Five rings of Moscow - 2021

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Egor Igoshev Lokosphinx 03:04:537
02 Igor Frolov Moscow Region + 003
03 Alexander Komin Samara Region + 241
04 Artem Ovechkin Russia + 34
05 Evgenii Tikhonin MGFSO + 43
06 Roman Maikin Volga Union Team + 43
07 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 43
08 Stepan Grigoryan Samara Region + 43
09 Dmitriy Borzov Inex + 43
10 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 43
11 Dzianis Mazur BelAZ Team + 43
12 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 43
13 Valeriy Fatkullin Inex + 43
14 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 43
15 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 43
16 Stepan Kurianov Russia + 43
17 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 43
18 Yauheni Karaliok Minsk CC + 43
19 Vasili Strokau Minsk CC + 43
20 Matvey Zubov MGFSO + 43
21 Artur Ershov Sverdlovsk Region + 43
22 Victor Manakov Dynamo Moscow + 43
23 Sergey Kurianov Tyumen Region + 43
24 Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 53
25 Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 01:07
26 Raman Tsishkou BelAZ Team + 01:07
27 Yauheni Sobal Minsk CC + 01:21
28 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 01:29
29 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 01:43
30 Dmitri Puzanov Samara Region + 01:43
31 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 01:43
32 Sergei Rostovcev Russia + 02:39
33 Raman Ramanau BelAZ Team + 02:39
34 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 02:49
35 Bogdan Gansevich Tyumen Region + 03:09
36 Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 03:13
37 Sergey Firsanov Russia + 03:13
38 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 03:13
39 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 03:13
40 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 03:13
41 Evgeny Zotov Russia + 03:13
42 Nikita Shulchenko Volga Union Team + 04:14
43 Dainis Bricis Ferei-CCN + 04:15
44 Mikhail Shemetau Belarus U23 + 04:15
45 Louis Evans Novo Nordisk Development + 04:15
46 Bulat Khalikov Inex + 04:15
47 Sergei Kiselev Crimea Republic + 04:15
48 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 04:22
49 Ivan Gerasimov MGFSO + 05:14
50 Mikhail Besaha Ferei-CCN + 05:14
51 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 06:03
52 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 08:56
53 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 08:58
54 Alexander Shakotko MGFSO + 09:07
55 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 09:07
56 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 09:07
57 Madi Azen Almaty Cycling Team + 09:34
58 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 09:34
59 Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 09:36
60 Roy Eefting Ferei-CCN + 10:44
61 Kirill Malkov Novosibirsk Region + 11:11
62 Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 11:11
63 Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 11:39
64 Timofei Sherstnev Moscow Region + 11:41
65 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 12:09
66 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 12:21
67 Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 12:21
68 Maksim Grishin Samara Region + 12:21
69 Zakhar Kaminski Belarus U23 + 12:21
70 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 12:21
71 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 12:21
72 Anton Zhavrid Belarus U23 + 12:21
73 Vlas Shichkin Lokosphinx + 12:25
74 Evgeny Zverkov Samara Region + 12:25
75 Mikhail Fokin Moscow Region + 12:28
76 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 12:30
77 Oleg Senokosov Tyumen Region + 15:57
78 Arsentiy Ustinov GUOR Shelkovo + 16:21
79 Vasili Bialiauski Minsk CC + 18:16
80 Damir Zabirov Uzbekistan + 18:16
OOT Sultanmurat Miraliyev Almaty Cycling Team
OOT Maxim Popugayev Almaty Cycling Team
OOT Vadzim Kasiankou Belarus U23
OOT Botirjon Ismatov Uzbekistan
OOT Yauheni Akhramenka BelAZ Team
OOT Alexander Sergeev Crimea Republic
OOT Ruslan Khudyakov SSHOR-Korenkova
DNF Elchin Asadov Azerbaijan
DNF Dzmitry Ivanchanka Belarus U23
DNF Konstantin Elli Uzbekistan
DNF Evgeniy Yeremin Dynamo Moscow
DNF Vincent Louiche Ferei-CCN
DNF Maksim Piskunov Krasnodar Region
DNF Kirill Kapustin Moscow Region
DNF Ilia Baidikov Samara Region
DNF Sergey Malnev Sankt Petersburg
DNF Daniil Savekin SSHOR-Korenkova
Pos Rider Team Time
01 - Igor Frolov Moscow Region 06:57:05
02 - Roman Maikin Volga Union Team + 01:15
03 - Dmitri Puzanov Samara Region + 02:31
04 - Stepan Grigoryan Samara Region + 04:36
05 - Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 04:50
06 - Yauheni Karaliok Minsk CC + 05:01
07 - Stepan Kurianov Russia + 05:18
08 - Vasili Strokau Minsk CC + 05:25
09 - Egor Igoshev Lokosphinx + 05:43
10 5 Alexander Komin Samara Region + 06:29
11 1 Artem Ovechkin Russia + 06:30
12 1 Dzianis Mazur BelAZ Team + 06:44
13 1 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 06:46
14 1 Evgenii Tikhonin MGFSO + 06:50
15 1 Matvey Zubov MGFSO + 06:52
16 1 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 07:00
17 3 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 07:05
18 4 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 08:03
19 2 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 08:10
20 3 Raman Tsishkou BelAZ Team + 08:50
21 3 Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 09:04
22 3 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 09:28
23 2 Artur Ershov Sverdlovsk Region + 12:06
24 6 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 12:19
25 3 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 12:23
26 1 Yauheni Sobal Minsk CC + 12:51
27 4 Victor Manakov Dynamo Moscow + 13:20
28 1 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 13:23
29 4 Sergey Kurianov Tyumen Region + 13:47
30 4 Sergei Rostovcev Russia + 14:08
31 10 Valeriy Fatkullin Inex + 14:20
32 2 Evgeny Zotov Russia + 14:52
33 13 Raman Ramanau BelAZ Team + 16:20
34 15 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 16:37
35 8 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 16:51
36 12 Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 17:00
37 13 Sergey Firsanov Russia + 17:02
38 - Bulat Khalikov Inex + 17:50
39 8 Nikita Shulchenko Volga Union Team + 17:56
40 17 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 18:23
41 25 Mikhail Fokin Moscow Region + 18:41
42 10 Mikhail Shemetau Belarus U23 + 19:51
43 13 Bogdan Gansevich Tyumen Region + 20:10
44 17 Dmitriy Borzov Inex + 20:23
45 18 Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 20:36
46 6 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 22:32
47 11 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 22:33
48 14 Alexander Shakotko MGFSO + 22:33
49 5 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 22:46
50 22 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 23:09
51 - Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 23:38
52 14 Louis Evans Novo Nordisk Development + 24:02
53 14 Sergei Kiselev Crimea Republic + 24:04
54 14 Dainis Bricis Ferei-CCN + 24:07
55 2 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 24:48
56 17 Timofei Sherstnev Moscow Region + 25:17
57 27 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 25:24
58 23 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 25:50
59 28 Ivan Gerasimov MGFSO + 26:58
60 31 Mikhail Besaha Ferei-CCN + 27:35
61 9 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 29:28
62 20 Oleg Senokosov Tyumen Region + 29:34
63 5 Roy Eefting Ferei-CCN + 30:12
64 5 Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 30:41
65 6 Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 31:35
66 6 Vlas Shichkin Lokosphinx + 31:56
67 15 Kirill Malkov Novosibirsk Region + 31:59
68 6 Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 32:03
69 5 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 32:10
70 1 Zakhar Kaminski Belarus U23 + 32:14
71 6 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 32:15
72 3 Anton Zhavrid Belarus U23 + 32:22
73 19 Arsentiy Ustinov GUOR Shelkovo + 32:28
74 5 Maksim Grishin Samara Region + 32:55
75 5 Evgeny Zverkov Samara Region + 33:04
76 21 Madi Azen Almaty Cycling Team + 33:15
77 9 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 33:30
78 18 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 35:59
79 6 Damir Zabirov Uzbekistan + 39:21
80 12 Vasili Bialiauski Minsk CC + 40:52
Pos Rider Team Points
1 Igor Frolov Moscow Region 51
2 Roman Maikin Volga Union Team 32
3 Dmitri Puzanov Samara Region 26
4 Egor Igoshev Lokosphinx 25
5 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team 23
6 Stepan Grigoryan Samara Region 20
7 Evgenii Tikhonin MGFSO 19
8 Alexander Komin Samara Region 16
9 Artem Ovechkin Russia 14
10 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development 12
11 Yauheni Karaliok Minsk CC 11
12 Stepan Kurianov Russia 9
13 Vasili Strokau Minsk CC 8
14 Dzianis Mazur BelAZ Team 8
15 Dmitriy Borzov Inex 7
16 Matvey Zubov MGFSO 5
17 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development 4
18 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team 4
19 Mikhail Fokin Moscow Region 4
20 Evgeny Zotov Russia 3
21 Valeriy Fatkullin Inex 3
22 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova 2
23 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors 1
24 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg 1
Information
Nation Russia
Date 11th June
Where Moscow -> Moscow
What 2nd stage
Distance 136 km