Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Trofeo Guerrita

2020

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time
01 Victor Ocampo Colnago CM Team 4:06:34
02 Oscar Daniel Tellez Colnago CM Team + 02
03 Pablo Alonso Montes Gomur-Cantabria Infinita + 02
04 Julian Molano Telcom-On Clima-Osés Const + 02
05 Antonio Gomez de la Torre Fundación Manuela + 02
06 Jordi Lopez Caravaca Lizarte + 02
07 Daniel Eduardo Avellaneda Sandoval Eiser-Hirumet + 02
08 David Martin Romero Kometa U23 + 02
09 Miguel Angel Ballesteros Canovas Caja Rural - Seguros RGA amateur + 02
10 Deins Hernandez Escribano Sport Team + 02
11 Edwin Yair Torres Vigo-Rias Baixas + 02
12 Francisco Javier Agea Sanchez Gomur-Cantabria Infinita + 02
13 Adrian Cobos Cabanillas Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 02
14 Cristian David Cuervo Zambrano Hotel Tres Anclas + 02
15 Edgar Curto Pellicer Compak-Campo Claro + 02
16 Camilo Andres Castro Pulido - + 02
17 Vicente Hernaiz Santamaría Kometa U23 + 02
18 Vinicius Rangel Valverde Team-Tierra Fecundis + 02
19 Alex Jaime Fernández Lizarte + 02
20 Carlos Cobos Marquez Equipo Cortizo + 02
21 Alfonso Plá Micó Caja Rural - Seguros RGA amateur + 02
22 Mauricio Moreira Vigo-Rias Baixas + 02
23 Alexis Quinteros Hotel Tres Anclas + 02
24 Alejandro Piquero Sanchez Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 02
25 Victor Manuel Romero Super Froiz + 02
26 Santiago Montenegro Escribano Sport Team + 02
27 Eugenio Sanchez Lopez Lizarte + 02
28 Iñigo Gonzalez Ibarra Vigo-Rias Baixas + 02
29 Sinuhé Fernandez Rodriguez Lizarte + 02
30 Jorge Bueno Garcia Telcom-On Clima-Osés Const + 02
31 Pedro Antonio Rodriguez Moya Valverde Team-Tierra Fecundis + 02
32 Miguel Angel Silva Muñoz GSport Team + 02
33 Eduardo Perez-Landaluce Kometa U23 + 02
34 Juan Belandria Netllar Telecom-Ale
35 Mario Vilches Soria Kometa U23
36 Geralds Esteban Scheihing Bicicletas Rodriguez-Extremadura
37 Alejandro Tomas Lovera Moreira ACLU-Team Ruteros
38 Alberto Pérez Tamayo Escribano Sport Team
39 Luis Henrique Flauzino Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
40 Carlos Gutierrez Sanchez Equipo Cortizo
41 Raul Rota Rus Lizarte
42 Miguel Angel Tapia Herrera Bicicletas Rodriguez-Extremadura
43 Javier Gil Torregrosa Netllar Telecom-Ale
44 Pedro Luis Monroy Ceballos Gomur-Cantabria Infinita
45 Angel Coterillo González Gomur-Cantabria Infinita
46 Raul González Correa Valverde Team-Tierra Fecundis
47 Pablo Alvarez Camero GSport Team
48 Jose Maria Garcia Soriano Cartagena-Patatas Pijo-Esetec
49 Kacper Wisniewski GKS Cartusia W Kartuzach
50 Abel Franco Alvarez Super Froiz
51 Abner Gonzalez Rivera Telcom-On Clima-Osés Const
52 Aaron Mariño Dominguez Super Froiz
53 David Gijon Ruiz Eiser-Hirumet
54 Alejandro Gomiz Perez Caja Rural - Seguros RGA amateur
55 Ignacio Gonzalez Martinez ULB Sports-Safir Fruits
56 Jorge Amorós García Netllar Telecom-Ale
57 Saymon Musie Equipo Cortizo
58 Josue Gomez Barrachina Hotel Tres Anclas
59 Cristian Esteban Diaz Colnago CM Team
60 David Hernández Fernández Plaza3-Pemoy
61 German Castell Mallen ULB Sports-Safir Fruits
62 Javier Serrano Rodriguez Caja Rural - Seguros RGA amateur
63 Asier Pablo Gonzalez Quintana Vigo-Rias Baixas
64 Oscar Gomez Valero Electro Hiper Europa-Ristrasol
65 Alvaro Polo Ortuño Cartagena-Patatas Pijo-Esetec
66 Mateu Estelrich Cabanellas Electro Hiper Europa-Ristrasol
67 George Nikolas Caicedo Pratt Electro Hiper Europa-Ristrasol
68 Javier Hernandez Blanco Gomur-Cantabria Infinita
69 Joan Nicolau Mora Vigo-Rias Baixas
70 Daniel Mellado Tamayo GSport Team
71 Francisco de Borja Romero Alvarez ULB Sports-Safir Fruits
72 David Zafra Arenas Brocoli Mecánico
73 Adrian Albiach Melado Cartagena-Patatas Pijo-Esetec
74 Daniel De la Fé Marrero Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
75 Juan Jose Perez Diaz Valverde Team-Tierra Fecundis
76 Manuel Castilla Morales Fundación Manuela
77 Manuel Martinez Gil Plaza3-Pemoy
78 Giulio Agostini Gomez Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
79 Jeroen Hasselaar ULB Sports-Safir Fruits
80 Jose Carlos Amil Fernandez Vigo-Rias Baixas
81 Jordi Gandia Ribera Hotel Tres Anclas
82 Adrian Barros Rodriguez Super Froiz
83 Gabriel Rodas Jimeno GSport Team
84 Fernando Santos Monje Escribano Sport Team
85 Oier Ibarguren Etxeberria Caja Rural - Seguros RGA amateur
86 Josu Urrutia Zubikarai Eiser-Hirumet
87 Miguel Juan Castellano Netllar Telecom-Ale
88 Miquel Lopez Moncho Hotel Tres Anclas
89 Sergio Blasco Laliga Netllar Telecom-Ale
90 Antonio Iniesta Perez Valverde Team-Tierra Fecundis
91 Carlos Ruiz Pavón Lizarte
92 Juan Diego Cano Perez Brocoli Mecánico
93 Ivan Cobo Cayon Lizarte
94 Mario Aparicio Muñoz Gomur-Cantabria Infinita
95 Alex Martin Gutierrez Kometa U23
Information
Nation Spain
Date March 08
Distance 168 km
CAT 1.12.1