A Travers les Hauts - 2021

Overall Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Jason Tesson St Michel-Auber 93 11:10:2140
02 Campbell Stewart Black Spoke Pro Cycling + 0030
03 Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ Conti + 1325
04 Jensen Plowright Team BridgeLane + 1420
05 Nils Lau Nyborg Broge BHS - PL Belton Bornholm + 1415
06 Luke Mudgway Black Spoke Pro Cycling + 1410
07 Alexis Pierre V.C.Rouen 76 + 145
08 Erlend Blikra Uno-X Pro Cycling Team + 163
09 Daniel Turek Felbermayr - Simplon Wels + 163
10 Morne Van Niekerk St Michel-Auber 93 + 173
11 Jan Barta Elkov - Kasper + 17
12 Lewis Askey Groupama-FDJ Conti + 18
13 Scott McGill Aevolo + 18
14 Louis Coqueret Leopard Pro Cycling + 18
15 Aaron Gate Black Spoke Pro Cycling + 19
16 Dylan Kowalski Xelliss-Roubaix Lille Métropole + 19
17 Lukas Meiler Team Vorarlberg + 19
18 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 19
19 Rémi Huens V.C.Rouen 76 + 19
20 Maximilien Picoux Xelliss-Roubaix Lille Métropole + 20
21 Tyler Stites Aevolo + 20
22 Killyan Houcke C.C.Nogent-sur-Oise + 20
23 Vegard Stokke Development Team DSM + 20
24 Rait Ärm Groupama-FDJ Conti + 20
25 Pavel Bittner Development Team DSM + 20
26 Gage Hecht Aevolo + 20
27 Martins Pluto À Bloc CT + 20
28 Phileas Hansart C.C.Nogent-sur-Oise + 20
29 Filippo Fortin Team Vorarlberg + 20
30 Doriand Percrule Novo Nordisk Development + 20
31 Jarno Mobach Leopard Pro Cycling + 20
32 Jarne Van De Paar Lotto Soudal U23 + 20
33 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 20
34 Adam Toupalik Elkov - Kasper + 20
35 Casper Van Uden Development Team DSM + 20
36 Manuel Bosch Felbermayr - Simplon Wels + 20
37 Colin Heiderscheid Leopard Pro Cycling + 20
38 Axel Huens V.C.Rouen 76 + 20
39 Enzo Paleni Groupama-FDJ Conti + 20
40 Martin Urianstad Uno-X Pro Cycling Team + 20
41 Tony Hurel St Michel-Auber 93 + 20
42 Emil Schandorff BHS - PL Belton Bornholm + 20
43 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 20
44 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 20
45 Matej Zahalka Elkov - Kasper + 20
46 Antoine Raugel Groupama-FDJ Conti + 20
47 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 20
48 Meindert Weulink À Bloc CT + 20
49 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 20
50 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 20
51 Samuel Leroux Xelliss-Roubaix Lille Métropole + 20
52 Yoann Paillot St Michel-Auber 93 + 20
53 Valentin Tabellion Xelliss-Roubaix Lille Métropole + 20
54 Nicolas Debeaumarché St Michel-Auber 93 + 20
55 Laurence Pithie Groupama-FDJ Conti + 20
56 Vincent Pastot C.C.Nogent-sur-Oise + 20
57 Olivier Leroy SCO Dijon-Team Material-velo.com + 20
58 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 20
59 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 20
60 Tomas Petit V.C.Amateur Saint Quentin + 20
61 Moran Vermeulen Felbermayr - Simplon Wels + 20
62 Michael Kukrle Elkov - Kasper + 20
63 Tristan Jussaume Aevolo + 20
64 Aaron Van Der Beken Lotto Soudal U23 + 20
65 Laurent Evrard V.C.Amateur Saint Quentin + 20
66 Maximilian Kuen Team Vorarlberg + 20
67 Mike Schuch À Bloc CT + 20
68 Damien Degot ESEG Douai-Origine Cycles + 20
69 Felix James Meo Team Vorarlberg + 20
70 Matthew Dinham Team BridgeLane + 20
71 Benjamin Hertz BHS - PL Belton Bornholm + 20
72 Lars Van Ryckeghem Lotto Soudal U23 + 01:49
73 Eric Brunner Aevolo + 02:49
74 Sean McElroy Aevolo + 03:23
75 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 04:39
76 Baptiste Bernard ESEG Douai-Origine Cycles + 04:51
77 Charles Hancke ESEG Douai-Origine Cycles + 05:04
78 James Fouche Black Spoke Pro Cycling + 05:12
79 Nils Sinschek À Bloc CT + 07:06
80 Alexis Caresmel V.C.Amateur Saint Quentin + 07:09
81 Lars Loohuis À Bloc CT + 07:09
82 Aden Paterson À Bloc CT + 07:09
83 Marco Friedrich Felbermayr - Simplon Wels + 07:09
84 Jordan Levasseur Xelliss-Roubaix Lille Métropole + 07:09
85 Jente Boons Lotto Soudal U23 + 09:13
86 Steven Pattyn Lotto Soudal U23 + 09:47
87 Samuel Jenner Team BridgeLane + 09:55
88 Mads Rahbek BHS - PL Belton Bornholm + 10:08
89 Oscar Onley Development Team DSM + 10:08
90 Sindre Kulset Uno-X Pro Cycling Team + 12:08
91 Jan Dunnewind Novo Nordisk Development + 12:37
92 Tom Sexton Black Spoke Pro Cycling + 13:21
93 Hannes Wilksch Development Team DSM + 16:29
94 Nikolaj Mengel BHS - PL Belton Bornholm + 23:35
DNF Alexander White Black Spoke Pro Cycling
DNF Kévin Avoine C.C.Nogent-sur-Oise
DNF Hugo Jot C.C.Nogent-sur-Oise
DNF Tobias Lund Andresen Development Team DSM
DNF Léandre Huck ESEG Douai-Origine Cycles
DNF Jarne Jacques ESEG Douai-Origine Cycles
DNF Florian Tornu ESEG Douai-Origine Cycles
DNF Edvin Lovidius Leopard Pro Cycling
DNF Thibaut Ponsaerts Lotto Soudal U23
DNF Remy Bathiard SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Bastien Bodnar SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Corentin Navarro SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Mathieu Pellegrin SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Baptiste Richard SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Alastair Christie-Johnston Team BridgeLane
DNF Sam Eddy Team BridgeLane
DNF Ben Van Dam Team BridgeLane
DNF Sacha Biétry Novo Nordisk Development
DNF Louis Evans Novo Nordisk Development
DNF Nathan Smith Novo Nordisk Development
DNF Martin Meiler Team Vorarlberg
DNF Johannes Schinnagel Team Vorarlberg
DNF Iver Skaarseth Uno-X Pro Cycling Team
DNF Axel Larenaudie V.C.Amateur Saint Quentin
DNF Nicolas Pelleriaux V.C.Amateur Saint Quentin
DNF Maxence Thorlet V.C.Amateur Saint Quentin
DNF Dylan Guinet V.C.Rouen 76
DNF Sébastien Havot V.C.Rouen 76
DNF Florentin Lecamus-Lambert V.C.Rouen 76
DNF Emiel Vermeulen Xelliss-Roubaix Lille Métropole
Information
Nation France
Date 3rd - 5th September
CAT 2.2
Other
Embed Results