Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Grand Prix Doliny Baryczy Zmigrod
UCI, Stage race, 21st June 2014, Poland
Race info
Results
History
2023
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Results
Embed Results
Nations
Czechia
Germany
Poland
Russia
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Janiaczyk
Błażej
1983
BDC - Marcpol Team
07:18:17
02
Matysiak
Bartlomiej
1984
CCC Polsat Polkowice
+ 00
03
Bodnar
Lukasz
1982
ActiveJet Team
+ 08
04
Vogt
Mario
1992
Rad-Net Rose Team
+ 08
05
Rebiewski
Jaroslaw
1974
Mexller
+ 14
06
Bernas
Pawel
1990
BDC - Marcpol Team
+ 26
07
Detko
Artur
1983
Mexller
+ 26
08
Komar
Mateusz
1985
BDC - Marcpol Team
+ 29
09
Stosz
Patryk
1994
-
+ 29
10
Stachowiak
Adam
1989
BDC - Marcpol Team
+ 29
11
Sobieraj
Przemyslaw
1991
-
+ 29
12
Zechmeister
Thomas
1993
Bauknecht - Author
+ 29
13
Franczak
Pawel
1991
ActiveJet Team
+ 29
14
Haba
Grzegorz
1992
-
+ 32
15
Rugovac
Denis
1993
Dukla Praha
+ 32
16
Buchacek
Thomas
1978
Bauknecht - Author
+ 32
17
Brylowski
Pawel
1989
ActiveJet Team
+ 32
18
Kaduch
Jan
1992
Bauknecht - Author
+ 33
19
Honkisz
Adrian
1988
CCC Polsat Polkowice
+ 33
20
Fiala
Petr
1995
AC Sparta Praha
+ 36
21
Kohut
Slawomir
1977
Wibatech - Fuji Zory
+ 36
22
Hampl
Petr
1993
-
+ 36
23
Beyer
Maximilian
1993
-
+ 36
24
Hosek
Josef
1991
Bauknecht - Author
+ 36
25
Grabis
Mateusz
1994
Weltour - Guerciotti
+ 36
26
Laton
Eryk
1993
BDC - Marcpol Team
+ 36
27
Halejak
Wojciech
1983
Mexller
+ 36
28
Piaskowy
Emanuel
1991
ActiveJet Team
+ 36
29
Skarzynski
Piotr
1990
-
+ 36
30
Gawronski
Piotr
1990
CCC Polsat Polkowice
+ 36
31
Vendolsky
Ondrej
1991
Dukla Praha
+ 37
32
Stöhr
Jan
1991
AC Sparta Praha
+ 37
33
Szelag
Gracjan
1995
-
+ 40
34
Kasperek
Micha
1993
-
+ 40
35
Polus
Piotr
1990
-
+ 40
36
Dabkowski
Konrad
1989
ActiveJet Team
+ 44
37
Owsian
Arkadiusz
1993
ActiveJet Team
+ 44
38
Cervenka
Marin
1983
AC Sparta Praha
+ 44
39
Vales
Adam
1994
SKC Tufo - Prostejov
+ 44
40
Czerkies
Michal
1992
-
+ 44
41
Filip
Jakub
1992
SKC Tufo - Prostejov
+ 44
42
Franczak
Wojciech
1993
-
+ 44
43
Grabarek
Tomasz
1994
Weltour - Guerciotti
+ 44
44
Mickiewicz
Tomasz
1994
ActiveJet Team
+ 44
45
Intra
Felix
1995
Rad-Net Rose Team
+ 44
46
Turek
Daniel
1993
-
+ 44
47
Radosz
Robert
1975
BDC - Marcpol Team
+ 44
48
Sekanina
Adam
1995
-
+ 44
49
Skrzeszewski
Piotr
1994
-
+ 44
50
Buchmann
Emanuel
1992
Rad-Net Rose Team
+ 44
51
Zahalka
Matej
1993
-
+ 44
52
Morajko
Jacek
1981
CCC Polsat Polkowice
+ 44
53
Kurek
Adrian
1988
CCC Polsat Polkowice
+ 44
54
Teklinski
Adrian
1989
-
+ 46
55
Vrazel
Viktor
1992
SKC Tufo - Prostejov
+ 49
56
Stepniak
Grzegorz
1989
CCC Polsat Polkowice
+ 49
57
Belkin
Vladimir
1991
-
+ 53
58
Chlupac
Dominik
1993
-
+ 53
59
Solinski
Jakub
1995
-
+ 53
60
Sojka
Kornel
1990
Mexller
+ 53
61
Witecki
Mariusz
1981
Mexller
+ 53
62
Migdal
Wociech
1991
Wibatech - Fuji Zory
+ 53
63
Wojciechowski
Piotr
1992
Mexller
+ 53
64
Zielinski
Kamil
1988
Mexller
+ 53
65
Krakowiak
Norbert
1993
-
+ 53
66
Manousek
Josef
1991
SKC Tufo - Prostejov
+ 53
67
Stöhr
Pavel
1991
AC Sparta Praha
+ 57
68
Kucharek
Adrian
1994
-
+ 59
69
Pawlak
Tobiasz
1995
Mexller
+ 59
70
Bijak
Marcin
1995
-
+ 01:02
71
Michcinski
Michal
1993
-
+ 01:07
72
Thiele
Kersten
1992
Rad-Net Rose Team
+ 01:07
73
Reinhardt
Theo
1990
Rad-Net Rose Team
+ 01:08
74
Kraus
Jan
1993
Dukla Praha
+ 01:12
75
Kott
Konrad
1993
Wibatech - Fuji Zory
+ 01:17
76
Kukrle
Michael
1994
-
+ 01:18
77
Jaromin
Piotr
1994
Wibatech - Fuji Zory
+ 01:21
78
Blaha
Martin
1977
Dukla Praha
+ 01:26
79
Hacecky
Martin
1988
Dukla Praha
+ 01:48
80
Neuman
Dominik
1995
-
+ 07:23
81
Klasinski
Lukasz
1994
-
+ 07:24
82
Kazimierczak
Mateusz
1995
-
+ 08:30
83
Kucieba
Karol
1990
-
+ 09:04
84
Pietrula
Nicolas
1995
Dukla Praha
+ 09:11
85
Nowak
Mateusz
1992
CCC Polsat Polkowice
+ 09:23
86
Czachor
Mateusz
1995
-
+ 13:20
87
Kietlinski
Wojciech
1994
-
+ 18:56
88
Braulinski
Michal
1992
-
+ 21:25
DNF
Bulik
Mieszko
1990
-
DNF
Foltyn
Jakub
1992
-
DNF
Jeziorski
Rafal
1993
-
DNF
Karbowy
Marcin
1995
-
DNF
Kistowski
Kacper
1993
-
DNF
Kordus
Adam
1992
-
DNF
Krzywda
Patryk
1995
-
DNF
Nowak
Mateusz
1995
-
DNF
Oleszczuk
Piotr
1994
-
DNF
Opielewicz
Mateusz
1995
-
DNF
Pac
Pawel
1989
-
DNF
Radzicki
Adam
1995
-
DNF
Rekita
Szymon
1994
-
DNF
Schlegel
Michal
1995
-
DNF
Sykala
Wojciech
1994
-
DNF
Trojga
Jacek
1991
-
DNF
Wala
Jan
1995
-
DNF
Wilgus
Wojciech
1995
-
DNF
Wojdaszka
Krzysztof
1995
-
DNF
Zadowy
Rafal
1995
-
DNF
Zajac
Bartosz
1993
-
DNF
Ziulek
Michael
1990
-
DNF
Kohlbeck
Petr
1988
AC Sparta Praha
DNF
Nesveda
Jiri
1985
AC Sparta Praha
DNF
Chrzanowski jr.
Slawomir
1991
ActiveJet Team
DNF
Kasperkiewicz
Przemyslaw
1994
Bauknecht - Author
DNF
Charucki
Pawel
1988
CCC Polsat Polkowice
DNF
Lichnovsky
Ludek
1995
SKC Tufo - Prostejov
DNF
Pszczolarski
Wojciech
1991
SKC Tufo - Prostejov
DNF
Nawrocki
Mariusz
1995
Weltour - Guerciotti
DNF
Mrozek
Wiktor
1993
Wibatech - Fuji Zory
DNF
Smolen
Tomasz
1983
Wibatech - Fuji Zory
Information
Grand Prix Doliny Baryczy Zmigrod
Poland
21st June 2014
2.2