Front Races Teams Riders Ranking

Grand Prix Judendorf - Straßengel | 2019 Results

Information Results Startlist

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R 4:32:5440
02 Colin Stüssi Team Vorarlberg Santic + 2030
03 Patrick Schelling Team Vorarlberg Santic + 4725
04 Tobias Bayer Tirol KTM Cycling Team + 4820
05 Ziga Groselj Adria Mobil + 4815
06 Maximilian Kuen Team Vorarlberg Santic + 4810
07 Stefan Kolb Maloja Pushbikers + 485
08 Felix Ritzinger Maloja Pushbikers + 483
09 Kristian Yustre Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 483
10 Stephan Rabitsch Team Felbermayr - Simplon Wels + 483
11 Emanuele Barison Work Service Videa Coppi Gazzera + 48
12 Simone Zandomeneghi Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 48
13 Vojtech Repa Topforex-Lapierre + 48
14 Gasper Katrasnik Adria Mobil + 48
15 Anatoliy Budyak Wibatech Merx 7R + 48
16 Florian Kierner Team Felbermayr - Simplon Wels + 48
17 Markus Wildauer Tirol KTM Cycling Team + 48
18 Lukas Meiler Team Vorarlberg Santic + 48
19 Manuel Bosch Union Raiffeisen Radteam Tirol + 48
20 Riccardo Lucca Work Service Videa Coppi Gazzera + 48
21 Markus Freiberger Hrinkow Advarics Cycleang + 48
22 Aljaz Omerzel Adria Mobil + 52
23 Andi Bajc Team Felbermayr - Simplon Wels + 1:11
24 Michal Podlaski Wibatech Merx 7R + 2:33
25 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Xaurum + 2:33
26 Roland Thalmann Team Vorarlberg Santic + 4:55
27 Lukas Schlemmer Maloja Pushbikers + 5:57
28 Marek Canecky Dukla Banska Bystrica + 5:57
29 Dominik Hrinkow Hrinkow Advarics Cycleang + 5:57
30 Matthias Krizek Team Felbermayr - Simplon Wels + 5:57
31 Petr Klabouch Topforex-Lapierre + 5:57
32 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 5:57
33 Ziga Horvat Adria Mobil + 5:57
34 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 5:57
35 Gerd Fidler ARBÖ Bundesteam + 5:57
36 Stefan Poll WSA KTM Graz + 5:57
37 Marco Friedrich Tirol KTM Cycling Team + 5:57
38 Daniel Auer Maloja Pushbikers + 5:57
39 Larry Valvasori Team Vorarlberg Santic + 5:57
40 Nicolo Di Bernardo G.S.Maglificio LB + 5:57
41 Martin Mahdar Dukla Banska Bystrica + 5:57
42 Hans-Jörg Leopold Maloja Pushbikers + 6:04
43 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Xaurum + 6:04
44 Gorazd Per Adria Mobil + 6:04
45 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Xaurum + 6:04
46 Mario Gamper Tirol KTM Cycling Team + 6:04
47 Giacomo Venturini G.S.Maglificio LB + 6:11
48 Andrea Barzotto G.S.Maglificio LB + 6:12
49 Luca Paladin G.S.Maglificio LB + 6:12
50 Matteo Zandomeneghi Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 6:17
51 Benjamin Hill Ljubljana Gusto Xaurum + 6:17
52 Michael Konczer Arbo Denzel Cliff Wien + 8:22
53 Piero Dissegna Work Service Videa Coppi Gazzera + 8:22
54 Johannes Schinnagel Maloja Pushbikers + 9:37
55 Georg Zimmerman Tirol KTM Cycling Team + 9:37
DNS Stefan Thanner Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Daniel Guld Arbo Denzel Cliff Wien
DNF Sandro Jenewein Arbo Denzel Cliff Wien
DNF Michael Roman Kurnik Arbo Denzel Cliff Wien
DNF Lukas Winter Arbo Denzel Cliff Wien
DNF Michael Gaubitzer ARBÖ Bundesteam
DNF Christof Hochenwarter ARBÖ Bundesteam
DNF Paul Hopfgartner ARBÖ Bundesteam
DNF Fabian Stockmeyer ARBÖ Bundesteam
DNF Andreas Wolfmayr ARBÖ Bundesteam
DNF Manfred Zöger ARBÖ Bundesteam
DNF Juraj Bellan Dukla Banska Bystrica
DNF Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica
DNF Martin Vlcak Dukla Banska Bystrica
DNF Nicola Genuin G.S.Maglificio LB
DNF Vladislav Korotas G.S.Maglificio LB
DNF Leonardo Pasqual G.S.Maglificio LB
DNF Andreas Graf Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Mattia Baldo Iseo Serrature - Rime - Carnovali
DNF Nicholas Rinaldi Iseo Serrature - Rime - Carnovali
DNF Enrico Spadini Iseo Serrature - Rime - Carnovali
DNF Wen Chung Huang Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Rok Korosec Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Ziga Rucigaj Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Julian Gruber SportLand Niederösterreich Selle
DNF Marvin Hammerschmid SportLand Niederösterreich Selle
DNF Raphael Hammerschmidt SportLand Niederösterreich Selle
DNF Luka Pajek SportLand Niederösterreich Selle
DNF Thomas Umhaller SportLand Niederösterreich Selle
DNF Benjamin Brkic Team Felbermayr - Simplon Wels
DNF Daniel Lehner Team Felbermayr - Simplon Wels
DNF Tim Wollenberg Team Felbermayr - Simplon Wels
DNF Davide Orrico Team Vorarlberg Santic
DNF Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team
DNF Florian Gamper Tirol KTM Cycling Team
DNF Tomas Capek Topforex-Lapierre
DNF Adam Foltan Topforex-Lapierre
DNF Martin Kohout Topforex-Lapierre
DNF Roman Lehky Topforex-Lapierre
DNF Johannes Hirschbichler Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Daniel Reiter Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Christoph Schösswendter Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Michael Sprenger Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Lukas Stoiber Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Dominic Böke Veloclub Ratisbona
DNF Leon Frosch Veloclub Ratisbona
DNF Severin Giessibl Veloclub Ratisbona
DNF Cory Greenberg Veloclub Ratisbona
DNF Nepomuk Roth Veloclub Ratisbona
DNF Pawel Cieslik Wibatech Merx 7R
DNF Piotr Konwa Wibatech Merx 7R
DNF Marek Rutkiewicz Wibatech Merx 7R
DNF Tommaso Campesan Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Simone Lucca Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Mattia Saccon Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Marco Viero Work Service Videa Coppi Gazzera
DNF Nils Friedl WSA KTM Graz
DNF Alexander Gratzer WSA KTM Graz
DNF Daniel Kock WSA KTM Graz
DNF David Polzer WSA KTM Graz
Information
Nations Austria
Date September 15th
Distance 185.4 km
CAT 1.2