Puchar Mon - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Rasch Jasper À Bloc CT 40 03:22:32
2 Proc Bartlomiej Santic-Wibatech 30 + 00
3 Van Der Horst Dennis Allinq Continental Cyclingteam 25 + 00
4 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski 20 + 00
5 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team 15 + 00
6 Lindner Tom P&S Benotti 10 + 00
7 Franz Toni Berthold Rad Team 5 + 00
8 Pluto Martins À Bloc CT 3 + 00
9 Maschke Malte Germany 3 + 00
10 Einhorn Itamar Israel 3 + 00
11 Hjemsæter Olav Team Coop + 00
12 Lenne Arthur Berthold Rad Team + 00
13 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 00
14 Aalrust Håkon Team Coop + 00
15 Jobber James Kuwait Pro Cycling Team + 00
16 Bootsveld Jelle Allinq Continental Cyclingteam + 00
17 Huiting Eskil Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 00
18 Dolnicek Marek Tufo-Pardus Prostejov + 00
19 Madsen Jakob Gye Team Sparekassen Danmark Aalborg + 00
20 Paterson Aden Allinq Continental Cyclingteam + 00
21 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 00
22 Lowik Robin Allinq Continental Cyclingteam + 00
23 Wollenberg Tim Santic-Wibatech + 00
24 Bloem Joren À Bloc CT + 00
25 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 00
26 Hezeman Rick Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 00
27 Dzervus Darijus Voltas Cycling Team + 00
28 Richter Peter Berthold Rad Team + 00
29 Kopecky Tomas À Bloc CT + 00
30 Ben Moshe Yuval Israel + 00
31 Lunder Eirik Team Coop + 00
32 Hoflund Albin Team IBT-BH-Carl Ras + 00
33 Paterski Maciej Voster ATS Team + 00
34 Ravnøy Johan Team Coop + 00
35 Bierkens Tim Allinq Continental Cyclingteam + 00
36 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 00
37 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 00
38 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 00
39 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 00
40 Haller Patrick Santic-Wibatech + 00
41 Nolde Tobias P&S Benotti + 00
42 Schmieder Giovanni Berthold Rad Team + 00
43 Mank Jozef Mix Konin Warmia Mazury + 00
44 Fog Felix Team IBT-BH-Carl Ras + 00
45 Ivanovas Olegas Voltas Cycling Team + 00
46 Weinberg Roy Israel + 00
47 Sagiv Guy Israel + 00
48 Pomian Szymon GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 00
49 Reisberg Nadav Israel + 00
50 Redmann Sven Germany + 00
51 Cywinski Mateusz GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 00
52 Czasa Moritz Germany + 00
53 Kovarcik Petr Tufo-Pardus Prostejov + 00
54 Magnusson Isak Team IBT-BH-Carl Ras + 00
55 Rekita Szymon Voster ATS Team + 00
56 Vabø Tore Andre Team Coop + 00
57 Drescher Laurin Germany + 00
58 Stark Immanuel P&S Benotti + 00
59 Prokopyszyn Filip Voster ATS Team + 00
60 Pszczolarski Wojciech Tufo-Pardus Prostejov + 00
61 Burnett Marcus Kuwait Pro Cycling Team + 00
62 Poll Stefan Epronex-Hungary Cycling Team + 00
63 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 00
64 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 00
65 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 00
66 Latocha Adrian Germany + 15
67 Petr Ondrej Tufo-Pardus Prostejov + 15
68 Schulten Chiel Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 15
69 Krukowski Aleksander GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15
70 Szatmary Andras Epronex-Hungary Cycling Team + 15
71 Gadgaard Morten Team Sparekassen Danmark Aalborg + 15
72 Juntunen Antti-Jussi À Bloc CT + 15
73 Sonnleitner Jonas Santic-Wibatech + 15
74 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 15
75 Appel Stijn À Bloc CT + 15
76 Tigrine Mehdi Kuwait Pro Cycling Team + 15
77 Vlcek Radek Tufo-Pardus Prostejov + 15
78 De Heij Joppe Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 29
79 Kasterich Constantin Berthold Rad Team + 40
80 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski + 46
81 Sørensen Jonas Team Sparekassen Danmark Aalborg + 52
82 Krukowski Jan GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 01:04
83 Wallinga Olav Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:04
84 Kusy Karol Mix Konin Warmia Mazury + 01:04
85 Nocen Maciej GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 01:04
86 Oelke Tim P&S Benotti + 01:13
87 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 01:33
88 Lutter Eric P&S Benotti + 01:33
89 Janicki Szymon Luks Trojka Piaseczno + 01:33
90 Biernacki Filip Mix Konin Warmia Mazury + 01:40
91 Zdanevicius Jokubas Voltas Cycling Team + 01:58
92 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 02:12
93 Lubbers Maarten Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:12
94 Wawro Bela Berthold Rad Team + 02:12
95 Van De Weerdhof Wouter Allinq Continental Cyclingteam + 02:12
96 Lorents Nielsen Magnus Team Sparekassen Danmark Aalborg + 02:12
97 Rzaca Michal Mix Konin Warmia Mazury + 02:27
98 Krawczyk Szymon Voster ATS Team + 02:40
99 Bartkowski Kacper Mix Konin Warmia Mazury + 03:12
100 Shcherban Yurii Luks Trojka Piaseczno + 03:24
101 Soszka Jakub GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 03:38
102 Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras + 03:56
103 Schmidt Jakob P&S Benotti + 03:56
104 Papierski Damian Voster ATS Team + 03:56
105 Munk-Olsen Oscar Team Sparekassen Danmark Aalborg + 06:09
106 Bisgaard Rasmus Team IBT-BH-Carl Ras + 06:09
DNS Tzortzakis Polychronis Kuwait Pro Cycling Team
DNF Migas Dawid Mix Konin Warmia Mazury
DNF Drege Andre Team Coop
DNF Siskevicius Paulius Voltas Cycling Team

Information