Five rings of Moscow - 2021

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Sergei Rostovcev Russia 03:30:157
02 Yauheni Karaliok Minsk CC + 003
03 Dzianis Mazur BelAZ Team + 001
04 Roman Maikin Volga Union Team + 00
05 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 00
06 Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 00
07 Stepan Kurianov Russia + 00
08 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 00
09 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 00
10 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 00
11 Dainis Bricis Ferei-CCN + 00
12 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 00
13 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 00
14 Mikhail Shemetau Belarus U23 + 00
15 Egor Igoshev Lokosphinx + 00
16 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 00
17 Madi Azen Almaty Cycling Team + 00
18 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 00
19 Artur Ershov Sverdlovsk Region + 00
20 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 00
21 Valeriy Fatkullin Inex + 00
22 Alexander Shakotko MGFSO + 00
23 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 00
24 Roy Eefting Ferei-CCN + 00
25 Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 00
26 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 00
27 Igor Frolov Moscow Region + 00
28 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 00
29 Evgeny Zotov Russia + 00
30 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 00
31 Ivan Gerasimov MGFSO + 00
32 Maksim Grishin Samara Region + 00
33 Dmitriy Borzov Inex + 00
34 Kirill Malkov Novosibirsk Region + 00
35 Alexander Komin Samara Region + 00
36 Vlas Shichkin Lokosphinx + 00
37 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 00
38 Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 00
39 Sergey Kurianov Tyumen Region + 00
40 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 00
41 Oleg Senokosov Tyumen Region + 00
42 Yauheni Sobal Minsk CC + 00
43 Louis Evans Novo Nordisk Development + 00
44 Vasili Strokau Minsk CC + 00
45 Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 00
46 Anton Zhavrid Belarus U23 + 00
47 Nikita Shulchenko Volga Union Team + 00
48 Zakhar Kaminski Belarus U23 + 00
49 Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 00
50 Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 00
51 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 00
52 Damir Zabirov Uzbekistan + 00
53 Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 00
54 Bogdan Gansevich Tyumen Region + 00
55 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 00
56 Artem Ovechkin Russia + 00
57 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 00
58 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 00
59 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 00
60 Evgenii Tikhonin MGFSO + 00
61 Sergei Kiselev Crimea Republic + 00
62 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 00
63 Bulat Khalikov Inex + 00
64 Dmitri Puzanov Samara Region + 00
65 Sergey Firsanov Russia + 00
66 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 00
67 Matvey Zubov MGFSO + 00
68 Raman Tsishkou BelAZ Team + 00
69 Mikhail Fokin Moscow Region + 00
70 Victor Manakov Dynamo Moscow + 00
71 Evgeny Zverkov Samara Region + 11
72 Stepan Grigoryan Samara Region + 11
73 Mikhail Besaha Ferei-CCN + 16
74 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 25
75 Timofei Sherstnev Moscow Region + 25
76 Vasili Bialiauski Minsk CC + 25
77 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 33
78 Raman Ramanau BelAZ Team + 49
79 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 02:25
DNS Arsentiy Ustinov GUOR Shelkovo
Pos Rider Team Time
01 - Igor Frolov Moscow Region 10:27:20
02 - Roman Maikin Volga Union Team + 01:15
03 - Dmitri Puzanov Samara Region + 02:31
04 - Stepan Grigoryan Samara Region + 04:46
05 - Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 04:50
06 - Yauheni Karaliok Minsk CC + 04:55
07 - Stepan Kurianov Russia + 05:18
08 - Vasili Strokau Minsk CC + 05:25
09 - Egor Igoshev Lokosphinx + 05:43
10 - Alexander Komin Samara Region + 06:29
11 - Artem Ovechkin Russia + 06:30
12 - Dzianis Mazur BelAZ Team + 06:37
13 - Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 06:46
14 - Evgenii Tikhonin MGFSO + 06:50
15 - Matvey Zubov MGFSO + 06:52
16 - Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 07:00
17 - Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 07:05
18 - Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 08:03
19 - Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 08:10
20 - Raman Tsishkou BelAZ Team + 08:50
21 - Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 09:04
22 - Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 09:28
23 - Artur Ershov Sverdlovsk Region + 12:06
24 - Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 12:19
25 - Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 12:23
26 - Yauheni Sobal Minsk CC + 12:51
27 - Victor Manakov Dynamo Moscow + 13:20
28 - Samir Jabrayilov Azerbaijan + 13:23
29 - Sergey Kurianov Tyumen Region + 13:47
30 - Sergei Rostovcev Russia + 13:58
31 - Valeriy Fatkullin Inex + 14:20
32 - Evgeny Zotov Russia + 14:52
33 1 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 16:37
34 1 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 16:51
35 1 Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 17:00
36 1 Sergey Firsanov Russia + 17:02
37 4 Raman Ramanau BelAZ Team + 17:09
38 - Bulat Khalikov Inex + 17:50
39 - Nikita Shulchenko Volga Union Team + 17:56
40 - Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 18:23
41 - Mikhail Fokin Moscow Region + 18:41
42 - Mikhail Shemetau Belarus U23 + 19:51
43 - Bogdan Gansevich Tyumen Region + 20:10
44 - Dmitriy Borzov Inex + 20:23
45 - Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 20:36
46 1 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 22:33
47 1 Alexander Shakotko MGFSO + 22:33
48 1 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 22:46
49 3 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 23:05
50 - Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 23:09
51 - Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 23:38
52 - Louis Evans Novo Nordisk Development + 24:02
53 - Sergei Kiselev Crimea Republic + 24:04
54 - Dainis Bricis Ferei-CCN + 24:06
55 - Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 24:48
56 1 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 25:24
57 1 Timofei Sherstnev Moscow Region + 25:42
58 - Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 26:15
59 - Ivan Gerasimov MGFSO + 26:58
60 - Mikhail Besaha Ferei-CCN + 27:51
61 - Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 29:28
62 - Oleg Senokosov Tyumen Region + 29:34
63 - Roy Eefting Ferei-CCN + 30:10
64 - Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 30:41
65 - Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 31:35
66 - Vlas Shichkin Lokosphinx + 31:56
67 - Kirill Malkov Novosibirsk Region + 31:59
68 - Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 32:03
69 - Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 32:10
70 - Zakhar Kaminski Belarus U23 + 32:14
71 1 Anton Zhavrid Belarus U23 + 32:22
72 2 Maksim Grishin Samara Region + 32:55
73 3 Madi Azen Almaty Cycling Team + 33:15
74 1 Evgeny Zverkov Samara Region + 33:15
75 2 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 33:30
76 5 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 34:37
77 1 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 35:59
78 1 Damir Zabirov Uzbekistan + 39:21
79 1 Vasili Bialiauski Minsk CC + 41:15
Pos Rider Team Points
1 Igor Frolov Moscow Region 51
2 Roman Maikin Volga Union Team 46
3 Yauheni Karaliok Minsk CC 31
4 Dzianis Mazur BelAZ Team 27
5 Egor Igoshev Lokosphinx 26
6 Dmitri Puzanov Samara Region 26
7 Sergei Rostovcev Russia 25
8 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team 23
9 Stepan Grigoryan Samara Region 21
10 Evgenii Tikhonin MGFSO 19
11 Stepan Kurianov Russia 18
12 Alexander Komin Samara Region 16
13 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development 15
14 Artem Ovechkin Russia 14
15 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova 14
16 Roman Ilyin GUOR Shelkovo 10
17 Vasili Strokau Minsk CC 8
18 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development 8
19 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region 8
20 Dmitriy Borzov Inex 7
21 Aliaksei Shnyrko Minsk CC 7
22 Dainis Bricis Ferei-CCN 6
23 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg 6
24 Matvey Zubov MGFSO 5
25 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team 4
26 Mikhail Fokin Moscow Region 4
27 Evgeny Zotov Russia 3
28 Konstantin Nekrasov Moscow Region 3
29 Valeriy Fatkullin Inex 3
30 Mikhail Shemetau Belarus U23 2
31 Roy Eefting Ferei-CCN 2
32 Vasili Bialiauski Minsk CC 2
33 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors 1
34 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg 1
Information
Nation Russia
Date 12th June
Where Moscow -> Moscow
What 3rd stage
Distance 156.8 km