Okolo Jiznich Cech - 2021

Stage Overall Youth Team

Pos Time
01 VolkerWessels Cycling Team 01:20
Tijmen Eising Nick Van der Meer (00) Rens Tulner (00) Timo De Jong (00) Roel Van Sintmaartensdijk (00) Nils Wolfenbuttel (13)
02 Novo Nordisk Development + 02
Hamish Beadle Robbe Ceurens Przemyslaw Kotulski Filippo Ridolfo Jan Dunnewind (+ 08) Vaclav Snuparek (+ 14)
03 Lotto Soudal U23 + 02
Arnaud De Lie Ramses Debruyne Luca Van Boven Liam Slock Milan Fretin Lars Van Ryckeghem (+ 06)
04 Topforex - ATT Investments PCT + 03
Tomas Barta Petr Klabouch Petr Fiala Jiri Petrus Karel Tyrpekl Tomas Jakoubek (+ 06)
05 Maloja Pushbikers + 03
Mika Heming Corey Davis Tim Wollenberg Daniel Bichlmann Franz Schlachter (+ 04) Paul Taebling (+ 04)
06 Voster ATS Team + 04
Patryk Stosz Szymon Rekita Sylwester Janiszewski Pawel Franczak Pawel Cieslik Mateusz Grabis (+ 15)
07 Electro Hiper Europa + 04
Marcos Jurado Thomas Armstrong Óscar Pelegrí Miguel Ballesteros Simone Sano (+ 09) David Kovacs (+ 43)
08 Team CO Play - Giant + 04
Rasmus Wallin Magnus Henneberg Mikkel Øritsland Daniel Lond Kasper Viberg Søgaard (+ 14)
09 Gazprom-RusVelo + 04
Fredrik Dversnes Damiano Cima Igor Boev Eirik Lunder Vyacheslav Kuznetsov (+ 10) Anton Kuzmin (+ 10)
10 Team Vorarlberg + 04
Lukas Meiler Filippo Fortin Alexis Guérin Maximilian Kuen Colin Stüssi Martin Meiler (+ 10)
11 AC Sparta Praha + 05
Michal Schuran Richard Habermann Dominik Horak Jan Brnak Jan Ryba (+ 11) Martin Volf (+ 15)
12 Team Dauner | AKKON + 05
Frederik Raßmann Sven Thurau Albert Gathemann Jonas Messerschmidt Roman Duckert (+ 08) Cory Greenberg (+ 10)
13 Restaurant Suri - Carl Ras + 05
Mathias Larsen Christian Ingemann Lindquist Oscar Bluhm Peter Busk Julius Nowak Dalner
14 Elkov - Kasper + 05
Dominik Neuman Matej Zahalka Jakub Otruba Michal Schlegel
15 Epronex-Gesu + 06
Balazs Rozsa Gergo Gonczi Zsolt Istlstekker Marton Solymosi Adam Papai (+ 13) Gergely Kiss (+ 16)
16 Tufo-Pardus Prostejov + 06
Richard Holec Daniel Babor Pavel Gruber Rene Smekal Filip Reha (+ 10)
17 TJ Favorit Brno + 08
Michal Prochazka Vojtech Kminek Josef Cekal David Kopelent Petr Hampl Adam Krenek (+ 12)
18 Vyber Cech + 09
Ondrej Petr Michal Malik Jakub Riman Vojtech Modlitba Filip Endler (+ 10)
19 Region Warmii I Mazur + 09
Milosz Osko Patryk Dabski Adam Nocen Jozef Mank Jakub Musialik (+ 21) Maciej Nocen (+ 36)
20 Kuwait Pro Cycling Team + 10
James Jobber Rolly Weaver Polychronis Tzortzakis Mehdi Tigrine Abdulhadi Alajmi
21 Ukraine + 12
Roman Giadysh Oleksandr Smetaniuk Nazar Pokoyoviy Vitaliy Hryniv Andriy Nizelskiy
Pos Rider Team Time
01 Tijmen Eising VolkerWessels Cycling Team 01:20
02 Nick Van der Meer VolkerWessels Cycling Team + 00
03 Rens Tulner VolkerWessels Cycling Team + 00
04 Timo De Jong VolkerWessels Cycling Team + 00
05 Roel Van Sintmaartensdijk VolkerWessels Cycling Team + 00
06 Hamish Beadle Novo Nordisk Development + 02
07 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 02
08 Przemyslaw Kotulski Novo Nordisk Development + 02
09 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 02
10 Arnaud De Lie Lotto Soudal U23 + 02
11 Ramses Debruyne Lotto Soudal U23 + 02
12 Luca Van Boven Lotto Soudal U23 + 02
13 Liam Slock Lotto Soudal U23 + 02
14 Milan Fretin Lotto Soudal U23 + 02
15 Tomas Barta Topforex - ATT Investments PCT + 03
16 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 03
17 Petr Fiala Topforex - ATT Investments PCT + 03
18 Jiri Petrus Topforex - ATT Investments PCT + 03
19 Karel Tyrpekl Topforex - ATT Investments PCT + 03
20 Mika Heming Maloja Pushbikers + 03
21 Corey Davis Maloja Pushbikers + 03
22 Tim Wollenberg Maloja Pushbikers + 03
23 Daniel Bichlmann Maloja Pushbikers + 03
24 Patryk Stosz Voster ATS Team + 04
25 Szymon Rekita Voster ATS Team + 04
26 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 04
27 Pawel Franczak Voster ATS Team + 04
28 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 04
29 Marcos Jurado Electro Hiper Europa + 04
30 Thomas Armstrong Electro Hiper Europa + 04
31 Óscar Pelegrí Electro Hiper Europa + 04
32 Miguel Ballesteros Electro Hiper Europa + 04
33 Rasmus Wallin Team CO Play - Giant + 04
34 Magnus Henneberg Team CO Play - Giant + 04
35 Mikkel Øritsland Team CO Play - Giant + 04
36 Daniel Lond Team CO Play - Giant + 04
37 Fredrik Dversnes Gazprom-RusVelo + 04
38 Damiano Cima Gazprom-RusVelo + 04
39 Igor Boev Gazprom-RusVelo + 04
40 Eirik Lunder Gazprom-RusVelo + 04
41 Lukas Meiler Team Vorarlberg + 04
42 Filippo Fortin Team Vorarlberg + 04
43 Alexis Guérin Team Vorarlberg + 04
44 Maximilian Kuen Team Vorarlberg + 04
45 Colin Stüssi Team Vorarlberg + 04
46 Franz Schlachter Maloja Pushbikers + 04
47 Paul Taebling Maloja Pushbikers + 04
48 Michal Schuran AC Sparta Praha + 05
49 Richard Habermann AC Sparta Praha + 05
50 Dominik Horak AC Sparta Praha + 05
51 Jan Brnak AC Sparta Praha + 05
52 Frederik Raßmann Team Dauner | AKKON + 05
53 Sven Thurau Team Dauner | AKKON + 05
54 Albert Gathemann Team Dauner | AKKON + 05
55 Jonas Messerschmidt Team Dauner | AKKON + 05
56 Mathias Larsen Restaurant Suri - Carl Ras + 05
57 Christian Ingemann Lindquist Restaurant Suri - Carl Ras + 05
58 Oscar Bluhm Restaurant Suri - Carl Ras + 05
59 Peter Busk Restaurant Suri - Carl Ras + 05
60 Julius Nowak Dalner Restaurant Suri - Carl Ras + 05
61 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 05
62 Matej Zahalka Elkov - Kasper + 05
63 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 05
64 Michal Schlegel Elkov - Kasper + 05
65 Tomas Jakoubek Topforex - ATT Investments PCT + 06
66 Balazs Rozsa Epronex-Gesu + 06
67 Gergo Gonczi Epronex-Gesu + 06
68 Zsolt Istlstekker Epronex-Gesu + 06
69 Marton Solymosi Epronex-Gesu + 06
70 Lars Van Ryckeghem Lotto Soudal U23 + 06
71 Richard Holec Tufo-Pardus Prostejov + 06
72 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 06
73 Pavel Gruber Tufo-Pardus Prostejov + 06
74 Rene Smekal Tufo-Pardus Prostejov + 06
75 Jan Dunnewind Novo Nordisk Development + 08
76 Michal Prochazka TJ Favorit Brno + 08
77 Vojtech Kminek TJ Favorit Brno + 08
78 Josef Cekal TJ Favorit Brno + 08
79 David Kopelent TJ Favorit Brno + 08
80 Petr Hampl TJ Favorit Brno + 08
81 Roman Duckert Team Dauner | AKKON + 08
82 Simone Sano Electro Hiper Europa + 09
83 Ondrej Petr Vyber Cech + 09
84 Michal Malik Vyber Cech + 09
85 Jakub Riman Vyber Cech + 09
86 Vojtech Modlitba Vyber Cech + 09
87 Milosz Osko Region Warmii I Mazur + 09
88 Patryk Dabski Region Warmii I Mazur + 09
89 Adam Nocen Region Warmii I Mazur + 09
90 Jozef Mank Region Warmii I Mazur + 09
91 Vyacheslav Kuznetsov Gazprom-RusVelo + 10
92 Anton Kuzmin Gazprom-RusVelo + 10
93 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 10
94 James Jobber Kuwait Pro Cycling Team + 10
95 Rolly Weaver Kuwait Pro Cycling Team + 10
96 Polychronis Tzortzakis Kuwait Pro Cycling Team + 10
97 Mehdi Tigrine Kuwait Pro Cycling Team + 10
98 Abdulhadi Alajmi Kuwait Pro Cycling Team + 10
99 Cory Greenberg Team Dauner | AKKON + 10
100 Filip Endler Vyber Cech + 10
101 Martin Meiler Team Vorarlberg + 10
102 Jan Ryba AC Sparta Praha + 11
103 Adam Krenek TJ Favorit Brno + 12
104 Roman Giadysh Ukraine + 12
105 Oleksandr Smetaniuk Ukraine + 12
106 Nazar Pokoyoviy Ukraine + 12
107 Vitaliy Hryniv Ukraine + 12
108 Andriy Nizelskiy Ukraine + 12
109 Adam Papai Epronex-Gesu + 13
110 Nils Wolfenbuttel VolkerWessels Cycling Team + 13
111 Vaclav Snuparek Novo Nordisk Development + 14
112 Kasper Viberg Søgaard Team CO Play - Giant + 14
113 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 15
114 Martin Volf AC Sparta Praha + 15
115 Gergely Kiss Epronex-Gesu + 16
116 Jakub Musialik Region Warmii I Mazur + 21
117 Maciej Nocen Region Warmii I Mazur + 36
118 David Kovacs Electro Hiper Europa + 43
Pos Rider Team Time
01 Timo De Jong VolkerWessels Cycling Team 00:01:20
02 Roel Van Sintmaartensdijk VolkerWessels Cycling Team + 00
03 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 02
04 Przemyslaw Kotulski Novo Nordisk Development + 02
05 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 02
06 Arnaud De Lie Lotto Soudal U23 + 02
07 Ramses Debruyne Lotto Soudal U23 + 02
08 Luca Van Boven Lotto Soudal U23 + 02
09 Liam Slock Lotto Soudal U23 + 02
10 Milan Fretin Lotto Soudal U23 + 02
11 Tomas Barta Topforex - ATT Investments PCT + 03
12 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 03
13 Karel Tyrpekl Topforex - ATT Investments PCT + 03
14 Mika Heming Maloja Pushbikers + 03
15 Tim Wollenberg Maloja Pushbikers + 03
16 Magnus Henneberg Team CO Play - Giant + 04
17 Daniel Lond Team CO Play - Giant + 04
18 Eirik Lunder Gazprom-RusVelo + 04
19 Franz Schlachter Maloja Pushbikers + 04
20 Paul Taebling Maloja Pushbikers + 04
21 Richard Habermann AC Sparta Praha + 05
22 Dominik Horak AC Sparta Praha + 05
23 Frederik Raßmann Team Dauner | AKKON + 05
24 Albert Gathemann Team Dauner | AKKON + 05
25 Jonas Messerschmidt Team Dauner | AKKON + 05
26 Mathias Larsen Restaurant Suri - Carl Ras + 05
27 Oscar Bluhm Restaurant Suri - Carl Ras + 05
28 Peter Busk Restaurant Suri - Carl Ras + 05
29 Julius Nowak Dalner Restaurant Suri - Carl Ras + 05
30 Tomas Jakoubek Topforex - ATT Investments PCT + 06
31 Lars Van Ryckeghem Lotto Soudal U23 + 06
32 Richard Holec Tufo-Pardus Prostejov + 06
33 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 06
34 Rene Smekal Tufo-Pardus Prostejov + 06
35 Michal Prochazka TJ Favorit Brno + 08
36 Vojtech Kminek TJ Favorit Brno + 08
37 Josef Cekal TJ Favorit Brno + 08
38 David Kopelent TJ Favorit Brno + 08
39 Roman Duckert Team Dauner | AKKON + 08
40 Jakub Riman Vyber Cech + 09
41 Milosz Osko Region Warmii I Mazur + 09
42 Patryk Dabski Region Warmii I Mazur + 09
43 Adam Nocen Region Warmii I Mazur + 09
44 Jozef Mank Region Warmii I Mazur + 09
45 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 10
46 Adam Krenek TJ Favorit Brno + 12
47 Oleksandr Smetaniuk Ukraine + 12
48 Nazar Pokoyoviy Ukraine + 12
49 Andriy Nizelskiy Ukraine + 12
50 Kasper Viberg Søgaard Team CO Play - Giant + 14
51 Martin Volf AC Sparta Praha + 15
52 Jakub Musialik Region Warmii I Mazur + 21
53 Maciej Nocen Region Warmii I Mazur + 36
Pos Team Time
01 VolkerWessels Cycling Team 00:04:01
02 Novo Nordisk Development + 07
03 Lotto Soudal U23 + 07
04 Topforex - ATT Investments PCT + 08
05 Maloja Pushbikers + 10
06 Voster ATS Team + 11
07 Electro Hiper Europa + 11
08 Team CO Play - Giant + 11
09 Gazprom-RusVelo + 13
10 Team Vorarlberg + 13
11 AC Sparta Praha + 14
12 Team Dauner | AKKON + 14
13 Restaurant Suri - Carl Ras + 16
14 Elkov - Kasper + 16
15 Epronex-Gesu + 17
16 Tufo-Pardus Prostejov + 19
17 TJ Favorit Brno + 25
18 Vyber Cech + 27
19 Region Warmii I Mazur + 27
20 Kuwait Pro Cycling Team + 29
21 Ukraine + 35
Information
Nation Czech Republic
Date 9th September
Where Jindřichův Hrade -> Jindřichův Hrade
What 1st stage
Distance 1.1 km
Classification 2.2
Other
Embed Results