Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Giro della Regione Friuli

2020 | http://www.libertasceresetto.com/

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Szymon Krawczyk CCC Development Team 03:37:407
02 Niklas Larsen Uno-X Pro Cycling Team + 003
03 Lars Kulbe Team SKS Sauerland NRW + 001
04 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 00
05 Tobias Bayer Tirol KTM Cycling Team + 00
06 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 00
07 Raffaele Radice Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 00
08 Maxim Van Gils Lotto - Soudal U23 + 00
09 Francisco Galvan Equipo Kern Pharma + 00
10 Lars Daniels GM Recycling Team + 00
11 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 00
12 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 00
13 Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team + 00
14 Andreas Leknessund Uno-X Pro Cycling Team + 00
15 Szymon Tracz CCC Development Team + 00
16 Alexis Guérin Team Vorarlberg Santic + 00
17 Florian Lipowitz Tirol KTM Cycling Team + 00
18 Henri Vandenabeele Lotto - Soudal U23 + 00
19 Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 + 04
20 Enrico Zanoncello Zalf Euromobil Désirée Fior + 25
21 Mika Heming Maloja Pushbikers + 25
22 Paolo Toto Work Service - Dynatek - Vega + 25
23 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 25
24 Luca Coati Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 25
25 Cristian Rocchetta General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 25
26 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 25
27 Matteo Baseggio General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 25
28 Rok Korosec Ljubljana Gusto Santic + 25
29 Nicolas Nesi D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 25
30 Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team + 25
31 Ziga Horvat Adria Mobil + 25
32 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 25
33 Robbe Claeys GM Recycling Team + 25
34 Davide Colnaghi Namedsport-Rocket + 25
35 Jaka Primozic KK Kranj + 25
36 Francesco Furlan Gaiaplast Bibanese + 25
37 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 25
38 Luca Van Boven GM Recycling Team + 25
39 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 25
40 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 25
41 Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy + 25
42 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 25
43 Luca Paladin Delio Gallina Colosio + 25
44 Matej Drinovec KK Kranj + 25
45 Jordan Habets WP Groot Amsterdam + 25
46 Elias Maris GM Recycling Team + 25
47 Nik Cemazar KK Kranj + 25
48 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 25
49 Andrea Pietrobon Cycling Team Friuli + 25
50 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 25
51 Uros Repse KK Kranj + 25
52 Filippo Tagliani Zalf Euromobil Désirée Fior + 25
53 Daan Hoeks WP Groot Amsterdam + 25
54 Davide Orrico Team Vorarlberg Santic + 25
55 Matic Groselj Ljubljana Gusto Santic + 25
56 Edoardo Zambanini Zalf Euromobil Désirée Fior + 25
57 Giovanni Aleotti Cycling Team Friuli + 25
58 Martin Lavric NTT Continental Cycling Team + 25
59 Manuel Belloni V.C.Mendrisio + 25
60 Federico Burchio Work Service - Dynatek - Vega + 25
61 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 25
62 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 25
63 Johannes Adamietz Team SKS Sauerland NRW + 25
64 Matthias Mangertseder Maloja Pushbikers + 25
65 Roger Adriá Equipo Kern Pharma + 25
66 Roland Thalmann Team Vorarlberg Santic + 25
67 Davide Bais Cycling Team Friuli + 25
68 Omar El Gouzi Iseo Serrature Rime Carnovali + 25
69 Marc Mehagnoul U.C.Monaco + 25
70 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic + 25
71 Edouard Bonnefoix U.C.Monaco + 25
72 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 25
73 Frank Sosa Delio Gallina Colosio + 25
74 Luca Raggio D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 25
75 Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team + 25
76 Alessandro Santaromita V.C.Mendrisio + 25
77 Niccolo Salvietti Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 25
78 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 25
79 Giovanni De Carlo Gaiaplast Bibanese + 25
80 Urko Berrade Equipo Kern Pharma + 25
81 Antonio Santoro Work Service - Dynatek - Vega + 25
82 Asbjørn Hellemose V.C.Mendrisio + 25
83 Kevin Bonaldo Zalf Euromobil Désirée Fior + 25
84 David Per Adria Mobil + 25
85 Artur Sowinski Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 25
86 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 25
87 Mattia Pellizzer Iseo Serrature Rime Carnovali + 25
88 Corey Davis Maloja Pushbikers + 25
89 Riccardo Carretta Cycling Team Friuli + 25
90 Riccardo Lucca General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 25
91 Kristijan Hocevar Adria Mobil + 25
92 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 25
93 Daniel Smarzaro General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 25
94 Mattia Gaffuri V.C.Mendrisio + 25
95 Martí Marquez Equipo Kern Pharma + 25
96 Piotr Pekala CCC Development Team + 25
97 Emanuele Barison Zalf Euromobil Désirée Fior + 25
98 Ivan Martinelli D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 25
99 Janez Brajkovic Adria Mobil + 25
100 Marc Pritzen NTT Continental Cycling Team + 25
101 Luis Daniel Zea Contreras Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 25
102 Maximilian Kuen Team Vorarlberg Santic + 25
103 Pietro Aimonetto Cycling Team Friuli + 25
104 Georg Steinhauser Tirol KTM Cycling Team + 25
105 Samuele Carpene Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 25
106 Alex Raimondi Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 25
107 Andrea Colnaghi Namedsport-Rocket + 25
108 Karol Domagalski Mazowsze - Serce Polski + 25
109 Alex Tolio Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 25
110 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 25
111 Idar Andersen Uno-X Pro Cycling Team + 40
112 Luka Lakota KK Kranj + 03:22
113 Raul Colombo Work Service - Dynatek - Vega + 03:25
114 Bostijan Murn Adria Mobil + 03:28
115 Andrea Cervellera Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 03:28
116 Dominik Gorak CCC Development Team + 03:28
117 Tsvetan Ivanov Bulgaria + 05:41
118 Davide Aldegheri V.C.Mendrisio + 05:41
119 Fabio Garzi Namedsport-Rocket + 05:41
120 Borislav Ivanov Bulgaria + 05:41
121 Yoan Kolev Bulgaria + 05:41
122 Maksym Bilyi D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 05:41
123 Davide Debenedetti Development Guerciotti + 05:41
124 Pier Elis Belletta Namedsport-Rocket + 05:41
125 Jaime Castrillo Equipo Kern Pharma + 05:41
126 Florenz Knauer Maloja Pushbikers + 05:41
127 Simone Casule Gaiaplast Bibanese + 05:41
128 Federico Arioli Delio Gallina Colosio + 05:41
129 Enrico Loss Namedsport-Rocket + 05:41
130 Luca Cibrario Development Guerciotti + 05:41
131 Valter Ghigino D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 05:41
132 Colin Stüssi Team Vorarlberg Santic + 05:41
133 Ferenc Szöllosi Delio Gallina Colosio + 05:41
134 Adam Kristof Karl U.C.Monaco + 05:41
135 Riccardo Dalla Pola Gaiaplast Bibanese + 05:41
136 Michele Muraro Development Guerciotti + 05:41
137 Edoardo Sali Delio Gallina Colosio + 05:47
138 Antonio Di Sante Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 05:47
139 Flavio Tasca General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 05:47
140 Simone Buda Development Guerciotti + 05:47
141 Nicolo Di Bernardo Gaiaplast Bibanese + 05:47
142 Victor Broex WP Groot Amsterdam + 05:47
143 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 05:49
144 Jasen Aleksandrov Bulgaria + 06:31
145 Ventsislav Venkov Bulgaria + 06:33
146 Yannick Achterberg Maloja Pushbikers + 06:33
147 Adam Stenson U.C.Monaco + 06:33
148 Liam Slock GM Recycling Team + 06:33
149 Remi Cocusse U.C.Monaco + 06:33
150 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 06:33
151 Francesco Zandri Work Service - Dynatek - Vega + 08:52
152 Carson Miles Israel Cycling Academy + 13:00
153 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 00
DNS Xandres Vervloesem Lotto - Soudal U23
Pos Rider Team Time
01 - Niklas Larsen Uno-X Pro Cycling Team 04:04:13
02 1 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 00
03 1 Andreas Leknessund Uno-X Pro Cycling Team + 00
04 - Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 25
05 - Szymon Krawczyk CCC Development Team + 31
06 1 Szymon Tracz CCC Development Team + 31
07 5 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 34
08 9 Tobias Bayer Tirol KTM Cycling Team + 48
09 6 Florian Lipowitz Tirol KTM Cycling Team + 48
10 11 Alexis Guérin Team Vorarlberg Santic + 50
11 12 Francisco Galvan Equipo Kern Pharma + 54
12 4 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 56
13 7 Piotr Pekala CCC Development Team + 56
14 4 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 59
15 6 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 59
16 22 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 01:05
17 3 Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team + 01:13
18 2 Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team + 01:13
19 1 Davide Orrico Team Vorarlberg Santic + 01:15
20 - Roland Thalmann Team Vorarlberg Santic + 01:15
21 2 Maximilian Kuen Team Vorarlberg Santic + 01:15
22 - Georg Steinhauser Tirol KTM Cycling Team + 01:16
23 28 Maxim Van Gils Lotto - Soudal U23 + 01:18
24 30 Henri Vandenabeele Lotto - Soudal U23 + 01:18
25 - Roger Adriá Equipo Kern Pharma + 01:19
26 2 Urko Berrade Equipo Kern Pharma + 01:19
27 28 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 01:20
28 30 Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team + 01:20
29 16 Idar Andersen Uno-X Pro Cycling Team + 01:20
30 23 Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 + 01:22
31 1 Cristian Rocchetta General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 01:24
32 4 Matteo Baseggio General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 01:24
33 1 Andrea Pietrobon Cycling Team Friuli + 01:24
34 1 Giovanni Aleotti Cycling Team Friuli + 01:24
35 1 Davide Bais Cycling Team Friuli + 01:24
36 1 Riccardo Carretta Cycling Team Friuli + 01:24
37 6 Riccardo Lucca General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 01:24
38 9 Daniel Smarzaro General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 01:24
39 24 Lars Kulbe Team SKS Sauerland NRW + 01:27
40 - Rok Korosec Ljubljana Gusto Santic + 01:30
41 2 Matic Groselj Ljubljana Gusto Santic + 01:30
42 5 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 01:30
43 2 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 01:32
44 2 Jordan Habets WP Groot Amsterdam + 01:32
45 - Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 01:32
46 3 Daan Hoeks WP Groot Amsterdam + 01:32
47 1 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic + 01:33
48 - Ziga Horvat Adria Mobil + 01:34
49 - David Per Adria Mobil + 01:34
50 - Kristijan Hocevar Adria Mobil + 01:34
51 4 Janez Brajkovic Adria Mobil + 01:34
52 - Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 01:43
53 3 Martin Lavric NTT Continental Cycling Team + 01:45
54 3 Marc Pritzen NTT Continental Cycling Team + 01:45
55 24 Lars Daniels GM Recycling Team + 01:50
56 3 Mika Heming Maloja Pushbikers + 01:50
57 4 Corey Davis Maloja Pushbikers + 01:50
58 7 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 01:52
59 7 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 01:52
60 4 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 01:52
61 6 Johannes Adamietz Team SKS Sauerland NRW + 01:52
62 21 Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali + 01:56
63 6 Luca Coati Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 01:58
64 4 Samuele Carpene Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 01:58
65 6 Alex Raimondi Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 01:58
66 4 Alex Tolio Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 01:58
67 5 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 02:01
68 5 Enrico Zanoncello Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:03
69 7 Filippo Tagliani Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:03
70 4 Edoardo Zambanini Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:03
71 4 Emanuele Barison Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:03
72 5 Matthias Mangertseder Maloja Pushbikers + 02:05
73 20 Raffaele Radice Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 02:09
74 4 Kevin Bonaldo Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:13
75 7 Robbe Claeys GM Recycling Team + 02:15
76 5 Luca Van Boven GM Recycling Team + 02:15
77 3 Elias Maris GM Recycling Team + 02:15
78 8 Omar El Gouzi Iseo Serrature Rime Carnovali + 02:21
79 5 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 02:21
80 5 Mattia Pellizzer Iseo Serrature Rime Carnovali + 02:21
81 6 Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali + 02:21
82 6 Martí Marquez Equipo Kern Pharma + 02:26
83 8 Marc Mehagnoul U.C.Monaco + 02:30
84 10 Niccolo Salvietti Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 02:34
85 11 Artur Sowinski Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 02:34
86 11 Luis Daniel Zea Contreras Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 02:34
87 13 Jaka Primozic KK Kranj + 02:42
88 14 Matej Drinovec KK Kranj + 02:42
89 10 Nik Cemazar KK Kranj + 02:42
90 11 Uros Repse KK Kranj + 02:42
91 15 Nicolas Nesi D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 02:43
92 12 Luca Raggio D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 02:43
93 14 Ivan Martinelli D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 02:43
94 15 Francesco Furlan Gaiaplast Bibanese + 02:45
95 16 Giovanni De Carlo Gaiaplast Bibanese + 02:45
96 19 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 02:47
97 19 Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy + 02:47
98 20 Edouard Bonnefoix U.C.Monaco + 02:47
99 14 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 02:47
100 21 Luca Paladin Delio Gallina Colosio + 02:52
101 18 Frank Sosa Delio Gallina Colosio + 02:52
102 27 Paolo Toto Work Service - Dynatek - Vega + 03:22
103 27 Federico Burchio Work Service - Dynatek - Vega + 03:22
104 27 Antonio Santoro Work Service - Dynatek - Vega + 03:22
105 30 Manuel Belloni V.C.Mendrisio + 03:28
106 27 Alessandro Santaromita V.C.Mendrisio + 03:28
107 27 Asbjørn Hellemose V.C.Mendrisio + 03:28
108 28 Mattia Gaffuri V.C.Mendrisio + 03:28
109 31 Davide Colnaghi Namedsport-Rocket + 04:00
110 31 Andrea Colnaghi Namedsport-Rocket + 04:00
111 31 Karol Domagalski Mazowsze - Serce Polski + 04:10
112 39 Pietro Aimonetto Cycling Team Friuli + 04:52
113 15 Bostijan Murn Adria Mobil + 05:41
114 18 Raul Colombo Work Service - Dynatek - Vega + 06:22
115 89 Jaime Castrillo Equipo Kern Pharma + 06:35
116 89 Colin Stüssi Team Vorarlberg Santic + 06:36
117 20 Dominik Gorak CCC Development Team + 06:40
118 82 Flavio Tasca General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 06:48
119 75 Victor Broex WP Groot Amsterdam + 06:54
120 60 Florenz Knauer Maloja Pushbikers + 07:06
121 110 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 07:07
122 27 Andrea Cervellera Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 07:21
123 34 Adam Kristof Karl U.C.Monaco + 07:46
124 29 Antonio Di Sante Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 07:56
125 63 Yannick Achterberg Maloja Pushbikers + 07:58
126 21 Maksym Bilyi D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 07:59
127 24 Valter Ghigino D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 07:59
128 16 Simone Casule Gaiaplast Bibanese + 08:01
129 19 Riccardo Dalla Pola Gaiaplast Bibanese + 08:01
130 22 Luka Lakota KK Kranj + 08:02
131 23 Nicolo Di Bernardo Gaiaplast Bibanese + 08:07
132 12 Federico Arioli Delio Gallina Colosio + 08:08
133 10 Ferenc Szöllosi Delio Gallina Colosio + 08:08
134 17 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 08:11
135 10 Davide Debenedetti Development Guerciotti + 08:12
136 9 Luca Cibrario Development Guerciotti + 08:12
137 11 Michele Muraro Development Guerciotti + 08:12
138 16 Edoardo Sali Delio Gallina Colosio + 08:14
139 15 Simone Buda Development Guerciotti + 08:18
140 48 Adam Stenson U.C.Monaco + 08:38
141 51 Remi Cocusse U.C.Monaco + 08:38
142 4 Fabio Garzi Namedsport-Rocket + 09:16
143 4 Enrico Loss Namedsport-Rocket + 09:16
144 3 Tsvetan Ivanov Bulgaria + 09:30
145 2 Borislav Ivanov Bulgaria + 09:30
146 - Yoan Kolev Bulgaria + 09:30
147 1 Pier Elis Belletta Namedsport-Rocket + 09:33
148 2 Davide Aldegheri V.C.Mendrisio + 09:48
149 4 Jasen Aleksandrov Bulgaria + 10:20
150 6 Ventsislav Venkov Bulgaria + 10:22
151 2 Liam Slock GM Recycling Team + 11:35
152 24 Francesco Zandri Work Service - Dynatek - Vega + 11:49
153 39 Carson Miles Israel Cycling Academy + 15:22
Pos Rider Team Time
1 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team 04:04:13
2 Florian Lipowitz Tirol KTM Cycling Team + 48
3 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 56
4 Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team + 01:13
5 Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team + 01:13
6 Georg Steinhauser Tirol KTM Cycling Team + 01:16
7 Henri Vandenabeele Lotto - Soudal U23 + 01:18
8 Riccardo Carretta Cycling Team Friuli + 01:24
9 Lars Kulbe Team SKS Sauerland NRW + 01:27
10 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 01:32
11 Jordan Habets WP Groot Amsterdam + 01:32
12 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 01:32
13 Daan Hoeks WP Groot Amsterdam + 01:32
14 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 01:43
15 Lars Daniels GM Recycling Team + 01:50
16 Mika Heming Maloja Pushbikers + 01:50
17 Samuele Carpene Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 01:58
18 Alex Raimondi Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 01:58
19 Alex Tolio Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 01:58
20 Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team + 02:01
21 Edoardo Zambanini Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:03
22 Kevin Bonaldo Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:13
23 Robbe Claeys GM Recycling Team + 02:15
24 Luca Van Boven GM Recycling Team + 02:15
25 Francesco Furlan Gaiaplast Bibanese + 02:45
26 Giovanni De Carlo Gaiaplast Bibanese + 02:45
27 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 02:47
28 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 02:47
29 Luca Paladin Delio Gallina Colosio + 02:52
30 Pietro Aimonetto Cycling Team Friuli + 04:52
31 Bostijan Murn Adria Mobil + 05:41
32 Dominik Gorak CCC Development Team + 06:40
33 Victor Broex WP Groot Amsterdam + 06:54
34 Maksym Bilyi D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 07:59
35 Valter Ghigino D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 07:59
36 Riccardo Dalla Pola Gaiaplast Bibanese + 08:01
37 Nicolo Di Bernardo Gaiaplast Bibanese + 08:07
38 Federico Arioli Delio Gallina Colosio + 08:08
39 Remi Cocusse U.C.Monaco + 08:38
40 Fabio Garzi Namedsport-Rocket + 09:16
41 Davide Aldegheri V.C.Mendrisio + 09:48
42 Ventsislav Venkov Bulgaria + 10:22
43 Liam Slock GM Recycling Team + 11:35
44 Carson Miles Israel Cycling Academy + 15:22
Info
Nation Italy
Date October 09
Where Variano -> San Marco
What 02.Stage
Distance 164.5 km