Front Races Teams Riders Ranking

Memorial Andrzeja Trochnowskiego | 2019 Results

Information Results Startlist

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Alois Kankovsky Elkov - Author 3:48:4140
02 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 0030
03 Frantisek Sisr Elkov - Author + 0025
04 Kamil Malecki CCC Development Team + 0020
05 Pawel Franczak Voster ATS Team + 0015
06 Patryk Stosz CCC Development Team + 0010
07 Michal Podlaski Wibatech Merx 7R + 005
08 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 003
09 Pawel Cieslik Wibatech Merx 7R + 003
10 Jakub Otruba Elkov - Author + 003
11 Piotr Konwa Wibatech Merx 7R + 40
12 Patrik Tybor Dukla Banska Bystrica + 40
13 Sebastian Matusiak Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 40
14 Adrian Banaszek Voster ATS Team + 4:06
15 Emanuel Piaskowy Team Hurom + 4:27
16 Karel Hnik Elkov - Author + 4:27
17 Artur Detko Team Hurom + 4:27
18 Michal Paluta CCC Development Team + 8:26
19 Jiri Petrus Topforex-Lapierre + 8:26
20 Roman Giadysh Ukraine + 8:26
21 Matej Zahalka Elkov - Author + 8:26
22 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 8:26
23 Mateusz Komar Voster ATS Team + 8:26
24 Adrian Kurek Team Hurom + 8:26
25 Tomas Capek Topforex-Lapierre + 8:36
26 Martin Mahdar Dukla Banska Bystrica + 8:36
27 Juraj Bellan Dukla Banska Bystrica + 8:36
28 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 8:36
29 Hynek Palicka Topforex-Lapierre + 8:36
30 Adam Nocen Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 8:36
31 Dominik Neuman Elkov - Author + 8:36
32 Grzegorz Stepniak Wibatech Merx 7R + 8:36
33 Martin Kohout Topforex-Lapierre + 8:36
34 Adrian Honkisz Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 8:36
35 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 8:36
36 Michael Kukrle Elkov - Author + 8:36
37 Marek Rutkiewicz Wibatech Merx 7R + 8:36
38 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 8:36
39 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 8:36
40 Bartosz Warchol Wibatech Merx 7R + 8:36
41 Wojciech Ceniuch Pomorskie + 8:36
42 Piotr Brozyna CCC Development Team + 8:36
43 Jakub Kaczmarek Team Hurom + 8:36
44 Karol Domagalski Team Hurom + 8:52
45 Sergio Tu CCC Development Team + 8:52
46 Mateusz Pomaski Luks Trojka Piaseczno + 9:30
47 Martin Chren Dukla Banska Bystrica + 10:41
DNF Michal Hercke Pomorskie
DNF Mateusz Jakubasz Pomorskie
DNF Dawid Migas Pomorskie
DNF Jakub Scibior Pomorskie
DNF Adrian Teklinski Pomorskie
DNF Bartlomiej Zablocki Pomorskie
DNF Volodymyr Dzhus Ukraine
DNF Vitaliy Hryniv Ukraine
DNF Oleksander Kryvych Ukraine
DNF Maksym Luchyn Ukraine
DNF Damien Papierski CCC Development Team
DNF Kacper Walkowiak CCC Development Team
DNF Marek Canecky Dukla Banska Bystrica
DNF Sebastian Borowski Luks Trojka Piaseczno
DNF Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno
DNF Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno
DNF Bartosz Marek Luks Trojka Piaseczno
DNF Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno
DNF Jakub Tryc Luks Trojka Piaseczno
DNF Pawel Kasprzyk TC Chrobry Scott Glogow
DNF Mikolaj Konieczny TC Chrobry Scott Glogow
DNF Kacper Poltorak TC Chrobry Scott Glogow
DNF Mariusz Gasiorowski Team Hurom
DNF Kamil Zielinski Team Hurom
DNF David Andrle Topforex-Lapierre
DNF Jonas Brezina Topforex-Lapierre
DNF Jozef Mank Warmińsko-Mazurski Klub Sporto
DNF Michal Pustula Warmińsko-Mazurski Klub Sporto
DNF Krystian Ragus Warmińsko-Mazurski Klub Sporto
Information
Nations Poland
Date May 1st
Distance 168.8 km
CAT 1.2