DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Palandri Marino | Gragnano Sporting Club | 03:13:25 | |
02 | Graziato Massimo | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 00 | |
03 | Bercz Patrick | Germany | + 00 | |
04 | Busato Matteo | Zalf Desiree Fior | + 00 | |
05 | Sütterlin Jasha | Thüringer Energie Team | + 00 | |
06 | Gaffurini Nicola | Gallina S.Inox Tonoli | + 00 | |
07 | Krizek Matthias | Marchiol Emisfero Site | + 00 | |
08 | Ferraresso Daniele | Generali - Ballan | + 00 | |
09 | Pokidov Maxim | Itera - Katusha | + 00 | |
10 | Marcolina Piergiacomo | Cycling Team Friuli | + 00 | |
11 | Moresco Mattia | F.Coppi Gazzera Videa | + 00 | |
12 | Magrin Andrea | Cycling Team Friuli | + 00 | |
13 | Francesconi Nicolas | Etruria Team | + 00 | |
14 | Averin Maksym | Team Palazzago | + 00 | |
15 | Nolten Bram | Rucanor-Line Cycling Team | + 00 | |
16 | Asjes Jelmer | Rucanor-Line Cycling Team | + 00 | |
17 | Andersson Lars | Sweden | + 00 | |
18 | Kirchmair Stefan | Tyrol Team | + 00 | |
19 | Beney Romain | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 00 | |
20 | Bliakevicius Mantas | Gragnano Sporting Club | + 00 | |
21 | Guderzo Andrea | Mantovani Fontana | + 05 | |
22 | Fortin Filippo | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 34 | |
23 | Bani Eugenio [*] | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | |
24 | Ongaretto Elia | Marchiol Emisfero Site | + 34 | |
25 | Dugani Flumian Luca | Brisot Gaiaplast Bibanese | + 34 | |
26 | Ries Phillip | Germany | + 34 | |
27 | Brenterch Erwan | Amical Velo Club Aixois | + 34 | |
28 | Åbom Henrik | Sweden | + 34 | |
29 | Grigorev Aleksandr | Itera - Katusha | + 34 | |
30 | Amicabile Marco | Gallina S.Inox Tonoli | + 34 | |
31 | Costanzi Edoardo | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 34 | |
32 | Dal Bo Rudy | Generali - Ballan | + 34 | |
33 | Cavasin Daniele | Generali - Ballan | + 34 | |
34 | Jenko Robert | Radenska | + 34 | |
35 | Alberti Nicholas Luca | Etruria Team | + 34 | |
36 | Hümbert Michael | Seven Stones | + 34 | |
37 | Durbridge Luke | Team Jayco-AIS | + 34 | |
38 | Dvorsky David | Czech Republic | + 34 | |
39 | Rajsp Andrej | Radenska | + 34 | |
40 | Slokotovich Andrey | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | |
41 | Yakimov Konstantin | Russia | + 34 | |
42 | Rinaldi Luca | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | |
43 | Manarelli Carlos Alexandre | Generali - Ballan | + 34 | |
44 | Benning Hans-Joachim | Seven Stones | + 34 | |
45 | Ceola Mattia | Mantovani Fontana | + 34 | |
46 | Stankovic Marko | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | |
47 | Calderan Alessandro | Cycling Team Friuli | + 34 | |
48 | Menciassi Alessio | Etruria Team | + 34 | |
49 | Bedin Mattia Costantino | Generali - Ballan | + 34 | |
50 | Facchini Patrick | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 34 | |
51 | de Groot Daan | Rucanor-Line Cycling Team | + 34 | |
52 | Puccioni Mirko | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | |
53 | Greselin Roberto | Mantovani Fontana | + 34 | |
54 | Targetti Tommaso | Etruria Team | + 34 | |
55 | Stöhr Pavel | Czech Republic | + 34 | |
56 | Zanco Diego | Zalf Desiree Fior | + 34 | |
57 | Fusaz Marco | Cycling Team Friuli | + 34 | |
58 | Tatarinov Gennadiy | Russia | + 34 | |
59 | Gil Tomas Enrique | START Cycling Team | + 34 | |
60 | Yovchev Yovcho | Cycling Team Friuli | + 34 | |
61 | Ianniello Vincenzo | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | |
62 | Zuanon Daniele | Mantovani Fontana | + 34 | |
63 | Hofstetter Oliver | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 34 | |
64 | Polanc Jan | Radenska | + 34 | |
65 | Zucchini Giacomo | F.Coppi Gazzera Videa | + 34 | |
66 | Bürgel Bastian | Thüringer Energie Team | + 34 | |
67 | Zambon Matteo | Team Palazzago | + 34 | |
68 | Fanelli Stiven | Gallina S.Inox Tonoli | + 34 | |
69 | Akimov Mikhail | Russia | + 34 | |
70 | Orlandi Luca | Team Palazzago | + 34 | |
71 | Quintero Duber | Gallina S.Inox Tonoli | + 34 | |
72 | Dzhebraylov Eldar | Etruria Team | + 34 | |
73 | Frazer Mauricio | START Cycling Team | + 34 | |
74 | Zhupa Eugert | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 34 | |
75 | Broers Erwin | Rucanor-Line Cycling Team | + 34 | |
76 | Anacona Winner | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | |
77 | Vannacci Alessandro | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | |
78 | Nichele Attilio | Marchiol Emisfero Site | + 34 | |
79 | Welter Thomas | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | |
80 | Kern Julian | Seven Stones | + 34 | |
81 | Pechkarev Viktor | Russia | + 34 | |
82 | Pizzaballa Gabriele | Team Palazzago | + 34 | |
83 | Bongiorno Francesco Manuel | Zalf Desiree Fior | + 34 | |
84 | Canola Marco | Zalf Desiree Fior | + 34 | |
85 | Domont Axel | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | |
86 | Zanon Elia | Mantovani Fontana | + 34 | |
87 | Manakov Viktor | Itera - Katusha | + 34 | |
88 | Schreurs Mark | Rucanor-Line Cycling Team | + 34 | |
89 | Grubic Luka | Brisot Gaiaplast Bibanese | + 34 | |
90 | Kuen Maximilian | Tyrol Team | + 34 | |
91 | Nordhoff Alexander | Seven Stones | + 34 | |
92 | Hirt Jan | Czech Republic | + 34 | |
93 | Barbas Yoann | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | |
94 | Earle Nathan | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | |
95 | Miletta Luigi | Gragnano Sporting Club | + 34 | |
96 | Guaglianone Giuseppe | Gragnano Sporting Club | + 34 | |
97 | Teychenne Mathieu | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | |
98 | Stimulak Klemen | Radenska | + 34 | |
99 | Balck Sebastian | Sweden | + 34 | |
100 | Marchiori Federico | Marchiol Emisfero Site | + 34 | |
101 | Bostner Jaka | Radenska | + 34 | |
102 | Lebas Thomas | Amical Velo Club Aixois | + 34 | |
103 | Biasio Riccardo | Marchiol Emisfero Site | + 34 | |
104 | Maurer Remy | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 34 | |
105 | Vecera Jakub | Czech Republic | + 34 | |
106 | Roth Christopher | Seven Stones | + 34 | |
107 | Willam Mike | Thüringer Energie Team | + 34 | |
108 | Doneddu Antonio | Team Palazzago | + 34 | |
109 | Panto Carmelo Consolato | Gragnano Sporting Club | + 34 | |
110 | Nuber Simon | Thüringer Energie Team | + 34 | |
111 | Marchiori Antonio | F.Coppi Gazzera Videa | + 34 | |
112 | McCarthy Jay | Team Jayco-AIS | + 34 | |
113 | Razumov Maxim | Itera - Katusha | + 34 | |
114 | Eyring Andy | Germany | + 34 | |
115 | Persson Lucas | Sweden | + 34 | |
116 | Petrus Lubomir | Czech Republic | + 34 | |
117 | Bardet Romain | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | |
118 | Storti Riccardo | Brisot Gaiaplast Bibanese | + 34 | |
119 | Bernardi Diego | Brisot Gaiaplast Bibanese | + 34 | |
120 | Wöhrer David | Tyrol Team | + 34 | |
121 | Obkircher Marc | Tyrol Team | + 34 | |
122 | Kobelt Rolf | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 34 | |
123 | Vogt Mario | Germany | + 34 | |
124 | Plötner Nils | Germany | + 34 | |
125 | Foppoli Michele | Gallina S.Inox Tonoli | + 34 | |
126 | Troian Daniele | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | |
127 | Steigmiller Jakob | Thüringer Energie Team | + 34 | |
128 | Ramier Romain | Amical Velo Club Aixois | + 34 | |
129 | Gorodnichev Ilya | F.Coppi Gazzera Videa | + 34 | |
130 | Marcon Gianluca | F.Coppi Gazzera Videa | + 34 | |
131 | Zakarin Ilnur | Russia | + 34 | |
132 | Stucki Dominik | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 34 | |
133 | Totschnig Harald | Tyrol Team | + 34 | |
134 | Calixto Manuel Bello | START Cycling Team | + 34 | |
135 | Ribet Aurelien | Amical Velo Club Aixois | + 34 | |
136 | Katyrin Roman | Itera - Katusha | + 34 | |
137 | Denonfoux Laurent | Amical Velo Club Aixois | + 34 | |
138 | Lane Patrick | Team Jayco-AIS | + 34 | |
139 | Hepburn Michael | Team Jayco-AIS | + 34 | |
140 | Stevenson Christofer | Sweden | + 34 | |
141 | Gomirato Davide | Zalf Desiree Fior | + 46 | |
142 | Ramirez Alan | START Cycling Team | + 02:01 | |
DNF | Dyball Benjamin | Team Jayco-AIS | ||
DNF | Miranda Vergara Manuel | START Cycling Team | ||
DNF | Piccin Eros | Brisot Gaiaplast Bibanese |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | Palandri Marino | Gragnano Sporting Club | 03:13:25 | ||
2 | Graziato Massimo | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 00 | ||
3 | Bercz Patrick | Germany | + 00 | ||
4 | Busato Matteo | Zalf Desiree Fior | + 00 | ||
5 | Sütterlin Jasha | Thüringer Energie Team | + 00 | ||
6 | Gaffurini Nicola | Gallina S.Inox Tonoli | + 00 | ||
7 | Krizek Matthias | Marchiol Emisfero Site | + 00 | ||
8 | Ferraresso Daniele | Generali - Ballan | + 00 | ||
9 | Pokidov Maxim | Itera - Katusha | + 00 | ||
10 | Marcolina Piergiacomo | Cycling Team Friuli | + 00 | ||
11 | Moresco Mattia | F.Coppi Gazzera Videa | + 00 | ||
12 | Magrin Andrea | Cycling Team Friuli | + 00 | ||
13 | Francesconi Nicolas | Etruria Team | + 00 | ||
14 | Averin Maksym | Team Palazzago | + 00 | ||
15 | Nolten Bram | Rucanor-Line Cycling Team | + 00 | ||
16 | Asjes Jelmer | Rucanor-Line Cycling Team | + 00 | ||
17 | Andersson Lars | Sweden | + 00 | ||
18 | Kirchmair Stefan | Tyrol Team | + 00 | ||
19 | Beney Romain | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 00 | ||
20 | Bliakevicius Mantas | Gragnano Sporting Club | + 00 | ||
21 | Guderzo Andrea | Mantovani Fontana | + 05 | ||
22 | Fortin Filippo | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 34 | ||
23 | Bani Eugenio [*] | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | ||
24 | Ongaretto Elia | Marchiol Emisfero Site | + 34 | ||
25 | Dugani Flumian Luca | Brisot Gaiaplast Bibanese | + 34 | ||
26 | Ries Phillip | Germany | + 34 | ||
27 | Brenterch Erwan | Amical Velo Club Aixois | + 34 | ||
28 | Åbom Henrik | Sweden | + 34 | ||
29 | Grigorev Aleksandr | Itera - Katusha | + 34 | ||
30 | Amicabile Marco | Gallina S.Inox Tonoli | + 34 | ||
31 | Costanzi Edoardo | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 34 | ||
32 | Dal Bo Rudy | Generali - Ballan | + 34 | ||
33 | Cavasin Daniele | Generali - Ballan | + 34 | ||
34 | Jenko Robert | Radenska | + 34 | ||
35 | Alberti Nicholas Luca | Etruria Team | + 34 | ||
36 | Hümbert Michael | Seven Stones | + 34 | ||
37 | Durbridge Luke | Team Jayco-AIS | + 34 | ||
38 | Dvorsky David | Czech Republic | + 34 | ||
39 | Rajsp Andrej | Radenska | + 34 | ||
40 | Slokotovich Andrey | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | ||
41 | Yakimov Konstantin | Russia | + 34 | ||
42 | Rinaldi Luca | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | ||
43 | Manarelli Carlos Alexandre | Generali - Ballan | + 34 | ||
44 | Benning Hans-Joachim | Seven Stones | + 34 | ||
45 | Ceola Mattia | Mantovani Fontana | + 34 | ||
46 | Stankovic Marko | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | ||
47 | Calderan Alessandro | Cycling Team Friuli | + 34 | ||
48 | Menciassi Alessio | Etruria Team | + 34 | ||
49 | Bedin Mattia Costantino | Generali - Ballan | + 34 | ||
50 | Facchini Patrick | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 34 | ||
51 | de Groot Daan | Rucanor-Line Cycling Team | + 34 | ||
52 | Puccioni Mirko | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | ||
53 | Greselin Roberto | Mantovani Fontana | + 34 | ||
54 | Targetti Tommaso | Etruria Team | + 34 | ||
55 | Stöhr Pavel | Czech Republic | + 34 | ||
56 | Zanco Diego | Zalf Desiree Fior | + 34 | ||
57 | Fusaz Marco | Cycling Team Friuli | + 34 | ||
58 | Tatarinov Gennadiy | Russia | + 34 | ||
59 | Gil Tomas Enrique | START Cycling Team | + 34 | ||
60 | Yovchev Yovcho | Cycling Team Friuli | + 34 | ||
61 | Ianniello Vincenzo | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | ||
62 | Zuanon Daniele | Mantovani Fontana | + 34 | ||
63 | Hofstetter Oliver | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 34 | ||
64 | Polanc Jan | Radenska | + 34 | ||
65 | Zucchini Giacomo | F.Coppi Gazzera Videa | + 34 | ||
66 | Bürgel Bastian | Thüringer Energie Team | + 34 | ||
67 | Zambon Matteo | Team Palazzago | + 34 | ||
68 | Fanelli Stiven | Gallina S.Inox Tonoli | + 34 | ||
69 | Akimov Mikhail | Russia | + 34 | ||
70 | Orlandi Luca | Team Palazzago | + 34 | ||
71 | Quintero Duber | Gallina S.Inox Tonoli | + 34 | ||
72 | Dzhebraylov Eldar | Etruria Team | + 34 | ||
73 | Frazer Mauricio | START Cycling Team | + 34 | ||
74 | Zhupa Eugert | Trevigiani Dynamon Bottoli | + 34 | ||
75 | Broers Erwin | Rucanor-Line Cycling Team | + 34 | ||
76 | Anacona Winner | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | ||
77 | Vannacci Alessandro | Caparrini Vibert Le Village It | + 34 | ||
78 | Nichele Attilio | Marchiol Emisfero Site | + 34 | ||
79 | Welter Thomas | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | ||
80 | Kern Julian | Seven Stones | + 34 | ||
81 | Pechkarev Viktor | Russia | + 34 | ||
82 | Pizzaballa Gabriele | Team Palazzago | + 34 | ||
83 | Bongiorno Francesco Manuel | Zalf Desiree Fior | + 34 | ||
84 | Canola Marco | Zalf Desiree Fior | + 34 | ||
85 | Domont Axel | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | ||
86 | Zanon Elia | Mantovani Fontana | + 34 | ||
87 | Manakov Viktor | Itera - Katusha | + 34 | ||
88 | Schreurs Mark | Rucanor-Line Cycling Team | + 34 | ||
89 | Grubic Luka | Brisot Gaiaplast Bibanese | + 34 | ||
90 | Kuen Maximilian | Tyrol Team | + 34 | ||
91 | Nordhoff Alexander | Seven Stones | + 34 | ||
92 | Hirt Jan | Czech Republic | + 34 | ||
93 | Barbas Yoann | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | ||
94 | Earle Nathan | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | ||
95 | Miletta Luigi | Gragnano Sporting Club | + 34 | ||
96 | Guaglianone Giuseppe | Gragnano Sporting Club | + 34 | ||
97 | Teychenne Mathieu | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | ||
98 | Stimulak Klemen | Radenska | + 34 | ||
99 | Balck Sebastian | Sweden | + 34 | ||
100 | Marchiori Federico | Marchiol Emisfero Site | + 34 | ||
101 | Bostner Jaka | Radenska | + 34 | ||
102 | Lebas Thomas | Amical Velo Club Aixois | + 34 | ||
103 | Biasio Riccardo | Marchiol Emisfero Site | + 34 | ||
104 | Maurer Remy | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 34 | ||
105 | Vecera Jakub | Czech Republic | + 34 | ||
106 | Roth Christopher | Seven Stones | + 34 | ||
107 | Willam Mike | Thüringer Energie Team | + 34 | ||
108 | Doneddu Antonio | Team Palazzago | + 34 | ||
109 | Panto Carmelo Consolato | Gragnano Sporting Club | + 34 | ||
110 | Nuber Simon | Thüringer Energie Team | + 34 | ||
111 | Marchiori Antonio | F.Coppi Gazzera Videa | + 34 | ||
112 | McCarthy Jay | Team Jayco-AIS | + 34 | ||
113 | Razumov Maxim | Itera - Katusha | + 34 | ||
114 | Eyring Andy | Germany | + 34 | ||
115 | Persson Lucas | Sweden | + 34 | ||
116 | Petrus Lubomir | Czech Republic | + 34 | ||
117 | Bardet Romain | Chambery Cyclisme Formation | + 34 | ||
118 | Storti Riccardo | Brisot Gaiaplast Bibanese | + 34 | ||
119 | Bernardi Diego | Brisot Gaiaplast Bibanese | + 34 | ||
120 | Wöhrer David | Tyrol Team | + 34 | ||
121 | Obkircher Marc | Tyrol Team | + 34 | ||
122 | Kobelt Rolf | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 34 | ||
123 | Vogt Mario | Germany | + 34 | ||
124 | Plötner Nils | Germany | + 34 | ||
125 | Foppoli Michele | Gallina S.Inox Tonoli | + 34 | ||
126 | Troian Daniele | A.C.S. Gruppo Lupi | + 34 | ||
127 | Steigmiller Jakob | Thüringer Energie Team | + 34 | ||
128 | Ramier Romain | Amical Velo Club Aixois | + 34 | ||
129 | Gorodnichev Ilya | F.Coppi Gazzera Videa | + 34 | ||
130 | Marcon Gianluca | F.Coppi Gazzera Videa | + 34 | ||
131 | Zakarin Ilnur | Russia | + 34 | ||
132 | Stucki Dominik | V.C. Mendrisio - PL Valli | + 34 | ||
133 | Totschnig Harald | Tyrol Team | + 34 | ||
134 | Calixto Manuel Bello | START Cycling Team | + 34 | ||
135 | Ribet Aurelien | Amical Velo Club Aixois | + 34 | ||
136 | Katyrin Roman | Itera - Katusha | + 34 | ||
137 | Denonfoux Laurent | Amical Velo Club Aixois | + 34 | ||
138 | Lane Patrick | Team Jayco-AIS | + 34 | ||
139 | Hepburn Michael | Team Jayco-AIS | + 34 | ||
140 | Stevenson Christofer | Sweden | + 34 | ||
141 | Gomirato Davide | Zalf Desiree Fior | + 46 | ||
142 | Ramirez Alan | START Cycling Team | + 02:01 |
1st stage | 157.3 km
Udine -> Motta di Livenza
2.2
M.Palandri | Leader
M.Palandri | Points
M.Averin | Mountain