Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Five rings of Moscow
UCI, Stage race, 1st stage, 6th May 2011, Russia
Race info
Results
Startlist
History
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
Stage
GC
Stage: Prologue
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Stage: 04
Embed Results
Nations
Australia
Belarus
Czechia
Germany
Greece
Israel
Kazakhstan
Latvia
Moldova
Russia
Serbia
Ukraine
Teams
-
Amore & Vita
Astana
ISD - Lampre Continental
Itera - Katusha
Kolss Cycling Team
La Pomme Marseille
Legia - Felt
Partizan - Powermove
SP Tableware
Tabriz Petrochemical Cycling Team
Team Nutrixxion - Sparkasse
Tusnad Cycling Team
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Firsanov
Sergey
1982
Itera - Katusha
03:32:39
02
Stevic
Ivan
1980
Partizan - Powermove
+ 02
03
Bēcis
Armands
1991
-
+ 46
04
Martyenko
Oleksandr
1989
ISD - Lampre Continental
+ 46
05
Toporishchev
Maxim
1990
-
+ 46
06
Serebryakov
Alexander
1987
-
+ 46
07
Tsatevitch
Alexey
1989
Itera - Katusha
+ 46
08
Karatzios
Georgios
1990
SP Tableware
+ 46
09
Janorschke
Grischa
1987
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 46
10
Sinitsyn
Kirill
1990
-
+ 46
11
Pomoshnikov
Sergei
1990
-
+ 46
12
Likhachev
Vladimir
1985
-
+ 46
13
Byvaltsev
Andrey
1990
-
+ 46
14
Tleubayev
Ruslan
1987
Astana
+ 46
15
Mironov
Victor
1989
-
+ 46
16
Bekmanis
Indulis
1989
La Pomme Marseille
+ 46
17
Agarkov
Yuriy
1987
ISD - Lampre Continental
+ 46
18
Sladkov
Yevgeniy
1983
-
+ 46
19
Schröder
Björn
1980
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 46
20
Besaha
Mikhail
1989
-
+ 46
21
Smirnovs
Andris
1990
-
+ 46
22
Nikolaev
Sergey
1988
-
+ 46
23
Gavrilov
Anatoliy
1990
-
+ 46
24
Komkov
Daniil
1985
-
+ 46
25
Zekavica
Jovan
1991
Partizan - Powermove
+ 46
26
Solomennikov
Andrey
1987
Itera - Katusha
+ 46
27
Kononenko
Mykhaylo
1987
Kolss Cycling Team
+ 46
28
Sudeykin
Victor
1986
-
+ 46
29
Shpilevsky
Boris
1982
Tabriz Petrochemical Cycling Team
+ 46
30
Berezkin
Denis
1989
-
+ 46
31
Timochine
Mikhail
1980
-
+ 46
32
Vasylyuk
Andriy
1987
Kolss Cycling Team
+ 46
33
Springer
Christoph
1985
SP Tableware
+ 46
34
Leontyev
Alexey
1991
-
+ 46
35
Alekhin
Sergey
1990
-
+ 46
36
Artsimovich
Siarhei
1990
-
+ 46
37
Vavilov
Artem
1991
-
+ 46
38
Rahat
Eyal
1984
-
+ 46
39
Tsikhanau
Alexei
1986
-
+ 46
40
Neustroev
Vasily
1990
-
+ 46
41
Shugaipov
Ablay
1988
-
+ 46
42
Rotyakov
Aleksandr
1991
-
+ 46
43
Bozhenko
Kirill
1987
-
+ 46
44
Samokhvalov
Anton
1986
-
+ 46
45
Khripta
Andreiy
1986
Kolss Cycling Team
+ 46
46
Mykhaylov
Rostislav
1988
-
+ 46
47
Sakavets
Siarhei
1988
-
+ 46
48
Afonin
Anton
1987
-
+ 46
49
Prokofjevs
Ivars
1991
-
+ 46
50
Polydoropoulos
Dimitris
1989
SP Tableware
+ 46
51
Kolstov
Roman
1981
-
+ 46
52
Velikanov
Aleksey
1989
-
+ 46
53
Seledkov
Ivan
1983
-
+ 46
54
Bormatenko
Sergey
1991
-
+ 46
55
Grinkovsky
Valery
1990
-
+ 46
56
Romanov
Vassilian
1988
-
+ 46
57
Kartashov
Artem
1992
-
+ 46
58
Sorokins
Dmitrijs
1982
-
+ 46
59
Boev
Igor
1989
-
+ 46
60
Suvorin
Dmitry
1991
-
+ 46
61
Müller
Dirk
1973
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 46
62
Filin
Ievgen
1990
Kolss Cycling Team
+ 46
63
Bakhin
Evgeny
1988
-
+ 46
64
Kozomara
Nikola
1991
Partizan - Powermove
+ 46
65
Fuchs
Sergej
1987
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 46
66
Maslenikov
Vadim
1989
-
+ 46
67
Kosyakov
Dmitriy
1986
Itera - Katusha
+ 46
68
Sokolov
Dmitry
1988
-
+ 46
69
Cohen
Noam
1990
-
+ 46
70
Kochetkov
Pavel
1986
Itera - Katusha
+ 46
71
Vdovin
Vyacheslav
1992
-
+ 46
72
Shmigun
Andrey
1976
-
+ 46
73
Gorkusha
Andrij
1990
Kolss Cycling Team
+ 46
74
Cioban
Sergiu
1988
Tusnad Cycling Team
+ 46
75
Hasanovic
Esad
1985
Partizan - Powermove
+ 46
76
Vernidub
Dmitry
1992
-
+ 46
77
Dudin
Aleksey
1992
-
+ 46
78
Lozinskiy
Denis
1990
-
+ 46
79
Volovod
Dmytro
1992
-
+ 46
80
Sakellaridis
Neofytos
1989
SP Tableware
+ 46
81
Flaksis
Andzs
1991
-
+ 46
82
Medvedev
Alexey
1983
-
+ 46
83
Bykov
Igor
1991
Kolss Cycling Team
+ 46
84
Rudaskov
Sergey
1984
Itera - Katusha
+ 46
85
Reshetko
Evegeny
1985
-
+ 46
86
Arekeev
Alexander
1982
-
+ 46
87
O'Brien
Mark
1987
SP Tableware
+ 46
88
Lyga
Anton
1992
-
+ 46
89
Klyuev
Andrey
1987
Amore & Vita
+ 46
90
Samokhvalov
Dmitry
1986
-
+ 46
91
Sosnitskiy
Anatoliy
1990
Kolss Cycling Team
+ 46
92
Jumabekov
Nazar
1987
Astana
+ 46
93
Dviri
Dor
1984
-
+ 46
94
Spasic
Dragan
1982
Partizan - Powermove
+ 46
95
Gomenyuk
Volodymyr
1985
Kolss Cycling Team
+ 46
96
Sheydyk
Oleksandr
1980
ISD - Lampre Continental
+ 46
97
Zukin
Kirill
1991
-
+ 46
98
Bardin
Vladimir
1992
-
+ 46
99
Panfilov
Sergey
1992
-
+ 46
100
Topchanyk
Artem
1989
ISD - Lampre Continental
+ 46
101
Bakumenko
Vladyslav
1991
-
+ 46
102
Erofeev
Alexander
1985
-
+ 46
103
Pakhtusov
Anatoliy
1985
ISD - Lampre Continental
+ 46
104
Vasilyev
Maksym
1990
ISD - Lampre Continental
+ 46
105
Chuporshnev
Kirill
1990
-
+ 46
106
Chuporshnev
Denis
1992
-
+ 46
107
Safonau
Siarhei
1990
Legia - Felt
+ 46
108
Schweizer
Michael
1983
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 46
109
Varyatchenkov
Kirill
1991
-
+ 01:30
110
Zheltobryuhov
Evgeniy
1991
-
+ 01:37
111
Spektor
Ori
1991
-
+ 01:53
112
Dyshakov
Ilya
1992
-
+ 04:59
113
Kunshin
Alexey
1987
-
+ 04:59
114
Prevar
Oleksandr
1990
Kolss Cycling Team
+ 04:59
115
Sivash
Ivan
1991
-
+ 04:59
116
Chatzakis
Panagiotis
1992
SP Tableware
+ 04:59
117
Valynin
Sergey
1988
-
+ 04:59
118
Volkov
Dmitriy
1992
-
+ 05:06
119
Markovtsev
Alexey
1991
-
+ 05:08
120
Potakov
Ivan
1992
-
+ 05:58
121
Forke
Sebastian
1987
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 06:54
122
Jovanovic
Nebojsa
1983
Partizan - Powermove
+ 08:33
123
Vlasov
Vladislav
1992
-
+ 15:10
124
Agastyan
Vladislav
1992
-
+ 15:33
125
Kuznetsov
Viktor
1991
-
+ 15:33
126
Kochetkov
Mikhail
1991
-
+ 15:40
127
Reznichenko
Vadim
1992
-
+ 15:42
DNF
Braico
Alexandr
1988
Tusnad Cycling Team
DNF
Lahun
Yauheni
1989
-
DNF
Ovsyannikov
Nikita
1991
-
DNF
Pospelov
Anton
1992
-
DNF
Rumiantsev
Andrei
1984
-
DNF
Sorin
Igor
1991
-
Information
Five rings of Moscow
Russia
1st stage | 148.0 km
Moskva
->
Moskva
2.2
S.Firsanov
| Leader