Okolo Jiznich Cech - 2021

Overall Youth Points Mountain Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Arnaud De Lie Lotto Soudal U23 11:34:4140
02 Nick Van der Meer VolkerWessels Cycling Team + 1330
03 Damiano Cima Gazprom-RusVelo + 1925
04 Patryk Stosz Voster ATS Team + 2120
05 Óscar Pelegrí Electro Hiper Europa + 2215
06 Milan Fretin Lotto Soudal U23 + 2310
07 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 245
08 Tomas Barta Topforex - ATT Investments PCT + 253
09 Luca Van Boven Lotto Soudal U23 + 253
10 Timo De Jong VolkerWessels Cycling Team + 263
11 Rens Tulner VolkerWessels Cycling Team + 26
12 Szymon Rekita Voster ATS Team + 27
13 Liam Slock Lotto Soudal U23 + 27
14 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 28
15 Jakub Otruba Elkov - Kasper + 28
16 Petr Fiala Topforex - ATT Investments PCT + 29
17 Mika Heming Maloja Pushbikers + 29
18 Corey Davis Maloja Pushbikers + 29
19 Eirik Lunder Gazprom-RusVelo + 29
20 Jiri Petrus Topforex - ATT Investments PCT + 29
21 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 30
22 Thomas Armstrong Electro Hiper Europa + 30
23 Miguel Ballesteros Electro Hiper Europa + 30
24 Pawel Franczak Voster ATS Team + 30
25 Igor Boev Gazprom-RusVelo + 30
26 Maximilian Kuen Team Vorarlberg + 30
27 Rasmus Wallin Team CO Play - Giant + 30
28 Matej Zahalka Elkov - Kasper + 30
29 Lukas Meiler Team Vorarlberg + 30
30 Albert Gathemann Team Dauner | AKKON + 30
31 Magnus Henneberg Team CO Play - Giant + 30
32 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 30
33 Alexis Guérin Team Vorarlberg + 30
34 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 31
35 Richard Habermann AC Sparta Praha + 31
36 Mathias Larsen Restaurant Suri - Carl Ras + 31
37 Frederik Raßmann Team Dauner | AKKON + 31
38 Michal Schlegel Elkov - Kasper + 31
39 Michal Schuran AC Sparta Praha + 31
40 Jonas Messerschmidt Team Dauner | AKKON + 31
41 Jan Brnak AC Sparta Praha + 31
42 Pavel Gruber Tufo-Pardus Prostejov + 32
43 Balazs Rozsa Epronex-Gesu + 32
44 Marton Solymosi Epronex-Gesu + 32
45 Roman Duckert Team Dauner | AKKON + 34
46 Josef Cekal TJ Favorit Brno + 34
47 Michal Prochazka TJ Favorit Brno + 34
48 Jakub Riman Vyber Cech + 35
49 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 36
50 Vojtech Modlitba Vyber Cech + 56
51 Tomas Jakoubek Topforex - ATT Investments PCT + 59
52 Marcos Jurado Electro Hiper Europa + 01:07
53 Martin Meiler Team Vorarlberg + 01:15
54 Ramses Debruyne Lotto Soudal U23 + 01:19
55 Anton Kuzmin Gazprom-RusVelo + 01:55
56 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 02:09
57 Filippo Fortin Team Vorarlberg + 02:35
58 Hamish Beadle Novo Nordisk Development + 03:42
59 Fredrik Dversnes Gazprom-RusVelo + 03:51
60 James Jobber Kuwait Pro Cycling Team + 04:13
61 Sven Thurau Team Dauner | AKKON + 04:15
62 Karel Tyrpekl Topforex - ATT Investments PCT + 04:15
63 Roman Giadysh Ukraine + 05:12
64 Roel Van Sintmaartensdijk VolkerWessels Cycling Team + 05:46
65 Vyacheslav Kuznetsov Gazprom-RusVelo + 05:51
66 Christian Ingemann Lindquist Restaurant Suri - Carl Ras + 10:06
67 Paul Taebling Maloja Pushbikers + 10:46
68 Tim Wollenberg Maloja Pushbikers + 12:26
69 Simone Sano Electro Hiper Europa + 12:27
70 Milosz Osko Region Warmii I Mazur + 12:32
71 Nils Wolfenbuttel VolkerWessels Cycling Team + 13:17
72 Daniel Lond Team CO Play - Giant + 13:23
73 Martin Volf AC Sparta Praha + 14:14
74 Jan Dunnewind Novo Nordisk Development + 14:17
75 Jakub Musialik Region Warmii I Mazur + 14:18
76 Lars Van Ryckeghem Lotto Soudal U23 + 15:08
77 Daniel Bichlmann Maloja Pushbikers + 15:18
78 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 15:22
79 Tijmen Eising VolkerWessels Cycling Team + 15:30
80 Gergo Gonczi Epronex-Gesu + 16:23
81 Jan Ryba AC Sparta Praha + 19:31
82 Abdulhadi Alajmi Kuwait Pro Cycling Team + 21:19
83 Colin Stüssi Team Vorarlberg + 28:29
84 Oleksandr Smetaniuk Ukraine + 29:41
85 Petr Hampl TJ Favorit Brno + 29:53
86 Mikkel Øritsland Team CO Play - Giant + 31:17
87 Dominik Horak AC Sparta Praha + 32:05
88 Ondrej Petr Vyber Cech + 32:31
89 Adam Krenek TJ Favorit Brno + 32:41
DNF Patryk Dabski Region Warmii I Mazur
DNF Jozef Mank Region Warmii I Mazur
DNF Adam Nocen Region Warmii I Mazur
DNF Maciej Nocen Region Warmii I Mazur
DNF Vitaliy Hryniv Ukraine
DNF Andriy Nizelskiy Ukraine
DNF Nazar Pokoyoviy Ukraine
DNF Filip Endler Vyber Cech
DNF Michal Malik Vyber Cech
DNF David Kovacs Electro Hiper Europa
DNF Zsolt Istlstekker Epronex-Gesu
DNF Gergely Kiss Epronex-Gesu
DNF Adam Papai Epronex-Gesu
DNF Mehdi Tigrine Kuwait Pro Cycling Team
DNF Polychronis Tzortzakis Kuwait Pro Cycling Team
DNF Rolly Weaver Kuwait Pro Cycling Team
DNF Franz Schlachter Maloja Pushbikers
DNF Oscar Bluhm Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Peter Busk Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Julius Nowak Dalner Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Kasper Viberg Søgaard Team CO Play - Giant
DNF Cory Greenberg Team Dauner | AKKON
DNF Robbe Ceurens Novo Nordisk Development
DNF Przemyslaw Kotulski Novo Nordisk Development
DNF Vaclav Snuparek Novo Nordisk Development
DNF Vojtech Kminek TJ Favorit Brno
DNF David Kopelent TJ Favorit Brno
DNF Richard Holec Tufo-Pardus Prostejov
DNF Rene Smekal Tufo-Pardus Prostejov
Information
Nation Czech Republic
Date 9th - 12th September
CAT 2.2
Other
Embed Results