Clàssica Comunitat Valenciana 1969 - 2023

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 De Lie Arnaud Lotto Dstny 125 04:41:22
2 Biermans Jenthe Team Arkéa-Samsic 85 + 00
3 Boasson-Hagen Edvald TotalEnergies 70 + 00
4 Rojas José Joaquin Movistar Team 60 + 00
5 Vendrame Andrea AG2R Citroën Team 50 + 00
6 Soto Antonio Euskaltel-Euskadi 40 + 00
7 Martin Gotzon Euskaltel-Euskadi 35 + 00
8 Tonelli Alessandro Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 30 + 00
9 Langellotti Victor Burgos-BH 25 + 00
10 Pöstlberger Lukas Team Jayco-AlUla 20 + 00
11 Engelhardt Felix Team Jayco-AlUla 15 + 00
12 Adriá Roger Equipo Kern Pharma 10 + 00
13 Iribar Unai Euskaltel-Euskadi 5 + 00
14 Cobo Cayon Ivan Equipo Kern Pharma 5 + 00
15 Zoccarato Samuele Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 5 + 00
16 Nicolau Joel Caja Rural-Seguros RGA 3 + 00
17 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi 3 + 00
18 Paret-Peintre Valentin AG2R Citroën Team 3 + 00
19 Martin Alex EOLO-Kometa Cycling Team 3 + 00
20 Herrada Jesus Cofidis 3 + 00
21 Martinelli Alessio Green Project-Bardiani CSF-Faizanè 3 + 00
22 Oliveira Nelson Movistar Team 3 + 00
23 De La Parte Victor TotalEnergies 3 + 00
24 Garosio Andrea EOLO-Kometa Cycling Team 3 + 00
25 Champoussin Clément Team Arkéa-Samsic 3 + 00
26 Guglielmi Simon Team Arkéa-Samsic + 00
27 Sanchez Mayo Pelayo Burgos-BH + 00
28 Fernandez Ruben Cofidis + 00
29 Barta William Movistar Team + 00
30 Doubey Fabien TotalEnergies + 00
31 Balmer Alexandre Team Jayco-AlUla + 00
32 Prodhomme Nicolas AG2R Citroën Team + 00
33 Ferron Valentin TotalEnergies + 19
34 De Buyst Jasper Lotto Dstny + 19
35 Van Moer Brent Lotto Dstny + 22
36 Beullens Cédric Lotto Dstny + 22
37 Sepulveda Eduardo Lotto Dstny + 28
38 Sobrero Matteo Team Jayco-AlUla + 29
39 Barré Louis Team Arkéa-Samsic + 30
40 Muhlberger Gregor Movistar Team + 30
41 Lastra Jonathan Cofidis + 01:46
42 Colnaghi Luca Green Project-Bardiani CSF-Faizanè + 01:50
43 Barceló Fernando Caja Rural-Seguros RGA + 01:50
44 González David Caja Rural-Seguros RGA + 01:50
45 Van Avermaet Greg AG2R Citroën Team + 01:50
46 Naesen Lawrence AG2R Citroën Team + 01:50
47 Prades Eduard Caja Rural-Seguros RGA + 01:50
48 Herrada Jose Cofidis + 01:50
49 Piganzoli Davide EOLO-Kometa Cycling Team + 01:50
50 Ezquerra Jesus Burgos-BH + 01:50
51 Bais Mattia EOLO-Kometa Cycling Team + 01:50
52 Cañellas Xavier Electro Hiper Europa + 01:50
53 Raisberg Nadav Israel Premier Tech Academy + 01:50
54 Diaz Jose Manuel Burgos-BH + 01:50
55 Weinberg Roi Israel Premier Tech Academy + 01:50
56 Jarnet Maxime GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 01:50
57 Ponomar Andrii Team Arkéa-Samsic + 01:54
58 Navarro Daniel Burgos-BH + 01:54
59 Berhe Welay Team Jayco-AlUla + 01:54
60 Colleoni Kevin Team Jayco-AlUla + 01:57
61 Gavazzi Francesco EOLO-Kometa Cycling Team + 01:58
62 Gabburo Davide Green Project-Bardiani CSF-Faizanè + 01:58
63 Schlegel Michal Caja Rural-Seguros RGA + 01:58
64 Mackellar Alastair Israel Premier Tech Academy + 01:58
65 Norsgaard Mathias Movistar Team + 01:58
66 Russo Clément Team Arkéa-Samsic + 01:58
67 Champion Thomas Cofidis + 01:58
68 Retailleau Valentin AG2R Citroën Team + 01:58
69 Menten Milan Lotto Dstny + 02:05
70 Martinez Garcia Victor Electro Hiper Europa + 02:49
71 Pelegrí Óscar Burgos-BH + 02:49
72 Serrano Javier EOLO-Kometa Cycling Team + 02:59
73 Leroux Samuel GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 02:59
74 Maestri Mirco EOLO-Kometa Cycling Team + 02:59
75 Toumire Hugo Cofidis + 02:59
76 Guillon Célestin GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 02:59
77 Hänninen Jaakko AG2R Citroën Team + 02:59
78 Leveau Jérémy GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 02:59
79 Franco Alejandro Burgos-BH + 02:59
80 van Gestel Dries TotalEnergies + 02:59
81 Livyns Arjen Lotto Dstny + 02:59
82 Aular Orluis Caja Rural-Seguros RGA + 02:59
83 Pickrell Riley Israel Premier Tech Academy + 02:59
84 Pichon Laurent Team Arkéa-Samsic + 02:59
85 Galván Francisco Equipo Kern Pharma + 03:25
86 Garcia Soriano Jose Maria Electro Hiper Europa + 03:32
87 Marti Pau Israel Premier Tech Academy + 03:32
88 Sagiv Guy Israel Premier Tech Academy + 03:32
89 Molenaar Alex Electro Hiper Europa + 03:35
90 Kanter Max Movistar Team + 04:07
91 Ropero Alejandro Electro Hiper Europa + 04:51
92 Repa Vojtech Equipo Kern Pharma + 04:51
93 Faura Asensio Jose Luis Electro Hiper Europa + 06:59
94 Lopez de Abetxuko Andoni Euskaltel-Euskadi + 06:59
95 Museeuw Stefano GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 06:59
96 Simon Julien TotalEnergies + 08:10
97 Hollmann Juri Movistar Team + 08:10
98 Mezgec Luka Team Jayco-AlUla + 08:10
99 Wallays Jelle Cofidis + 08:10
100 Goikoetxea Peio Euskaltel-Euskadi + 08:10
101 Peñuela Francisco Israel Premier Tech Academy + 08:10
102 Lucca Riccardo Green Project-Bardiani CSF-Faizanè + 11:01
103 Jaime Alex Equipo Kern Pharma + 11:01
104 Estelrich Mateu Electro Hiper Europa + 11:01
105 Ballarin Iker Euskaltel-Euskadi + 11:01
106 Retegi Mikel Equipo Kern Pharma + 11:01
DNF Martin Sergio Caja Rural-Seguros RGA
DNF Sanchez Eugenio Equipo Kern Pharma
DNF Denis Thomas GO Sport-Roubaix Lille Métropole
DNF Vahtra Norman GO Sport-Roubaix Lille Métropole
DNF Marcellusi Martin Green Project-Bardiani CSF-Faizanè
DNF Burgaudeau Mathieu TotalEnergies

Information