Front Races Teams Riders Ranking Fantasy

CX - Nobeyama I

2019

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time
01 Emil Hekele - 1:02:21
02 Kohei Maeda Yowamushi Pedal Cycling Team + 23
03 Kotaro Murakami - + 26
04 Hikaru Kosaka Utsunomiya Blitzen + 32
05 Yu Takenouchi - + 33
06 Kota Yokoyama Shimano Racing Team + 34
07 Kevin Bradford-Parish - + 44
08 Hijiri Oda Yowamushi Pedal Cycling Team + 1:48
09 Kohei Yamamoto - + 2:09
10 Ryo Takeuchi FUKAYA Racing + 3:20
11 Toki Sawada Team Bridgestone Cycling + 3:42
12 Atsushi Maruyama - + 4:19
13 Hiroaki Kaneko Suwako Racing Team + 4:59
14 Asahi Miyazu - + 5:13
15 Michael Owens VeloSelect-Apogee + 5:29
16 Gregory Gunsalus - + 5:39
17 Ataru Higo Igname Shinano Yamagata + 5:46
18 Tomohiro Saito Team Giant + 5:56
19 Ryohei Komori Matrix Powertag + 5:58
20 Daisuke Yamada Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello + 6:18
21 Kota Horikawa Ritsumeikan University + 6:33
22 Daniel Taylor Kern Flanders racing + 6:42
23 Masayuki Goda AX cyclocorss team + 7:06
24 Ren Tsumita SNEL CYCLOCROSS TEAM + 7:31
25 Yuta Sagawa Honda Tochigi + 7:44
26 Makoto Aoki Fiets Groen - Nihon Robotics + 8:10
27 Taiga Hirahara F(t) Kirinzan Racing
28 Yuki Iwata -
29 Shuhei Yanai Japan Deaf Cycling Association
30 Shun Matsumoto -
31 Ryoji Toya Iwaishokai Racing
32 Koji Mukoyama A-Pad Cycling Team
33 Shintaro Nakama -
34 Camden Brooks -
35 Masanori Kosaka Suwako Racing Team
36 Seisuke Kobayashi Subaru Cycling Team
37 Masaru Nakazato Rapha Cycling Club
38 Masahiro Watanabe -
39 Togo Kubota -
40 Yoshinori Suzuki SNEL CYCLOCROSS TEAM
41 Yasuhiro Yoshida Fiets
42 Tatsuyoshi Nakamura Chuo University
43 Toshiki Kokubo -
44 Kengo Shigeta Team Cuore
45 Tsutomu Yuasa GIANT INTERNAL FELLOWS TEAM
46 Yuki Misawa Nihon University
47 Toshihide Sato eNShare - Eldorado
48 Daiki Kojima SNEL CYCLOCROSS TEAM
49 Masato Samata -
50 Aoki Kawano -
51 Kentaro Yoshimoto -
52 Matthew Owens VeloSelect-Apogee
53 Kazuya Saito Team Silkroad
54 Kentaro Matsuda -
55 Michinari Takagi Tokyo Ventos
56 Kohei Ando Team SHIDO
57 Kentaro Eshita -
58 Susumu Morishita -
59 Yusuke Yoshizawa Team SHIDO
60 Yutaka Kunii -
61 Sho Suzuki -
62 Masaaki Kobayashi -
63 Kazuchika Hirohato -
64 Yoshihiro Funayama A-Pad Cycling Team
65 Kenichi Masuda Team SHIDO
66 Koji Orihashi Wangan Cycling United
67 Kosuke Hirai EQADS
68 Naoki Ogata Saitama Cycle Project
69 Kenji Maruyama -
70 Katsuhisa Baba Jitenshanomori
71 Tomoki Noguchi Suwako Racing Team
72 Masanori Kuniyoshi -
73 Kei Takada Champion System Japan Test Team
74 Hiroyuki Ando -
75 Yusuke Yamagishi -
76 So Okura Team YOU CAN
77 Yuta Tomiya -
78 Jin Kanai -
79 Fraser Young -
80 Yuki Kobayashi -
81 Shota Yoda Nihon University
82 Kosuke Kiyama -
83 Shinsuke Kozai Fiets Groen - Nihon Robotics
84 Kenichi Ii -
85 Tomohiro Nakano -
86 Ryoji Nemoto -
87 Kenji Yamada Suwako Racing Team
88 Takafumi Harada Pinazou Test Team
89 Takashi Amaike -
90 Nobuyuki Tanaka Euro-Works Racing
91 Tadashi Nakagawa -
92 Yu Matsuo Igname Shinano Yamagata
93 Hideo Sato On The Road
94 Taiki Hosoya -
95 Hirohisa Yamaguchi Acqua Tama
96 Fumiaki Sato -
97 Masashi Matsui -
DNF Hiro Goto -
DNF Mitsuru Ohara -
DNF Yoshiki Yamada -
Information
Nation Japan
Date November 23
CAT CX: C2