Cottbuser Juniors - 2022

Stage GC Youth Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Marivoet Duarte Team Auto Eder 02:35:39
02 Gross Matteo Team Auto Eder + 17
03 Herzog Emil Team Auto Eder + 17
04 Telecky Stepan Czech Republic + 52
05 Vlot Mees Team Auto Eder + 01:26
06 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 01:26
07 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 01:26
08 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 01:26
09 Kadlec Milan Czech Republic + 01:26
10 Barta Martin Team Auto Eder + 01:26
11 Mraz Daniel Czech Republic + 01:41
12 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 01:48
13 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 01:48
14 Kohout Jaromir Czech Republic + 06:52
15 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 06:52
16 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 06:52
17 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 06:52
18 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 06:52
19 Kitzki Louis WHEEL DEVILS Cycling Team + 06:52
20 Pridal Tomas Czech Republic + 06:52
21 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 06:52
22 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 06:52
23 Peters Marvin Merida Adelaar Development Team + 06:52
24 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 06:52
25 Albrecht Toni Junioren Schwalbe Team Sachsen + 06:52
26 Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team + 06:52
27 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 06:52
28 Kobr Richard Czech Republic + 06:52
29 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 06:58
30 Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team + 07:00
31 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 07:00
32 Beck Jonas LV Baden + 07:10
33 Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team + 07:10
34 Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team + 07:12
35 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 07:18
36 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 07:22
37 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 07:33
38 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 07:33
39 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 19:17
40 John Vincent Junioren Schwalbe Team Sachsen + 19:17
41 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 19:17
DNS Müller Tobias Rose Team NRW
DNF Grenaae Alfred Team Herning CK Junior
DNF Arenz Leon Rose Team NRW
DNF Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen
DNF Spadaccia Davide LV Baden
DNF Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team
DNF van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team
DNF Erripa Picazo Nehuen Start Junior Cycling Team
DNF Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Stadler Anton Team Innobike-Bayern
DNF Kapela Marek Poland
DNF Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen
DNF Jochum Ben Rose Team NRW
DNF Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Sarnowski Tillman WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Wieczkowski Pawel Poland
DNF Maciejewski Szymon Poland
DNF Bengelsdorf Lui Landesverband Brandenburg
DNF Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior
DNF Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior
DNF Quabs Paul WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Harkins Girts Latvia
DNF Rinklef Jan LV Baden
DNF Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen
DNF Gloning Thomas Team Innobike-Bayern
DNF Findeisen Magnus Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Ratajczak Dominik Poland
DNF Amann Meo WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Rintisch Felix Landesverband Brandenburg 2
DNF Meijers Sal Streetjump-ABLOC
DNF Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior
DNF Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz
DNF Leidert Louis Rose Team NRW
DNF Viking Neo Svealand Cycling Team
DNF Perez Helguera Santiago Start Junior Cycling Team
DNF Reinfelds Rihards Latvia
DNF Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen
DNF Otte Gus Merida Adelaar Development Team
DNF Appelbaum Henri-Johannes Rose Team NRW
DNF Oechsler Hannes LV Baden
DNF Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen
DNF Seeler Malte Landesverband Brandenburg 2
DNF Belajevs Rodrigo Latvia
DNF Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen
DNF Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team
DNF Listwon Tomasz Poland
DNF Persmeen Axel Svealand Cycling Team
DNF Lovidius Gustav Svealand Cycling Team
DNF Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern
DNF Gludavs Davis Latvia
DNF Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz
DNF Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team
DNF Loos Derrick Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Küfner Lucas Stevens Junior Team Thüringen
DNF Leben Tim Landesverband Brandenburg 2
DNF Priedolins Janis Latvia
DNF Pawlowski Adam Alks Stal Grudziadz
DNF Törnström Linus Svealand Cycling Team
Pos Rider Team Time
1 - Herzog Emil Team Auto Eder 05:51:12
2 10 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 15
3 4 Gross Matteo Team Auto Eder + 31
4 - Telecky Stepan Czech Republic + 01:03
5 - Vlot Mees Team Auto Eder + 01:40
6 3 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 01:44
7 9 Barta Martin Team Auto Eder + 02:04
8 18 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 02:10
9 23 Kadlec Milan Czech Republic + 02:24
10 32 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 02:35
11 25 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 02:54
12 32 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 03:01
13 44 Mraz Daniel Czech Republic + 03:09
14 12 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 06:55
15 7 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 07:19
16 1 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 07:25
17 4 Kitzki Louis WHEEL DEVILS Cycling Team + 07:37
18 7 Peters Marvin Merida Adelaar Development Team + 07:40
19 11 Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team + 07:48
20 11 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 07:50
21 8 Beck Jonas LV Baden + 08:05
22 21 Pridal Tomas Czech Republic + 08:06
23 23 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 08:09
24 31 Kobr Richard Czech Republic + 08:17
25 31 Albrecht Toni Junioren Schwalbe Team Sachsen + 08:18
26 26 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 08:23
27 34 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 08:26
28 35 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 08:31
29 25 Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team + 08:35
30 37 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 08:37
31 14 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 08:37
32 40 Kohout Jaromir Czech Republic + 08:43
33 25 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 08:48
34 28 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 09:12
35 41 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 09:12
36 43 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 10:16
37 46 Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team + 11:17
38 46 Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team + 13:07
39 17 John Vincent Junioren Schwalbe Team Sachsen + 20:03
40 8 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 20:36
41 8 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 20:37

Information