Front Races Teams Riders Ranking

CX - Heusden-Zolder u23 | 2019 Results

Information Results

Main page

Results

Pos Name Team Time
01 Kevin Kuhn - 50:05
02 Antoine Benoist Corendon - Circus + 05
03 Loris Rouiller Corendon - Circus + 05
04 Niels Vandeputte Iko-Beobank + 05
05 Tim Van Dijke ZRTC Theo Middelkamp + 06
06 Jakob Dorigoni Team Colpack + 06
07 Thomas Mein Tarteletto-Isorex Cyclocrossteam + 06
08 Thomas Bonnet Vendée U + 39
09 Jarno Bellens Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 39
10 Pim Ronhaar Callant-Doltcini CT + 39
11 Toon Vandebosch Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 50
12 Ryan Cortjens - + 53
13 Mees Hendrikx - + 53
14 Joran Wyseure Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 54
15 Anton Ferdinande Marlux - Bingoal + 1:05
16 Andreas Goeman Telenet - Fidea Lions + 1:10
17 Filippo Fontana - + 1:10
18 Ben Tulett Willebrord Wil Vooruit Juniors + 1:20
19 Jelle Camps Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 1:22
20 Ivan Feijoo Alberte Nesta-Skoda Alecar + 1:22
21 Josef Jelinek - + 1:22
22 Gage Hecht Aevolo Cycling + 1:23
23 Lane Maher CCB Racing + 1:35
24 Eric Brunner 303 Project + 1:43
25 Alex Morton - + 1:54
26 Antonio Folcarelli CX-Italia + 1:54
27 Wout Vervoort Iko-Beobank + 1:55
28 Timo Kielich Iko-Beobank + 2:14
29 Bart Artz Orange Babies Cycling Team + 2:15
30 Luca Schatti - + 2:23
31 Gerben Kuypers Tarteletto-Isorex Cyclocrossteam + 2:36
32 Lewis Askey Backstedt Cycling + 2:50
33 Quentin Navarro - + 3:00
34 Kyle Agterberg WC Eemland-Smartdry + 3:09
35 Tomas Kopecky Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 3:15
36 Jan Sommer - + 3:21
37 Gonzalo Inguanzo Team Teika-GSPort-BH + 3:39
38 Brody Sanderson - + 3:42
39 David Conroy Ind-IRL + 3:42
40 Lois Dufaux Akros-Thömus + 3:54
41 Mickaël Crispin Hennebont Cyclisme + 3:58
42 Matthieu Legrand Team Peltrax-CSD + 3:58
43 Jakub Riman Ind-Cze + 4:09
44 Hijiri Oda Yowamushi Pedal Cycling Team + 4:47
45 Tomas Jezek - + 5:31
46 Malcolm Barton - + 5:46
47 Mads Høiberg Klinke Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 5:59
48 Matteo Oberteicher - + 6:17
49 Sam Noel - + 6:46
50 Raphael Kockelmann Team Differdange-GeBa
51 Marco Oberteicher RG VOLVO Markötter-Team
52 Ren Tsumita SNEL CYCLOCROSS TEAM
53 Elias Nilsson -
54 Lukas Mörtsell Rörfors -
55 Gregory Kalashnikov -
DNF Felix Stehli Akros-Thömus Development Team
DNF Ben Turner Iko-Beobank
DNF Karel Camrda Jun-Czech
DNF Ryan Kamp Marlux - Bingoal
DNF Yentl Bekaert Telenet - Fidea Lions
DNF Théo Thomas Van Rysel-AG2R La Mondiale
Information
Nations Belgium
Date December 26th
CAT CX: CDM