FIRSTCYCLING
Amateur
Road
Amateur
Junior
Cyclocross
MTB
Track
Fantasy
Races & results
Teams
Ranking
Oostvlaamse Sluitingsprijs
Amateur, 10th October 2018, Belgium
Race info
Results
History
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
Results
Embed Results
Nations
Albania
Belgium
Colombia
Finland
France
Germany
Great Britain
Greece
India
Italy
Luxembourg
Netherlands
Norway
Sweden
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Stallaert
Joeri
1991
Vorarlberg - Santic
03:20:10
02
Riesebeek
Oscar
1992
Roompot - Ned.Loterij
+ 00
03
Debruyne
Glenn
1995
Home Solutions-Anmapa
+ 00
04
van Bakel
Robbie
1994
Metec - TKH p/b Mantel
+ 00
05
De Bondt
Dries
1991
Verandas Willems - Crelan
+ 00
06
De Witte
Mathias
1993
Verandas Willems - Crelan
+ 00
07
Desal
Cériel
1999
EFC - L&R - Vulsteke
+ 00
08
Cant
Jelle
1992
Tarteletto - Isorex
+ 00
09
Cobbaert
Robby
1990
Cibel - Cebon
+ 00
10
Colman
Alex
1998
Lotto - Soudal U23
+ 00
11
Pardini
Olivier
1985
Team Differdange - Losch
+ 00
12
Deprez
Tuur
1996
VL Technics - Experza
+ 00
13
Baugnies
Jérôme
1987
Wanty - Groupe Gobert
+ 00
14
Marchand
Gianni
1990
Cibel - Cebon
+ 00
15
Sefa
Ylber
1991
Tarteletto - Isorex
+ 00
16
Van Moer
Brent
1998
Lotto - Soudal
+ 00
17
Dieleman
Michiel
1990
Cibel - Cebon
+ 00
18
Gerts
Floris
1992
Roompot - Ned.Loterij
+ 00
19
De Pestel
Sander
1998
Lotto - Soudal U23
+ 00
20
de Lange
Thijs
1994
Metec - TKH p/b Mantel
+ 00
21
Krul
Stef
1995
Metec - TKH p/b Mantel
+ 00
22
De Bock
Stijn
1993
Cibel - Cebon
+ 20
23
Stevens
Timothy
1989
Cibel - Cebon
+ 03:20
24
Van Den Brande
Julien
1995
EFC - L&R - Vulsteke
+ 03:20
25
van den Bossche
Angelo
1996
Home Solutions-Anmapa
+ 03:20
26
Legley
Matthias
1991
Sovac - Natura4ever
+ 03:20
27
Cle
Brent
1995
Stageco-Special Paint CT
+ 03:20
28
De Wilde
Gilles
1999
VDM Van Durme-Michiels-Trawobo
+ 03:20
29
Matthys
Louka
1999
Nice Devo Team
+ 03:20
30
Caethoven
Kenneth
1999
Baguet - MIBA Poorten - Indulek
+ 03:20
31
Lewis
Adam
1995
T.Palm - Pole Continental Wallon
+ 03:20
32
Lamb
Ross
1995
T.Palm - Pole Continental Wallon
+ 03:20
33
Noels
Sven
1989
VP Consulting-Zannata Cycling Team
+ 03:20
34
Tasset
Marvin
1997
Ago - Aquaservice
+ 03:20
35
Boucher
David
1980
Tarteletto - Isorex
+ 03:20
36
Kørner
Max Emil
1991
T.Palm - Pole Continental Wallon
+ 03:20
37
Leysen
Senne
1996
Verandas Willems - Crelan
+ 03:20
38
Godart
Bo
1998
United CT
+ 03:20
39
Coolen
Yves
1995
Home Solutions-Anmapa
+ 03:20
40
Huys
Laurens
1998
Lotto - Soudal U23
+ 03:20
41
Slagmulders
Yorick
1995
T.Palm - Pole Continental Wallon
+ 03:20
42
Verwaest
Kevin
1989
Team Differdange - Losch
+ 03:20
43
Franz
Toni
1997
Team Differdange - Losch
+ 03:20
44
Verfaillie
Arne
1997
Tops Antiek -Glascentra HCT
+ 03:20
45
De Backer
Kristof
1978
Wielerteam Decock-Van Eyck-Devos
+ 03:20
46
de Kleijn
Arvid
1994
Metec - TKH p/b Mantel
+ 03:20
47
De Paepe
Johannes
1992
Cibel - Cebon
+ 03:20
48
Ruyters
Brecht
1993
Cibel - Cebon
+ 03:20
49
Daniels
Simon
1997
Nano Development Team
+ 03:20
50
De Bock
Stef
1993
-
+ 03:20
51
Van Driessche
Kjell
1989
EFC - L&R - Vulsteke
+ 03:20
52
Sinoy
Fabio
1995
VL Technics - Experza
+ 03:20
53
Vermeulen
Emiel
1993
Roubaix-Lille Metropole
+ 03:20
DNF
Van Rossem
Freek
1999
Aldro Cycling Team
DNF
Jadhav
Omkar
1988
Asfra Racing Team
DNF
Patten
Daniel
1986
Asfra Racing Team
DNF
Petelin
Charly
1994
Asfra Racing Team
DNF
Rios
Cristian
1993
Asfra Racing Team
DNF
Vainionpää
Oskari
1995
Asfra Racing Team
DNF
Bouvry
Dieter
1992
Cibel - Cebon
DNF
Coenen
Dennis
1991
Cibel - Cebon
DNF
Cools
Alexander
1994
Cibel - Cebon
DNF
Raymackers
Cedric
1992
Cibel - Cebon
DNF
Reynaerts
Jan
1997
Cibel - Cebon
DNF
Van Trijp
Maarten
1993
Destil - Parkhotel Valkenburg
DNF
Leyman
Célestin
1997
EFC - L&R - Vulsteke
DNF
Eyskens
Jeroen
1993
Home Solutions-Anmapa
DNF
Van Hauwermeiren
Michiel
1998
Home Solutions-Anmapa
DNF
Hofland
Moreno
1991
Lotto - Soudal
DNF
Tanis
Quentin
1990
Massi - Kuwait
DNF
Eefting-Bloem
Roy
1989
Memil - CCN Pro Cycling
DNF
Dekker
David
1998
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Gmelich
Jarno
1989
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Van Luijk
Sven
1989
Monkey Town
DNF
Demeyere
Torsten
1998
Mysenlan-Spie-Douterloigne CT
DNF
Snyers
Jari
1997
Nano Development Team
DNF
Vanderaerden
Massimo
1995
Nano Development Team
DNF
Vertongen
Jens
1999
Nano Development Team
DNF
Lehaen
Dries
1995
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Van Ginneken
Sjoerd
1992
Roompot - Ned.Loterij
DNF
Dainese
Alberto
1998
SEG Racing Academy
DNF
Stavrakakis
Georgios
1998
SEG Racing Academy
DNF
Farazijn
Maxime
1994
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Andersson
Andreas
1999
T.Palm - Pole Continental Wallon
DNF
De Sy
Vincent
1995
T.Palm - Pole Continental Wallon
DNF
De Ville
Jelle
1995
T.Palm - Pole Continental Wallon
DNF
Pagnaer
Arthur
1995
T.Palm - Pole Continental Wallon
DNF
De Groote
Arne
1997
Tarteletto - Isorex
DNF
De Jonghe
Kevin
1991
Tarteletto - Isorex
DNF
De Rooze
Niels
1992
Tarteletto - Isorex
DNF
Leigh
Andrew
1995
Tarteletto - Isorex
DNF
Verhelst
Louis
1990
Tarteletto - Isorex
DNF
Donders
Jelle
1993
Team Differdange - Losch
DNF
Scott
Rob
1998
Team Wiggins
DNF
Yates
Jesse
1996
Team Wiggins
DNF
Van Breussegem
Elias
1992
Verandas Willems - Crelan
DNF
Verhofstadt
Thibau
1998
VL Technics - Experza
DNF
Vergaerde
Otto
1994
WSA Pushbikers
Information
Oostvlaamse Sluitingsprijs
Belgium
10th October 2018
KP | 154.0 km