Vuelta al Táchira - 2021

Overall Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Roniel Campos Team Atlético Venezuela 23:36:1440
02 Oscar Sevilla Team Medellin - EPM + 02:3130
03 Danny Osorio Orgullo Paisa + 05:3225
04 Santiago Umba Androni Giocattoli-Sidermec + 07:3520
05 Daniel Muñoz Androni Giocattoli-Sidermec + 10:4815
06 Jose Alarcon Deportivo Tachira-JHS + 11:0210
07 Yorman Fuentes Vit Osorio GW + 12:115
08 Yonathan Salinas Team Atlético Venezuela + 13:263
09 Manuel Medina Team Atlético Venezuela + 13:543
10 Sebastian Castano Orgullo Paisa + 16:543
11 Nelson Camargo Deportivo Tachira-JHS + 21:16
12 Yurgen Ramirez Venezuela Pais Futuro + 24:08
13 Anderson Paredes Best PC Ecuador + 25:47
14 Luis Mora Team Osorio Grupo Ciclismo + 27:15
15 Carlos Galviz Deportivo Tachira-JHS + 27:29
16 Simon Pellaud Androni Giocattoli-Sidermec + 29:39
17 Ronald Gonzalez Team Osorio Grupo Ciclismo + 30:13
18 José Rujano Team Osorio Grupo Ciclismo + 31:37
19 Jhon Nava Deportivo Tachira-JHS + 32:54
20 Jorge Abreu Team Atlético Venezuela + 37:01
21 Franklin Chacon Venezuela Pais Futuro + 37:07
22 Alexander Gil Orgullo Paisa + 41:05
23 Darwin Contreras Lotería del Táchira + 41:47
24 Jonathan Camargo Tierra Tachinese + 42:10
25 Ruben Flores Tierra Tachinese + 42:37
26 Edgardo Molina Ultrabikes E-Specialised + 44:14
27 Fredy Rico Venezuela Pais Futuro + 48:06
28 Jeferson Mantilla Team Raul Saavedra + 48:48
29 Brayan Sanchez Team Medellin - EPM + 48:53
30 Yilber Ramirez Venezuela + 49:49
31 Henry Meneses Deportivo Tachira-JHS + 49:58
32 Eduin Becerra Vit Osorio GW + 52:24
33 Pedro Sequera Team JS Cycling + 59:19
34 Walter Vargas Team Medellin - EPM + 59:24
35 Angel Diosmede Rivas Molina Team Osorio Grupo Ciclismo + 01:03:03
36 Jose Chacon Team JS Cycling + 01:05:21
37 Juan Ruiz JAJOMTB Indet Trujillo + 01:07:04
38 Jose Mendoza Team Osorio Grupo Ciclismo + 01:07:27
39 Daniel Gomez Team JS Cycling + 01:07:33
40 Johan Canaveral Team Gesprom + 01:08:38
41 Kevin Roa Lotería del Táchira + 01:08:42
42 Daniel Abreu Team JS Cycling + 01:10:28
43 Johan Jaimes Guerreros Del Norte + 01:10:48
44 Jhonatan Restrepo Androni Giocattoli-Sidermec + 01:11:43
45 Jose Hernandez Team Medellin - EPM + 01:14:22
46 Edison Muñoz Orgullo Paisa + 01:18:46
47 Bryan Jimenez Team Gesprom + 01:21:27
48 Cristian Talero Team Herrera H y F + 01:23:02
49 Alessandro Monaco Bardiani CSF Faizanè + 01:27:38
50 Bernardo Suaza Team Medellin - EPM + 01:27:52
51 Jeison Rujano Team Osorio Grupo Ciclismo + 01:30:29
52 Duban Bobadilla Team Herrera H y F + 01:31:09
53 Pedro Gutierrez Venezuela Pais Futuro + 01:33:05
54 Kevin Rivera Bardiani CSF Faizanè + 01:33:09
55 Fabio Duarte Team Medellin - EPM + 01:33:12
56 Filippo Zaccanti Bardiani CSF Faizanè + 01:33:27
57 Luis Mascopolo Club Guasa Bike Ecoplas + 01:34:54
58 Yoandri Rubio Tierra Tachinese + 01:37:21
59 Alexander Villasmil Ultrabikes E-Specialised + 01:37:35
60 Xavier Nieves Venezuela Pais Futuro + 01:38:27
61 Jorge Amadid Castelblanco Panama + 01:42:41
62 Gregory Guevara Venezuela + 01:43:12
63 Omar Ruiz Fina Arroz MU Training + 01:43:33
64 Johan Colon Orgullo Paisa + 01:47:32
65 Sebastian Ruiz Team Herrera H y F + 01:48:59
66 Jose Castillo Team Atlético Venezuela + 01:49:48
67 Alex Strah Mendez Panama + 01:52:20
68 Giovanni Lonardi Bardiani CSF Faizanè + 01:52:30
69 Nolberto Ezequiel Hernandez Panama + 01:52:38
70 Jesus Villegas Team JS Cycling + 01:57:02
71 Neubery Castano Tierra Tachinese + 01:58:50
72 Cristian Rios Team Gesprom + 01:58:53
73 Filippo Tagliani Androni Giocattoli-Sidermec + 01:59:57
74 Cesar Sanabria Team JS Cycling + 02:00:31
75 Carlos Torres Deportivo Tachira-JHS + 02:04:19
76 Johan Sanchez Revivir Gob DC Yokosuna + 02:04:33
77 Matteo Malucelli Androni Giocattoli-Sidermec + 02:05:16
78 Nicolas Dalla Valle Bardiani CSF Faizanè + 02:06:54
79 Raul Andres Saavedra Team Raul Saavedra + 02:08:54
80 Isaac Simón Yaguaro Flores Vit Osorio GW + 02:10:25
81 Pedro Antonio Jerez Guerreros Del Norte + 02:18:41
82 Brayan Clavijo Team Herrera H y F + 02:18:56
83 Alixon Zambrano Agrofan Triple Tachira + 02:24:06
84 Alberto Ramos Team Gesprom + 02:24:11
85 Brayan Revete Fina Arroz MU Training + 02:26:30
86 Rudy Germoso Team Gesprom + 02:30:06
87 Sebastian Novoa Best PC Ecuador + 02:34:47
88 Nelson Johan Millan Team Raul Saavedra + 02:38:32
89 Juan Sebastian Saavedra Team Raul Saavedra + 02:41:09
90 Ruben Ibarra Agrofan Triple Tachira + 02:42:22
91 Jorge Viera JAJOMTB Indet Trujillo + 02:48:11
92 Enderson Saez JAJOMTB Indet Trujillo + 03:10:53
93 Luis Garcia Venezuela + 03:15:00
DNF Ramon Caballero Club Guasa Bike Ecoplas
DNF William Galvis Club Guasa Bike Ecoplas
DNF Jose Nova Club Guasa Bike Ecoplas
DNF Romny Roa Club Guasa Bike Ecoplas
DNF Elver Vivas Club Guasa Bike Ecoplas
DNF Davirson Molina Fina Arroz MU Training
DNF German Rincon Fina Arroz MU Training
DNF Alfredo Ajpacaja Guatemala
DNF Sergio Chumil Guatemala
DNF Alex Rony Julajuj Julajuj Guatemala
DNF Esdras Morales Guatemala
DNF Henry Sam Guatemala
DNF Mardoqueo Vasquez Guatemala
DNF Breyner Ayala Pamplona Osuna Sanki
DNF Alexis Beltran Pamplona Osuna Sanki
DNF Carlos Enrique Niño Pamplona Osuna Sanki
DNF Freddy Torres Pamplona Osuna Sanki
DNF Bolivar Espinosa Panama
DNF Cristofer Jurado Panama
DNF Randish Abdul Lorenzo Panama
DNF Rodolfo Diaz Revivir Gob DC Yokosuna
DNF Christofer Fonseca Revivir Gob DC Yokosuna
DNF Julio Herrera Revivir Gob DC Yokosuna
DNF Laurent Ibarra Revivir Gob DC Yokosuna
DNF Kleyver Nino Revivir Gob DC Yokosuna
DNF Hector Nieves Tierra Tachinese
DNF Ramon Nieves Tierra Tachinese
DNF Sergio Muñoz Ultrabikes E-Specialised
DNF Sergio S Muñoz Ultrabikes E-Specialised
DNF Yahir Quiroga Ultrabikes E-Specialised
DNF Jackson Sierra Ultrabikes E-Specialised
DNF Albert Carrero Venezuela
DNF Jose Andres Diaz Santil Venezuela
DNF Maximo Rojas Venezuela
DNF Juan Lazaro Vit Osorio GW
DNF Charlie Garcia Agrofan Triple Tachira
DNF Jean Higuera Agrofan Triple Tachira
DNF Andres Nava Agrofan Triple Tachira
DNF Frank Salvatierra Agrofan Triple Tachira
DNF Johnatan Cañaveral Bardiani CSF Faizanè
DNF Byron Guama Best PC Ecuador
DNF Martin López Best PC Ecuador
DNF Miguel Rodriguez Best PC Ecuador
DNF Pablo Emilio Carrero Nino Guerreros Del Norte
DNF Yosymar Jerez Guerreros Del Norte
DNF Edisson Quintero Guerreros Del Norte
DNF Julio Blanco JAJOMTB Indet Trujillo
DNF William Linares JAJOMTB Indet Trujillo
DNF Emmanuel Viloria JAJOMTB Indet Trujillo
DNF Jorge Alvarado Lotería del Táchira
DNF Anderson Arevalo Lotería del Táchira
DNF Ramon Marquez Lotería del Táchira
DNF Kevin Cano Orgullo Paisa
DNF Luis Pinto Team Atlético Venezuela
DNF Pablo Reyes Team Gesprom
DNF Jose Luis Cuellar Team Herrera H y F
DNF Dylan Ruiz Team Herrera H y F
DNF John Arnold Cocunubo Team Raul Saavedra
DNF Mykel Parra Team Raul Saavedra
DNF Jimmi Briceno Venezuela Pais Futuro
Information
Nation Venezuela
Date 17th - 24th January
CAT 2.2
Other
Embed Results