GP Jules van Hevel - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Oreel Lars Regioteam Zuid-Nederland 02:58:21
02 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution-Soenens + 00
03 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 14
04 Maes Jo DL Chemicals-Ruwomat + 14
05 Van Den Brande Julien S-Bikes Doltcini + 14
06 Timmermans Tom Van Eyck Sport-Josan-TLD + 14
07 Dekoning Fabrizio Dovy Keukens- FCC + 14
08 Tuscano Alessandro Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 14
09 Hulsmans Senne Elevate p/b Home Solution-Soenens + 14
10 Dorussen Johan Dutch Food Valley Cycling Team + 14
11 Santy Arne Dovy Keukens- FCC + 14
12 Groeneveld Mark WV West Frisia + 14
13 De Maere Alessio Dovy Keukens- FCC + 14
14 Vergote Diel Elevate p/b Home Solution-Soenens + 14
15 Debuy Anthony Dovy Keukens- FCC + 14
16 Cle Brent Stageco Cycling Team + 14
17 Daniels Lars Basso Team Flanders + 14
18 Lowie Theo Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 14
19 Oosterlinck Joes EFC - L&R - AGS + 14
20 Verstegen Kenneth EFC - L&R - AGS + 14
21 Verheyen Nils Urbano-Vulsteke CT + 14
22 Vervaeke Aaron VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 14
23 Lootens Gust Elevate p/b Home Solution-Soenens + 14
24 Desmecht David S-Bikes Doltcini + 14
25 Bero Sean Urbano-Vulsteke CT + 14
26 Van de Kerkhove Brent Tarteletto-Isorex + 14
27 Vercruysse Gilles VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 14
28 Van Der Perre Diemer Van Eyck Sport-Josan-TLD + 14
29 Verleyen Gaëtan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 14
30 De Weert Robbe Urbano-Vulsteke CT + 14
31 Beirlaen Jakov Basso Team Flanders + 14
32 De Kinder Axel Stageco Cycling Team + 14
33 Kuypers Milan Basso Team Flanders + 14
34 Hassert Sven Mini Discar Cycling Team + 14
35 Stone Aaron Richardsons Trek DAS + 14
36 Huck Léandre ESEG Douai + 14
37 Vanoverberghe Mathias Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 14
38 Rigole Brian VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 14
39 Claus Dieter Stageco Cycling Team + 14
40 Verfaillie Arne Asfra Racing Team + 14
41 Van der Veen Aldert WV West Frisia + 14
42 Hilbers Daan UWTC De Volharding + 14
43 Quaedvlieg Lars UWTC De Volharding + 14
44 Van Compernolle Jason Asfra Racing Team + 14
45 Luke Daniel Dutch Food Valley Cycling Team + 14
46 Lanhove Milan Van Eyck Sport-Josan-TLD + 14
47 Huyghe Stan Stageco Cycling Team + 14
48 Van Dyck Jan EFC - L&R - AGS + 14
49 Dockx Kristof Stageco Cycling Team + 14
50 Hoornsman Niek WV West Frisia + 14
51 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 14
52 Snip Paul WV West Frisia + 14
53 Willems Senne EFC - L&R - AGS + 14
54 Vasseur Aubin ESEG Douai + 14
55 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 14
56 Mullen Sean Richardsons Trek DAS + 14
57 Den Braber Tim UWTC De Volharding + 14
58 Tasset Marvin Mini Discar Cycling Team + 14
59 Van Laer Jan Stageco Cycling Team + 20
60 Vermeulen Jeroom Urbano-Vulsteke CT + 20
61 De Meester Milan EFC - L&R - AGS + 20
62 Trioux Martin ESEG Douai + 20
63 Kroeze Danny Dutch Food Valley Cycling Team + 20
64 Delrue Maxim Basso Team Flanders + 20
65 de Baets Jarno Van Eyck Sport-Josan-TLD + 20
66 Rietjens Sander Basso Team Flanders + 20
67 Deleu Arnaud Asfra Racing Team + 20
68 Reunis Rowdy Regioteam Zuid-Nederland + 20
69 Vandaele Thijs Dovy Keukens- FCC + 20
70 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 20
71 Van Elslander Simon Urbano-Vulsteke CT + 20
72 Archambeau Oscar Mini Discar Cycling Team + 20
73 Bouts Jens Urbano-Vulsteke CT + 20
74 Vanoverschelde Kobe Tarteletto-Isorex + 20
75 Jenkins James Richardsons Trek DAS + 20
76 Kino Jan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 27
77 Wyffels Jonas DL Chemicals-Ruwomat + 27
78 Heylen Wannes S-Bikes Doltcini + 27
79 Moens Jens Van Eyck Sport-Josan-TLD + 30
80 Inion Sander EFC - L&R - AGS + 32
81 Seye Guillaume Team Metalced + 38
82 Van Kappel Geert Dutch Food Valley Cycling Team + 38
83 Freeman Aaron Richardsons Trek DAS + 38
84 Deweirdt Siebe Elevate p/b Home Solution-Soenens + 40
85 Pieters Bart S-Bikes Doltcini + 40
86 Nooijen Kevin Dutch Food Valley Cycling Team + 44
87 Baugnies Jérôme Team Metalced + 01:08
88 Van der Lijke Nick Regioteam Zuid-Nederland + 01:08
89 Van Dijk Xander Regioteam Zuid-Nederland + 01:16
90 Dubois Foeke Asfra Racing Team + 01:16
91 Simon Ken S-Bikes Doltcini + 01:20
92 Schotte Lauwrence Asfra Racing Team + 01:29
93 Verhulst Wouter VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 01:39
94 Baeten Wiebe Urbano-Vulsteke CT + 01:39
95 Muylle Aiko Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 01:39
96 Deceuninck Andreas Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 01:39
97 Perpette Sebastien Stageco Cycling Team + 01:41
98 Moonen Zeno Mini Discar Cycling Team + 01:41
99 Van Compernolle Jamie Asfra Racing Team + 01:41
100 Victoor Benito mixte 1 atom6 - ktm pack + 01:41
101 Willemsen Mees UWTC De Volharding + 01:41
102 De Bock Stijn S-Bikes Doltcini + 01:41
103 Sinoy Fabio Van Eyck Sport-Josan-TLD + 01:41
104 De Bock Stef S-Bikes Doltcini + 01:41
105 De Roeck Mathis Team Metalced + 01:41
106 Zaal Maurice UWTC De Volharding + 01:41
107 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 01:41
108 De Jaeger Luca Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 01:41
109 Demuynck Koen Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 01:41
110 Noreilde Kobe VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 01:41
111 Timmermans Tim Van Eyck Sport-Josan-TLD + 01:41
112 Wintrebert Axel ESEG Douai + 01:41
113 Kmieliauskas Rokas Team Metalced + 01:41
114 Ververken Pieter DL Chemicals-Ruwomat + 01:41
115 Van Rymenant Gillian CT Projectbow Borgonjon + 01:41
116 Deman Baptiste ESEG Douai + 01:41
117 Van de Mieroop Sam Regioteam Zuid-Nederland + 01:41
118 Verhofstadt Thibau Tarteletto-Isorex + 01:47
119 Lemmens Sander Tarteletto-Isorex + 01:47
120 Van Breussegem Elias Tarteletto-Isorex + 01:47
121 Luiten Niels Mini Discar Cycling Team + 02:28
122 Declercq Mathias mixte 1 atom6 - ktm pack + 02:28
123 Vantyghem Tim DL Chemicals-Ruwomat + 02:28
124 Delannoy Pieter CT Projectbow Borgonjon + 02:28
125 Denolf Ritchie DL Chemicals-Ruwomat + 03:18
126 Van Peteghem Trifonius Basso Team Flanders + 03:31
127 Daumont William ESEG Douai + 03:31
128 Verwaest Kevin Team Metalced + 03:31
129 Demeyere Torsten Tarteletto-Isorex + 03:31
130 Leleu Audric Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 03:31
131 Smet Jonas CT Projectbow Borgonjon + 03:39
132 Hartog Thomas WV West Frisia + 03:41
133 Rigole Xander VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 04:06
134 Velzen Justus Dutch Food Valley Cycling Team + 04:32
135 Bruyneel Giel DL Chemicals-Ruwomat + 04:32
136 McGoldrick Conor Richardsons Trek DAS + 05:20
137 Balcaen Manolito CT Projectbow Borgonjon + 05:20
138 Pessemier Tom CT Projectbow Borgonjon + 05:20
DNF Delacauw Yevgenje mixte 1 atom6 - ktm pack
DNF Demeestere Kevin mixte 1 atom6 - ktm pack
DNF Verbrugghe Sven mixte 1 atom6 - ktm pack
DNF Dhooge Thomas CT Projectbow Borgonjon
DNF Verraes Benjamin CT Projectbow Borgonjon
DNF Planckaert Emiel Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen
DNF De Wijs Storm Dutch Food Valley Cycling Team
DNF Dejaegher Jasper Mini Discar Cycling Team
DNF Hamelryckx Tom Mini Discar Cycling Team
DNF Vos Casper Regioteam Zuid-Nederland
DNF Benoit Jonas VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Timmer Maiko WV West Frisia

Information