Trofeo Alcide DeGasperi - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Keup Pierre-Pascal Team Lotto-Kern Haus 40 03:50:19
2 Van Boven Luca Lotto Soudal U23 30 + 31
3 Foldager Anders Biesse-Carrera 25 + 31
4 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team 20 + 31
5 Meris Sergio Team Colpack Ballan 15 + 31
6 Raccani Simone Zalf Euromobil Désirée Fior 10 + 51
7 Lucca Riccardo Work Service-Vitalcare-Dynatek 5 + 55
8 Villa Giacomo Biesse-Carrera 3 + 55
9 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus 3 + 55
10 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan 3 + 55
11 Battaglin Enrico Bardiani CSF Faizanè + 59
12 Verza Riccardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 59
13 Dlamini Nicholas Team Qhubeka + 59
14 Tizza Marco Bingoal-WB Development Team + 59
15 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal U23 + 59
16 Faresin Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 59
17 Tolio Alex Bardiani CSF Faizanè + 59
18 Guerra Andrea Zalf Euromobil Désirée Fior + 01:01
19 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 01:26
20 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 01:46
21 Zambelli Samuele Work Service-Vitalcare-Dynatek + 01:55
22 Weinberg Roy Israel Cycling Academy + 01:55
23 Zamperini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 01:55
24 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 01:55
25 De Pretto Davide Zalf Euromobil Désirée Fior + 01:55
26 Ambrosini Matteo Team Colpack Ballan + 01:55
27 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 01:55
28 Agostini Nicholas U.C. Trevigiani Energiapura + 01:55
29 Tosin Riccardo General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 01:55
30 Zerai Nahom Team Qhubeka + 01:55
31 Kingston Matthew Zappi Racing Team + 02:05
32 Stockman Abram Saris Rouvy Sauerland Team + 02:05
33 Deweirdt Siebe Elevate p/b Home Solution Soenens + 02:08
34 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution Soenens + 02:08
35 Zandri Francesco Work Service-Vitalcare-Dynatek + 02:08
36 Canepa Francesco So.L.Me - Olmo + 02:08
37 Elipanni Lorenzo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 02:08
38 Malaver Brayan Esteban Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 02:08
39 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 02:08
40 Stockman Michiel Saris Rouvy Sauerland Team + 02:12
41 Münstermann Per Saris Rouvy Sauerland Team + 03:29
42 Zubeldia Unai Laboral Kutxa + 03:46
43 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 04:32
44 Detalle Noah Bingoal-WB Development Team + 05:01
45 Kogut Oded Israel Cycling Academy + 05:15
46 Van De Wynkele Lorenz Elevate p/b Home Solution Soenens + 05:18
47 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 05:22
48 Zurlo Matteo Zalf Euromobil Désirée Fior + 05:22
49 Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus + 05:59
50 Juel Skivild Robin Uno-X DARE Development Team + 05:59
51 Kabas Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo + 05:59
52 Kaempe Stinus Arbo Headstart on Fahrrad + 05:59
53 Murua Carrasco Iñaki Laboral Kutxa + 05:59
54 Lambrecht Michiel Bingoal-WB Development Team + 05:59
55 Poll Stefan Arbo Headstart on Fahrrad + 05:59
56 Pavlic Marko Meblo Jogi Pro-Concrete + 05:59
57 Parravano Francesco Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 05:59
58 Motti Alessandro Carnovali-Rime + 05:59
59 Epis Giosue Carnovali-Rime + 05:59
60 Coati Luca Team Qhubeka + 05:59
61 Belleri Michael Biesse-Carrera + 05:59
62 Zoccarato Samuele Bardiani CSF Faizanè + 05:59
63 Gelders Gil Bingoal-WB Development Team + 05:59
64 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Vitalcare-Dynatek + 05:59
65 Visintainer Lorenzo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 05:59
66 Vignato Davide General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 05:59
67 Carpene Samuele General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 05:59
68 Vidts Obie Elevate p/b Home Solution Soenens + 05:59
69 Adamietz Johannes Saris Rouvy Sauerland Team + 05:59
70 Ginestra Lorenzo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 05:59
71 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 06:06
72 Tovazzi Elia Carnovali-Rime + 06:06
DNS Auer Daniel WSA KTM Graz p/b Leomo
DNS Berzi Andrea Viris Vigevano
DNS Rubino Samuele Viris Vigevano
DNS Avbelj Blaz Ljubljana Gusto Santic
DNS Stockmeyer Fabian Arbo Headstart on Fahrrad
DNS Plebani Nicola Team Colpack Ballan
DNS Galimberti Francesco Viris Vigevano
DNS Chiari Federico So.L.Me - Olmo
DNS Oppici Mattia Viris Vigevano
DNS Weiss Dominik Saris Rouvy Sauerland Team
DNS Ladang Miguel Elevate p/b Home Solution Soenens
DNS Galimberti Lorenzo Viris Vigevano
DNS Stajnar Mihael Meblo Jogi Pro-Concrete
DNS Zumer Matic Meblo Jogi Pro-Concrete
DNS Florian Riccardo General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNS Spada Antonio Cycling Team Valcavasia
DNF Onesti Emanuele U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Fiorelli Filippo Bardiani CSF Faizanè
DNF Giordani Carloalberto Biesse-Carrera
DNF Hopfgartner Paul Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Barnet Matthias Zappi Racing Team
DNF Baffi Stefano So.L.Me - Olmo
DNF Baseggio Matteo U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Grasl Patrick Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Colnaghi Luca Bardiani CSF Faizanè
DNF Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic
DNF Knolle Jon Saris Rouvy Sauerland Team
DNF Minali Michael Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino
DNF Mendez Marcos U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Bomboi Davide Elevate p/b Home Solution Soenens
DNF Tarlton Alexander Team Lotto-Kern Haus
DNF Ferro Matteo Cycling Team Valcavasia
DNF Gratzer Alexander WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Bonaldo Kevin Team Qhubeka
DNF Trevisol Marco So.L.Me - Olmo
DNF Götzinger Valentin WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Pozza Ettore General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF Tene Rotem Israel Cycling Academy
DNF Baroni Alessandro Team Colpack Ballan
DNF Jurisevic Carlo Ljubljana Gusto Santic
DNF Schmidbauer Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus
DNF Reisberg Nadav Israel Cycling Academy
DNF Polzer David Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Uhiriwe Renus Team Qhubeka
DNF Bonelli Alessio Biesse-Carrera
DNF Pickrell Riley Israel Cycling Academy
DNF Durrant-Whyte Alex Zappi Racing Team
DNF Vrhovnik Luka Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Debruyne Ramses Lotto Soudal U23
DNF Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team
DNF Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team
DNF Macek Matic Ljubljana Gusto Santic
DNF Dreßler Luca Team Lotto-Kern Haus
DNF Castilla Picaza Asier Laboral Kutxa
DNF Granger Ben Zappi Racing Team
DNF Yon Hin Daniel Zappi Racing Team
DNF Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Cassol Daniel Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino
DNF Presti Andreas Cycling Team Valcavasia
DNF Paties Montagner Eric Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Raviele Karim Team Colpack Ballan
DNF D'Aiuto Filippo General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF Simeoni Stefano Cycling Team Valcavasia
DNF Berasi Michele Carnovali-Rime
DNF Kovac Stefan Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Guld Daniel Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Bagatin Christian Carnovali-Rime
DNF Calì Francesco Team Colpack Ballan
DNF Hansen Tobias Aagaard Uno-X DARE Development Team
DNF De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution Soenens
DNF Mackie Ewan Saris Rouvy Sauerland Team
DNF La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo
DNF Rosegger Paul WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Mion Samuele Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Schrag Daniel Team Lotto-Kern Haus
DNF Fraccaro Lorenzo Carnovali-Rime
DNF Pasquotto Alessandro General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF Cetto Maurizio U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè
DNF Verleyen Gaëtan Bingoal-WB Development Team
DNF Iacomoni Federico Carnovali-Rime
DNF Kralj Fabijan Ljubljana Gusto Santic
DNF Tomsic Dan Andrej Ljubljana Gusto Santic
DNF Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè
DNF Yakovlev Mykyta U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Susol Oles So.L.Me - Olmo
DNF Yudenko Volodyimer So.L.Me - Olmo
DNF Orlando Matteo Cycling Team Valcavasia
DNF Crosara Alessio Cycling Team Valcavasia
DNF Intxausti Xabier Laboral Kutxa
DNF Agirre Aitor Laboral Kutxa
DNF Lovison Jacopo Cycling Team Valcavasia
DNF Cazzola Giacomo U.C. Trevigiani Energiapura
DNF Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic
DNF Kessler Cole Israel Cycling Academy
DNF Tagliapietra Edoardo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino
DNF Carta Elia Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Roberts John Zappi Racing Team
DNF Charles Tom Zappi Racing Team
DNF Renoux Maxime Laboral Kutxa
DNF Bozic Ziga Meblo Jogi Pro-Concrete

Information