Giro della Regione Friuli

UCI, Stage race, 2nd stage, 4th September 2021, Italy

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Rapp Jonas Hrinkow Advarics Cycleang 03:34:347
02 Parra José Félix Equipo Kern Pharma + 103
03 Puppio Antonio Team Qhubeka + 01:321
04 Martinelli Alessio Team Colpack Ballan + 01:32
05 Hocevar Kristjan Adria Mobil + 01:32
06 Castrillo Jaime Equipo Kern Pharma + 01:36
07 Ivanov Viacheslav Russia + 01:44
08 Baroncini Filippo Team Colpack Ballan + 01:49
09 Calzoni Walter Gallina-Ekotek-Colosio + 01:50
10 Nordal Mattias V.C.Mendrisio + 01:50
11 Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD + 02:13
12 Agirre Jon Equipo Kern Pharma + 02:30
13 Christen Fabio NIPPO-Provence-PTS Conti + 02:43
14 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team + 03:35
15 Porta Gabriele Gallina-Ekotek-Colosio + 03:35
16 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 03:35
17 Zambanini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 03:35
18 Messner Martin WSA KTM Graz + 03:35
19 Mclain Logan Tirol KTM Cycling Team + 03:39
20 Cañaveral Johnatan Bardiani CSF Faizanè + 04:07
21 Zurlo Matteo Zalf Euromobil Désirée Fior + 05:03
22 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Marchiol-Dynatek + 05:03
23 De Laurentiis Giuseppe Aran Cucine Vejus + 05:03
24 Busatto Francesco U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 05:03
25 Stepanov Andrei Gazprom-RusVelo U23 + 05:03
26 Tracz Szymon NIPPO-Provence-PTS Conti + 05:03
27 Parashchak Yaroslav Iseo - Rime - Carnovali + 05:03
28 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 05:06
29 Arrieta Igor Equipo Kern Pharma + 05:09
30 Covili Luca Bardiani CSF Faizanè + 05:15
31 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 05:36
32 Cemazar Nik KK Kranj + 06:18
33 Glivar Gal Adria Mobil + 06:18
34 Zoccarato Samuele Bardiani CSF Faizanè + 06:18
35 Imboden Simon Switzerland + 06:52
36 Maris Elias Basso Team Flanders + 06:52
37 Favretto Carlo Pedale Scaligero + 06:52
38 Habets Jordan Amsterdam Racing Academy + 07:44
39 Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski + 07:44
40 Konczer Michael Hrinkow Advarics Cycleang + 08:08
41 Primozic Jaka KK Kranj + 08:08
42 Parravano Francesco Aran Cucine Vejus + 08:42
43 Stockman Abram Team SKS Sauerland NRW + 08:42
44 Sobal Yauhen Minsk CC + 08:42
45 Santaromita Alessandro V.C.Mendrisio + 09:01
46 Gazzola Giovanni Pedale Scaligero + 09:01
47 Wright Paul MG.K vis VPM + 09:05
48 Zangerle Emanuel Tirol KTM Cycling Team + 09:05
49 Stehli Felix NIPPO-Provence-PTS Conti + 09:05
50 Kurianov Stepan Gazprom-RusVelo U23 + 09:08
51 Di Nella Giannicola Aran Cucine Vejus + 09:40
52 Sens Connor Holdsworth Zappi RT + 10:00
53 Granger Ben Holdsworth Zappi RT + 10:00
54 Tendon Arnaud Switzerland + 10:14
55 Loderer Timon Hrinkow Advarics Cycleang + 10:14
56 Di Benedetto Stefano Work Service-Marchiol-Dynatek + 10:51
57 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 10:51
58 Igoshev Egor Russia + 10:51
59 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan + 11:08
60 Repse Uros KK Kranj + 11:23
61 Iacomoni Federico Iseo - Rime - Carnovali + 11:48
62 Salvietti Niccolo MG.K vis VPM + 12:09
63 Janssen Christoph Switzerland + 12:09
64 Stockman Michiel Team SKS Sauerland NRW + 12:09
65 Kabas Maximilian WSA KTM Graz + 12:09
66 Pase Christian Danilo Work Service-Marchiol-Dynatek + 13:00
67 Jarc Aljaz Adria Mobil + 13:02
68 Benedetti Gabriele Zalf Euromobil Désirée Fior + 13:13
69 Botta Davide V.C.Mendrisio + 13:13
70 Debeir Arno Basso Team Flanders + 13:13
71 Per David Adria Mobil + 14:02
72 Syritsa Gleb Russia + 14:02
73 Ziherl Luka KK Kranj + 15:09
74 Guasco Mattia Team Qhubeka + 15:09
75 Epis Giosue Iseo - Rime - Carnovali + 15:09
76 Bonaldo Kevin Team Qhubeka + 15:09
77 Gazzoli Michele Team Colpack Ballan + 15:09
78 Tosin Riccardo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 15:09
79 Hellemose Asbjørn V.C.Mendrisio + 15:09
80 Baseggio Matteo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 15:09
81 Zavala Leonardo A.R. Monex Pro Cycling Team + 15:09
82 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 15:09
83 Taffarel Andrea Gaiaplast Bibanese + 15:09
84 Candy Nicholas Holdsworth Zappi RT + 15:09
85 Bauce Davide Gallina-Ekotek-Colosio + 15:09
86 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 15:09
87 Arroyo Miguel A.R. Monex Pro Cycling Team + 15:09
88 Malaver Brayan Esteban Aran Cucine Vejus + 15:09
89 D'Aiuto Filippo Pedale Scaligero + 15:09
90 Gatti Andrea Gallina-Ekotek-Colosio + 16:38
91 Pritzen Marc Team Qhubeka + 18:08
92 Novolodskii Ivan Russia + 18:25
93 Cobo Cayon Ivan Equipo Kern Pharma + 18:52
94 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 18:56
95 Zanoncello Enrico Bardiani CSF Faizanè + 19:12
96 Gomez Nicolas Team Colpack Ballan + 19:12
97 Verza Riccardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 19:12
98 Mazzucco Fabio Bardiani CSF Faizanè + 19:12
99 Aimonetto Pietro Cycling Team Friuli ASD + 19:16
100 Agostini Nicholas General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 19:16
101 Masotto Leandro Iseo - Rime - Carnovali + 19:16
102 Ghirlanda Marco V.C.Mendrisio + 19:16
103 Carpene Samuele General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 19:16
104 Zambelli Samuele Iseo - Rime - Carnovali + 19:16
105 Krijnsen Jelte Amsterdam Racing Academy + 19:16
106 Hoeks Daan Amsterdam Racing Academy + 19:16
107 Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD + 19:16
108 Räim Mihkel HRE Mazowsze Serce Polski + 19:16
109 Cao Marco Work Service-Marchiol-Dynatek + 19:19
110 Pellegrini Cristofer U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 19:19
111 Menegotto Jacopo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 19:19
112 Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic + 19:21
113 Baker Joe Holdsworth Zappi RT + 19:21
114 Kingston Matthew Holdsworth Zappi RT + 19:21
115 Adamietz Johannes Team SKS Sauerland NRW + 19:23
116 Pezzo Rosola Kevin Tirol KTM Cycling Team + 19:23
117 Furlan Francesco U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 19:24
118 Colnaghi Luca U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 19:24
119 Auer Daniel WSA KTM Graz + 19:26
120 Couanon Jonathan NIPPO-Provence-PTS Conti + 19:33
121 Bonneu Kamiel Basso Team Flanders + 19:37
122 Gießelmann Michel Team SKS Sauerland NRW + 20:28
123 Yatsenko Ivan Gazprom-RusVelo U23 + 20:58
124 Ceron Martin Gaiaplast Bibanese + 21:18
125 Klahre Jakob Switzerland + 21:18
126 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 21:21
127 Shischkin Vlas Russia + 21:33
128 Masotto Giulio Zalf Euromobil Désirée Fior + 21:55
129 Di Felice Francesco MG.K vis VPM + 21:55
130 Schmidbauer Maximilian WSA KTM Graz + 21:55
131 Ishigami Masahiro NIPPO-Provence-PTS Conti + 21:55
132 Colnar Aljaz Adria Mobil + 21:55
133 Dalla Pola Riccardo Gallina-Ekotek-Colosio + 21:55
134 Paties Montagner Eric Work Service-Marchiol-Dynatek + 22:05
135 Govekar Matevz Tirol KTM Cycling Team + 22:42
136 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 22:42
137 Loman Mathijs Amsterdam Racing Academy + 22:42
138 Cassol Daniel U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 22:42
139 Di Guglielmo Fabio MG.K vis VPM + 22:42
140 Pajek Luka Hrinkow Advarics Cycleang + 22:42
141 Garzara Mattia Cycling Team Friuli ASD + 22:42
142 Marchuk Dzianis Minsk CC + 22:42
143 Karaliok Yauheni Minsk CC + 22:42
144 Sarc Leon KK Kranj + 22:42
145 Cao Mario Gaiaplast Bibanese + 22:42
146 Lunardelli Yuri Gaiaplast Bibanese + 22:42
147 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics Cycleang + 22:42
148 Pencedano Nicolo MG.K vis VPM + 22:58
149 Finkst Tilen Ljubljana Gusto Santic + 22:58
150 Shauchenka Siarhei Minsk CC + 23:34
151 Miralrio Jose Eduardo A.R. Monex Pro Cycling Team + 23:36
152 Gansevich Bogdan Gazprom-RusVelo U23 + 23:36
OOT Pelanek Lubos Pedale Scaligero
OOT Marziale Luca Aran Cucine Vejus
DNS Ritzinger Felix WSA KTM Graz
DNS Bernas Pawel HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Heiniger Lars Switzerland
DNF Senokosov Oleg Gazprom-RusVelo U23
DNF Buratti Nicolo Cycling Team Friuli ASD
DNF Cadena Edgar A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Grinkevich Mark Minsk CC
Pos Rider Team Time
1 14 Rapp Jonas Hrinkow Advarics Cycleang 07:19:11
2 19 Parra José Félix Equipo Kern Pharma + 10
3 - Puppio Antonio Team Qhubeka + 01:30
4 15 Martinelli Alessio Team Colpack Ballan + 01:32
5 19 Hocevar Kristjan Adria Mobil + 01:36
6 2 Baroncini Filippo Team Colpack Ballan + 01:47
7 22 Ivanov Viacheslav Russia + 01:48
8 24 Nordal Mattias V.C.Mendrisio + 01:54
9 32 Castrillo Jaime Equipo Kern Pharma + 02:06
10 8 Agirre Jon Equipo Kern Pharma + 02:30
11 1 Christen Fabio NIPPO-Provence-PTS Conti + 02:43
12 7 Zambanini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 03:33
13 1 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team + 03:35
14 13 Porta Gabriele Gallina-Ekotek-Colosio + 03:39
15 13 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 03:39
16 10 Messner Martin WSA KTM Graz + 03:39
17 21 Mclain Logan Tirol KTM Cycling Team + 03:51
18 17 Zurlo Matteo Zalf Euromobil Désirée Fior + 03:59
19 12 Cañaveral Johnatan Bardiani CSF Faizanè + 04:07
20 51 Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD + 04:48
21 13 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Marchiol-Dynatek + 05:03
22 13 Busatto Francesco U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 05:03
23 10 Parashchak Yaroslav Iseo - Rime - Carnovali + 05:03
24 8 Tracz Szymon NIPPO-Provence-PTS Conti + 05:03
25 5 Stepanov Andrei Gazprom-RusVelo U23 + 05:07
26 9 Covili Luca Bardiani CSF Faizanè + 05:15
27 4 Zoccarato Samuele Bardiani CSF Faizanè + 06:22
28 7 Cemazar Nik KK Kranj + 06:26
29 4 Maris Elias Basso Team Flanders + 06:56
30 36 De Laurentiis Giuseppe Aran Cucine Vejus + 07:24
31 23 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 07:27
32 19 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 07:57
33 7 Konczer Michael Hrinkow Advarics Cycleang + 08:38
34 24 Glivar Gal Adria Mobil + 08:39
35 18 Favretto Carlo Pedale Scaligero + 09:13
36 68 Calzoni Walter Gallina-Ekotek-Colosio + 09:58
37 12 Habets Jordan Amsterdam Racing Academy + 10:05
38 24 Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski + 10:05
39 26 Primozic Jaka KK Kranj + 10:29
40 15 Stockman Abram Team SKS Sauerland NRW + 11:03
41 28 Sobal Yauhen Minsk CC + 11:03
42 14 Santaromita Alessandro V.C.Mendrisio + 11:22
43 7 Wright Paul MG.K vis VPM + 11:26
44 8 Zangerle Emanuel Tirol KTM Cycling Team + 11:26
45 6 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan + 11:34
46 9 Stockman Michiel Team SKS Sauerland NRW + 12:21
47 21 Sens Connor Holdsworth Zappi RT + 12:21
48 2 Tendon Arnaud Switzerland + 12:35
49 8 Loderer Timon Hrinkow Advarics Cycleang + 12:35
50 7 Igoshev Egor Russia + 13:12
51 17 Botta Davide V.C.Mendrisio + 13:17
52 55 Arrieta Igor Equipo Kern Pharma + 13:17
53 42 Per David Adria Mobil + 14:02
54 36 Di Nella Giannicola Aran Cucine Vejus + 14:04
55 12 Iacomoni Federico Iseo - Rime - Carnovali + 14:09
56 27 Granger Ben Holdsworth Zappi RT + 14:24
57 55 Imboden Simon Switzerland + 15:00
58 56 D'Aiuto Filippo Pedale Scaligero + 15:07
59 39 Tosin Riccardo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 15:09
60 27 Hellemose Asbjørn V.C.Mendrisio + 15:13
61 31 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 15:15
62 11 Pase Christian Danilo Work Service-Marchiol-Dynatek + 15:41
63 30 Repse Uros KK Kranj + 15:47
64 36 Di Benedetto Stefano Work Service-Marchiol-Dynatek + 15:54
65 14 Janssen Christoph Switzerland + 16:33
66 25 Salvietti Niccolo MG.K vis VPM + 16:33
67 51 Parravano Francesco Aran Cucine Vejus + 16:50
68 34 Gazzola Giovanni Pedale Scaligero + 17:09
69 48 Kurianov Stepan Gazprom-RusVelo U23 + 17:16
70 10 Jarc Aljaz Adria Mobil + 17:26
71 27 Gazzoli Michele Team Colpack Ballan + 17:30
72 25 Baseggio Matteo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 17:30
73 25 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 17:30
74 13 Guasco Mattia Team Qhubeka + 17:30
75 12 Zavala Leonardo A.R. Monex Pro Cycling Team + 17:30
76 12 Malaver Brayan Esteban Aran Cucine Vejus + 17:30
77 10 Debeir Arno Basso Team Flanders + 17:37
78 20 Benedetti Gabriele Zalf Euromobil Désirée Fior + 17:59
79 1 Syritsa Gleb Russia + 18:25
80 46 Stehli Felix NIPPO-Provence-PTS Conti + 18:41
81 45 Cobo Cayon Ivan Equipo Kern Pharma + 19:00
82 60 Verza Riccardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 19:12
83 7 Arroyo Miguel A.R. Monex Pro Cycling Team + 19:30
84 78 Couanon Jonathan NIPPO-Provence-PTS Conti + 19:33
85 4 Epis Giosue Iseo - Rime - Carnovali + 19:33
86 2 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 19:33
87 9 Bonaldo Kevin Team Qhubeka + 19:55
88 15 Kabas Maximilian WSA KTM Graz + 20:17
89 47 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 20:53
90 31 Mazzucco Fabio Bardiani CSF Faizanè + 21:33
91 31 Carpene Samuele General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 21:37
92 22 Ghirlanda Marco V.C.Mendrisio + 21:37
93 21 Adamietz Johannes Team SKS Sauerland NRW + 21:58
94 - Pritzen Marc Team Qhubeka + 22:32
95 21 Bauce Davide Gallina-Ekotek-Colosio + 23:17
96 10 Aimonetto Pietro Cycling Team Friuli ASD + 23:40
97 8 Zambelli Samuele Iseo - Rime - Carnovali + 23:40
98 21 Kingston Matthew Holdsworth Zappi RT + 23:42
99 24 Bonneu Kamiel Basso Team Flanders + 23:57
100 3 Agostini Nicholas General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 24:02
101 56 Di Felice Francesco MG.K vis VPM + 24:16
102 3 Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD + 24:19
103 19 Ziherl Luka KK Kranj + 24:45
104 23 Taffarel Andrea Gaiaplast Bibanese + 24:45
105 8 Gatti Andrea Gallina-Ekotek-Colosio + 24:46
106 32 Karaliok Yauheni Minsk CC + 25:53
107 12 Ceron Martin Gaiaplast Bibanese + 26:04
108 45 Candy Nicholas Holdsworth Zappi RT + 26:46
109 24 Govekar Matevz Tirol KTM Cycling Team + 27:06
110 22 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 27:06
111 10 Zanoncello Enrico Bardiani CSF Faizanè + 27:20
112 2 Hoeks Daan Amsterdam Racing Academy + 27:24
113 5 Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic + 27:29
114 6 Masotto Leandro Iseo - Rime - Carnovali + 27:31
115 4 Pezzo Rosola Kevin Tirol KTM Cycling Team + 27:31
116 3 Cao Marco Work Service-Marchiol-Dynatek + 27:34
117 4 Menegotto Jacopo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 27:34
118 5 Novolodskii Ivan Russia + 28:01
119 13 Gomez Nicolas Team Colpack Ballan + 28:48
120 17 Räim Mihkel HRE Mazowsze Serce Polski + 28:52
121 19 Baker Joe Holdsworth Zappi RT + 28:57
122 21 Furlan Francesco U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 29:00
123 18 Auer Daniel WSA KTM Graz + 29:02
124 21 Pellegrini Cristofer U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 29:09
125 22 Colnaghi Luca U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 29:14
126 17 Klahre Jakob Switzerland + 29:26
127 22 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 29:29
128 4 Yatsenko Ivan Gazprom-RusVelo U23 + 30:34
129 23 Gießelmann Michel Team SKS Sauerland NRW + 30:37
130 24 Di Guglielmo Fabio MG.K vis VPM + 30:50
131 24 Krijnsen Jelte Amsterdam Racing Academy + 30:54
132 4 Shischkin Vlas Russia + 31:09
133 3 Schmidbauer Maximilian WSA KTM Graz + 31:31
134 1 Ishigami Masahiro NIPPO-Provence-PTS Conti + 31:31
135 7 Colnar Aljaz Adria Mobil + 31:31
136 22 Shauchenka Siarhei Minsk CC + 31:42
137 9 Masotto Giulio Zalf Euromobil Désirée Fior + 31:45
138 13 Dalla Pola Riccardo Gallina-Ekotek-Colosio + 31:53
139 10 Paties Montagner Eric Work Service-Marchiol-Dynatek + 31:55
140 15 Pajek Luka Hrinkow Advarics Cycleang + 32:18
141 10 Marchuk Dzianis Minsk CC + 32:18
142 7 Garzara Mattia Cycling Team Friuli ASD + 32:18
143 5 Cao Mario Gaiaplast Bibanese + 32:18
144 5 Lunardelli Yuri Gaiaplast Bibanese + 32:18
145 3 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics Cycleang + 32:32
146 12 Finkst Tilen Ljubljana Gusto Santic + 32:34
147 3 Pencedano Nicolo MG.K vis VPM + 32:41
148 20 Miralrio Jose Eduardo A.R. Monex Pro Cycling Team + 33:12
149 1 Gansevich Bogdan Gazprom-RusVelo U23 + 33:31
150 7 Cassol Daniel U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 35:28
151 7 Loman Mathijs Amsterdam Racing Academy + 37:13
152 8 Sarc Leon KK Kranj + 37:52
Pos Rider Team Time
01 Martinelli Alessio Team Colpack Ballan 07:20:43
02 Ivanov Viacheslav Russia + 16
03 Nordal Mattias V.C.Mendrisio + 22
04 Christen Fabio NIPPO-Provence-PTS Conti + 01:11
05 Zambanini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:01
06 Mclain Logan Tirol KTM Cycling Team + 02:19
07 Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD + 03:16
08 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Marchiol-Dynatek + 03:31
09 Busatto Francesco U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 03:31
10 De Laurentiis Giuseppe Aran Cucine Vejus + 05:52
11 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 05:55
12 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 06:25
13 Glivar Gal Adria Mobil + 07:07
14 Favretto Carlo Pedale Scaligero + 07:41
15 Calzoni Walter Gallina-Ekotek-Colosio + 08:26
16 Habets Jordan Amsterdam Racing Academy + 08:33
17 Tendon Arnaud Switzerland + 11:03
18 Igoshev Egor Russia + 11:40
19 Arrieta Igor Equipo Kern Pharma + 11:45
20 Di Nella Giannicola Aran Cucine Vejus + 12:32
21 Iacomoni Federico Iseo - Rime - Carnovali + 12:37
22 D'Aiuto Filippo Pedale Scaligero + 13:35
23 Pase Christian Danilo Work Service-Marchiol-Dynatek + 14:09
24 Gazzola Giovanni Pedale Scaligero + 15:37
25 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 15:58
26 Zavala Leonardo A.R. Monex Pro Cycling Team + 15:58
27 Malaver Brayan Esteban Aran Cucine Vejus + 15:58
28 Epis Giosue Iseo - Rime - Carnovali + 18:01
29 Kabas Maximilian WSA KTM Graz + 18:45
30 Aimonetto Pietro Cycling Team Friuli ASD + 22:08
31 Kingston Matthew Holdsworth Zappi RT + 22:10
32 Ziherl Luka KK Kranj + 23:13
33 Taffarel Andrea Gaiaplast Bibanese + 23:13
34 Gatti Andrea Gallina-Ekotek-Colosio + 23:14
35 Candy Nicholas Holdsworth Zappi RT + 25:14
36 Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic + 25:57
37 Pezzo Rosola Kevin Tirol KTM Cycling Team + 25:59
38 Cao Marco Work Service-Marchiol-Dynatek + 26:02
39 Novolodskii Ivan Russia + 26:29
40 Baker Joe Holdsworth Zappi RT + 27:25
41 Pellegrini Cristofer U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 27:37
42 Klahre Jakob Switzerland + 27:54
43 Krijnsen Jelte Amsterdam Racing Academy + 29:22
44 Shischkin Vlas Russia + 29:37
45 Schmidbauer Maximilian WSA KTM Graz + 29:59
46 Colnar Aljaz Adria Mobil + 29:59
47 Paties Montagner Eric Work Service-Marchiol-Dynatek + 30:23
48 Garzara Mattia Cycling Team Friuli ASD + 30:46
49 Cao Mario Gaiaplast Bibanese + 30:46
50 Lunardelli Yuri Gaiaplast Bibanese + 30:46
51 Miralrio Jose Eduardo A.R. Monex Pro Cycling Team + 31:40
52 Gansevich Bogdan Gazprom-RusVelo U23 + 31:59
53 Cassol Daniel U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 33:56
Pos Team Time
01 Equipo Kern Pharma 22:01:57
02 Team Colpack Ballan + 10:29
03 Bardiani CSF Faizanè + 11:20
04 NIPPO-Provence-PTS Conti + 12:27
05 Tirol KTM Cycling Team + 14:28
06 Zalf Euromobil Désirée Fior + 16:21
07 Hrinkow Advarics Cycleang + 16:49
08 Adria Mobil + 18:53
09 V.C.Mendrisio + 19:52
10 HRE Mazowsze Serce Polski + 20:11
11 Basso Team Flanders + 28:02
12 Aran Cucine Vejus + 28:07
13 KK Kranj + 28:18
14 Russia + 29:01
15 Team Qhubeka + 31:42
16 Work Service-Marchiol-Dynatek + 32:14
17 Gallina-Ekotek-Colosio + 32:30
18 Iseo - Rime - Carnovali + 34:21
19 Pedale Scaligero + 37:05
20 Switzerland + 39:44
21 Amsterdam Racing Academy + 40:32
22 Team SKS Sauerland NRW + 40:58
23 Holdsworth Zappi RT + 41:51
24 Cycling Team Friuli ASD + 43:20
25 MG.K vis VPM + 47:51
26 Gazprom-RusVelo U23 + 48:33
27 WSA KTM Graz + 48:34
28 General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 49:52
29 U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 58:48
30 A.R. Monex Pro Cycling Team + 01:00:36
31 Minsk CC + 01:03:22
32 Ljubljana Gusto Santic + 01:06:20
33 Gaiaplast Bibanese + 01:18:43

Information