Arno Wallaard Mem. - 2022

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Elmar Reinders Riwal Cycling Team 4:16:0040
02 Maikel Zijlaard VolkerWessels Cycling Team + 0030
03 Tobias Kongstad Restaurant Suri-Carl Ras + 0025
04 Rasmus Bøgh Wallin Restaurant Suri-Carl Ras + 0320
05 Daan Van Sintmaartensdijk VolkerWessels Cycling Team + 0315
06 Rory Townsend WiV SunGod + 0310
07 Magnus Bak Klaris Restaurant Suri-Carl Ras + 075
08 Mathias Larsen Restaurant Suri-Carl Ras + 573
09 Martijn Budding Riwal Cycling Team + 1:303
10 Jasper Rasch À Bloc CT + 1:303
11 Matthew Bostock WiV SunGod + 1:30
12 Jim Brown WiV SunGod + 1:30
13 Alexander Salby Riwal Cycling Team + 1:30
14 Tom Sexton Bolton Equities Black Spoke + 1:30
15 Tim Bierkens Allinq Continental Cyclingteam + 1:30
16 Maxime De Poorter Tarteletto-Isorex + 1:30
17 Lars Hohmann Metec-Solarwatt p/b Mantel + 1:30
18 Roel Van Sintmaartensdijk VolkerWessels Cycling Team + 1:30
19 Roan Konings Metec-Solarwatt p/b Mantel + 1:30
20 Sander Lemmens Tarteletto-Isorex + 1:30
21 Stijn Siemons Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 1:30
22 Jaap Roelen Metec-Solarwatt p/b Mantel + 1:30
23 Jelle Johannink Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 1:30
24 Jord Baak VolkerWessels Cycling Team + 1:30
25 Redmar Dijkman John Deere Cycling Team - NWVG + 1:30
26 Boris Romers Willebrord Wil Vooruit + 1:30
27 Thomas Mijnsbergen Metec-Solarwatt p/b Mantel + 1:30
28 Nils Wolfenbuttel VolkerWessels Cycling Team + 1:30
29 Jardi Christiaan Van Der Lee Willebrord Wil Vooruit + 1:30
30 Théo Bonnet Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 1:30
31 James Fouche Bolton Equities Black Spoke + 1:30
32 Stefan Verhoeff GRC Jan Van Arckel + 1:30
33 Guus van Schipstal Team TWC De Kempen Valkenswaard + 1:30
34 Bram Dissel BEAT Cycling + 1:30
35 Matthijs Büchli BEAT Cycling + 1:30
36 Harm Celi Jegg-DJR Academy + 1:30
37 Roy Hoogendoorn Willebrord Wil Vooruit + 1:30
38 Melvin Drost Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 1:30
39 Noel Luitjen GRC Jan Van Arckel + 1:30
40 Jasper De Laat Team TWC De Kempen Valkenswaard + 1:30
41 Reece Wood WiV SunGod + 1:30
42 Tijn Louwerensen Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 1:30
43 Jochem Kerckhaert BEAT Cycling + 1:30
44 Robin Lowik Allinq Continental Cyclingteam + 1:30
45 Alexander Arnt Hansen Restaurant Suri-Carl Ras + 1:30
46 Mike Schuch À Bloc CT + 1:30
47 Angelo Van Den Bossche Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 1:30
48 Jente Klaver VolkerWessels Cycling Team + 1:30
49 Loïc Bettendorff Riwal Cycling Team + 1:30
50 Kars Ten Boske Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 1:30
51 Kevin Reuvers Willebrord Wil Vooruit + 1:30
52 Jarri Stravers GRC Jan Van Arckel + 1:30
53 Mathijs De Leng Jegg-DJR Academy + 1:30
54 Lennart Van Houwelingen GRC Jan Van Arckel + 1:30
55 Witten Anthonise DRC de Mol + 1:30
56 Steyn van der Veen Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 1:30
57 Antti-Jussi Juntunen À Bloc CT + 1:30
58 Lars Loohuis À Bloc CT + 1:30
59 Jan Temmen Team Dauner | AKKON + 1:30
60 Bram Van Herk GRC Jan Van Arckel + 1:30
61 Morten Nørtoft Riwal Cycling Team + 1:30
62 Logan Currie Bolton Equities Black Spoke + 1:30
63 Ben Perry WiV SunGod + 1:30
64 Rob Scott WiV SunGod + 1:30
65 Jacob Buijk DRC de Mol + 1:30
66 Sam Gademan Allinq Continental Cyclingteam + 1:30
67 Torsten Demeyere Tarteletto-Isorex + 1:30
68 Tim Marsman Metec-Solarwatt p/b Mantel + 1:30
69 Arne Peters Allinq Continental Cyclingteam + 1:30
70 Luuk Herben À Bloc CT + 1:30
71 Stef Krul John Deere Cycling Team - NWVG + 1:30
72 Axel Van Der Tuuk Metec-Solarwatt p/b Mantel + 1:30
73 Martins Pluto À Bloc CT + 1:30
74 Elias Van Breussegem Tarteletto-Isorex + 1:30
75 Bert-Jan Lindeman VolkerWessels Cycling Team + 1:30
76 Stijn Daemen BEAT Cycling + 2:01
77 Damien Clayton WiV SunGod + 2:02
78 Maarten Vierhout Allinq Continental Cyclingteam + 2:58
79 James Oram Bolton Equities Black Spoke + 3:24
80 Tom Smeets Jegg-DJR Academy + 3:38
81 Ofke Teekens Willebrord Wil Vooruit + 3:42
82 Mitchel Fitzsimons Bolton Equities Black Spoke + 3:42
83 Sven Mulder Jegg-DJR Academy + 3:42
84 Richard Habermann AC Sparta Praha + 4:17
85 Mike Dogterom John Deere Cycling Team - NWVG + 4:17
86 Dominik Weiss Saris Rouvy Sauerland Team + 4:17
87 Huub Artz Metec-Solarwatt p/b Mantel + 6:01
88 Ivan Centrone Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 6:02
89 Simon Daniels Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 6:04
90 Yanick De Vos Team TWC De Kempen Valkenswaard + 6:26
DNF Nils Sinschek À Bloc CT
DNF Jan Brnak AC Sparta Praha
DNF Dominik Horak AC Sparta Praha
DNF Tomas Kalojiros AC Sparta Praha
DNF Ronald Ligtenberg AC Sparta Praha
DNF Jan Ryba AC Sparta Praha
DNF Adne Koster Allinq Continental Cyclingteam
DNF Jasper Schouten Allinq Continental Cyclingteam
DNF Jente Boons BEAT Cycling
DNF Jordy Bouts BEAT Cycling
DNF Lucas Janssen BEAT Cycling
DNF Jarno Dorst DRC de Mol
DNF Sander Lodder DRC de Mol
DNF Mickey Schuller DRC de Mol
DNF Rick Van Der Poel DRC de Mol
DNF Casper Van der Wulp DRC de Mol
DNF Matthis Dethy Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
DNF Philippe Fievez Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
DNF Ruben Blom GRC Jan Van Arckel
DNF Joost Van Der Hoogt GRC Jan Van Arckel
DNF Thijs Brouwer Jegg-DJR Academy
DNF Tim Sanders Jegg-DJR Academy
DNF Quinten Veling Jegg-DJR Academy
DNF Jitse Breeuswsma John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Sven de Haan John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Lars Punter John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Karsten Veen John Deere Cycling Team - NWVG
DNF Kevin Coster Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Pim Funken Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Dylan Grobbink Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Beau Van Izerloo Monda Vakantieparken-Ijsselstreek
DNF Oscar Bluhm Restaurant Suri-Carl Ras
DNF Søren Vosgerau Riwal Cycling Team
DNF Silas Koech Saris Rouvy Sauerland Team
DNF Ewan Mackie Saris Rouvy Sauerland Team
DNF Tim Neffgen Saris Rouvy Sauerland Team
DNF Evan Russell Saris Rouvy Sauerland Team
DNF Huub Deelstra Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Eskil Huiting Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Luuk Verbruggen Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Olav Wallinga Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Jarno Jordens Tarteletto-Isorex
DNF Kobe Vanoverschelde Tarteletto-Isorex
DNF Cory Greenberg Team Dauner | AKKON
DNF Tim-Oliver Kolschefsky Team Dauner | AKKON
DNF Byron Munton Team Dauner | AKKON
DNF Noe Ury Team Dauner | AKKON
DNF Wessel Coppelmans Team TWC De Kempen Valkenswaard
DNF Arne Jacobs Team TWC De Kempen Valkenswaard
DNF Sverre Senders Team TWC De Kempen Valkenswaard
DNF Frank Stijger Team TWC De Kempen Valkenswaard
DNF Ruben Randeraat Willebrord Wil Vooruit
DNF Sten Verzijl Willebrord Wil Vooruit
DNF Gilles Borgers X Speed United Continental
DNF Orian Falk-Dotan X Speed United Continental
DNF Daniel Koszela X Speed United Continental
DNF Connor Lambert X Speed United Continental
DNF Jaakko Sillankorva X Speed United Continental
Information
Nation Netherlands
Date 16th April
Distance 188.1 km
CAT 1.2
Other
Embed Results