Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Vuelta a Venezuela

2020

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time
01 Orluis Aular Venezuela 12:41:35
02 Roniel Campos Team Atlético Venezuela + 28
03 Yurgen Ramirez NR Osorio-Mu TRaining + 58
04 Henry Meneses Deportivo Tachira-JHS + 01:13
05 Jeison Rujano Venezuela Pais Futuro-Fina Arroz + 01:14
06 Pedro Sequera Team Atlético Venezuela + 01:19
07 Jorge Abreu JS Cycling Colombina + 01:32
08 Jimmi Briceno Team Gregarios + 01:32
09 Luis Pinto Team Atlético Venezuela + 01:33
10 Cesar Sanabria Bic.Castilla-Trek-Miranda + 01:38
11 Carlos Galviz Deportivo Tachira-JHS + 01:40
12 Yorman Fuentes Serv.Ferr.La Roca-Esc.W.Garcia + 01:57
13 Xavier Nieves Venezuela Pais Futuro-Fina Arroz + 02:04
14 Luis Mora JS Cycling Colombina + 02:35
15 Robert Sierra Venezuela Pais Futuro-Fina Arroz + 02:39
16 Jose Alarcon Deportivo Tachira-JHS + 02:45
17 German Rincon Venezuela Pais Futuro-Fina Arroz + 03:00
18 Jesus Villegas Venezuela + 03:20
19 Daniel Gomez Team Atlético Venezuela + 03:48
20 Jhon Nava Deportivo Tachira-JHS + 04:32
21 Maximo Rojas Venezuela + 05:09
22 Andres Castillo Vencedores De Cojedes + 05:15
23 Giorgio Landaeta Team Degio Five DG5 + 05:27
24 Luis Antonio Gomez Urosa Carabobo Team + 07:19
25 Wilmer Bravo Confit.El Loro-Fund.Samuel Vilamiza + 09:29
26 Ronald Gonzalez Serv.Ferr.La Roca-Esc.W.Garcia + 12:53
27 Emmanuel Viloria JAJOMTB Indet Trujillo + 14:10
28 Hector Nieves Fundacion Ciclocorse + 14:11
29 Angel Rivas Bic.Castilla-Trek-Miranda + 15:41
30 Luis Miguet Vencedores De Cojedes + 16:05
31 Marco Rojas Nueva Esparta + 17:14
32 Luis Garcia Fundacion Ciclocorse + 17:21
33 Luis Mascopolo Guasa Bike Ecoplas Merida + 17:22
34 Brayan Revete Team Degio Five DG5 + 18:22
35 William Linares JAJOMTB Indet Trujillo + 18:40
36 Neomar Betancourt JS Cycling Colombina + 18:41
37 Jorge Viera JAJOMTB Indet Trujillo + 19:08
38 Jean Franco Farnetano Team Degio Five DG5 + 22:43
39 Rodolfo Diaz Fundacion Ciclocorse + 22:52
40 Delvis Materano JAJOMTB Indet Trujillo + 23:05
41 Brayan Monsalve NR Osorio-Mu TRaining + 23:44
42 Juan Aponte Confit.El Loro-Fund.Samuel Vilamiza + 25:29
43 Angel Pulgar Team Atlético Venezuela + 26:06
44 Johan Sanchez Team Degio Five DG5 + 27:49
45 Tomas Teresen JS Cycling Colombina + 29:28
46 Ruperto Pena Guasa Bike Ecoplas Merida + 33:28
47 Elver Vivas Deportivo Tachira-JHS + 34:11
48 Adrian Fernandez Serv.Ferr.La Roca-Esc.W.Garcia + 36:29
49 Franklin Diaz Fundacion Ciclocorse + 36:54
50 Darvinson Molina NR Osorio-Mu TRaining + 37:03
51 Hector Gonzalez Nueva Esparta + 39:42
52 Reinaldo Arocha Serv.Ferr.La Roca-Esc.W.Garcia + 40:08
53 Jesus Aular Carabobo Team + 40:09
54 Jose Piamo Serv.Ferr.La Roca-Esc.W.Garcia + 40:32
55 Ramon Caballero Guasa Bike Ecoplas Merida + 41:06
56 Jorge Diaz Guasa Bike Ecoplas Merida + 43:40
57 Jesus Nieves Fundacion Ciclocorse + 45:02
58 Jose Garcia Toledo Serv.Ferr.La Roca-Esc.W.Garcia + 45:27
59 Frank Salvatierra Carabobo Team + 45:29
60 Rafael Gomez Nueva Esparta + 48:49
61 Jose Nova Guasa Bike Ecoplas Merida + 48:55
62 Jose Machado Team Gregarios + 56:44
63 Cain Marin Nueva Esparta + 58:42
64 Cesar Flores Confit.El Loro-Fund.Samuel Vilamiza + 01:02:34
65 Rommy Roa Team Degio Five DG5 + 01:07:43
DNF Kilbel Azocar CC Futuro Sobre Ruedas
DNF Neomar Cedeno CC Futuro Sobre Ruedas
DNF Deimel Niebles CC Futuro Sobre Ruedas
DNF Yenderson Useche CC Futuro Sobre Ruedas
DNF Juan Hernandez CC Leonardo Sierra
DNF Edgardo Molina CC Leonardo Sierra
DNF Sergio Munoz CC Leonardo Sierra
DNF Jackson Sierra CC Leonardo Sierra
DNF Josue Sosa CC Leonardo Sierra
DNF Alexander Villasmil CC Leonardo Sierra
DNF Johan Duran Guasa Bike Ecoplas Merida
DNF Robert Alvarez Inv Mahanaim Portugesa
DNF Edgar Hurtado Inv Mahanaim Portugesa
DNF William Paredes Inv Mahanaim Portugesa
DNF Hector Pinto Inv Mahanaim Portugesa
DNF Jose Chacon JS Cycling Colombina
DNF Alfredo Teresen JS Cycling Colombina
DNF Junior Romero Nueva Esparta
DNF Francisco Lopez Vencedores De Cojedes
DNF Tibaldo Martinez Vencedores De Cojedes
DNF Eduardo Nieves Vencedores De Cojedes
DNF José Rujano Venezuela
DNF Nelson Camargo Bic.Castilla-Trek-Miranda
DNF Jose Castillo Bic.Castilla-Trek-Miranda
DNF Romer Medina Bic.Castilla-Trek-Miranda
DNF Jose Andres Diaz Santil Carabobo Team
DNF Carlos Garcia Carabobo Team
DNF Klever Pineda Carabobo Team
DNF Ramon Nieves Confit.El Loro-Fund.Samuel Vilamiza
DNF Yonathan Salinas Deportivo Tachira-JHS
DNF Julio Herrera Fundacion Ciclocorse
DNF Julio Blanco JAJOMTB Indet Trujillo
DNF Enderson Saez JAJOMTB Indet Trujillo
DNF Pedro Gutierrez NR Osorio-Mu TRaining
DNF Fredy Rico NR Osorio-Mu TRaining
DNF Omar Ruiz NR Osorio-Mu TRaining
DNF Luis Cesar Colmenarez Gomez Team Atlético Venezuela
DNF Luis Barrios Team Cafetin la MIna Portuguesa
DNF Jean Higuera Team Cafetin la MIna Portuguesa
DNF Jhonny Hurtado Team Cafetin la MIna Portuguesa
DNF Pedro Lopez Team Cafetin la MIna Portuguesa
DNF Jorge Alvarado Team Degio Five DG5
DNF Hersony Canelon Team Gregarios
DNF Danny Carvajal Team Gregarios
DNF Jose Mendoza Team Gregarios
DNF Karlos Pacheco Team Gregarios
DNF Franklin Chacon Venezuela Pais Futuro-Fina Arroz
DNF Leonel Quintero Venezuela Pais Futuro-Fina Arroz
Information
Nation Venezuela
Date November 18-22
CAT NE