Dorpenomloop Rucphen - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Zijlaard Maikel VolkerWessels Cycling Team 40 04:07:33
2 Weemaes Sasha Sport Vlaanderen-Baloise 30 + 04
3 Dupont Timothy Bingoal-WB Development Team 25 + 04
4 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti 20 + 04
5 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti 15 + 04
6 Goeman Andreas Tarteletto-Isorex 10 + 04
7 Bomboi Davide Elevate p/b Home Solution Soenens 5 + 04
8 Wood Oliver WiV SunGod 3 + 04
9 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus 3 + 04
10 Lamperti Luke Trinity Racing 3 + 04
11 Dens Tuur Sport Vlaanderen-Baloise + 04
12 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 04
13 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski + 04
14 Baak Jord VolkerWessels Cycling Team + 04
15 Reinderink Joris Development Team DSM + 04
16 De Poorter Maxime Tarteletto-Isorex + 04
17 Tanfield Harry Ribble Weldtite Pro Cycling + 04
18 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens + 04
19 Coleman Zak VolkerWessels Cycling Team + 04
20 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team + 04
21 Bronswijk Mike Allinq Continental Cyclingteam + 04
22 Weulink Meindert À Bloc CT + 04
23 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 04
24 Toupalik Adam Elkov-Kasper + 04
25 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 04
26 Watson Sam Groupama-FDJ Conti + 04
27 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 04
28 De Laat Jasper Team TWC De Kempen Valkenswaard + 04
29 Fretin Milan Sport Vlaanderen-Baloise + 04
30 Crockett Finn Ribble Weldtite Pro Cycling + 04
31 Van Ekeren Niels Metec-Solarwatt p/b Mantel + 04
32 Perry Ben WiV SunGod + 04
33 Donaldson Robert Great Britain + 04
34 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 04
35 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 04
36 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team + 04
37 Wood Reece WiV SunGod + 04
38 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 04
39 Vanoverschelde Kobe Tarteletto-Isorex + 04
40 Culverwell Sam Trinity Racing + 04
41 Wilksch Hannes Development Team DSM + 04
42 Bierkens Tim Allinq Continental Cyclingteam + 04
43 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 12
44 Whitehead Josh WiV SunGod + 12
45 Brown Jim WiV SunGod + 12
46 De Wilde Gilles Sport Vlaanderen-Baloise + 12
47 Slock Liam Lotto Soudal U23 + 12
48 Huys Branko Lotto Soudal U23 + 12
49 Hesters Jules Sport Vlaanderen-Baloise + 12
50 Peters Alex Ribble Weldtite Pro Cycling + 12
51 De Vylder Lindsay Sport Vlaanderen-Baloise + 12
52 Zahalka Matej Elkov-Kasper + 12
53 Otruba Jakub Elkov-Kasper + 12
54 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 12
55 Van der Meer Nick VolkerWessels Cycling Team + 12
56 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 18
57 Quick Blake Trinity Racing + 18
58 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 37
59 Colman Alex Sport Vlaanderen-Baloise + 37
60 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 37
61 Lamb Ross Ribble Weldtite Pro Cycling + 48
62 Kers Koos Jeroen Team TWC De Kempen Valkenswaard + 01:31
63 Staniszewski Daniel HRE Mazowsze Serce Polski + 01:31
64 Godart Bo X Speed United Continental + 01:49
65 Roelen Jaap Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:49
66 Roesems Siebe Trinity Racing + 01:49
67 Clayton Damien WiV SunGod + 01:49
68 Keup Pierre-Pascal Team Lotto-Kern Haus + 01:49
69 Van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:49
70 Vandepitte Nathan Bingoal-WB Development Team + 01:49
71 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:49
72 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 01:49
73 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 01:49
74 Deweirdt Siebe Elevate p/b Home Solution Soenens + 01:53
75 Balfour Stuart Ribble Weldtite Pro Cycling + 01:57
76 Rasch Jasper À Bloc CT + 03:36
77 Van Lingen Gerrie Jegg-DJR Academy + 05:16
78 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 05:16
79 Habets Jordan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 05:16
80 Tuscano Alessandro Bingoal-WB Development Team + 05:16
81 van Schipstal Guus Team TWC De Kempen Valkenswaard + 05:16
82 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 05:16
83 Van Oorschot Robin Willebrord Wil Vooruit + 05:16
84 Gademan Sam Allinq Continental Cyclingteam + 05:16
85 Hohmann Lars Metec-Solarwatt p/b Mantel + 05:16
86 Rootkin-Gray Jack Great Britain + 05:16
87 Vercauteren Maxime Team TWC De Kempen Valkenswaard + 05:16
88 Lambrecht Michiel Bingoal-WB Development Team + 05:16
89 Deckers Angel Minerva Cycling Team + 05:16
90 Appel Stijn À Bloc CT + 05:20
91 Day Tom Elevate p/b Home Solution Soenens + 05:20
92 Tidball William Great Britain + 05:20
93 Reha Filip Elkov-Kasper + 05:20
94 Brough Jack Great Britain + 05:20
95 Giddings Joshua Great Britain + 05:20
96 Theiler Ole Team Lotto-Kern Haus + 05:20
97 Celi Harm Jegg-DJR Academy + 05:20
98 De Leng Mathijs Jegg-DJR Academy + 05:20
99 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 05:20
100 Wenzel Mats Leopard Pro Cycling + 05:20
101 Kärsten Moritz Development Team DSM + 05:20
102 Houtekier Justin Minerva Cycling Team + 05:20
103 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 05:20
104 Verhofstadt Thibau Tarteletto-Isorex + 05:20
105 Reuvers Kevin Willebrord Wil Vooruit + 05:20
106 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 05:20
107 Van Der Horst Dennis Allinq Continental Cyclingteam + 05:20
108 Pickering Finlay Groupama-FDJ Conti + 05:26
109 MacLeod Callum À Bloc CT + 05:26
110 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 05:26
111 Turnbull Carter Trinity Racing + 05:26
112 Kroonen Max VolkerWessels Cycling Team + 05:26
113 Van Breussegem Elias Tarteletto-Isorex + 05:26
114 Eyskens Jeroen Tarteletto-Isorex + 05:26
115 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 05:36
116 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 05:53
DNF Eefting Roy Allinq Continental Cyclingteam
DNF Rouffaer Lars Allinq Continental Cyclingteam
DNF Vliek Mike Allinq Continental Cyclingteam
DNF Bernard Thibaut Bingoal-WB Development Team
DNF Lowie Theo Bingoal-WB Development Team
DNF Brinkman Joost Development Team DSM
DNF Eddy Patrick Development Team DSM
DNF Reinderink Pepijn Development Team DSM
DNF Ursella Lorenzo Development Team DSM
DNF Hulsmans Senne Elevate p/b Home Solution Soenens
DNF Ladang Miguel Elevate p/b Home Solution Soenens
DNF Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution Soenens
DNF Babor Daniel Elkov-Kasper
DNF Neuman Dominik Elkov-Kasper
DNF Toupalik Jakub Elkov-Kasper
DNF Birrell Ross Great Britain
DNF Nilsson-Julien Oscar Great Britain
DNF Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Prokopyszyn Filip HRE Mazowsze Serce Polski
DNF De Schepper Ward Jegg-DJR Academy
DNF Koops Thijs Jegg-DJR Academy
DNF Peetoom Nelson Jegg-DJR Academy
DNF Rasenberg Martijn Jegg-DJR Academy
DNF Boos Benjamin Leopard Pro Cycling
DNF Rice Matthew Lotto Soudal U23
DNF Vandenbranden Noah Lotto Soudal U23
DNF Ponsaerts Thibaut Minerva Cycling Team
DNF Vandevelde Yentl Minerva Cycling Team
DNF Peckover Ollie Ribble Weldtite Pro Cycling
DNF Walters Red Ribble Weldtite Pro Cycling
DNF Teugels Lennert Tarteletto-Isorex
DNF Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus
DNF Kuhn Jan Team Lotto-Kern Haus
DNF Koop Jos Team TWC De Kempen Valkenswaard
DNF Loman Mathijs Team TWC De Kempen Valkenswaard
DNF Vermeulen Jordy Team TWC De Kempen Valkenswaard
DNF Nerurkar Lukas Trinity Racing
DNF Schrettl Marco Trinity Racing
DNF Andersen Idar Uno-X DARE Development Team
DNF Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team
DNF Dalby Simon Uno-X DARE Development Team
DNF Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team
DNF De Vos Youp VolkerWessels Cycling Team
DNF Gibson Matthew WiV SunGod
DNF Biemans Hein Willebrord Wil Vooruit
DNF Heijnen Philip Willebrord Wil Vooruit
DNF Randeraat Ruben Willebrord Wil Vooruit
DNF Romers Boris Willebrord Wil Vooruit
DNF Van Krimpen Arno Willebrord Wil Vooruit
DNF Bardi Jack X Speed United Continental
DNF Borgers Gilles X Speed United Continental
DNF Teasdale Josh X Speed United Continental
DNF Ubhan Mohit X Speed United Continental
DNF van der Veekens Mel À Bloc CT

Information