Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Giro della Regione Friuli

2020 | http://www.libertasceresetto.com/

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Andreas Leknessund Uno-X Pro Cycling Team 11:03:2640
02 Alexis Guérin Team Vorarlberg Santic + 01:5330
03 Roger Adriá Equipo Kern Pharma + 02:2725
04 Maxim Van Gils Lotto - Soudal U23 + 02:4420
05 Urko Berrade Equipo Kern Pharma + 02:5215
06 Szymon Tracz CCC Development Team + 03:1310
07 Tobias Bayer Tirol KTM Cycling Team + 03:335
08 Janez Brajkovic Adria Mobil + 03:383
09 Piotr Pekala CCC Development Team + 03:413
10 Henri Vandenabeele Lotto - Soudal U23 + 04:003
11 Riccardo Lucca General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 04:30
12 Luca Van Boven GM Recycling Team + 04:57
13 Johannes Adamietz Team SKS Sauerland NRW + 05:01
14 Florian Lipowitz Tirol KTM Cycling Team + 05:15
15 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 06:23
16 Martin Lavric NTT Continental Cycling Team + 06:27
17 Roland Thalmann Team Vorarlberg Santic + 06:33
18 Elias Maris GM Recycling Team + 06:43
19 Omar El Gouzi Iseo Serrature Rime Carnovali + 06:49
20 Kristijan Hocevar Adria Mobil + 06:54
21 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 06:58
22 Nik Cemazar KK Kranj + 07:24
23 Harry Sweeny Lotto - Soudal U23 + 08:18
24 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 08:19
25 Raffaele Radice Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 08:42
26 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 08:51
27 Jordan Habets WP Groot Amsterdam + 09:20
28 Jaka Primozic KK Kranj + 09:26
29 Davide Orrico Team Vorarlberg Santic + 09:37
30 Abram Stockman Team SKS Sauerland NRW + 09:45
31 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 10:19
32 Paolo Toto Work Service Dynatek Vega + 10:52
33 Giovanni Aleotti Cycling Team Friuli + 11:07
34 Ivan Martinelli D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 11:21
35 Frank Sosa Delio Gallina Colosio + 11:22
36 Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team + 11:33
37 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 12:30
38 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 13:09
39 Georg Steinhauser Tirol KTM Cycling Team + 13:15
40 Michiel Stockman Team SKS Sauerland NRW + 13:22
41 Matej Drinovec KK Kranj + 13:37
42 Lars Daniels GM Recycling Team + 13:51
43 Antonio Santoro Work Service Dynatek Vega + 14:27
44 Johannes Hodapp Team SKS Sauerland NRW + 15:14
45 Connor Brown NTT Continental Cycling Team + 15:29
46 Alex Raimondi Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 15:34
47 Daniel Smarzaro General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 15:47
48 Ziga Horvat Adria Mobil + 15:48
49 Uros Repse KK Kranj + 16:18
50 Federico Burchio Work Service Dynatek Vega + 16:44
51 Cristian Rocchetta General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 18:41
52 David Per Adria Mobil + 19:05
53 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 19:14
54 Idar Andersen Uno-X Pro Cycling Team + 19:17
55 Filippo Tagliani Zalf Euromobil Désirée Fior + 19:20
56 Luca Coati Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 19:29
57 Andrea Pietrobon Cycling Team Friuli + 19:36
58 Enrico Zanoncello Zalf Euromobil Désirée Fior + 20:17
59 Samuele Zambelli Iseo Serrature Rime Carnovali + 20:33
60 Matthias Mangertseder Maloja Pushbikers + 20:40
61 Matic Groselj Ljubljana Gusto Santic + 20:50
62 Francesco Furlan Gaiaplast Bibanese + 20:54
63 Manuel Belloni V.C.Mendrisio + 21:11
64 Maximilian Kuen Team Vorarlberg Santic + 22:17
65 Daan Hoeks WP Groot Amsterdam + 22:57
66 Samuele Carpene Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 23:24
67 Fabio Garzi Namedsport-Rocket + 24:37
68 Victor Broex WP Groot Amsterdam + 25:08
69 Ferenc Szöllosi Delio Gallina Colosio + 25:39
70 Adam Kristof Karl U.C.Monaco + 25:58
71 Kevin Bonaldo Zalf Euromobil Désirée Fior + 26:51
72 Dominik Gorak CCC Development Team + 26:51
73 Flavio Tasca General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 28:14
74 Davide Aldegheri V.C.Mendrisio + 28:50
75 Nicolo Di Bernardo Gaiaplast Bibanese + 29:16
76 Luca Raggio D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 29:57
77 Raul Colombo Work Service Dynatek Vega + 32:11
78 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 32:14
79 Matteo Baseggio General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 32:33
80 Niccolo Salvietti Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM + 33:43
81 Pietro Aimonetto Cycling Team Friuli + 36:01
82 Maksym Bilyi D'Amico UM Tools Area Zero VVF + 39:08
83 Edoardo Sali Delio Gallina Colosio + 40:30
84 Simone Buda Development Guerciotti + 40:34
DNF Jasen Aleksandrov Bulgaria
DNF Borislav Ivanov Bulgaria
DNF Tsvetan Ivanov Bulgaria
DNF Yoan Kolev Bulgaria
DNF Ventsislav Venkov Bulgaria
DNF Simone Casule Gaiaplast Bibanese
DNF Riccardo Dalla Pola Gaiaplast Bibanese
DNF Giovanni De Carlo Gaiaplast Bibanese
DNF Bostijan Murn Adria Mobil
DNF Andrea Cervellera Casillo- Petroli Firenze- Hopplà
DNF Alex Tolio Casillo- Petroli Firenze- Hopplà
DNF Szymon Krawczyk CCC Development Team
DNF Davide Bais Cycling Team Friuli
DNF Riccardo Carretta Cycling Team Friuli
DNF Valter Ghigino D'Amico UM Tools Area Zero VVF
DNF Nicolas Nesi D'Amico UM Tools Area Zero VVF
DNF Federico Arioli Delio Gallina Colosio
DNF Luca Paladin Delio Gallina Colosio
DNF Luca Cibrario Development Guerciotti
DNF Davide Debenedetti Development Guerciotti
DNF Dario Gargantini Development Guerciotti
DNF Michele Muraro Development Guerciotti
DNF Jaime Castrillo Equipo Kern Pharma
DNF Francisco Galvan Equipo Kern Pharma
DNF Martí Marquez Equipo Kern Pharma
DNF Robbe Claeys GM Recycling Team
DNF Liam Slock GM Recycling Team
DNF Filippo Bertone Iseo Serrature Rime Carnovali
DNF Matteo Furlan Iseo Serrature Rime Carnovali
DNF Mattia Pellizzer Iseo Serrature Rime Carnovali
DNF Saned Abu-Fares Israel Cycling Academy
DNF Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy
DNF Edo Goldstein Israel Cycling Academy
DNF Carson Miles Israel Cycling Academy
DNF Luka Lakota KK Kranj
DNF Rok Korosec Ljubljana Gusto Santic
DNF Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic
DNF Xandres Vervloesem Lotto - Soudal U23
DNF Yannick Achterberg Maloja Pushbikers
DNF Corey Davis Maloja Pushbikers
DNF Mika Heming Maloja Pushbikers
DNF Florenz Knauer Maloja Pushbikers
DNF Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski
DNF Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski
DNF Karol Domagalski Mazowsze - Serce Polski
DNF Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski
DNF Pier Elis Belletta Namedsport-Rocket
DNF Andrea Colnaghi Namedsport-Rocket
DNF Davide Colnaghi Namedsport-Rocket
DNF Enrico Loss Namedsport-Rocket
DNF Negasi Haylu Abreha NTT Continental Cycling Team
DNF Marc Pritzen NTT Continental Cycling Team
DNF Natnael Tesfazion NTT Continental Cycling Team
DNF Antonio Di Sante Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM
DNF Artur Sowinski Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM
DNF Luis Daniel Zea Contreras Sangemini Trevigiani Mg.Kvis VPM
DNF Lars Kulbe Team SKS Sauerland NRW
DNF Colin Stüssi Team Vorarlberg Santic
DNF Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team
DNF Edouard Bonnefoix U.C.Monaco
DNF Remi Cocusse U.C.Monaco
DNF Marc Mehagnoul U.C.Monaco
DNF Adam Stenson U.C.Monaco
DNF Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team
DNF Niklas Larsen Uno-X Pro Cycling Team
DNF Mattia Gaffuri V.C.Mendrisio
DNF Asbjørn Hellemose V.C.Mendrisio
DNF Alessandro Santaromita V.C.Mendrisio
DNF Francesco Zandri Work Service Dynatek Vega
DNF Emanuele Barison Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Edoardo Zambanini Zalf Euromobil Désirée Fior
Information
Nation Italy
Date October 08-11
CAT 2.2