Five rings of Moscow - 2021

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Igor Frolov Moscow Region 03:47:497
02 Dmitri Puzanov Samara Region + 163
03 Roman Maikin Volga Union Team + 161
04 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 03:31
05 Stepan Grigoryan Samara Region + 03:32
06 Yauheni Karaliok Minsk CC + 04:06
07 Stepan Kurianov Russia + 04:10
08 Vasili Strokau Minsk CC + 04:15
09 Evgenii Tikhonin MGFSO + 05:28
10 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 05:30
11 Matvey Zubov MGFSO + 05:34
12 Mikhail Fokin Moscow Region + 05:39
13 Dzianis Mazur BelAZ Team + 05:39
14 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 05:40
15 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 05:40
16 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 05:40
17 Artem Ovechkin Russia + 05:40
18 Alexander Komin Samara Region + 05:40
19 Egor Igoshev Lokosphinx + 05:40
20 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 05:45
21 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 05:47
22 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 05:55
23 Raman Tsishkou BelAZ Team + 07:17
24 Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 07:17
25 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 11:07
26 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 11:07
27 Artur Ershov Sverdlovsk Region + 11:07
28 Evgeny Zotov Russia + 11:07
29 Yauheni Sobal Minsk CC + 11:07
30 Sergei Rostovcev Russia + 11:07
31 Sultanmurat Miraliyev Almaty Cycling Team + 12:02
32 Sergey Kurianov Tyumen Region + 12:09
33 Victor Manakov Dynamo Moscow + 12:09
34 Valeriy Fatkullin Inex + 13:01
35 Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 13:01
36 Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 13:01
37 Bulat Khalikov Inex + 13:01
38 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 13:01
39 Nikita Shulchenko Volga Union Team + 13:05
40 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 13:05
41 Elchin Asadov Azerbaijan + 13:05
42 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 13:05
43 Raman Ramanau BelAZ Team + 13:05
44 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 13:05
45 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 13:05
46 Oleg Senokosov Tyumen Region + 13:05
47 Sergey Firsanov Russia + 13:05
48 Timofei Sherstnev Moscow Region + 13:05
49 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 13:05
50 Daniil Savekin SSHOR-Korenkova + 13:05
51 Alexander Shakotko MGFSO + 13:05
52 Mikhail Shemetau Belarus U23 + 15:11
53 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 15:11
54 Vincent Louiche Ferei-CCN + 15:11
55 Arsentiy Ustinov GUOR Shelkovo + 15:25
56 Bogdan Gansevich Tyumen Region + 16:28
57 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 17:17
58 Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 18:56
59 Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 19:09
60 Sergei Kiselev Crimea Republic + 19:09
61 Botirjon Ismatov Uzbekistan + 19:09
62 Louis Evans Novo Nordisk Development + 19:09
63 Konstantin Elli Uzbekistan + 19:09
64 Dainis Bricis Ferei-CCN + 19:09
65 Vlas Shichkin Lokosphinx + 19:09
66 Sergey Malnev Sankt Petersburg + 19:09
67 Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 19:09
68 Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 19:09
69 Anton Zhavrid Belarus U23 + 19:09
70 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 19:09
71 Zakhar Kaminski Belarus U23 + 19:09
72 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 19:09
73 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 19:09
74 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 19:09
75 Dmitriy Borzov Inex + 19:09
76 Roy Eefting Ferei-CCN + 19:13
77 Ruslan Khudyakov SSHOR-Korenkova + 19:36
78 Maksim Grishin Samara Region + 19:42
79 Evgeniy Yeremin Dynamo Moscow + 19:51
80 Alexander Sergeev Crimea Republic + 20:01
81 Evgeny Zverkov Samara Region + 20:06
82 Kirill Malkov Novosibirsk Region + 20:06
83 Ilia Baidikov Samara Region + 20:06
84 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 20:19
85 Damir Zabirov Uzbekistan + 20:19
86 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 20:22
87 Ivan Gerasimov MGFSO + 20:56
88 Maksim Piskunov Krasnodar Region + 20:56
89 Vadzim Kasiankou Belarus U23 + 21:04
90 Dzmitry Ivanchanka Belarus U23 + 21:16
91 Mikhail Besaha Ferei-CCN + 21:35
92 Maxim Popugayev Almaty Cycling Team + 22:01
93 Vasili Bialiauski Minsk CC + 22:01
94 Kirill Kapustin Moscow Region + 22:13
95 Yauheni Akhramenka BelAZ Team + 22:35
96 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 22:47
97 Madi Azen Almaty Cycling Team + 22:53
DNF Dinmukhammed Ulysbayev Almaty Cycling Team
DNF Amral Abdulazizli Azerbaijan
DNF Mahmud Mammadov Azerbaijan
DNF Shahin Eyvazov Azerbaijan
DNF Ivan Makarov GUOR Shelkovo
DNF Artem Chasovnikov MGFSO
DNF Alexander Evtushenko Russia
DNF Danil Evdokimov Uzbekistan
DNF Iakov Gusev Volga Union Team
DNF Denis Savelev Volga Union Team
DNF Victor Dolmatov Volga Union Team
DNF Sergei Kulikov Crimea Republic
DNF Valeri Ovcharov Crimea Republic
DNF Anton Popov Dynamo Moscow
DNF Serguey Zatsepin Dynamo Moscow
DNF Lev Laushkin Dynamo Moscow
DNF Mikhail Kuraksa Dynamo Moscow
DNF Kansatansin Klimiankou Ferei-CCN
DNF Valery Islamov Inex
DNF Nikita Strelkov Inex
DNF Gleb Kosmachev Inex
DNF Sergei Plakushkin Krasnodar Region
DNF Evgeniy Serdiukov Krasnodar Region
DNF Ivan Novolodskii Lokosphinx
DNF Denis Denisov Lokosphinx
DNF Ilia Schegolkov Lokosphinx
DNF Mikhail Chirukhin Moscow Region
DNF Vitaliy Tereshenok Novosibirsk Region
DNF Nikita Starchenko Novosibirsk Region
DNF Vladislav Chernorutskiy Novosibirsk Region
DNF Arkadiy Eremkin Novosibirsk Region
DNF Viacheslav Polozov Sankt Petersburg
DNF Yevginiy Ovchinnikov Sverdlovsk Region
DNF Artyom Ulyanov Sverdlovsk Region
DNF Egor Komarov Sverdlovsk Region
DNF Nigel De Sota Novo Nordisk Development
DNF Przemyslaw Kotulski Novo Nordisk Development
DNF Matvey Nikitin Vino - Astana Motors
DNF Vladimir Mulagaleyev Vino - Astana Motors
DNF Kirill Vagner Vino - Astana Motors
Pos Rider Team Time
01 12 Igor Frolov Moscow Region 03:52:20
02 19 Roman Maikin Volga Union Team + 25
03 94 Dmitri Puzanov Samara Region + 43
04 4 Stepan Grigoryan Samara Region + 03:45
05 57 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 03:59
06 4 Yauheni Karaliok Minsk CC + 04:11
07 12 Stepan Kurianov Russia + 04:27
08 17 Vasili Strokau Minsk CC + 04:34
09 6 Egor Igoshev Lokosphinx + 05:45
10 4 Artem Ovechkin Russia + 05:48
11 1 Dzianis Mazur BelAZ Team + 05:53
12 30 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 05:55
13 61 Evgenii Tikhonin MGFSO + 05:59
14 41 Matvey Zubov MGFSO + 06:01
15 14 Alexander Komin Samara Region + 06:01
16 34 Mikhail Fokin Moscow Region + 06:05
17 47 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 06:09
18 15 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 06:09
19 49 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 06:09
20 66 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 06:14
21 66 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 06:19
22 51 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 06:26
23 1 Raman Tsishkou BelAZ Team + 07:35
24 52 Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 07:49
25 20 Artur Ershov Sverdlovsk Region + 11:15
26 15 Sergei Rostovcev Russia + 11:21
27 11 Yauheni Sobal Minsk CC + 11:22
28 15 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 11:32
29 16 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 11:32
30 28 Evgeny Zotov Russia + 11:34
31 5 Victor Manakov Dynamo Moscow + 12:29
32 61 Sultanmurat Miraliyev Almaty Cycling Team + 12:37
33 95 Sergey Kurianov Tyumen Region + 12:56
34 25 Alexander Shakotko MGFSO + 13:18
35 8 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 13:21
36 5 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 13:27
37 3 Elchin Asadov Azerbaijan + 13:27
38 16 Bulat Khalikov Inex + 13:27
39 1 Timofei Sherstnev Moscow Region + 13:28
40 - Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 13:28
41 22 Valeriy Fatkullin Inex + 13:29
42 1 Oleg Senokosov Tyumen Region + 13:29
43 4 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 13:30
44 7 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 13:31
45 8 Daniil Savekin SSHOR-Korenkova + 13:31
46 13 Raman Ramanau BelAZ Team + 13:33
47 20 Nikita Shulchenko Volga Union Team + 13:34
48 60 Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 13:39
49 43 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 13:40
50 50 Sergey Firsanov Russia + 13:41
51 83 Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 13:54
52 34 Mikhail Shemetau Belarus U23 + 15:28
53 18 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 15:33
54 26 Arsentiy Ustinov GUOR Shelkovo + 15:59
55 20 Vincent Louiche Ferei-CCN + 16:03
56 12 Bogdan Gansevich Tyumen Region + 16:53
57 42 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 17:32
58 54 Roy Eefting Ferei-CCN + 19:20
59 7 Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 19:22
60 46 Vlas Shichkin Lokosphinx + 19:23
61 24 Dmitriy Borzov Inex + 19:32
62 14 Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 19:34
63 14 Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 19:35
64 4 Sergey Malnev Sankt Petersburg + 19:37
65 4 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 19:37
66 4 Louis Evans Novo Nordisk Development + 19:39
67 11 Sergei Kiselev Crimea Republic + 19:41
68 27 Dainis Bricis Ferei-CCN + 19:44
69 34 Zakhar Kaminski Belarus U23 + 19:45
70 35 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 19:46
71 42 Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 19:48
72 43 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 19:48
73 46 Botirjon Ismatov Uzbekistan + 19:52
74 48 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 19:53
75 51 Anton Zhavrid Belarus U23 + 19:53
76 56 Konstantin Elli Uzbekistan + 20:00
77 27 Ruslan Khudyakov SSHOR-Korenkova + 20:13
78 12 Evgeniy Yeremin Dynamo Moscow + 20:26
79 44 Maksim Grishin Samara Region + 20:26
80 34 Evgeny Zverkov Samara Region + 20:31
81 16 Ilia Baidikov Samara Region + 20:35
82 6 Kirill Malkov Novosibirsk Region + 20:40
83 47 Alexander Sergeev Crimea Republic + 20:49
84 7 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 20:54
85 22 Damir Zabirov Uzbekistan + 20:57
86 26 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 21:01
87 30 Ivan Gerasimov MGFSO + 21:36
88 6 Vadzim Kasiankou Belarus U23 + 21:39
89 35 Maksim Piskunov Krasnodar Region + 21:40
90 24 Dzmitry Ivanchanka Belarus U23 + 21:55
91 19 Mikhail Besaha Ferei-CCN + 22:13
92 35 Vasili Bialiauski Minsk CC + 22:28
93 70 Kirill Kapustin Moscow Region + 22:31
94 13 Maxim Popugayev Almaty Cycling Team + 22:35
95 56 Yauheni Akhramenka BelAZ Team + 22:58
96 24 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 23:30
97 19 Madi Azen Almaty Cycling Team + 23:33
Pos Rider Team Points
1 Igor Frolov Moscow Region 29
2 Dmitri Puzanov Samara Region 23
3 Roman Maikin Volga Union Team 21
4 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team 14
5 Stepan Grigoryan Samara Region 12
6 Yauheni Karaliok Minsk CC 10
7 Stepan Kurianov Russia 9
8 Vasili Strokau Minsk CC 8
9 Evgenii Tikhonin MGFSO 7
10 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development 6
11 Matvey Zubov MGFSO 5
12 Mikhail Fokin Moscow Region 4
13 Dzianis Mazur BelAZ Team 3
14 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team 2
15 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors 1
Information
Nation Russia
Date 10th June
Where Moscow -> Moscow
What 1st stage
Distance 142.8 km