Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Grand Prix Doliny Baryczy Zmigrod
UCI, One-day race, 17th June 2017, Poland
Race info
Results
History
2023
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Results
Embed Results
Nations
Belarus
Czechia
Germany
Ireland
Latvia
Poland
Slovakia
Ukraine
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Banaszek
Alan
1997
CCC Sprandi Polkowice
03:56:52
02
Gessner
Konrad
1995
Rad-Net Rose Team
+ 00
03
Janiszewski
Sylwester
1988
Wibatech - Fuji
+ 00
04
Bartkiewicz
Andrzej
1991
Wibatech - Fuji
+ 00
05
Vosekalns
Andris
1992
Rietumu Banka-Riga
+ 00
06
Bogdanovics
Maris
1991
Rietumu Banka-Riga
+ 00
07
Haller
Patrick
1997
Rad-Net Rose Team
+ 00
08
Brozyna
Piotr
1995
CCC Sprandi Polkowice
+ 00
09
Detko
Artur
1983
Domin Sport
+ 00
10
Zalesny
Pawel
1996
KK Tarnovia Tarnowo Podgo
+ 00
11
Owsian
Lukasz
1990
CCC Sprandi Polkowice
+ 00
12
Tomasiak
Konrad
1991
Team Hurom
+ 00
13
Grabis
Mateusz
1994
Voster Uniwheels
+ 00
14
Komar
Mateusz
1985
Voster Uniwheels
+ 00
15
Lampater
Leif
1982
Rad-Net Rose Team
+ 00
16
Bratashchuk
Andrii
1992
Kolss - BDC Team
+ 00
17
Podlaski
Michal
1988
Voster Uniwheels
+ 00
18
Zielinski
Kamil
1988
Domin Sport
+ 00
19
Nolde
Tobias
1998
Rad-Net Rose Team
+ 08:29
20
Luksevics
Viesturs
1987
Rietumu Banka-Riga
+ 08:29
21
Najs
Jakub
1994
Voster Uniwheels
+ 08:29
22
Babic
Adrian
1996
Cyklistický tím Firefly
+ 08:29
23
Pashuk
Pavel
1998
Rcop Belarus
+ 09:26
24
Brzozowski
Adrian
1998
ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
+ 09:29
25
Blaha
Martin
1977
Team Dukla Praha
+ 09:32
26
Soltasiuk
Vladyslav
1997
Kolss - BDC Team
+ 09:32
27
Sergis
Kaspars
1992
-
+ 09:32
28
Dudziak
Tomasz
1982
-
+ 09:32
29
Budenieks
Kristaps
1995
-
+ 09:32
30
Frahm
Jasper
1996
Rad-Net Rose Team
+ 09:32
31
Bondarenko
Pavlo
1996
Kolss - BDC Team
+ 09:32
32
Groß
Felix
1998
Rad-Net Rose Team
+ 09:32
33
Kucio
Krzysztof
1998
KS Pogon Mostostal Pulawy
+ 09:32
34
Person
Tomas
1998
CyS-Akademia Petra Sagana
+ 11:37
35
Gieracki
Dawid
1997
Tc Chrobry Scott Głogów
+ 11:37
36
Kalojiros
Tomas
1994
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 11:37
37
Wsol
Damian
1997
Tc Chrobry Scott Głogów
+ 11:37
38
Foltan
Adrian
1998
Dukla Banska Bystrica
+ 11:37
39
Oros
Samuel
1998
Dukla Banska Bystrica
+ 11:37
40
Szabo
Miklos
1998
-
+ 11:37
41
Gavars
Eriks Toms
1997
Rietumu Banka-Riga
+ 11:37
42
Saroka
Aliaksandr
1998
Rcop Belarus
+ 11:37
43
Shnyrko
Aliaksei
1994
Rcop Belarus
+ 11:37
44
Strupek
Matyas
1997
Team Dukla Praha
+ 11:37
45
Murias
Jakub
1998
Tc Chrobry Scott Głogów
+ 11:37
46
Vanco
Filip
1996
ASK Inter Bratislava
+ 11:37
47
Kalnins
Marcis
1998
Rietumu Banka-Riga
+ 11:37
48
Walecki
Kamil
1995
Warminsko-Mazurski Klub
+ 11:37
49
Kanczugowski
Mateusz
1998
Mayday Team
+ 11:37
50
Borowski
Jedrzej
1996
Tc Chrobry Scott Głogów
+ 11:37
51
Krupa
Adrian
1997
Mayday Team
+ 11:37
52
Vlcak
Martin
1998
Dukla Banska Bystrica
+ 11:37
53
Troszok
Robert
1996
-
+ 11:37
54
Furczyk
Maciej
1992
-
+ 11:37
55
Sowinski
Artur
1997
GKS Cartusia
+ 11:37
56
Budkevich
Kanstantin
1993
-
+ 11:37
57
Michalski
Piotr
1998
ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
+ 11:37
58
Szostka
Pawel
1998
Tc Chrobry Scott Głogów
+ 11:37
59
Gronkiewicz
Kacper
1993
Domin Sport
+ 11:37
60
Strmiska
Andrej
1996
Cyklistický tím Firefly
+ 11:37
61
Dirigl
Filip
1998
Team Dukla Praha
+ 11:37
62
Nowaczek
Mateusz
1991
Voster Uniwheels
+ 11:37
63
Kraus
Jan
1993
Team Dukla Praha
+ 11:37
64
Parma
Krzysztof
1987
Voster Uniwheels
+ 11:37
65
Czubak
Dawid
1998
Voster Uniwheels
+ 11:37
66
Kharlanau
Mikita
1998
-
+ 11:37
67
Malecki
Kamil
1996
CCC Sprandi Polkowice
+ 11:37
68
Banaszek
Norbert
1997
Kolss - BDC Team
+ 11:37
69
Matusiak
Sebastian
1997
Warminsko-Mazurski Klub
+ 11:37
70
Slawek
Damian
1997
GKS Cartusia
+ 11:37
71
Bēcis
Armands
1991
Rietumu Banka-Riga
+ 11:37
72
Skorenko
Mykyta
1993
Kolss - BDC Team
+ 11:37
73
Malyvnivskiy
Vasyl
1992
Kolss - BDC Team
+ 11:37
74
Pietrula
Nicolas
1995
Team Dukla Praha
+ 11:37
75
Hochmann
Jiri
1986
Team Dukla Praha
+ 11:37
DNS
Braulinski
Michal
1992
-
DNS
Zuber
Adam
1979
-
DNS
Nowak
Mateusz
1995
ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNS
Cygan
Karol
1997
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNS
Piaskowy
Emanuel
1991
Team Hurom
DNF
Krzywy
Krzysztof
1978
-
DNF
Mironau
Uladzislau
1998
-
DNF
Prudnikau
Dzmitry
1991
-
DNF
Stefanek
Michal
1998
-
DNF
Okuniewski
Sebastian
1998
ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF
Pazik
Patryk
1998
ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF
Rudyk
Bartosz
1998
ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF
Paluta
Michal
1995
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Paterski
Maciej
1986
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Sisr
Frantisek
1993
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Stosz
Patryk
1994
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Charucki
Pawel
1988
Domin Sport
DNF
Kostecki
Patryk
1993
Domin Sport
DNF
Kucharek
Adrian
1994
Domin Sport
DNF
Marycz
Jaroslaw
1987
Domin Sport
DNF
Rebiewski
Jaroslaw
1974
Domin Sport
DNF
Kaiser
Adrian
1997
GKS Cartusia
DNF
Pojawa
Maciej
1997
GKS Cartusia
DNF
Wojciak
Kacper
-
GKS Cartusia
DNF
Karbowy
Marcin
1995
KK Tarnovia Tarnowo Podgo
DNF
Korczynski
Borys
1995
KK Tarnovia Tarnowo Podgo
DNF
Krzywda
Patryk
1995
KK Tarnovia Tarnowo Podgo
DNF
Mrowka
Adrian
1997
KK Tarnovia Tarnowo Podgo
DNF
Pawlak
Tobiasz
1995
KK Tarnovia Tarnowo Podgo
DNF
Sojka
Mikolaj
1997
KK Tarnovia Tarnowo Podgo
DNF
Banaszek
Adrian
1993
Kolss - BDC Team
DNF
Burchenia
Yurii
1998
Kolss - BDC Team
DNF
Kazimierczak
Mateusz
1995
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Konofal
Sebastian
1998
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Pekala
Piotr
1998
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Solinski
Jakub
1995
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Solinski
Patryk
1996
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Staniszewski
Daniel
1997
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Bala
Tomasz
1983
Mayday Team
DNF
Krasinski
Lukasz
1997
Mayday Team
DNF
Staszczak
Pawel
1980
Mayday Team
DNF
Tuomey
Simon
1997
Mayday Team
DNF
Adamczyk
David
1996
Tc Chrobry Scott Głogów
DNF
Jagiela
Adam
1998
Tc Chrobry Scott Głogów
DNF
Kloc
Dawid
1998
Tc Chrobry Scott Głogów
DNF
Ochocki
Lukasz
1998
Tc Chrobry Scott Głogów
DNF
Aniolkowski
Stanislaw
1997
Team Hurom
DNF
Franczak
Wojciech
1993
Team Hurom
DNF
Gutek
Mikolaj
1996
Team Hurom
DNF
Laton
Eryk
1993
Team Hurom
DNF
Migdal
Wociech
1991
Team Hurom
DNF
Warchol
Bartosz
1992
Team Hurom
DNF
Capek
Tomas
1998
Topforex-Lapierre Pro Cy
DNF
Hnik
Karel
1991
Topforex-Lapierre Pro Cy
DNF
Holub
Tomas
1990
Topforex-Lapierre Pro Cy
DNF
Petrus
Jiri
1996
Topforex-Lapierre Pro Cy
DNF
Sirucek
Vaclav
1998
Topforex-Lapierre Pro Cy
DNF
Krawczyk
Szymon
1998
Voster Uniwheels
DNF
Leduchowski
Aleksander
1993
Warminsko-Mazurski Klub
DNF
Mocek
Przemyslaw
1992
Warminsko-Mazurski Klub
DNF
Ragus
Krystian
1997
Warminsko-Mazurski Klub
DNF
Wewior
Dominik
1996
Warminsko-Mazurski Klub
DNF
Wewior
Patryk
1996
Warminsko-Mazurski Klub
DNF
Honkisz
Adrian
1988
Wibatech - Fuji
DNF
Morajko
Jacek
1981
Wibatech - Fuji
DNF
Stepniak
Grzegorz
1989
Wibatech - Fuji
DNF
Sykala
Wojciech
1994
Wibatech - Fuji
Information
Grand Prix Doliny Baryczy Zmigrod
Poland
17th June 2017
1.2 | 177.5 km