Right now: Transfers 2022 > 2023

Rutland - Melton Classic - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Crockett Finn Ribble Weldtite Pro Cycling 40 04:37:40
2 Kopecky Tomas À Bloc CT 30 + 00
3 Scott Jacob WiV SunGod 25 + 00
4 Balfour Stuart Ribble Weldtite Pro Cycling 20 + 03
5 Walker Max Trinity Racing 15 + 08
6 Schuermans Jens BEAT Cycling 10 + 10
7 Rootkin-Gray Jack Great Britain 5 + 01:23
8 Birchill Harry Great Britain 3 + 01:23
9 Donaldson Robert Great Britain 3 + 02:03
10 Bouts Jordy BEAT Cycling 3 + 02:55
11 Miltiadis Andreas JAVA Kiwi Atlántico + 02:55
12 Bostock Matthew WiV SunGod + 03:51
13 MacLeod Callum À Bloc CT + 03:51
14 Wood Reece WiV SunGod + 03:51
15 Crook Jack Dolan Ellesse RT + 04:44
16 Jenkins James Richardsons Trek + 04:46
17 Granger Ben BC North West Region + 05:05
18 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 05:20
19 Mazzone Leon Saint Piran + 05:20
20 Wood George Cycling Sheffield + 05:26
21 Verburg Luke À Bloc CT + 05:26
22 Beckingsale Joseph Wales Racing Academy + 05:26
23 Boons Jente BEAT Cycling + 05:26
24 Mouris Wessel Amsterdam Racing Academy + 05:26
25 Paige Charlie BC North West Region + 05:26
26 Nerurkar Lukas Trinity Racing + 05:26
27 Mason Cameron Trinity Racing + 05:26
28 Haines Alex East Mids BC Region + 06:39
29 Thornley Callum Wheelbase CabTech Castelli + 06:39
30 Maxwell Oliver Scrt1 - Muc Off + 06:39
31 Rosie Lee Spokes Racing Team + 06:39
32 Kimber George Spirit Bontrager-BSS Rotor + 06:41
33 Mundy Isaac Spectra Wiggle RT + 06:41
34 Kars Hugo Amsterdam Racing Academy + 06:47
35 Hird David Embark-Bikestrong + 07:03
36 Gibson Matthew WiV SunGod + 09:24
37 Brough Jack Great Britain + 09:24
38 Chadwick Michael Embark-Bikestrong + 09:24
39 Loohuis Lars À Bloc CT + 10:52
40 Barber Farley Spirit Bontrager-BSS Rotor + 12:29
41 Peckover Ollie Ribble Weldtite Pro Cycling + 12:29
42 Roesems Siebe Trinity Racing + 13:35
43 Wilson Joe Dolan Ellesse RT + 13:35
44 Obholzer Theodor Saint Piran + 13:43
45 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 14:39
46 Bramley Travis Spectra Wiggle RT + 14:39
47 Scheske Frederik Spectra Wiggle RT + 14:39
48 Watson Dean Embark-Bikestrong + 14:39
49 Jeffers Cameron Ribble Weldtite Pro Cycling + 14:39
50 Gregory Alec East Mids BC Region + 15:34
51 Barnes Dan Spectra Wiggle RT + 15:34
52 Price Joshua Spirit Bontrager-BSS Rotor + 18:50
DNS Caresmel Alexis Philippe Wagner Cycling
DNS Philibert Aurélien Philippe Wagner Cycling
DNS Quarterman Charlie Philippe Wagner Cycling
DNS Bailey Charlie Philippe Wagner Cycling
DNS Rønning Vebjørn Philippe Wagner Cycling
DNS Jot Mateo Philippe Wagner Cycling
DNF Lewis Gruff WiV SunGod
DNF Franck Lucas Eamon EvoPro Racing
DNF Lines David Wheelbase CabTech Castelli
DNF Bjergfelt William Saint Piran
DNF Mazzone Tom Saint Piran
DNF Tanfield Harry Ribble Weldtite Pro Cycling
DNF Pretorius Vaughn Team LDN-Brother UK
DNF Mottram Michael Spectra Wiggle RT
DNF Gonzalez Roberto JAVA Kiwi Atlántico
DNF Cañellas Xavier JAVA Kiwi Atlántico
DNF Townsend Rory WiV SunGod
DNF Merritt Peter TBW23 Stuart Hall Cycling Gett Taxi
DNF van der Veekens Mel À Bloc CT
DNF Pluto Martins À Bloc CT
DNF Cocker Peter Richardsons Trek
DNF Peacock Jordan Spirit Bontrager-BSS Rotor
DNF McDunphy Conn EvoPro Racing
DNF Evans Richard BC North West Region
DNF Simcox Kieran Army Cycling Union
DNF Murnane Conor UCD Cycling Club
DNF Bolland David Army Cycling Union
DNF Allen Tim Team LDN-Brother UK
DNF Kissane Conor Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF Page Charles Saint Piran
DNF Vernie Pierre East Mids BC Region
DNF Ambrose-Parish James TAAP Cervelo
DNF Cooper Nicholas East Mids BC Region
DNF Downie Matthew TAAP Cervelo
DNF Ishihara Yuki JAVA Kiwi Atlántico
DNF McKay James Cycling Sheffield
DNF McLaughlin Mitchell EvoPro Racing
DNF Hart Paul Hart Performance Coaching
DNF Biddle Cameron Embark-Bikestrong
DNF Taylor Jude Team PB Performance
DNF Kerckhaert Jochem BEAT Cycling
DNF Kyffin Zeb Ribble Weldtite Pro Cycling
DNF Curley Liam EvoPro Racing
DNF Kenny Rhys UCD Cycling Club
DNF Thomas Alistair BC North West Region
DNF Keogh Cian EvoPro Racing
DNF Hill Joe Spirit Bontrager-BSS Rotor
DNF Turnbull Carter Trinity Racing
DNF Riley Callum Richardsons Trek
DNF Gasparini Alessio JAVA Kiwi Atlántico
DNF Ellis Matt Scrt1 - Muc Off
DNF Blain Jamieson Embark-Bikestrong
DNF Maclean Logan Wheelbase CabTech Castelli
DNF Taylor Matthew Dolan Ellesse RT
DNF Luke Joel UCD Cycling Club
DNF Dobbins Matti Wheelbase CabTech Castelli
DNF Ashcroft Thomas Dolan Ellesse RT
DNF Dissel Bram BEAT Cycling
DNF Andersons Roberts Latvia
DNF Dankbars Oskars Latvia
DNF Klismets Karlis Latvia
DNF Zaman Irfan TBW23 Stuart Hall Cycling Gett Taxi
DNF Jarvis Toby Team PB Performance
DNF Foster William JRC Interflon RT
DNF Wyllie Jack TAAP Cervelo
DNF Parsonage Steven Richardsons Trek
DNF Warhurst Matthew Scrt1 - Muc Off
DNF Landers Sean UCD Cycling Club
DNF Moriarty Tom EvoPro Racing
DNF Kenny Jason UCD Cycling Club
DNF Paxman Jody Team LDN-Brother UK
DNF James-Morris Liam Wales Racing Academy
DNF Thompson Ben Team LDN-Brother UK
DNF Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy
DNF Gloyn Stephan Army Cycling Union
DNF Yon Hin Daniel Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF Morgan Edward Wales Racing Academy
DNF Mitchell Adam Cycling Sheffield
DNF Truelove William Wales Racing Academy
DNF Petaks Rodzers Latvia
DNF Peden George Team PB Performance
DNF Coates Jacques Team PB Performance
DNF Stroh Harvey TAAP Cervelo
DNF Freeman Aaron Richardsons Trek
DNF Coukham Joe Cycling Sheffield
DNF Bakrania Kishan TBW23 Stuart Hall Cycling Gett Taxi
DNF Harding William Cycling Sheffield
DNF Browne Ethan JRC Interflon RT
DNF Davies Cai Embark-Bikestrong
DNF Lawrence Aidan Trinity Racing
DNF McKinnon Conor Dolan Ellesse RT
DNF Lowther Tom Scrt1 - Muc Off
DNF Price Thomas Spirit Bontrager-BSS Rotor
DNF Buiter Rindert Amsterdam Racing Academy
DNF Ager Charles StolenGoat Race Team
DNF Gutmanis Rauls Latvia
DNF Luke Jordan Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF Daly Lorcan Tarrants Skoda Cycling Munster
DNF Chilton Ben Spectra Wiggle RT
DNF Sillifant Max Team PB Performance
DNF Hartley James Cycling Sheffield
DNF Lord Matthew Hart Performance Coaching
DNF Kain Daniel Spokes Racing Team
DNF Ashcroft James StolenGoat Race Team
DNF Fothergill Jack StolenGoat Race Team
DNF Hurdle Oliver StolenGoat Race Team
DNF Quinn Paul Army Cycling Union
DNF Sawyer Oliver JRC Interflon RT
DNF Jewitt William JRC Interflon RT
DNF Smith Jacob Spokes Racing Team
DNF Paterson Craig Spokes Racing Team
DNF Ryan Andrew UCD Cycling Club
DNF Walker Cavan Team PB Performance
DNF Digance Louis Hart Performance Coaching
DNF Ilsjans Kaspars Latvia
DNF Knight Nicholas Hart Performance Coaching
DNF Wood Oliver TBW23 Stuart Hall Cycling Gett Taxi

Information