowka Adrian Central Region + 023
09 Klabouch Petr Topforex-Lapierre + 023
10 Malovec Lubos Slovakia + 033
11 Werner Markus Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 03
12 Lajcha Juraj Slovakia + 04
13 Sankmann Joosep Cycling Tartu + 04
14 Papierski Damian CCC Development Team + 04
15 Brandt Nicolas LKT Team Brandenburg + 05
16 Sykala Wojciech Wibatech Merx 7R + 07
17 Repa Vojtech Topforex-Lapierre + 21
18 Komar Mateusz Voster ATS Team + 46
19 Kostecki Patryk Team Hurom + 01:07
20 Bauer Martin Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 03:57
21 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 03:57
22 Nisu Oskar Cycling Tartu + 03:57
23 Gasiorowski Mariusz Team Hurom + 03:57
24 Petrus Jiri Topforex-Lapierre + 03:58
25 Konwa Piotr Wibatech Merx 7R + 03:58
26 Pekala Piotr CCC Development Team + 04:01
27 Warchol Bartosz Wibatech Merx 7R + 04:13
28 Prangel Kristo Cycling Tartu + 07:29
29 Teklinski Adrian ALKS Stal-Ocetix-Iglotex + 07:44
30 Bockelmann Luca LKT Team Brandenburg + 07:45
31 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 07:45
32 Pomaski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 07:45
33 Blasko Matej Topforex-Lapierre + 07:47
34 Michalski Lukasz ALKS Stal-Ocetix-Iglotex + 07:47
35 Wawrzyniak Karol CCC Development Team + 07:47
36 Johanson Kristjan Cycling Tartu + 07:48
37 Kiskonen Siim Cycling Tartu + 07:48
38 Scibior Jakub ALKS Stal-Ocetix-Iglotex + 07:48
39 Banaszek Norbert Team Hurom + 07:48
40 Aniolkowski Stanislaw CCC Development Team + 07:48
41 Banzer Johannes Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 07:48
42 Ärm Rait Cycling Tartu + 07:48
43 Zarebski Marcin TC Chrobry Scott Glogow + 07:49
44 Werner Franz LKT Team Brandenburg + 07:49
45 Mank Jozef Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 07:50
46 Grygorczyk Krystian GKS Cartusia Bike Atelier + 07:51
47 Kuklewicz Karol TC Chrobry Scott Glogow + 07:54
48 Coma Richard Slovakia + 07:54
49 Banaszek Adrian Voster ATS Team + 07:54
50 Franczak Pawel Voster ATS Team + 07:54
51 Stachowiak Adam Voster ATS Team + 07:54
52 Kordus Kamil Central Region + 07:54
53 Walkowiak Kacper CCC Development Team + 07:54
54 Stosz Patryk CCC Development Team + 07:54
55 Chmielewski Maciej Central Region + 07:54
56 Karas Juraj Slovakia + 07:54
57 Magdeburg Tobias Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 07:54
58 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 07:54
59 Wiele Mathias Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 07:54
60 Capek Tomas Topforex-Lapierre + 07:54
61 Konieczny Mikolaj TC Chrobry Scott Glogow + 07:55
62 Kistowski Kacper Wibatech Merx 7R + 07:55
63 Honkisz Adrian Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 07:55
64 Boguslawski Marceli Wibatech Merx 7R + 07:56
65 Stepniak Grzegorz Wibatech Merx 7R + 07:56
66 Detko Artur Team Hurom + 07:56
67 Rajtak Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 07:56
68 Banusch Richard LKT Team Brandenburg + 07:56
69 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 07:56
70 Beres Stanislav Slovakia + 07:56
71 Foltan Adam Topforex-Lapierre + 07:56
72 Lehky Roman Topforex-Lapierre + 07:56
73 Nocen Adam Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 07:56
74 Migas Dawid ALKS Stal-Ocetix-Iglotex + 07:56
75 Krukowski Jan GKS Cartusia Bike Atelier + 07:56
76 Babic Adrian Slovakia + 07:57
77 Krupa Adrian Luks Trojka Piaseczno + 07:57
78 Wisniewski Kacper GKS Cartusia Bike Atelier + 07:57
79 Malik Robert Slovakia + 07:57
80 Kurek Adrian Team Hurom + 07:58
81 Kaczmarek Jakub Team Hurom + 07:59
82 Meyer Maximilian Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 07:59
83 Rudys Paul LKT Team Brandenburg + 08:01
DNS Kasprzyk Pawel TC Chrobry Scott Glogow
DNF Siedlaczek Kamil Central Region
DNF Wieczorek Daniel Central Region
DNF Zuber Adam Central Region
DNF Rudyk Bartosz ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF Hercke Michal GKS Cartusia Bike Atelier
DNF Modlinski Marcel GKS Cartusia Bike Atelier
DNF Marek Bartosz Luks Trojka Piaseczno
DNF Ragus Krystian Luks Trojka Piaseczno
DNF Tryc Jakub Luks Trojka Piaseczno
DNF Klementowski Kornel TC Chrobry Scott Glogow
DNF Socha Filip TC Chrobry Scott Glogow
DNF Reineck Marian Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
DNF Maksymowicz Tomasz Warmińsko-Mazurski Klub Sporto

Information