Cottbuser Juniors - 2022

Stage GC Youth Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior 13:37
02 Ratajczak Dominik Poland + 04
03 Herzog Emil Team Auto Eder + 06
04 Telecky Stepan Czech Republic + 08
05 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen + 17
06 Gross Matteo Team Auto Eder + 18
07 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 18
08 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 22
09 Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team + 22
10 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 22
11 Jochum Ben Rose Team NRW + 22
12 Appelbaum Henri-Johannes Rose Team NRW + 24
13 Sarnowski Tillman WRSV-Holczer-Radsport-Team + 27
14 Müller Tobias Rose Team NRW + 28
15 Vlot Mees Team Auto Eder + 30
16 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 30
17 Barta Martin Team Auto Eder + 35
18 Amann Meo WRSV-Holczer-Radsport-Team + 35
19 Otte Gus Merida Adelaar Development Team + 36
20 Kapela Marek Poland + 36
21 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 38
22 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 40
23 Kitzki Louis WHEEL DEVILS Cycling Team + 42
24 Bengelsdorf Lui Landesverband Brandenburg + 44
25 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 46
26 John Vincent Junioren Schwalbe Team Sachsen + 46
27 Peters Marvin Merida Adelaar Development Team + 48
28 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 48
29 Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz + 49
30 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 50
31 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 51
32 Beck Jonas LV Baden + 52
33 Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team + 53
34 Lovidius Gustav Svealand Cycling Team + 55
35 Kadlec Milan Czech Republic + 55
36 Findeisen Magnus Junioren Schwalbe Team Sachsen + 58
37 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 59
38 Leidert Louis Rose Team NRW + 01:01
39 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 01:03
40 van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team + 01:03
41 Arenz Leon Rose Team NRW + 01:05
42 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 01:05
43 Rinklef Jan LV Baden + 01:05
44 Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 01:05
45 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 01:09
46 Pridal Tomas Czech Republic + 01:11
47 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 01:11
48 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 01:12
49 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 01:13
50 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 01:14
51 Quabs Paul WHEEL DEVILS Cycling Team + 01:15
52 Fleischmann Felix WHEEL DEVILS Cycling Team + 01:15
53 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 01:16
54 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 01:17
55 Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team + 01:17
56 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 01:18
57 Listwon Tomasz Poland + 01:19
58 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 01:20
59 Stadler Anton Team Innobike-Bayern + 01:20
60 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 01:21
61 Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team + 01:22
62 Kobr Richard Czech Republic + 01:22
63 Albrecht Toni Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:23
64 Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz + 01:25
65 Mraz Daniel Czech Republic + 01:25
66 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 01:27
67 Erripa Picazo Nehuen Start Junior Cycling Team + 01:28
68 Reinfelds Rihards Latvia + 01:28
69 Seeler Malte Landesverband Brandenburg 2 + 01:30
70 Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team + 01:30
71 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 01:31
72 Loos Derrick Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:34
73 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 01:36
74 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 01:36
75 Harkins Girts Latvia + 01:37
76 Meijers Sal Streetjump-ABLOC + 01:39
77 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg 2 + 01:41
78 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 01:42
79 Maciejewski Szymon Poland + 01:43
80 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 01:44
81 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 01:45
82 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 01:46
83 Kohout Jaromir Czech Republic + 01:48
84 Küfner Lucas Stevens Junior Team Thüringen + 01:53
85 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:53
86 Pawlowski Adam Alks Stal Grudziadz + 01:53
87 Wieczkowski Pawel Poland + 01:56
88 Gludavs Davis Latvia + 01:58
89 Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team + 02:01
90 Gloning Thomas Team Innobike-Bayern + 02:01
91 Spadaccia Davide LV Baden + 02:08
92 Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team + 02:14
93 Viking Neo Svealand Cycling Team + 02:16
94 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 02:17
95 Leben Tim Landesverband Brandenburg 2 + 02:20
96 Belajevs Rodrigo Latvia + 02:24
97 Perez Helguera Santiago Start Junior Cycling Team + 02:44
98 Törnström Linus Svealand Cycling Team + 03:03
99 Priedolins Janis Latvia + 03:12
100 Oechsler Hannes LV Baden + 03:42
DNS Grygowski Hubert Poland
DNS Ostermann Morice Stevens Junior Team Thüringen
DNS Leu Richard Landesverband Brandenburg
DNS Richter Moritz Team Innobike-Bayern
Pos Rider Team Time
1 - Herzog Emil Team Auto Eder 01:51:35
2 14 Toftemark Lucas Team Bach Advokater CEC Junior + 09
3 17 Ratajczak Dominik Poland + 13
4 45 Telecky Stepan Czech Republic + 17
5 59 Balgenorth Noah Team Stadler Niedersachsen + 26
6 47 Gross Matteo Team Auto Eder + 27
7 69 van Deurs Hugo Bruun Team Herning CK Junior + 27
8 57 Marivoet Duarte Team Auto Eder + 31
9 65 Schröder Jasper Team Stadler Niedersachsen + 31
10 71 Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team + 31
11 - Jochum Ben Rose Team NRW + 31
12 9 Müller Tobias Rose Team NRW + 32
13 66 Appelbaum Henri-Johannes Rose Team NRW + 33
14 55 Sarnowski Tillman WRSV-Holczer-Radsport-Team + 36
15 8 Vlot Mees Team Auto Eder + 37
16 21 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 39
17 15 Barta Martin Team Auto Eder + 44
18 49 Amann Meo WRSV-Holczer-Radsport-Team + 44
19 56 Otte Gus Merida Adelaar Development Team + 45
20 6 Kapela Marek Poland + 45
21 50 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 47
22 17 Kitzki Louis WHEEL DEVILS Cycling Team + 51
23 18 John Vincent Junioren Schwalbe Team Sachsen + 52
24 65 Bengelsdorf Lui Landesverband Brandenburg + 53
25 23 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 53
26 20 Peters Marvin Merida Adelaar Development Team + 54
27 20 Lysgaard Boas Team Bach Advokater CEC Junior + 55
28 8 Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz + 58
29 5 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 01:00
30 43 Beck Jonas LV Baden + 01:01
31 19 Willemsen Justus Merida Adelaar Development Team + 01:02
32 28 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 01:04
33 47 Lovidius Gustav Svealand Cycling Team + 01:04
34 11 Kadlec Milan Czech Republic + 01:04
35 16 Findeisen Magnus Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:07
36 10 Leidert Louis Rose Team NRW + 01:10
37 47 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 01:12
38 23 van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team + 01:12
39 30 Arenz Leon Rose Team NRW + 01:14
40 18 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 01:14
41 12 Rinklef Jan LV Baden + 01:14
42 - Bergenholz Malthe Team Bach Advokater CEC Junior + 01:14
43 13 Duba Maxime Streetjump-ABLOC + 01:18
44 22 Pridal Tomas Czech Republic + 01:20
45 32 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 01:20
46 14 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 01:21
47 6 Grenaae Alfred Team Herning CK Junior + 01:22
48 25 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 01:23
49 14 Quabs Paul WHEEL DEVILS Cycling Team + 01:24
50 15 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 01:25
51 34 Gilljam Axel Svealand Cycling Team + 01:26
52 22 Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team + 01:26
53 28 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 01:27
54 8 Listwon Tomasz Poland + 01:28
55 31 Tvergaard Mikkel Team Bach Advokater CEC Junior + 01:29
56 25 Stadler Anton Team Innobike-Bayern + 01:29
57 31 Persmeen Axel Svealand Cycling Team + 01:30
58 3 Bonilla Pablo Start Junior Cycling Team + 01:31
59 26 Kobr Richard Czech Republic + 01:31
60 50 Albrecht Toni Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:32
61 4 Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz + 01:34
62 50 Mraz Daniel Czech Republic + 01:34
63 23 Van Der Werf Sven Streetjump-ABLOC + 01:36
64 26 Erripa Picazo Nehuen Start Junior Cycling Team + 01:37
65 22 Seeler Malte Landesverband Brandenburg 2 + 01:39
66 8 Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team + 01:39
67 13 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 01:40
68 14 Loos Derrick Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:43
69 14 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 01:45
70 2 Borgström Johan Svealand Cycling Team + 01:45
71 53 Harkins Girts Latvia + 01:46
72 20 Meijers Sal Streetjump-ABLOC + 01:48
73 14 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg 2 + 01:50
74 21 Schaper Marijn Streetjump-ABLOC + 01:51
75 48 Maciejewski Szymon Poland + 01:52
76 24 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 01:53
77 8 Czorny Tom Team Stadler Niedersachsen + 01:54
78 50 Lau Gustav Ferdinand Team Herning CK Junior + 01:55
79 36 Kohout Jaromir Czech Republic + 01:57
80 10 Küfner Lucas Stevens Junior Team Thüringen + 02:02
81 73 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 02:02
82 11 Wieczkowski Pawel Poland + 02:05
83 11 Gludavs Davis Latvia + 02:07
84 23 Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team + 02:10
85 66 Gloning Thomas Team Innobike-Bayern + 02:10
86 38 Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team + 02:23
87 43 van Zanden Otto Streetjump-ABLOC + 02:26
88 - Leben Tim Landesverband Brandenburg 2 + 02:29
89 51 Belajevs Rodrigo Latvia + 02:33
90 7 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 02:49
91 14 Perez Helguera Santiago Start Junior Cycling Team + 02:53
92 4 Pawlowski Adam Alks Stal Grudziadz + 03:23
93 15 Oechsler Hannes LV Baden + 03:51
94 5 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 07:10
95 6 Fleischmann Felix WHEEL DEVILS Cycling Team + 07:44
96 2 Reinfelds Rihards Latvia + 07:50
97 5 Spadaccia Davide LV Baden + 08:37
98 2 Priedolins Janis Latvia + 09:34
99 4 Viking Neo Svealand Cycling Team + 14:16
100 4 Törnström Linus Svealand Cycling Team + 15:03
Pos Rider Team Time
01 Marivoet Duarte Team Auto Eder 01:52:06
02 Vlot Mees Team Auto Eder + 06
03 Barta Martin Team Auto Eder + 13
04 Kongstad Alfred Mørch Team Bach Advokater CEC Junior + 16
05 Bengelsdorf Lui Landesverband Brandenburg + 22
06 Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz + 27
07 Binder Moritz Team Stadler Niedersachsen + 29
08 Leidert Louis Rose Team NRW + 39
09 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 41
10 Arenz Leon Rose Team NRW + 43
11 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 49
12 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 50
13 Oosterveld Steijn Streetjump-ABLOC + 52
14 Lehmeier Tom Luis Team Stadler Niedersachsen + 54
15 Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team + 55
16 Listwon Tomasz Poland + 57
17 Kobr Richard Czech Republic + 01:00
18 Albrecht Toni Junioren Schwalbe Team Sachsen + 01:01
19 Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz + 01:03
20 Seeler Malte Landesverband Brandenburg 2 + 01:08
21 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 01:09
22 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 01:14
23 Harkins Girts Latvia + 01:15
24 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg 2 + 01:19
25 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 01:22
26 Kohout Jaromir Czech Republic + 01:26
27 Hansen Jonathan Aagaard Team Bach Advokater CEC Junior + 01:31
28 Gludavs Davis Latvia + 01:36
29 Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team + 01:39
30 Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team + 01:52
31 Leben Tim Landesverband Brandenburg 2 + 01:58
32 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 02:18
33 Oechsler Hannes LV Baden + 03:20
34 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 06:39
35 Spadaccia Davide LV Baden + 08:06
36 Priedolins Janis Latvia + 09:03
37 Törnström Linus Svealand Cycling Team + 14:32

Information