Oberösterreich Rundfahrt - 2022

Stage GC Youth Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Soete Daan Team Deschacht Hens Maes Containers 7 00:01:04
2 Loockx Lander Team Deschacht Hens Maes Containers 3 + 01
3 Pluimers Rick Jumbo-Visma Development Team 1 + 01
4 Van De Putte Victor Team Deschacht Hens Maes Containers + 03
5 Fortin Filippo Maloja Pushbikers + 04
6 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 05
7 Kovar Stefan Austria + 05
8 Bendixen Louis Team Coop + 05
9 Meiler Lukas Team Vorarlberg + 05
10 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 05
11 Federspiel Daniel Team Felbermayr Simplon Wels + 06
12 Gratzer Alexander WSA KTM Graz p/b Leomo + 06
13 Raßmann Frederik Team Dauner | AKKON + 06
14 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 06
15 Stokbro Andreas Team Coop + 07
16 Lehner Daniel Team Felbermayr Simplon Wels + 07
17 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 07
18 Dejonghe Len Team Deschacht Hens Maes Containers + 07
19 MacLeod Callum À Bloc CT + 07
20 Ferdinande Anton Team Deschacht Hens Maes Containers + 07
21 Toupalik Jakub Elkov-Kasper + 07
22 Buck-Gramcko Tobias Rad-Net Rose Team + 07
23 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 07
24 Amann Dominik Team Vorarlberg + 08
25 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 08
26 Lunder Eirik Team Coop + 08
27 Toupalik Adam Elkov-Kasper + 08
28 Gamper Florian Team Felbermayr Simplon Wels + 08
29 Staune-Mittet Johannes Jumbo-Visma Development Team + 08
30 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski + 08
31 Schrettl Marco Austria + 08
32 Schormair Fabian Santic-Wibatech + 09
33 Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team + 09
34 Neuman Dominik Elkov-Kasper + 09
35 Polzer David ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 09
36 Schuch Mike À Bloc CT + 09
37 Ryan Archie Jumbo-Visma Development Team + 09
38 Hjemsæter Olav Team Coop + 09
39 Boros Michael Elkov-Kasper + 10
40 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 10
41 Hörandtner Moritz Austria + 10
42 Putz Sebastian Union Raiffeisen Radteam Tirol + 10
43 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 10
44 Rapp Jonas Hrinkow Advarics + 10
45 Kerschbaumer Leo WSA KTM Graz p/b Leomo + 10
46 Eichinger Daniel Hrinkow Advarics + 10
47 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 10
48 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 10
49 Meo Felix Maloja Pushbikers + 10
50 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 10
51 Beres Stanislav BRS Technology-Kartus Bike RT + 10
52 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 10
53 Reißig Patrick Maloja Pushbikers + 10
54 Canecky Marek BRS Technology-Kartus Bike RT + 11
55 Hodapp Johannes Leopard Pro Cycling + 11
56 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 11
57 Vermeulen Moran Team Felbermayr Simplon Wels + 11
58 Kasko David BRS Technology-Kartus Bike RT + 11
59 Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo + 11
60 Weulink Meindert À Bloc CT + 11
61 Picin Mattew-Denis Mentorise Elite Team CFX + 11
62 Temmen Jan Team Dauner | AKKON + 12
63 Kukrle Michael Elkov-Kasper + 12
64 Messerschmidt Jonas Team Dauner | AKKON + 12
65 Guérin Alexis Team Vorarlberg + 12
66 Herben Luuk À Bloc CT + 12
67 Reiter Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol + 12
68 Wafler Tim Austria + 12
69 Appel Stijn À Bloc CT + 12
70 Ganahl Daniel Team Vorarlberg + 12
71 Hosp Jonas Union Raiffeisen Radteam Tirol + 12
72 Vabø Tore Andre Team Coop + 12
73 Liska Andrej BRS Technology-Kartus Bike RT + 13
74 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 13
75 Kolschefsky Tim-Oliver Team Dauner | AKKON + 13
76 Clynen Rhune Team Deschacht Hens Maes Containers + 13
77 Stüssi Colin Team Vorarlberg + 13
78 Rudys Paul Maloja Pushbikers + 13
79 Paumann David Austria + 13
80 Konczer Michael Hrinkow Advarics + 13
81 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 14
82 Loderer Timon Hrinkow Advarics + 14
83 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 14
84 Sinschek Nils À Bloc CT + 14
85 Dobrin Ioan Mentorise Elite Team CFX + 14
86 Blasko Matej BRS Technology-Kartus Bike RT + 14
87 Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic + 14
88 Peter Michael Santic-Wibatech + 14
89 Burke Jack Team Felbermayr Simplon Wels + 14
90 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 15
91 Sonnleitner Jonas Santic-Wibatech + 15
92 Costa Fabian Union Raiffeisen Radteam Tirol + 15
93 Grasl Patrick Arbo Headstart on Fahrrad + 15
94 Vaidian Iustin-Ioan Mentorise Elite Team CFX + 15
95 Messner Martin WSA KTM Graz p/b Leomo + 16
96 Brandlmeier Stefan Santic-Wibatech + 16
97 Barta Jan Elkov-Kasper + 16
98 Hopfgartner Paul Arbo Headstart on Fahrrad + 16
99 Zoidl Riccardo Team Vorarlberg + 16
100 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics + 17
101 Duckert Roman Team Dauner | AKKON + 17
102 Heinrich Nicolas Rad-Net Rose Team + 17
103 Aalrust Håkon Team Coop + 17
104 Poll Stefan ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 17
105 Turek Daniel Team Felbermayr Simplon Wels + 17
106 Kabas Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo + 17
107 Munton Byron Team Dauner | AKKON + 18
108 More-Gosselin Oliver Mark Epronex-Hungary Cycling Team + 18
109 Nagy Bendeguz Matyas Epronex-Hungary Cycling Team + 18
110 Rohde Leon Rad-Net Rose Team + 18
111 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 18
112 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 18
113 Inkelaar Kevin Leopard Pro Cycling + 18
114 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 18
115 Leopold Hans-Jörg ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 19
116 Macek Matic Ljubljana Gusto Santic + 19
117 Reiter Jakob Union Raiffeisen Radteam Tirol + 19
118 Oros Samuel BRS Technology-Kartus Bike RT + 19
119 Benz-Kuch Max Maloja Pushbikers + 19
120 Garber Thomas Arbo Headstart on Fahrrad + 20
121 Gonczi Gergo Epronex-Hungary Cycling Team + 20
122 Jordan Adam Ljubljana Gusto Santic + 20
123 Coman Bogdan Mentorise Elite Team CFX + 21
124 Latocha Adrian Rad-Net Rose Team + 22
125 Barbu Leonard Mentorise Elite Team CFX + 22
126 Evans Alexander Maloja Pushbikers + 22
127 Lang Philipp Arbo Headstart on Fahrrad + 22
128 Erlacher Matthias ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 23
129 Ochsenhofer Peter Arbo Headstart on Fahrrad + 25
130 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 25
131 Handl Philip Union Raiffeisen Radteam Tirol + 26
132 Malcharek Moritz Rad-Net Rose Team + 30
133 Reinhardt Theo Rad-Net Rose Team + 31
134 Geretschnig Martin ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 31
135 Bodnar Krisztian ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 32
Pos Rider TeamUCI Time
1 Soete Daan Team Deschacht Hens Maes Containers 700:01:04
2 Loockx Lander Team Deschacht Hens Maes Containers 3+ 01
3 Pluimers Rick Jumbo-Visma Development Team 1+ 01
4 Van De Putte Victor Team Deschacht Hens Maes Containers + 03
5 Fortin Filippo Maloja Pushbikers + 04
6 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 05
7 Kovar Stefan Austria + 05
8 Bendixen Louis Team Coop + 05
9 Meiler Lukas Team Vorarlberg + 05
10 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 05
11 Federspiel Daniel Team Felbermayr Simplon Wels + 06
12 Gratzer Alexander WSA KTM Graz p/b Leomo + 06
13 Raßmann Frederik Team Dauner | AKKON + 06
14 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 06
15 Stokbro Andreas Team Coop + 07
16 Lehner Daniel Team Felbermayr Simplon Wels + 07
17 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 07
18 Dejonghe Len Team Deschacht Hens Maes Containers + 07
19 MacLeod Callum À Bloc CT + 07
20 Ferdinande Anton Team Deschacht Hens Maes Containers + 07
21 Toupalik Jakub Elkov-Kasper + 07
22 Buck-Gramcko Tobias Rad-Net Rose Team + 07
23 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 07
24 Amann Dominik Team Vorarlberg + 08
25 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 08
26 Lunder Eirik Team Coop + 08
27 Toupalik Adam Elkov-Kasper + 08
28 Gamper Florian Team Felbermayr Simplon Wels + 08
29 Staune-Mittet Johannes Jumbo-Visma Development Team + 08
30 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski + 08
31 Schrettl Marco Austria + 08
32 Schormair Fabian Santic-Wibatech + 09
33 Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team + 09
34 Neuman Dominik Elkov-Kasper + 09
35 Polzer David ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 09
36 Schuch Mike À Bloc CT + 09
37 Ryan Archie Jumbo-Visma Development Team + 09
38 Hjemsæter Olav Team Coop + 09
39 Boros Michael Elkov-Kasper + 10
40 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 10
41 Hörandtner Moritz Austria + 10
42 Putz Sebastian Union Raiffeisen Radteam Tirol + 10
43 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 10
44 Rapp Jonas Hrinkow Advarics + 10
45 Kerschbaumer Leo WSA KTM Graz p/b Leomo + 10
46 Eichinger Daniel Hrinkow Advarics + 10
47 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 10
48 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 10
49 Meo Felix Maloja Pushbikers + 10
50 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 10
51 Beres Stanislav BRS Technology-Kartus Bike RT + 10
52 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 10
53 Reißig Patrick Maloja Pushbikers + 10
54 Canecky Marek BRS Technology-Kartus Bike RT + 11
55 Hodapp Johannes Leopard Pro Cycling + 11
56 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 11
57 Vermeulen Moran Team Felbermayr Simplon Wels + 11
58 Kasko David BRS Technology-Kartus Bike RT + 11
59 Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo + 11
60 Weulink Meindert À Bloc CT + 11
61 Picin Mattew-Denis Mentorise Elite Team CFX + 11
62 Temmen Jan Team Dauner | AKKON + 12
63 Kukrle Michael Elkov-Kasper + 12
64 Messerschmidt Jonas Team Dauner | AKKON + 12
65 Guérin Alexis Team Vorarlberg + 12
66 Herben Luuk À Bloc CT + 12
67 Reiter Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol + 12
68 Wafler Tim Austria + 12
69 Appel Stijn À Bloc CT + 12
70 Ganahl Daniel Team Vorarlberg + 12
71 Hosp Jonas Union Raiffeisen Radteam Tirol + 12
72 Vabø Tore Andre Team Coop + 12
73 Liska Andrej BRS Technology-Kartus Bike RT + 13
74 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 13
75 Kolschefsky Tim-Oliver Team Dauner | AKKON + 13
76 Clynen Rhune Team Deschacht Hens Maes Containers + 13
77 Stüssi Colin Team Vorarlberg + 13
78 Rudys Paul Maloja Pushbikers + 13
79 Paumann David Austria + 13
80 Konczer Michael Hrinkow Advarics + 13
81 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 14
82 Loderer Timon Hrinkow Advarics + 14
83 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 14
84 Sinschek Nils À Bloc CT + 14
85 Dobrin Ioan Mentorise Elite Team CFX + 14
86 Blasko Matej BRS Technology-Kartus Bike RT + 14
87 Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic + 14
88 Peter Michael Santic-Wibatech + 14
89 Burke Jack Team Felbermayr Simplon Wels + 14
90 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 15
91 Sonnleitner Jonas Santic-Wibatech + 15
92 Costa Fabian Union Raiffeisen Radteam Tirol + 15
93 Grasl Patrick Arbo Headstart on Fahrrad + 15
94 Vaidian Iustin-Ioan Mentorise Elite Team CFX + 15
95 Messner Martin WSA KTM Graz p/b Leomo + 16
96 Brandlmeier Stefan Santic-Wibatech + 16
97 Barta Jan Elkov-Kasper + 16
98 Hopfgartner Paul Arbo Headstart on Fahrrad + 16
99 Zoidl Riccardo Team Vorarlberg + 16
100 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics + 17
101 Duckert Roman Team Dauner | AKKON + 17
102 Heinrich Nicolas Rad-Net Rose Team + 17
103 Aalrust Håkon Team Coop + 17
104 Poll Stefan ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 17
105 Turek Daniel Team Felbermayr Simplon Wels + 17
106 Kabas Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo + 17
107 Munton Byron Team Dauner | AKKON + 18
108 More-Gosselin Oliver Mark Epronex-Hungary Cycling Team + 18
109 Nagy Bendeguz Matyas Epronex-Hungary Cycling Team + 18
110 Rohde Leon Rad-Net Rose Team + 18
111 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 18
112 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 18
113 Inkelaar Kevin Leopard Pro Cycling + 18
114 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 18
115 Leopold Hans-Jörg ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 19
116 Macek Matic Ljubljana Gusto Santic + 19
117 Reiter Jakob Union Raiffeisen Radteam Tirol + 19
118 Oros Samuel BRS Technology-Kartus Bike RT + 19
119 Benz-Kuch Max Maloja Pushbikers + 19
120 Garber Thomas Arbo Headstart on Fahrrad + 20
121 Gonczi Gergo Epronex-Hungary Cycling Team + 20
122 Jordan Adam Ljubljana Gusto Santic + 20
123 Coman Bogdan Mentorise Elite Team CFX + 21
124 Latocha Adrian Rad-Net Rose Team + 22
125 Barbu Leonard Mentorise Elite Team CFX + 22
126 Evans Alexander Maloja Pushbikers + 22
127 Lang Philipp Arbo Headstart on Fahrrad + 22
128 Erlacher Matthias ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 23
129 Ochsenhofer Peter Arbo Headstart on Fahrrad + 25
130 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 25
131 Handl Philip Union Raiffeisen Radteam Tirol + 26
132 Malcharek Moritz Rad-Net Rose Team + 30
133 Reinhardt Theo Rad-Net Rose Team + 31
134 Geretschnig Martin ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 31
135 Bodnar Krisztian ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 32
Pos Rider Team Time
1 Pluimers Rick Jumbo-Visma Development Team 00:01:05
2 Van De Putte Victor Team Deschacht Hens Maes Containers + 02
3 Kovar Stefan Austria + 04
4 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 04
5 Gratzer Alexander WSA KTM Graz p/b Leomo + 05
6 Raßmann Frederik Team Dauner | AKKON + 05
7 Dejonghe Len Team Deschacht Hens Maes Containers + 06
8 MacLeod Callum À Bloc CT + 06
9 Ferdinande Anton Team Deschacht Hens Maes Containers + 06
10 Toupalik Jakub Elkov-Kasper + 06
11 Buck-Gramcko Tobias Rad-Net Rose Team + 06
12 Staune-Mittet Johannes Jumbo-Visma Development Team + 07
13 Schrettl Marco Austria + 07
14 Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team + 08
15 Polzer David ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 08
16 Schuch Mike À Bloc CT + 08
17 Ryan Archie Jumbo-Visma Development Team + 08
18 Hörandtner Moritz Austria + 09
19 Putz Sebastian Union Raiffeisen Radteam Tirol + 09
20 Kerschbaumer Leo WSA KTM Graz p/b Leomo + 09
21 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 09
22 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 09
23 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 09
24 Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo + 10
25 Picin Mattew-Denis Mentorise Elite Team CFX + 10
26 Temmen Jan Team Dauner | AKKON + 11
27 Messerschmidt Jonas Team Dauner | AKKON + 11
28 Herben Luuk À Bloc CT + 11
29 Wafler Tim Austria + 11
30 Liska Andrej BRS Technology-Kartus Bike RT + 12
31 Kolschefsky Tim-Oliver Team Dauner | AKKON + 12
32 Clynen Rhune Team Deschacht Hens Maes Containers + 12
33 Paumann David Austria + 12
34 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 13
35 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 13
36 Dobrin Ioan Mentorise Elite Team CFX + 13
37 Blasko Matej BRS Technology-Kartus Bike RT + 13
38 Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic + 13
39 Peter Michael Santic-Wibatech + 13
40 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 14
41 Vaidian Iustin-Ioan Mentorise Elite Team CFX + 14
42 Messner Martin WSA KTM Graz p/b Leomo + 15
43 Duckert Roman Team Dauner | AKKON + 16
44 Heinrich Nicolas Rad-Net Rose Team + 16
45 Kabas Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo + 16
46 More-Gosselin Oliver Mark Epronex-Hungary Cycling Team + 17
47 Nagy Bendeguz Matyas Epronex-Hungary Cycling Team + 17
48 Macek Matic Ljubljana Gusto Santic + 18
49 Reiter Jakob Union Raiffeisen Radteam Tirol + 18
50 Benz-Kuch Max Maloja Pushbikers + 18
51 Jordan Adam Ljubljana Gusto Santic + 19
52 Latocha Adrian Rad-Net Rose Team + 21
53 Erlacher Matthias ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 22

Information