Okolo Jiznich Cech - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Zijlaard Maikel VolkerWessels Cycling Team 7 03:41:47
2 Albanese Vincenzo EOLO-Kometa Cycling Team 3 + 00
3 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 1 + 00
4 Barta Tomas ATT Investments + 00
5 Larsen Sebastian Kirkedam Ringerike SK + 00
6 Neuman Dominik Elkov-Kasper + 00
7 Van der Meer Nick VolkerWessels Cycling Team + 00
8 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal U23 + 00
9 Romers Boris Willebrord Wil Vooruit + 00
10 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 00
11 Wallin Rasmus Bøgh Restaurant Suri-Carl Ras + 00
12 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 00
13 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team + 00
14 Boros Michael Elkov-Kasper + 00
15 Proc Bartlomiej Santic-Wibatech + 00
16 Lonardi Giovanni EOLO-Kometa Cycling Team + 00
17 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 00
18 Godart Bo XSpeed United Continental + 00
19 Van Sintmaartensdijk Daan VolkerWessels Cycling Team + 00
20 Sporysch Daniel ATT Investments + 00
21 Vogel Alex Tudor Pro Cycling Team + 00
22 Bisgaard Rasmus Team IBT-BH-Carl Ras + 00
23 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 00
24 Wollenberg Tim Santic-Wibatech + 00
25 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 00
26 Slamzhanov Orken Astana Qazaqstan Development Team + 00
27 Haest Jasper VolkerWessels Cycling Team + 00
28 Fetter Erik EOLO-Kometa Cycling Team + 00
29 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 00
30 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 00
31 Morris Sam XSpeed United Continental + 00
32 Hohmann Lars Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
33 Ottema Rick Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
34 Tulner Rens Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
35 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
36 Peters Arne Allinq Continental Cyclingteam + 00
37 Remkhe Andrey Astana Qazaqstan Development Team + 00
38 Voisard Yannis Tudor Pro Cycling Team + 00
39 De Ryck Robbe XSpeed United Continental + 00
40 Lowik Robin Allinq Continental Cyclingteam + 00
41 Toupalik Adam Elkov-Kasper + 00
42 Jakoubek Tomas ATT Investments + 00
43 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 00
44 Rosa Diego EOLO-Kometa Cycling Team + 00
45 Roos Andre Team Ampler-Tartu2024 + 00
46 Kovac Samuel Cycling Academy Trencin + 00
47 Toupalik Jakub Elkov-Kasper + 00
48 Brussenskiy Gleb Astana Qazaqstan Development Team + 00
49 Kelemen Pavel AC Sparta Praha + 00
50 Van Eetvelt Lennert Lotto Soudal U23 + 00
51 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 00
52 Teasdale Josh XSpeed United Continental + 00
53 Reha Filip Elkov-Kasper + 00
54 Heldahl Sebastian Dreyer XSpeed United Continental + 00
55 Cooper Nicholas Sweden Cycling Academy + 00
56 Vinokourov Alexandre Astana Qazaqstan Development Team + 00
57 Tyrpekl Karel ATT Investments + 00
58 de Lange Thijs Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
59 Vinokourov Nicolas Astana Qazaqstan Development Team + 00
60 Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras + 00
61 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 00
62 Pronskiy Daniil Astana Qazaqstan Development Team + 00
63 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
64 Holstad Ludvik Lillehammer CK + 00
65 Heijnen Philip Willebrord Wil Vooruit + 00
66 Kalojiros Tomas AC Sparta Praha + 00
67 Rønhede Thorolf Team IBT-BH-Carl Ras + 00
68 Voltr Martin AC Sparta Praha + 00
69 Bierkens Tim Allinq Continental Cyclingteam + 00
70 Wæhre Magnus Ringerike SK + 00
71 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 00
72 Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras + 00
73 Sagbakken Sindre Lillehammer CK + 00
74 Aulstad Brage Lillehammer CK + 00
75 Bevilacqua Simone EOLO-Kometa Cycling Team + 00
76 Hyllested Emil Team CO Play - Giant + 00
77 Grue Victor Team CO Play - Giant + 00
78 Reuvers Kevin Willebrord Wil Vooruit + 00
79 Brnak Jan AC Sparta Praha + 00
80 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 00
81 Garcia Sergio EOLO-Kometa Cycling Team + 30
82 Van Boven Luca Lotto Soudal U23 + 30
83 Percrule Doriand Team Novo Nordisk Development + 30
84 Horak Dominik AC Sparta Praha + 41
85 Gross Adam Cycling Academy Trencin + 41
86 Tvedt Ulrik Lillehammer CK + 41
87 Sørbø Magnus Ringerike SK + 48
88 Knudsen Oliver Restaurant Suri-Carl Ras + 58
89 Madsen Erik Nygaard Ringerike SK + 01:03
90 Van Randeraat Ruben Willebrord Wil Vooruit + 01:10
91 Hoogendoorn Roy Willebrord Wil Vooruit + 00
92 Van De Weerdhof Wouter Allinq Continental Cyclingteam + 01:21
93 Kloppenborg Lukas Restaurant Suri-Carl Ras + 01:21
94 Fløtten Øyvind Brekke Ringerike SK + 01:25
95 Kaspar Jan ATT Investments + 01:47
96 Rouffaer Lars Allinq Continental Cyclingteam + 01:50
97 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 02:03
98 Heggø Kasper Ringerike SK + 02:10
99 Van Der Lee Jardi Christiaan Willebrord Wil Vooruit + 02:25
100 Coleman Zak VolkerWessels Cycling Team + 02:39
101 Frolek Ladislav Cycling Academy Trencin + 04:20
102 Biétry Sacha Team Novo Nordisk Development + 04:36
103 Bootsveld Jelle Allinq Continental Cyclingteam + 05:48
104 Fagerström Ludvig Sweden Cycling Academy + 05:48
105 Habermann Richard AC Sparta Praha + 08:42
106 Carter John XSpeed United Continental + 08:52
107 Fougner Eivind Broholt Lillehammer CK + 10:17
108 Pedersen Martin Restaurant Suri-Carl Ras + 11:20
109 Magnusson Isak Team IBT-BH-Carl Ras + 11:40
110 Nowak Dalner Julius Restaurant Suri-Carl Ras + 12:03
DNF Rotter Michal ATT Investments
DNF Kunic Tomas Cycling Academy Trencin
DNF Stloukal Stepan Cycling Academy Trencin
DNF Vlcak Jakub Cycling Academy Trencin
DNF Thorvaldsen Even Lillehammer CK
DNF Peter Michael Santic-Wibatech
DNF Cederfjord Simon Sweden Cycling Academy
DNF Rindborg Erik Sweden Cycling Academy
DNF Kolehmainen Oskari Team Ampler-Tartu2024
DNF Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024
DNF Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024
DNF Barnett Ben Team Novo Nordisk Development
DNF Godts Kobe Team Novo Nordisk Development
DNF Smith Nathan Team Novo Nordisk Development
Pos Rider Team Time
1 1 Zijlaard Maikel VolkerWessels Cycling Team 07:10:10
2 1 Wallin Rasmus Bøgh Restaurant Suri-Carl Ras + 08
3 Albanese Vincenzo EOLO-Kometa Cycling Team + 18
4 1 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 30
5 1 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 31
6 Fetter Erik EOLO-Kometa Cycling Team + 32
7 Van Eetvelt Lennert Lotto Soudal U23 + 34
8 1 Ottema Rick Metec-Solarwatt p/b Mantel + 36
9 1 Van der Meer Nick VolkerWessels Cycling Team + 38
10 Haest Jasper VolkerWessels Cycling Team + 40
11 Larsen Sebastian Kirkedam Ringerike SK + 43
12 Toupalik Adam Elkov-Kasper + 44
13 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team + 45
14 Voisard Yannis Tudor Pro Cycling Team + 45
15 Reha Filip Elkov-Kasper + 46
16 Heldahl Sebastian Dreyer XSpeed United Continental + 46
17 Tulner Rens Metec-Solarwatt p/b Mantel + 47
18 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 47
19 Van Sintmaartensdijk Daan VolkerWessels Cycling Team + 48
20 1 Jakoubek Tomas ATT Investments + 49
21 1 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 50
22 1 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 51
23 4 de Lange Thijs Metec-Solarwatt p/b Mantel + 52
24 4 Brussenskiy Gleb Astana Qazaqstan Development Team + 55
25 4 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 55
26 4 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 55
27 4 Neuman Dominik Elkov-Kasper + 55
28 4 Teasdale Josh XSpeed United Continental + 55
29 4 Lowik Robin Allinq Continental Cyclingteam + 56
30 4 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 56
31 4 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 57
32 4 Toupalik Jakub Elkov-Kasper + 59
33 5 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 59
34 6 Romers Boris Willebrord Wil Vooruit + 01:04
35 6 Pronskiy Daniil Astana Qazaqstan Development Team + 01:05
36 8 Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras + 01:07
37 5 Boros Michael Elkov-Kasper + 01:08
38 5 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal U23 + 01:09
39 6 Vinokourov Nicolas Astana Qazaqstan Development Team + 01:11
40 6 Tyrpekl Karel ATT Investments + 01:14
41 6 Hohmann Lars Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:15
42 6 Lonardi Giovanni EOLO-Kometa Cycling Team + 01:18
43 6 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 01:19
44 7 Van Boven Luca Lotto Soudal U23 + 01:29
45 6 Hoogendoorn Roy Willebrord Wil Vooruit + 01:36
46 6 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 01:40
47 6 Slamzhanov Orken Astana Qazaqstan Development Team + 01:53
48 9 Madsen Erik Nygaard Ringerike SK + 02:05
49 29 Fløtten Øyvind Brekke Ringerike SK + 02:13
50 4 Bevilacqua Simone EOLO-Kometa Cycling Team + 02:38
51 25 Rouffaer Lars Allinq Continental Cyclingteam + 02:43
52 4 Bierkens Tim Allinq Continental Cyclingteam + 02:43
53 4 Rosa Diego EOLO-Kometa Cycling Team + 02:49
54 5 Hyllested Emil Team CO Play - Giant + 02:52
55 6 De Ryck Robbe XSpeed United Continental + 02:55
56 7 Grue Victor Team CO Play - Giant + 02:55
57 33 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 02:55
58 4 Rønhede Thorolf Team IBT-BH-Carl Ras + 02:56
59 5 Cooper Nicholas Sweden Cycling Academy + 02:58
60 5 Voltr Martin AC Sparta Praha + 02:59
61 5 Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras + 03:00
62 5 Wæhre Magnus Ringerike SK + 03:01
63 8 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 03:02
64 4 Remkhe Andrey Astana Qazaqstan Development Team + 03:02
65 4 Aulstad Brage Lillehammer CK + 03:05
66 4 Barta Tomas ATT Investments + 03:06
67 17 Kaspar Jan ATT Investments + 03:07
68 6 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 03:11
69 6 Brnak Jan AC Sparta Praha + 03:14
70 6 Kovac Samuel Cycling Academy Trencin + 03:14
71 6 Kalojiros Tomas AC Sparta Praha + 03:15
72 6 Sporysch Daniel ATT Investments + 03:16
73 6 Proc Bartlomiej Santic-Wibatech + 03:18
74 49 Coleman Zak VolkerWessels Cycling Team + 03:32
75 5 Reuvers Kevin Willebrord Wil Vooruit + 03:34
76 3 Van Der Lee Jardi Christiaan Willebrord Wil Vooruit + 05:34
77 5 Vogel Alex Tudor Pro Cycling Team + 07:21
78 5 Peters Arne Allinq Continental Cyclingteam + 07:33
79 8 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 07:47
80 11 Godart Bo XSpeed United Continental + 07:53
81 11 Sagbakken Sindre Lillehammer CK + 07:54
82 11 Morris Sam XSpeed United Continental + 07:55
83 12 Heijnen Philip Willebrord Wil Vooruit + 07:59
84 15 Kelemen Pavel AC Sparta Praha + 08:01
85 1 Garcia Sergio EOLO-Kometa Cycling Team + 08:15
86 19 Roos Andre Team Ampler-Tartu2024 + 08:17
87 3 Sørbø Magnus Ringerike SK + 08:22
88 18 Vinokourov Alexandre Astana Qazaqstan Development Team + 08:22
89 18 Wollenberg Tim Santic-Wibatech + 08:27
90 5 Knudsen Oliver Restaurant Suri-Carl Ras + 08:32
91 3 Gross Adam Cycling Academy Trencin + 08:39
92 4 Tvedt Ulrik Lillehammer CK + 08:40
93 7 Horak Dominik AC Sparta Praha + 08:43
94 6 Van Randeraat Ruben Willebrord Wil Vooruit + 08:59
95 15 Percrule Doriand Team Novo Nordisk Development + 09:11
96 2 Heggø Kasper Ringerike SK + 10:10
97 25 Habermann Richard AC Sparta Praha + 11:48
98 10 Frolek Ladislav Cycling Academy Trencin + 12:47
99 2 Bootsveld Jelle Allinq Continental Cyclingteam + 13:54
100 4 Fagerström Ludvig Sweden Cycling Academy + 14:03
101 46 Magnusson Isak Team IBT-BH-Carl Ras + 14:22
102 10 Van De Weerdhof Wouter Allinq Continental Cyclingteam + 15:10
103 11 Holstad Ludvik Lillehammer CK + 15:25
104 23 Carter John XSpeed United Continental + 16:11
105 10 Bisgaard Rasmus Team IBT-BH-Carl Ras + 17:16
106 17 Fougner Eivind Broholt Lillehammer CK + 18:07
107 4 Pedersen Martin Restaurant Suri-Carl Ras + 25:08
108 14 Kloppenborg Lukas Restaurant Suri-Carl Ras + 28:32
109 8 Nowak Dalner Julius Restaurant Suri-Carl Ras + 32:01
110 13 Biétry Sacha Team Novo Nordisk Development + 34:50
Pos Rider Team Time
1 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team 07:10:40
2 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01
3 Fetter Erik EOLO-Kometa Cycling Team + 02
4 Van Eetvelt Lennert Lotto Soudal U23 + 04
5 Larsen Sebastian Kirkedam Ringerike SK + 13
6 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team + 15
7 Reha Filip Elkov-Kasper + 16
8 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 17
9 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 20
10 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 21
11 Brussenskiy Gleb Astana Qazaqstan Development Team + 25
12 Lond Daniel Team CO Play - Giant + 25
13 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 25
14 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 26
15 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 27
16 Toupalik Jakub Elkov-Kasper + 29
17 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 29
18 Romers Boris Willebrord Wil Vooruit + 34
19 Pronskiy Daniil Astana Qazaqstan Development Team + 35
20 Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras + 37
21 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal U23 + 39
22 Vinokourov Nicolas Astana Qazaqstan Development Team + 41
23 Hohmann Lars Metec-Solarwatt p/b Mantel + 45
24 Van Boven Luca Lotto Soudal U23 + 59
25 Hoogendoorn Roy Willebrord Wil Vooruit + 01:06
26 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 01:10
27 Slamzhanov Orken Astana Qazaqstan Development Team + 01:23
28 Madsen Erik Nygaard Ringerike SK + 01:35
29 Rouffaer Lars Allinq Continental Cyclingteam + 02:13
30 De Ryck Robbe XSpeed United Continental + 02:25
31 Grue Victor Team CO Play - Giant + 02:25
32 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 02:25
33 Rønhede Thorolf Team IBT-BH-Carl Ras + 02:26
34 Voltr Martin AC Sparta Praha + 02:29
35 Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras + 02:30
36 Wæhre Magnus Ringerike SK + 02:31
37 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 02:32
38 Remkhe Andrey Astana Qazaqstan Development Team + 02:32
39 Kaspar Jan ATT Investments + 02:37
40 Kovac Samuel Cycling Academy Trencin + 02:44
41 Sporysch Daniel ATT Investments + 02:46
42 Van Der Lee Jardi Christiaan Willebrord Wil Vooruit + 05:04
43 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 07:17
44 Sagbakken Sindre Lillehammer CK + 07:24
45 Heijnen Philip Willebrord Wil Vooruit + 07:29
46 Roos Andre Team Ampler-Tartu2024 + 07:47
47 Sørbø Magnus Ringerike SK + 07:52
48 Vinokourov Alexandre Astana Qazaqstan Development Team + 07:52
49 Wollenberg Tim Santic-Wibatech + 07:57
50 Gross Adam Cycling Academy Trencin + 08:09
51 Tvedt Ulrik Lillehammer CK + 08:10
52 Horak Dominik AC Sparta Praha + 08:13
53 Van Randeraat Ruben Willebrord Wil Vooruit + 08:29
54 Heggø Kasper Ringerike SK + 09:40
55 Frolek Ladislav Cycling Academy Trencin + 12:17
56 Fagerström Ludvig Sweden Cycling Academy + 13:33
57 Magnusson Isak Team IBT-BH-Carl Ras + 13:52
58 Van De Weerdhof Wouter Allinq Continental Cyclingteam + 14:40
59 Carter John XSpeed United Continental + 15:41
60 Bisgaard Rasmus Team IBT-BH-Carl Ras + 16:46
61 Fougner Eivind Broholt Lillehammer CK + 17:37
62 Kloppenborg Lukas Restaurant Suri-Carl Ras + 28:02
63 Nowak Dalner Julius Restaurant Suri-Carl Ras + 31:31
64 Biétry Sacha Team Novo Nordisk Development + 34:20
Pos Rider Team Points
1 Zijlaard Maikel VolkerWessels Cycling Team 72
2 Albanese Vincenzo EOLO-Kometa Cycling Team 57
3 Wallin Rasmus Bøgh Restaurant Suri-Carl Ras 38
4 Van der Meer Nick VolkerWessels Cycling Team 33
5 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team 32
6 Larsen Sebastian Kirkedam Ringerike SK 27
7 Ottema Rick Metec-Solarwatt p/b Mantel 17
8 Romers Boris Willebrord Wil Vooruit 17
9 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 16
10 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel 15
11 Neuman Dominik Elkov-Kasper 15
12 Fetter Erik EOLO-Kometa Cycling Team 14
13 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal U23 14
14 Hoogendoorn Roy Willebrord Wil Vooruit 14
15 Barta Tomas ATT Investments 14
16 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras 12
17 Van Eetvelt Lennert Lotto Soudal U23 10
18 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team 8
19 Haest Jasper VolkerWessels Cycling Team 8
20 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team 7
21 Rouffaer Lars Allinq Continental Cyclingteam 7
22 Paulus Milan Lotto Soudal U23 6
23 Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras 5
24 Toupalik Adam Elkov-Kasper 5
25 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team 4
26 de Lange Thijs Metec-Solarwatt p/b Mantel 3
27 Szostka Pawel Santic-Wibatech 3
28 Habermann Richard AC Sparta Praha 3
29 Voisard Yannis Tudor Pro Cycling Team 2
30 Boros Michael Elkov-Kasper 2
31 Lonardi Giovanni EOLO-Kometa Cycling Team 2
32 Reha Filip Elkov-Kasper 1
33 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team 1
34 Lowik Robin Allinq Continental Cyclingteam 1
35 Grue Victor Team CO Play - Giant 1
36 Proc Bartlomiej Santic-Wibatech 1
37 Holstad Ludvik Lillehammer CK 1

Information