Five rings of Moscow - 2021

Overall Points Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Igor Frolov Moscow Region 13:31:1240
02 Roman Maikin Volga Union Team + 01:1530
03 Dmitri Puzanov Samara Region + 02:3125
04 Stepan Grigoryan Samara Region + 04:4620
05 Yauheni Karaliok Minsk CC + 04:4915
06 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 04:5010
07 Stepan Kurianov Russia + 05:185
08 Vasili Strokau Minsk CC + 05:253
09 Egor Igoshev Lokosphinx + 05:393
10 Alexander Komin Samara Region + 06:293
11 Artem Ovechkin Russia + 06:30
12 Dzianis Mazur BelAZ Team + 06:37
13 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 06:46
14 Evgenii Tikhonin MGFSO + 06:50
15 Matvey Zubov MGFSO + 06:52
16 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 07:00
17 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 07:16
18 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 08:03
19 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 08:10
20 Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 09:04
21 Raman Tsishkou BelAZ Team + 09:12
22 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 09:28
23 Artur Ershov Sverdlovsk Region + 12:06
24 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 12:19
25 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 12:23
26 Yauheni Sobal Minsk CC + 12:51
27 Victor Manakov Dynamo Moscow + 13:20
28 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 13:23
29 Sergey Kurianov Tyumen Region + 13:47
30 Sergei Rostovcev Russia + 13:48
31 Valeriy Fatkullin Inex + 14:20
32 Evgeny Zotov Russia + 15:59
33 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 16:37
34 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 16:51
35 Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 17:00
36 Sergey Firsanov Russia + 17:02
37 Bulat Khalikov Inex + 17:50
38 Nikita Shulchenko Volga Union Team + 17:56
39 Raman Ramanau BelAZ Team + 17:59
40 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 18:23
41 Mikhail Fokin Moscow Region + 18:41
42 Mikhail Shemetau Belarus U23 + 19:51
43 Bogdan Gansevich Tyumen Region + 20:10
44 Dmitriy Borzov Inex + 20:23
45 Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 20:36
46 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 22:33
47 Alexander Shakotko MGFSO + 22:33
48 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 22:46
49 Alexandr Semenov Vino - Astana Motors + 23:09
50 Sergei Kiselev Crimea Republic + 24:04
51 Louis Evans Novo Nordisk Development + 24:22
52 Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 24:22
53 Dainis Bricis Ferei-CCN + 24:22
54 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 24:48
55 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 25:24
56 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 25:25
57 Timofei Sherstnev Moscow Region + 26:11
58 Ivan Gerasimov MGFSO + 26:58
59 Mikhail Besaha Ferei-CCN + 28:41
60 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 29:28
61 Oleg Senokosov Tyumen Region + 29:34
62 Roy Eefting Ferei-CCN + 30:10
63 Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 30:41
64 Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 31:35
65 Kirill Malkov Novosibirsk Region + 31:59
66 Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 32:03
67 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 32:10
68 Zakhar Kaminski Belarus U23 + 32:14
69 Anton Zhavrid Belarus U23 + 32:22
70 Vlas Shichkin Lokosphinx + 32:25
71 Maksim Grishin Samara Region + 32:55
72 Madi Azen Almaty Cycling Team + 33:15
73 Evgeny Zverkov Samara Region + 33:15
74 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 33:30
75 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 34:53
76 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 35:59
77 Damir Zabirov Uzbekistan + 39:21
78 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 39:56
79 Vasili Bialiauski Minsk CC + 42:19
DNF Sultanmurat Miraliyev Almaty Cycling Team
DNF Maxim Popugayev Almaty Cycling Team
DNF Dinmukhammed Ulysbayev Almaty Cycling Team
DNF Amral Abdulazizli Azerbaijan
DNF Elchin Asadov Azerbaijan
DNF Shahin Eyvazov Azerbaijan
DNF Mahmud Mammadov Azerbaijan
DNF Dzmitry Ivanchanka Belarus U23
DNF Vadzim Kasiankou Belarus U23
DNF Fedor Daiasov GUOR Shelkovo
DNF Ivan Makarov GUOR Shelkovo
DNF Arsentiy Ustinov GUOR Shelkovo
DNF Artem Chasovnikov MGFSO
DNF Alexander Evtushenko Russia
DNF Konstantin Elli Uzbekistan
DNF Danil Evdokimov Uzbekistan
DNF Botirjon Ismatov Uzbekistan
DNF Victor Dolmatov Volga Union Team
DNF Iakov Gusev Volga Union Team
DNF Denis Savelev Volga Union Team
DNF Yauheni Akhramenka BelAZ Team
DNF Sergei Kulikov Crimea Republic
DNF Valeri Ovcharov Crimea Republic
DNF Alexander Sergeev Crimea Republic
DNF Mikhail Kuraksa Dynamo Moscow
DNF Lev Laushkin Dynamo Moscow
DNF Anton Popov Dynamo Moscow
DNF Evgeniy Yeremin Dynamo Moscow
DNF Serguey Zatsepin Dynamo Moscow
DNF Kansatansin Klimiankou Ferei-CCN
DNF Vincent Louiche Ferei-CCN
DNF Valery Islamov Inex
DNF Gleb Kosmachev Inex
DNF Nikita Strelkov Inex
DNF Maksim Piskunov Krasnodar Region
DNF Sergei Plakushkin Krasnodar Region
DNF Evgeniy Serdiukov Krasnodar Region
DNF Denis Denisov Lokosphinx
DNF Ivan Novolodskii Lokosphinx
DNF Ilia Schegolkov Lokosphinx
DNF Mikhail Chirukhin Moscow Region
DNF Kirill Kapustin Moscow Region
DNF Vladislav Chernorutskiy Novosibirsk Region
DNF Arkadiy Eremkin Novosibirsk Region
DNF Nikita Starchenko Novosibirsk Region
DNF Vitaliy Tereshenok Novosibirsk Region
DNF Ilia Baidikov Samara Region
DNF Sergey Malnev Sankt Petersburg
DNF Viacheslav Polozov Sankt Petersburg
DNF Ruslan Khudyakov SSHOR-Korenkova
DNF Daniil Savekin SSHOR-Korenkova
DNF Egor Komarov Sverdlovsk Region
DNF Yevginiy Ovchinnikov Sverdlovsk Region
DNF Artyom Ulyanov Sverdlovsk Region
DNF Nigel De Sota Novo Nordisk Development
DNF Przemyslaw Kotulski Novo Nordisk Development
DNF Vladimir Mulagaleyev Vino - Astana Motors
DNF Matvey Nikitin Vino - Astana Motors
DNF Kirill Vagner Vino - Astana Motors
Information
Nation Russia
Date 9th - 13th June
CAT 2.2
Other
Embed Results