Five rings of Moscow - 2021

Stage Overall Points Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Sergei Rostovcev Russia 03:03:527
02 Yauheni Karaliok Minsk CC + 003
03 Egor Igoshev Lokosphinx + 001
04 Artur Ershov Sverdlovsk Region + 00
05 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 00
06 Dzianis Mazur BelAZ Team + 00
07 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 00
08 Stepan Kurianov Russia + 00
09 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 00
10 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 00
11 Alexander Shakotko MGFSO + 00
12 Valeriy Fatkullin Inex + 00
13 Roman Maikin Volga Union Team + 00
14 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 00
15 Igor Frolov Moscow Region + 00
16 Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 00
17 Roy Eefting Ferei-CCN + 00
18 Madi Azen Almaty Cycling Team + 00
19 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 00
20 Nikita Shulchenko Volga Union Team + 00
21 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 00
22 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 00
23 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 00
24 Anton Zhavrid Belarus U23 + 00
25 Matvey Zubov MGFSO + 00
26 Sergey Firsanov Russia + 00
27 Ivan Gerasimov MGFSO + 00
28 Dmitri Puzanov Samara Region + 00
29 Mikhail Shemetau Belarus U23 + 00
30 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 00
31 Alexander Komin Samara Region + 00
32 Evgeny Zverkov Samara Region + 00
33 Bulat Khalikov Inex + 00
34 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 00
35 Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 00
36 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 00
37 Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 00
38 Zakhar Kaminski Belarus U23 + 00
39 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 00
40 Artem Ovechkin Russia + 00
41 Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 00
42 Damir Zabirov Uzbekistan + 00
43 Evgenii Tikhonin MGFSO + 00
44 Stepan Grigoryan Samara Region + 00
45 Kirill Malkov Novosibirsk Region + 00
46 Dmitriy Borzov Inex + 00
47 Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 00
48 Vasili Strokau Minsk CC + 00
49 Bogdan Gansevich Tyumen Region + 00
50 Sergei Kiselev Crimea Republic + 00
51 Sergey Kurianov Tyumen Region + 00
52 Oleg Senokosov Tyumen Region + 00
53 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 00
54 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 00
55 Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 00
56 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 00
57 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 00
58 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 00
59 Yauheni Sobal Minsk CC + 00
60 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 00
61 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 00
62 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 00
63 Mikhail Fokin Moscow Region + 00
64 Victor Manakov Dynamo Moscow + 00
65 Maksim Grishin Samara Region + 00
66 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 16
67 Dainis Bricis Ferei-CCN + 16
68 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 16
69 Louis Evans Novo Nordisk Development + 20
70 Raman Tsishkou BelAZ Team + 22
71 Timofei Sherstnev Moscow Region + 29
72 Vlas Shichkin Lokosphinx + 29
73 Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 44
74 Mikhail Besaha Ferei-CCN + 50
75 Raman Ramanau BelAZ Team + 50
76 Vasili Bialiauski Minsk CC + 01:09
77 Evgeny Zotov Russia + 01:09
78 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 02:20
79 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 13:41
Pos Rider Team Time
01 - Igor Frolov Moscow Region 13:31:12
02 - Roman Maikin Volga Union Team + 01:15
03 - Dmitri Puzanov Samara Region + 02:31
04 - Stepan Grigoryan Samara Region + 04:46
05 1 Yauheni Karaliok Minsk CC + 04:49
06 1 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 04:50
07 - Stepan Kurianov Russia + 05:18
08 - Vasili Strokau Minsk CC + 05:25
09 - Egor Igoshev Lokosphinx + 05:39
10 - Alexander Komin Samara Region + 06:29
11 - Artem Ovechkin Russia + 06:30
12 - Dzianis Mazur BelAZ Team + 06:37
13 - Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 06:46
14 - Evgenii Tikhonin MGFSO + 06:50
15 - Matvey Zubov MGFSO + 06:52
16 - Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 07:00
17 - Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 07:16
18 - Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 08:03
19 - Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 08:10
20 1 Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 09:04
21 1 Raman Tsishkou BelAZ Team + 09:12
22 - Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 09:28
23 - Artur Ershov Sverdlovsk Region + 12:06
24 - Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 12:19
25 - Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 12:23
26 - Yauheni Sobal Minsk CC + 12:51
27 - Victor Manakov Dynamo Moscow + 13:20
28 - Samir Jabrayilov Azerbaijan + 13:23
29 - Sergey Kurianov Tyumen Region + 13:47
30 - Sergei Rostovcev Russia + 13:48
31 - Valeriy Fatkullin Inex + 14:20
32 - Evgeny Zotov Russia + 15:59
33 - Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 16:37
34 - Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 16:51
35 - Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 17:00
36 - Sergey Firsanov Russia + 17:02
37 1 Bulat Khalikov Inex + 17:50
38 1 Nikita Shulchenko Volga Union Team + 17:56
39 2 Raman Ramanau BelAZ Team + 17:59
40 - Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 18:23
41 - Mikhail Fokin Moscow Region + 18:41
42 - Mikhail Shemetau Belarus U23 + 19:51
43 - Bogdan Gansevich Tyumen Region + 20:10
44 - Dmitriy Borzov Inex + 20:23
45 - Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 20:36
46 - Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 22:33
47 - Alexander Shakotko MGFSO + 22:33
48 - Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 22:46
49 1 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 23:09
50 3 Sergei Kiselev Crimea Republic + 24:04
51 1 Louis Evans Novo Nordisk Development + 24:22
52 1 Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 24:22
53 1 Dainis Bricis Ferei-CCN + 24:22
54 1 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 24:48
55 1 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 25:24
56 7 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 25:25
57 - Timofei Sherstnev Moscow Region + 26:11
58 1 Ivan Gerasimov MGFSO + 26:58
59 1 Mikhail Besaha Ferei-CCN + 28:41
60 1 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 29:28
61 1 Oleg Senokosov Tyumen Region + 29:34
62 1 Roy Eefting Ferei-CCN + 30:10
63 1 Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 30:41
64 1 Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 31:35
65 2 Kirill Malkov Novosibirsk Region + 31:59
66 2 Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 32:03
67 2 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 32:10
68 2 Zakhar Kaminski Belarus U23 + 32:14
69 2 Anton Zhavrid Belarus U23 + 32:22
70 4 Vlas Shichkin Lokosphinx + 32:25
71 1 Maksim Grishin Samara Region + 32:55
72 1 Madi Azen Almaty Cycling Team + 33:15
73 1 Evgeny Zverkov Samara Region + 33:15
74 1 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 33:30
75 1 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 34:53
76 1 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 35:59
77 1 Damir Zabirov Uzbekistan + 39:21
78 20 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 39:56
79 - Vasili Bialiauski Minsk CC + 42:19
Pos Team Time
01 Samara Region 40:47:17
02 Minsk CC + 09:37
03 BelAZ Team + 10:14
04 Volga Union Team + 10:20
05 Russia + 12:02
06 MGFSO + 18:32
07 Novo Nordisk Development + 24:07
08 Tyumen Region + 24:33
09 Vino - Astana Motors + 28:59
10 Moscow Region + 31:12
11 Sverdlovsk Region + 32:07
12 Inex + 38:47
13 Almaty Cycling Team + 40:53
14 Sankt Petersburg + 50:06
15 SSHOR-Korenkova + 55:23
16 Ferei-CCN + 01:03:05
17 Belarus U23 + 01:10:37
18 Uzbekistan + 01:20:45
Information
Nation Russia
Date 13th June
Where Moscow -> Moscow
What 4th stage
Distance 142.8 km
Other
Embed Results