Five rings of Moscow - 2019

Stage Overall

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Sergey Zatcepin UOR Ne2 Moscow 04:467
02 Vladislav Duiunov Moscow Region + 033
03 Stepan Astafyev Vino - Astana Motors + 031
04 Vladimir Ilchenko Marathon Tula CT + 05
05 Maksim Piskunov Marathon Tula CT + 06
06 Stepan Grigoryan SSHOR 7 Samara + 07
07 Alexander Shakotko MGFSO + 07
08 Sybren Welling Global Cycling Team + 08
09 Andrei Stepanov Russia + 08
10 Matvey Nikitin Vino - Astana Motors + 08
11 Andrey Sazanov MGFSO + 10
12 Artur Ershov Marathon Tula CT + 10
13 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 10
14 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 10
15 Alexander Komin Marathon Tula CT + 11
16 Maksim Grishin SSHOR 7 Samara + 11
17 Evgeniy Kovalev Marathon Tula CT + 11
18 Ivan Yatsenko SSHOR Im. Korenkova + 11
19 Nikolay Zhurkin Crimea Republic + 11
20 Thomas Vaubourzeix Team France Defence + 11
21 Ivan Seledkov Serpantin + 11
22 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club + 12
23 Roman Maikin Minsk Cycling Club + 12
24 Matvey Zubov Dynamo Moscow + 12
25 Stanislav Bazhkou Minsk Cycling Club + 12
26 Vladimir Eremkin CT Berdisk + 12
27 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 12
28 Victor Manakov Dynamo Moscow + 13
29 Vitaliy Popkov Crimea Republic + 13
30 Evgeny Zverkov SSHOR 7 Samara + 14
31 Gregory Sharov GUOR Shelkovo + 14
32 Nikita Panassenko Apple Team + 14
33 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 14
34 Ivan Orlov MGFSO + 15
35 Maxim Sukhov Marathon Tula CT + 15
36 Igor Frolov Russia + 16
37 Pavel Obsyannikov MGFSO + 16
38 Anton Lavrentyev Apple Team + 17
39 Nikolai Shumov Minsk Cycling Club + 17
40 Logan Shtein Vino - Astana Motors + 17
41 Vladimir Tsoy Apple Team + 17
42 Nikolai Potekalo SSHOR Im. Korenkova + 17
43 Ivan Makarov GUOR Shelkovo + 18
44 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 18
45 Dzianis Mazur Belarus + 18
46 Nikolai Trusov Krasnodar Region + 19
47 Zakhar Levashov Udmurtia + 20
48 Ilia Baidikov SSHOR 7 Samara + 21
49 Uladzislai Tsimoshyk Belarus + 21
50 Nikita Starchenko Dynamo Moscow + 22
51 Stanislav Konyaev Crimea Republic + 22
52 Anton Popov UOR Ne2 Moscow + 22
53 Evgeny Naumov GUOR Shelkovo + 22
54 Evgenii Kazanov Russia + 22
55 Andrey Timofeev CT Berdisk + 22
56 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 23
57 Dmitriy Lessechko Vino - Astana Motors + 23
58 Alexsandr Lobanov Moscow Region + 23
59 Daniel Chumachenko Moscow Region + 23
60 Nikita Razumov UOR Ne2 Moscow + 24
61 Timofei Sherstnev Russia + 24
62 Bulat Khalikov SSHOR 7 Samara + 24
63 Igor Sidorov Tyumen Region + 25
64 Nikita Kirzhaykin Krasnodar Region + 25
65 Sergey Malnev Russia + 25
66 Dmitri Puzanov Serpantin + 25
67 Vladislav Taranenko Crimea Republic + 25
68 Ivan Shubin MGFSO + 25
69 Evgeny Zotov Russia + 26
70 Eugene Vikulov GUOR Shelkovo + 26
71 Mikhail Chirukhin Moscow Region + 26
72 Valeriy Fatkullin Tyumen Region + 26
73 Maksim Rudakov CT Berdisk + 27
74 Artur Kiryevich Belarus + 27
75 Bjorn Bakker Global Cycling Team + 27
76 Sultanmurat Miraliyev Apple Team + 28
77 Andrey Prostokishin Serpantin + 28
78 Pavel Sveshnikov UOR Ne2 Moscow + 29
79 Vasili Strokau Minsk Cycling Club + 29
80 Kirill Golubev Udmurtia + 29
81 Dmitry Markov Crimea Republic + 31
82 Arkadiy Eremkin CT Berdisk + 31
83 Maksim Miazga Belarus + 31
84 Dzianis Marchuk Belarus + 32
85 Maxim Galkin Dynamo Moscow + 33
86 Grigoriy Fedotov Udmurtia + 33
87 Aleksander Borisov SSHOR 7 Samara + 35
88 Sergey Belyakov SSHOR Im. Korenkova + 35
89 Sergey Belykh Udmurtia + 36
90 Nikita Bondarchuk SSHOR Im. Korenkova + 36
91 Ivan Shalakhov Serpantin + 36
92 Sergey Kurianov Tyumen Region + 37
93 Pavel Chursin MGFSO + 38
94 Vyacheslav Knyazev Dynamo Moscow + 39
95 Viktor Podoinikov CT Berdisk + 39
96 Sergei Plakushkin Krasnodar Region + 39
97 Nicolas Colluccini Team France Defence + 39
98 Jacob Buijk Global Cycling Team + 41
99 Yuriy Chsherbinin Apple Team + 41
100 Igor Petrov UOR Ne2 Moscow + 42
101 Rick Nobel Global Cycling Team + 42
102 Mickael Carlier Team France Defence + 42
103 Matvei Mamykin Moscow Region + 42
104 Thomas Metge Team France Defence + 44
105 Ivan Eroshkin GUOR Shelkovo + 45
106 Gabriel Roger Team France Defence + 46
107 Guillaume Clement Team France Defence + 51
108 Kenny Nijssen Global Cycling Team + 52
109 Nikolay Milovidov Udmurtia + 55
110 Yuri Levinson Serpantin + 57
111 Denis Dedkov Serpantin + 59
112 Hurgali Turebekov Apple Team + 01:35
DSQ Andrei Vrabii Moldova
DSQ Cristian Raileanu Moldova
DNS Birca Vlad Moldova
DNS Egor Mosnin Moldova
Pos Rider Team Time
01 Sergey Zatcepin UOR Ne2 Moscow 04:46
02 Vladislav Duiunov Moscow Region + 03
03 Stepan Astafyev Vino - Astana Motors + 03
04 Vladimir Ilchenko Marathon Tula CT + 05
05 Maksim Piskunov Marathon Tula CT + 06
06 Stepan Grigoryan SSHOR 7 Samara + 07
07 Alexander Shakotko MGFSO + 07
08 Sybren Welling Global Cycling Team + 08
09 Andrei Stepanov Russia + 08
10 Matvey Nikitin Vino - Astana Motors + 08
11 Andrey Sazanov MGFSO + 10
12 Artur Ershov Marathon Tula CT + 10
13 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 10
14 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 10
15 Alexander Komin Marathon Tula CT + 11
16 Maksim Grishin SSHOR 7 Samara + 11
17 Evgeniy Kovalev Marathon Tula CT + 11
18 Ivan Yatsenko SSHOR Im. Korenkova + 11
19 Nikolay Zhurkin Crimea Republic + 11
20 Thomas Vaubourzeix Team France Defence + 11
21 Ivan Seledkov [*] Serpantin + 11
22 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club + 12
23 Roman Maikin Minsk Cycling Club + 12
24 Matvey Zubov Dynamo Moscow + 12
25 Stanislav Bazhkou Minsk Cycling Club + 12
26 Vladimir Eremkin CT Berdisk + 12
27 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 12
28 Victor Manakov Dynamo Moscow + 13
29 Vitaliy Popkov Crimea Republic + 13
30 Evgeny Zverkov SSHOR 7 Samara + 14
31 Gregory Sharov GUOR Shelkovo + 14
32 Nikita Panassenko Apple Team + 14
33 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 14
34 Ivan Orlov MGFSO + 15
35 Maxim Sukhov Marathon Tula CT + 15
36 Igor Frolov Russia + 16
37 Pavel Obsyannikov MGFSO + 16
38 Anton Lavrentyev Apple Team + 17
39 Nikolai Shumov Minsk Cycling Club + 17
40 Logan Shtein Vino - Astana Motors + 17
41 Vladimir Tsoy Apple Team + 17
42 Nikolai Potekalo SSHOR Im. Korenkova + 17
43 Ivan Makarov GUOR Shelkovo + 18
44 Grigoriy Shtein Vino - Astana Motors + 18
45 Dzianis Mazur Belarus + 18
46 Nikolai Trusov Krasnodar Region + 19
47 Zakhar Levashov Udmurtia + 20
48 Ilia Baidikov SSHOR 7 Samara + 21
49 Uladzislai Tsimoshyk Belarus + 21
50 Nikita Starchenko Dynamo Moscow + 22
51 Stanislav Konyaev Crimea Republic + 22
52 Anton Popov UOR Ne2 Moscow + 22
53 Evgeny Naumov GUOR Shelkovo + 22
54 Evgenii Kazanov Russia + 22
55 Andrey Timofeev CT Berdisk + 22
56 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 23
57 Dmitriy Lessechko Vino - Astana Motors + 23
58 Alexsandr Lobanov Moscow Region + 23
59 Daniel Chumachenko Moscow Region + 23
60 Nikita Razumov UOR Ne2 Moscow + 24
61 Timofei Sherstnev Russia + 24
62 Bulat Khalikov SSHOR 7 Samara + 24
63 Igor Sidorov Tyumen Region + 25
64 Nikita Kirzhaykin Krasnodar Region + 25
65 Sergey Malnev Russia + 25
66 Dmitri Puzanov Serpantin + 25
67 Vladislav Taranenko Crimea Republic + 25
68 Ivan Shubin MGFSO + 25
69 Evgeny Zotov Russia + 26
70 Eugene Vikulov GUOR Shelkovo + 26
71 Mikhail Chirukhin Moscow Region + 26
72 Valeriy Fatkullin Tyumen Region + 26
73 Maksim Rudakov CT Berdisk + 27
74 Artur Kiryevich Belarus + 27
75 Bjorn Bakker Global Cycling Team + 27
76 Sultanmurat Miraliyev Apple Team + 28
77 Andrey Prostokishin Serpantin + 28
78 Pavel Sveshnikov UOR Ne2 Moscow + 29
79 Vasili Strokau Minsk Cycling Club + 29
80 Kirill Golubev Udmurtia + 29
81 Dmitry Markov Crimea Republic + 31
82 Arkadiy Eremkin CT Berdisk + 31
83 Maksim Miazga Belarus + 31
84 Dzianis Marchuk Belarus + 32
85 Maxim Galkin Dynamo Moscow + 33
86 Grigoriy Fedotov Udmurtia + 33
87 Aleksander Borisov SSHOR 7 Samara + 35
88 Sergey Belyakov SSHOR Im. Korenkova + 35
89 Sergey Belykh Udmurtia + 36
90 Nikita Bondarchuk SSHOR Im. Korenkova + 36
91 Ivan Shalakhov Serpantin + 36
92 Sergey Kurianov Tyumen Region + 37
93 Pavel Chursin MGFSO + 38
94 Vyacheslav Knyazev Dynamo Moscow + 39
95 Viktor Podoinikov CT Berdisk + 39
96 Sergei Plakushkin Krasnodar Region + 39
97 Nicolas Colluccini Team France Defence + 39
98 Jacob Buijk Global Cycling Team + 41
99 Yuriy Chsherbinin Apple Team + 41
100 Igor Petrov UOR Ne2 Moscow + 42
101 Rick Nobel Global Cycling Team + 42
102 Mickael Carlier Team France Defence + 42
103 Matvei Mamykin Moscow Region + 42
104 Thomas Metge Team France Defence + 44
105 Ivan Eroshkin GUOR Shelkovo + 45
106 Gabriel Roger Team France Defence + 46
107 Guillaume Clement Team France Defence + 51
108 Kenny Nijssen Global Cycling Team + 52
109 Nikolay Milovidov Udmurtia + 55
110 Yuri Levinson Serpantin + 57
111 Denis Dedkov Serpantin + 59
112 Hurgali Turebekov Apple Team + 01:35
Information
Nation Russia
Date 1st May
Where Moscow -> Moscow
What Prologue
Distance 3.8 km
Leader S.Zatcepin
Other
Embed Results